Anderlecht-titularis valt door de mand: "Provinciaal niveau"

door
Anderlecht-titularis valt door de mand:

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag een interessante affiche op het programma. Zo moest recordkampioen RSC Anderlecht op bezoek bij het KV Kortrijk van oude bekende Yves Vanderhaeghe. Maar de eerste helft was allerminst hoogstaand.

RSCA had afgelopen donderdag nog een goede bekerwedstrijd gespeeld en haalde het op eigen veld verdiend met 1-0 van Antwerp FC. Maar in de competitie was Paars-Wit bezig aan een tegenvallende reeks. De drie laatste JPL-wedstrijden gingen namelijk telkens verloren. En dus wou men in het Guldesporen-stadion absoluut aanknopen met een overwinning.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

Povere eerste helft

Maar KVK heeft zelf nood aan punten in de strijd om het behoud en was dus niet van plan om geschenken uit te delen. De bezoekers eisten weliswaar het balbezit op, maar daar kon de thuisploeg wel mee leven. Zeker omdat Anderlecht amper in staat was om dat balbezit om te zetten in concreet doelgevaar.

De Kerels verdedigden dan ook gedisciplineerd in blok en konden zelf ook regelmatig tegenprikken op de counter. Zo moest Colin Coosemans regelmatig attent optreden. Logischerwijs stond het aan de rust dan nog steeds 0-0 na een toch wel erg matige eerste helft.

Slordige Sardella

Bij Anderlecht bleven dan ook verschillende spelers onder hun gewenste niveau. Thorgan Hazard mist duidelijk nog ritme, al leek hij wel te groeien in de match. Yari Verschaeren en Tristan Degreef waren veel minder prominent aanwezig dan afgelopen donderdag, terwijl Luis Vazquez wederom niet kon overtuigen als vervanger van Kasper Dolberg.

Daarnaast sprong ook de belabberde eerste helft van Killian Sardella in het oog. De back mocht de hele rechtervleugel voor zijn rekening nemen, maar viel vooral op met slordigheden en slechte voorzetten. Op het sociale medium 'X' kreeg hij dan ook heel wat kritiek over zich heen.

Sardella werd de voorbije maanden wat overschat ...

Meest recent

De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

0
0
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

70
70
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

93
93
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

58
58
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

255
255
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

230
230
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

207
207
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

378
378
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

473
473
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

237
237
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

203
203
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

267
267
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

139
139
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

283
283
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

204
204
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

286
286
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

310
310
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

306
306
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

398
398
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

361
361
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

63
63
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

301
301

Meer sportnieuws