Club laat aanvaller per direct vertrekken: vierjarig contract

door
Club laat aanvaller per direct vertrekken: vierjarig contract

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op de Champions League-kraker tegen Juventus. Ondertussen blijft de landskampioen ook op de transfermarkt actief. Zo werd dit weekend de uitgaande transfer van de jonge Noor Benjamin Faraas afgerond.

De Belgische kampioen investeerde de voorbije jaren fors in de jeugdopleiding en doorstroming naar de eerste ploeg.Met Guilian Preud'homme werd zelfs een eigen CEO aan het roer gezet van de jeugdwerking. Daarnaast mochten de Brugse beloften, Club Nxt, aantreden in de Challenger Pro League. De jongeren konden zich dus al op vroege leeftijd wekelijks meten met profteams.

LEES OOK: Club Brugge pakt weer uit met contractverlenging

Kweekvijver voor A-kern

Van die ingrepen worden nu volop de vruchten geplukt. Verschillende jeugdproducten maken momenteel het mooie weer bij de A-ploeg, denk aan jongens als Maxim De Cuyper, Kyriani Sabbe en Joaquin Seys. Eerder werd met Charles De Ketelaere ook al een eigen jeudgproduct voor een recordsom verkocht.

Daarnaast vormde Club Nxt een springplank voor buitenlandse talenten. Joel Ordoñez bijvoorbeeld, maar ook de voor miljoenen aan RB Leipzig verkochte Antonio Nusa. Jammer genoeg is zo'n scenario niet voor elke veelbelovende jongeling weggelegd. Benjamin Faraas bijvoorbeeld, houdt het voor bekeken bij Club.

Aanvaller terug naar thuisland

De Noorse aanvaller werd in de zomer van 2023 overgenomen van Hamkam en liet regelmatig veelbelovende flitsen zien. Zeker bij de nationale jeugdselecties speelde hij zich geregeld in de kijker. Ook in het huidige seizoen maakt hij bijna wekelijks minuten bij Club Nxt. Desondanks besluit hij nu toch om te vertrekken.

Eerder dit weekend raakte immers bekend dat Faraas op de terug was naar zijn eigen land. Meer bepaald richting Fredrikstad FK, dat in december nog beslag legde op de Noorse beker. Inmiddels werd de transfer ook helemaal afgerond. Via de officiële kanalen kondigt Fredrikstad aan dat Faraas voor vier seizoenen heeft getekend. Hoeveel Club aan deze transfer verdient werd vooralsnog niet gecommuniceerd.

Hayen geeft voldoende kansen aan jonge spelers ...

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

65
65
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

83
83
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

50
50
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

134
134
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

51
51
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

86
86
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

218
218
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

507
507
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

140
140
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

537
537
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

605
605
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

308
308
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws