TRANSFERUURTJE: Miljoenendeal Anderlecht, Spanjaard nieuwe bondscoach?

door
TRANSFERUURTJE: Miljoenendeal Anderlecht, Spanjaard nieuwe bondscoach?

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht staat op punt om afscheid te nemen van Anders Dreyer. De Deense aanvaller, die puike statistieken kan voorleggen maar o zo wisselvallig presteerde, waagt zich aan een Amerikaans avontuur. Zo is hij goed op weg naar de nieuwe MLS-franchise San Diego FC. Met de transfer zou een som van om en bij de 5 miljoen euro, exclusief bonussen, gemoeid zijn.

De zoektocht naar een opvolger voor Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach draait op volle toeren. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad is Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, ook met Julen Lopetegui aan het praten. De Spanjaard is toch een bekende naam in de voetballerij met ervaring bij onder meer Real Madrid, Sevilla, de Spaanse nationale ploeg en uitdagingen in de Premier League. Naast Thierry Henry en Rudi Garcia lijkt hij als derde optie in de running, al zouden er nog enkele kandidaten zijn.

Club Brugge gaat één van zijn beloftevolle jongeren laten vertrekken. Zo staat de 19-jarige Benjamin Faraas, een vaste waarde in de selectie van Club Nxt, dicht bij de uitgang. Volgens TV2 staat de Noorse jeugd-international namelijk op punt om terug te keren naar eigen land. Meer bepaald naar bekerwinnaar Frederikstad. Daar zou hij wel meteen aansluiten bij de eerste ploeg. Naar verluidt gaat het om een definitieve transfer.

Een aantal spelers van KVC Westerlo kan rekenen op de nodige interesse. Bryan Reynolds is bijvoorbeeld in beeld FC Basel, Sparta Praag en Slavia Praag. Voorlopig toonde echter geen enkele club zich bereid om aan de voorwaarden van de Kemphanen te voldoen. Ook aan Griffin Yow wordt door een aantal ploegen gesnuffeld. Hij maakt het seizoen normaal gezien echter vol in Westerlo.

Buitenland

Kyle Walker diende begin deze maand een transferverzoek in bij Manchester City. De rechtsback is volgens verschillende bronnen goed op weg naar AC Milan. Volgens La Gazzetta dello Sport hebben alle partijen inmiddels ook een akkoord bereikt Het zou om een uitleenbeurt ten koste van 1 miljoen euro, met een aankoopoptie van 5 miljoen euro. Transferexpert Fabrizio Romano is iets terughoudender, maar ook hij meldt dat het dossier zeer gunstig evolueert.

Hannes Delcroix gaat Burnley FC deze maand normaal gezien verlaten. De Belgische verdediger kende heel veel blessureleed en hij maakt momenteel weinig kans op minuten bij de Engelse club. Daarom kiest hij nu voor een tijdelijke stap terug. Engelse media beweren namelijk dat een uitleenbeurt aan Oxford United in de maak is. Al ligt er met Sheffield Wednesday nog een kaper op de kust.

Vincent Kompany heeft goed nieuws gekregen bij Bayern München. Zo melden onder andere The Athletic en Sky Sports dat een akkoord in de maak is omtrent de contractverlenging van Alphonso Davies. Er zouden weliswaar nog enkele details moeten uitgeklaard worden, maar wat momenteel op tafel ligt wordt door beide kampen gezien als een voldoende sterke fundering om een totaalakkoord op te bouwen. Als alle details worden afgetikt, zal de vleugelback een nieuwe verbintenis tekenen tot medio 2029.

Anderlecht had Dreyer beter gehouden ...

Meest recent

'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

60
60
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

60
60
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

71
71
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

151
151
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

203
203
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

88
88
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

41
41
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

163
163
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

109
109
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

67
67
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

90
90
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

42
42
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

233
233
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

259
259
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

238
238
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

208
208
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

306
306
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

364
364
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

445
445
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

746
746
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

503
503
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

122
122
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

75
75
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

207
207
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

386
386

Meer sportnieuws