Verrassende zet Hubert, KVK start met twee aanwinsten

door
Verrassende zet Hubert, KVK start met twee aanwinsten

RSC Anderlecht wil na drie opeenvolgende competitienederlagen zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning. Maar zondagmiddag zal het geen geschenken krijgen op bezoek bij KV Kortrijk, dat de punten zelf broodnodig heeft. Ref Lothar D'Hondt fluit de partij in het Guldensporenstadion om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. KVK pakte slechts één puntje in zijn laatste vijf duels en staat inmiddels weer op de voorlaatste plaats. De ploeg van coach Vanderhaeghe, die ongetwijfeld extra gemotiveerd is tegen zijn ex-ploeg, moet dus dringend aanknopen met enkele goede resultaten als het zich wil verzekeren van rechtstreeks behoud.

Daarvoor rekent de trainer op enkele nieuwe gezichten. Oude bekende Ilaimaharitra en Challenger Pro League-smaakmaker Dermane starten in de basis slechts enkele dagen nadat hun komst werd afgerond. Het middenveld krijgt er dus een aanzienlijke kwaliteitsinjectie bij, al blijft het natuurlijk afwachten of de nieuwkomers ook meteen zullen renderen.

LEES OOK: Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Simic op de bank

Anderlecht plaatste zich donderdag voor de halve finales van de Croky Cup na een goede prestatie tegen Antwerp FC. Maar in de competitie is het na drie opeenvolgende nederlagen teruggezakt naar een voorlopige vijfde plaats. Vermits titelfavorieten KRC Genk en Club Brugge eerder dit weekend al de volle buit pakten, kan RSCA zich geen uitschuiver permitteren.

Coach Hubert kiest opnieuw voor een ietwat verrassende keuze. Simic begint immers op de bank, zijn plaats centraal achterin wordt allicht ingenomen door Sardella, met Ndiaye en Mamaar starten immers nog twee vleugelbacks in de basis. Voorts mag Hazard eindelijk nog eens starten na zijn blessure. Onder meer Dolberg (blessure) en Dreyer (transfer) ontbreken in de selectie.

Wie wint?

Meest recent

Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

51
51
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

71
71
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

172
172
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

38
38
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

100
100
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

48
48
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

125
125
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

121
121
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

181
181
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

169
169
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

324
324
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

161
161
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

159
159
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

216
216
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

318
318
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

167
167
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

109
109
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

405
405
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

239
239
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

503
503
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

85
85
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

92
92
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

58
58
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

248
248
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

71
71

Meer sportnieuws