Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

door
Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder was tegen KV Mechelen één van de bepalende spelers bij KRC Genk. De leider van de Jupiler Pro League speelde een sterke wedstrijden tegen Malinwa met veel jonkies in het elftal.

De allerjongste was aldus Karetsas. De aanvallende middenvelder was goed voor een doelpunt en lijkt wekelijks te groeien onder Thorsten Fink. Hij wordt gezien als één van de grootste talenten op de Belgische velden. Na de winst van KRC Genk gaf hij een interview aan Sporza.

LEES OOK: Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

Veel zelfvertrouwen

Karetsas liet in zijn uitspraken zien dat er ook een goede kop op het lichaam staat. De Belgische Griek staat met de voeten op de grond, maar beschikt eveneens over een goede dosis zelfvertrouwen. Na de match riep hij straffe taal en was hij er zeker van dat de statistieken in 2025 een pak beter zullen zijn. "Als jonge jongen is het in het begin er nog wat in komen. De statistieken waren er nog niet, maar in 2025 zullen ze komen. Ik heb geduld."

Het supertalent moet zijn keuze tussen de Belgische of de Griekse nationale ploeg nog maken en door zijn prestaties op het veld zal die strijd alleen maar intenser worden. Karetsas focust zich op KRC Genk en staat paraat. "Als ik een kans krijg, dan zal ik die pakken. Onze coach geeft elke speler veel zelfvertrouwen. Zelfs met de bank kan je een basiselftal vormen en kan je presteren op het hoogste niveau."

Veel concurrentie

Als 17-jarige zal Karetsas niet elke week in de basis staan, maar Fink kan stilaan niet meer om hem heen. Toch heeft KRC Genk een brede kern en zal er geroteerd worden om de jonge krachten niet te snel op te branden. Fink weet dan ook niet wie in de basis zal staan tegen Westerlo volgende week. "Ik zal kijken op training om te bepalen wie volgende week speelt. Het is goed om die keuze te hebben”, aldus de Duitse oefenmeester.

Is Karetsas het grootste talent op de Belgische velden?

Meest recent

Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

36
36
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

95
95
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

214
214
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

60
60
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

215
215
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

185
185
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

165
165
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

459
459
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

305
305
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

523
523
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

538
538
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

640
640
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

136
136
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

536
536
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1188
1188
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

738
738
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

235
235
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

455
455
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

332
332
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

610
610
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

987
987
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

349
349
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

841
841
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

695
695
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

363
363

Meer sportnieuws