Verrassende zet Hubert, KVK start met twee aanwinsten

door
Verrassende zet Hubert, KVK start met twee aanwinsten

RSC Anderlecht wil na drie opeenvolgende competitienederlagen zo snel mogelijk aanknopen met een overwinning. Maar zondagmiddag zal het geen geschenken krijgen op bezoek bij KV Kortrijk, dat de punten zelf broodnodig heeft. Ref Lothar D'Hondt fluit de partij in het Guldensporenstadion om 13u30 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. KVK pakte slechts één puntje in zijn laatste vijf duels en staat inmiddels weer op de voorlaatste plaats. De ploeg van coach Vanderhaeghe, die ongetwijfeld extra gemotiveerd is tegen zijn ex-ploeg, moet dus dringend aanknopen met enkele goede resultaten als het zich wil verzekeren van rechtstreeks behoud.

Daarvoor rekent de trainer op enkele nieuwe gezichten. Oude bekende Ilaimaharitra en Challenger Pro League-smaakmaker Dermane starten in de basis slechts enkele dagen nadat hun komst werd afgerond. Het middenveld krijgt er dus een aanzienlijke kwaliteitsinjectie bij, al blijft het natuurlijk afwachten of de nieuwkomers ook meteen zullen renderen.

LEES OOK: Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Simic op de bank

Anderlecht plaatste zich donderdag voor de halve finales van de Croky Cup na een goede prestatie tegen Antwerp FC. Maar in de competitie is het na drie opeenvolgende nederlagen teruggezakt naar een voorlopige vijfde plaats. Vermits titelfavorieten KRC Genk en Club Brugge eerder dit weekend al de volle buit pakten, kan RSCA zich geen uitschuiver permitteren.

Coach Hubert kiest opnieuw voor een ietwat verrassende keuze. Simic begint immers op de bank, zijn plaats centraal achterin wordt allicht ingenomen door Sardella, met Ndiaye en Mamaar starten immers nog twee vleugelbacks in de basis. Voorts mag Hazard eindelijk nog eens starten na zijn blessure. Onder meer Dolberg (blessure) en Dreyer (transfer) ontbreken in de selectie.

Wie wint?

Meest recent

Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

36
36
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

61
61
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

47
47
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

19
19
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

250
250
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

148
148
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

362
362
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

35
35
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

363
363
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

216
216
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

339
339
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

129
129
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

214
214
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

130
130
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

169
169
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

178
178
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

677
677
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

695
695
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

329
329
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

110
110
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

197
197
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

171
171
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

55
55
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

296
296

Meer sportnieuws