Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

door
Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder was tegen KV Mechelen één van de bepalende spelers bij KRC Genk. De leider van de Jupiler Pro League speelde een sterke wedstrijden tegen Malinwa met veel jonkies in het elftal.

De allerjongste was aldus Karetsas. De aanvallende middenvelder was goed voor een doelpunt en lijkt wekelijks te groeien onder Thorsten Fink. Hij wordt gezien als één van de grootste talenten op de Belgische velden. Na de winst van KRC Genk gaf hij een interview aan Sporza.

LEES OOK: Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

Veel zelfvertrouwen

Karetsas liet in zijn uitspraken zien dat er ook een goede kop op het lichaam staat. De Belgische Griek staat met de voeten op de grond, maar beschikt eveneens over een goede dosis zelfvertrouwen. Na de match riep hij straffe taal en was hij er zeker van dat de statistieken in 2025 een pak beter zullen zijn. "Als jonge jongen is het in het begin er nog wat in komen. De statistieken waren er nog niet, maar in 2025 zullen ze komen. Ik heb geduld."

Het supertalent moet zijn keuze tussen de Belgische of de Griekse nationale ploeg nog maken en door zijn prestaties op het veld zal die strijd alleen maar intenser worden. Karetsas focust zich op KRC Genk en staat paraat. "Als ik een kans krijg, dan zal ik die pakken. Onze coach geeft elke speler veel zelfvertrouwen. Zelfs met de bank kan je een basiselftal vormen en kan je presteren op het hoogste niveau."

Veel concurrentie

Als 17-jarige zal Karetsas niet elke week in de basis staan, maar Fink kan stilaan niet meer om hem heen. Toch heeft KRC Genk een brede kern en zal er geroteerd worden om de jonge krachten niet te snel op te branden. Fink weet dan ook niet wie in de basis zal staan tegen Westerlo volgende week. "Ik zal kijken op training om te bepalen wie volgende week speelt. Het is goed om die keuze te hebben”, aldus de Duitse oefenmeester.

Is Karetsas het grootste talent op de Belgische velden?

Meest recent

AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

2
2
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

35
35
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

28
28
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

78
78
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

45
45
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

50
50
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

34
34
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

79
79
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

149
149
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

44
44
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

347
347
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

60
60
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

216
216
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

81
81
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

108
108
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

92
92
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

66
66
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

355
355
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

321
321
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

292
292
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

63
63
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

72
72
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

62
62

Meer sportnieuws