TRANSFERUURTJE: Miljoenendeal Anderlecht, Spanjaard nieuwe bondscoach?

583 stemmen
TRANSFERUURTJE: Miljoenendeal Anderlecht, Spanjaard nieuwe bondscoach?

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Jupiler Pro League

RSC Anderlecht staat op punt om afscheid te nemen van Anders Dreyer. De Deense aanvaller, die puike statistieken kan voorleggen maar o zo wisselvallig presteerde, waagt zich aan een Amerikaans avontuur. Zo is hij goed op weg naar de nieuwe MLS-franchise San Diego FC. Met de transfer zou een som van om en bij de 5 miljoen euro, exclusief bonussen, gemoeid zijn.

De zoektocht naar een opvolger voor Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach draait op volle toeren. Volgens Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad is Vincent Mannaert, sportief directeur bij de KBVB, ook met Julen Lopetegui aan het praten. De Spanjaard is toch een bekende naam in de voetballerij met ervaring bij onder meer Real Madrid, Sevilla, de Spaanse nationale ploeg en uitdagingen in de Premier League. Naast Thierry Henry en Rudi Garcia lijkt hij als derde optie in de running, al zouden er nog enkele kandidaten zijn.

Club Brugge gaat één van zijn beloftevolle jongeren laten vertrekken. Zo staat de 19-jarige Benjamin Faraas, een vaste waarde in de selectie van Club Nxt, dicht bij de uitgang. Volgens TV2 staat de Noorse jeugd-international namelijk op punt om terug te keren naar eigen land. Meer bepaald naar bekerwinnaar Frederikstad. Daar zou hij wel meteen aansluiten bij de eerste ploeg. Naar verluidt gaat het om een definitieve transfer.

Een aantal spelers van KVC Westerlo kan rekenen op de nodige interesse. Bryan Reynolds is bijvoorbeeld in beeld FC Basel, Sparta Praag en Slavia Praag. Voorlopig toonde echter geen enkele club zich bereid om aan de voorwaarden van de Kemphanen te voldoen. Ook aan Griffin Yow wordt door een aantal ploegen gesnuffeld. Hij maakt het seizoen normaal gezien echter vol in Westerlo.

Buitenland

Kyle Walker diende begin deze maand een transferverzoek in bij Manchester City. De rechtsback is volgens verschillende bronnen goed op weg naar AC Milan. Volgens La Gazzetta dello Sport hebben alle partijen inmiddels ook een akkoord bereikt Het zou om een uitleenbeurt ten koste van 1 miljoen euro, met een aankoopoptie van 5 miljoen euro. Transferexpert Fabrizio Romano is iets terughoudender, maar ook hij meldt dat het dossier zeer gunstig evolueert.

Hannes Delcroix gaat Burnley FC deze maand normaal gezien verlaten. De Belgische verdediger kende heel veel blessureleed en hij maakt momenteel weinig kans op minuten bij de Engelse club. Daarom kiest hij nu voor een tijdelijke stap terug. Engelse media beweren namelijk dat een uitleenbeurt aan Oxford United in de maak is. Al ligt er met Sheffield Wednesday nog een kaper op de kust.

Vincent Kompany heeft goed nieuws gekregen bij Bayern München. Zo melden onder andere The Athletic en Sky Sports dat een akkoord in de maak is omtrent de contractverlenging van Alphonso Davies. Er zouden weliswaar nog enkele details moeten uitgeklaard worden, maar wat momenteel op tafel ligt wordt door beide kampen gezien als een voldoende sterke fundering om een totaalakkoord op te bouwen. Als alle details worden afgetikt, zal de vleugelback een nieuwe verbintenis tekenen tot medio 2029.

Anderlecht had Dreyer beter gehouden ...

Meest recent

Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

21
21
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

305
305
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

19
19
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

223
223
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

23
23
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

12
12
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

22
22
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

131
131
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

210
210
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

175
175
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

659
659
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

496
496
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

370
370
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

232
232
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

245
245
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

231
231
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

97
97
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

75
75
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

434
434
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

211
211
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

249
249
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

511
511
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

123
123

Meer sportnieuws