Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

619 stemmen
Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder was tegen KV Mechelen één van de bepalende spelers bij KRC Genk. De leider van de Jupiler Pro League speelde een sterke wedstrijden tegen Malinwa met veel jonkies in het elftal.

De allerjongste was aldus Karetsas. De aanvallende middenvelder was goed voor een doelpunt en lijkt wekelijks te groeien onder Thorsten Fink. Hij wordt gezien als één van de grootste talenten op de Belgische velden. Na de winst van KRC Genk gaf hij een interview aan Sporza.

LEES OOK: Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

Veel zelfvertrouwen

Karetsas liet in zijn uitspraken zien dat er ook een goede kop op het lichaam staat. De Belgische Griek staat met de voeten op de grond, maar beschikt eveneens over een goede dosis zelfvertrouwen. Na de match riep hij straffe taal en was hij er zeker van dat de statistieken in 2025 een pak beter zullen zijn. "Als jonge jongen is het in het begin er nog wat in komen. De statistieken waren er nog niet, maar in 2025 zullen ze komen. Ik heb geduld."

Het supertalent moet zijn keuze tussen de Belgische of de Griekse nationale ploeg nog maken en door zijn prestaties op het veld zal die strijd alleen maar intenser worden. Karetsas focust zich op KRC Genk en staat paraat. "Als ik een kans krijg, dan zal ik die pakken. Onze coach geeft elke speler veel zelfvertrouwen. Zelfs met de bank kan je een basiselftal vormen en kan je presteren op het hoogste niveau."

Veel concurrentie

Als 17-jarige zal Karetsas niet elke week in de basis staan, maar Fink kan stilaan niet meer om hem heen. Toch heeft KRC Genk een brede kern en zal er geroteerd worden om de jonge krachten niet te snel op te branden. Fink weet dan ook niet wie in de basis zal staan tegen Westerlo volgende week. "Ik zal kijken op training om te bepalen wie volgende week speelt. Het is goed om die keuze te hebben”, aldus de Duitse oefenmeester.

🚀

Is Karetsas het grootste talent op de Belgische velden?

Meest recent

Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

44
44
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

223
223
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

53
53
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

298
298
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

111
111
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

577
577
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

154
154
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

491
491
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

490
490
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

160
160
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

303
303
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

953
953
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

399
399
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

300
300
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

426
426
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

367
367
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

268
268
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

195
195
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

451
451
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

356
356
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

128
128
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

203
203
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

236
236
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

178
178

Meer sportnieuws