'Club zit niet stil: toptransfer in januari al verwacht'

door
'Club zit niet stil: toptransfer in januari al verwacht'

Club Brugge won zaterdagavond verdiend van Beerschot VA (4-2) en blijft zijn ongeslagen reeks dus doortrekken. Het wist nu alweer 18 wedstrijden af te werken zonder nederlaag. Desondanks wil de landskampioen zich deze maand nog versterken.

De Bruggelingen strijden dit seizoen volop mee op meerdere fronten. In de competitie volgt de titelverdediger momenteel op slechts één puntje van leider KRC Genk. Het won ook de heenmatch in de halve finales van de Croky Cup van datzelfde Genk. En in de Champions League strijdt het de twee komende weken voor een plek in de knock out-fase.

Bijgevolg is het programma dus bijzonder druk voor Blauw-Zwart. Maar daar anticipeerde de sportieve leiding afgelopen zomer al op. Zo werd de kampioenenselectie van vorig seizoen grotendeels intact gehouden, van de sterkhouders vertrokken enkel Antonio Nusa, Denis Odoi en Igor Thiago. Dat werd echter uitstekend opgevangen met de nodige inkomende transfers.

LEES OOK: 'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

Skov Olsen dwingt vertrek af

Daarmee was de selectie voldoende gewapend om op meerdere fronten te gaan strijden, de meeste posities waren minstens dubbel bezet. Club had dan ook de intentie om die spelersgroep tijdens de wintermercato intact te houden. Maar daar slaagde het uiteindelijk niet in. Zo werd afgelopen week afscheid genomen van Andreas Skov Olsen.

De Deense flankaanvaller had een aanbod van VfL Wolfsburg op zak en wou absoluut de overstap naar de Bundesliga maken. Uiteindelijk besloot Blauw-Zwart dan ook om mee te werken aan de transfer. Zo werd een akkoord gevonden over een transfersom van een slordige 14 miljoen euro. Afgelopen vrijdag tekende Skov Olsen een meerjarig contract in de Volkwagen Arena.

Directe vervanger op komst

De aanvaller deed in de voorbije duels echter al niet meer mee bij Club. En zijn afwezigheid werd amper gemerkt. Grotendeels door de goede prestaties van Chemsdine Talbi, maar ook Michal Skoras en Hugo Vetlesen, tegen Beerschot uitgespeeld op de rechterflank, toonden weer teken van leven. Desondanks blijft het de bedoeling een directe vervanger voor Skov Olsen aan te trekken. En daar wil men niet mee wachten tot komende zomer. "Een vervanger voor Skov Olsen komt er normaal gezien nog deze mercato aan", stelt Het Nieuwsblad. Afwachten dus wie Dévy Rigaux en co uit hun mouw schudden.

Club heeft nu al de sterkste selectie in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

21
21
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

68
68
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

331
331
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

15
15
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

76
76
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

102
102
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

128
128
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

82
82
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

66
66
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

186
186
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

235
235
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

100
100
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

146
146
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

358
358
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

309
309
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

108
108
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

174
174
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

334
334
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

151
151
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

122
122
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

541
541
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

103
103
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

616
616
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1131
1131

Meer sportnieuws