Anderlecht-titularis valt door de mand: "Provinciaal niveau"

751 stemmen
Anderlecht-titularis valt door de mand:

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag een interessante affiche op het programma. Zo moest recordkampioen RSC Anderlecht op bezoek bij het KV Kortrijk van oude bekende Yves Vanderhaeghe. Maar de eerste helft was allerminst hoogstaand.

RSCA had afgelopen donderdag nog een goede bekerwedstrijd gespeeld en haalde het op eigen veld verdiend met 1-0 van Antwerp FC. Maar in de competitie was Paars-Wit bezig aan een tegenvallende reeks. De drie laatste JPL-wedstrijden gingen namelijk telkens verloren. En dus wou men in het Guldesporen-stadion absoluut aanknopen met een overwinning.

LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Povere eerste helft

Maar KVK heeft zelf nood aan punten in de strijd om het behoud en was dus niet van plan om geschenken uit te delen. De bezoekers eisten weliswaar het balbezit op, maar daar kon de thuisploeg wel mee leven. Zeker omdat Anderlecht amper in staat was om dat balbezit om te zetten in concreet doelgevaar.

De Kerels verdedigden dan ook gedisciplineerd in blok en konden zelf ook regelmatig tegenprikken op de counter. Zo moest Colin Coosemans regelmatig attent optreden. Logischerwijs stond het aan de rust dan nog steeds 0-0 na een toch wel erg matige eerste helft.

Slordige Sardella

Bij Anderlecht bleven dan ook verschillende spelers onder hun gewenste niveau. Thorgan Hazard mist duidelijk nog ritme, al leek hij wel te groeien in de match. Yari Verschaeren en Tristan Degreef waren veel minder prominent aanwezig dan afgelopen donderdag, terwijl Luis Vazquez wederom niet kon overtuigen als vervanger van Kasper Dolberg.

Daarnaast sprong ook de belabberde eerste helft van Killian Sardella in het oog. De back mocht de hele rechtervleugel voor zijn rekening nemen, maar viel vooral op met slordigheden en slechte voorzetten. Op het sociale medium 'X' kreeg hij dan ook heel wat kritiek over zich heen.

Sardella werd de voorbije maanden wat overschat ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

4
4
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

8
8
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

27
27
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

69
69
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

46
46
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

74
74
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

335
335
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

172
172
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

57
57
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

359
359
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

117
117
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

730
730
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

109
109
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

102
102
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

368
368
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

337
337
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

562
562
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

977
977
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

221
221

Meer sportnieuws