Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

door
Karetsas (17) roept straffe taal na winst KRC Genk

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder was tegen KV Mechelen één van de bepalende spelers bij KRC Genk. De leider van de Jupiler Pro League speelde een sterke wedstrijden tegen Malinwa met veel jonkies in het elftal.

De allerjongste was aldus Karetsas. De aanvallende middenvelder was goed voor een doelpunt en lijkt wekelijks te groeien onder Thorsten Fink. Hij wordt gezien als één van de grootste talenten op de Belgische velden. Na de winst van KRC Genk gaf hij een interview aan Sporza.

LEES OOK: 'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Veel zelfvertrouwen

Karetsas liet in zijn uitspraken zien dat er ook een goede kop op het lichaam staat. De Belgische Griek staat met de voeten op de grond, maar beschikt eveneens over een goede dosis zelfvertrouwen. Na de match riep hij straffe taal en was hij er zeker van dat de statistieken in 2025 een pak beter zullen zijn. "Als jonge jongen is het in het begin er nog wat in komen. De statistieken waren er nog niet, maar in 2025 zullen ze komen. Ik heb geduld."

Het supertalent moet zijn keuze tussen de Belgische of de Griekse nationale ploeg nog maken en door zijn prestaties op het veld zal die strijd alleen maar intenser worden. Karetsas focust zich op KRC Genk en staat paraat. "Als ik een kans krijg, dan zal ik die pakken. Onze coach geeft elke speler veel zelfvertrouwen. Zelfs met de bank kan je een basiselftal vormen en kan je presteren op het hoogste niveau."

Veel concurrentie

Als 17-jarige zal Karetsas niet elke week in de basis staan, maar Fink kan stilaan niet meer om hem heen. Toch heeft KRC Genk een brede kern en zal er geroteerd worden om de jonge krachten niet te snel op te branden. Fink weet dan ook niet wie in de basis zal staan tegen Westerlo volgende week. "Ik zal kijken op training om te bepalen wie volgende week speelt. Het is goed om die keuze te hebben”, aldus de Duitse oefenmeester.

Is Karetsas het grootste talent op de Belgische velden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

98
98
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

13
13
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

45
45
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

46
46
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

91
91
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

122
122
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

107
107
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

311
311
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

93
93
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

199
199
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

271
271
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

277
277
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

130
130
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

205
205
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

123
123
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

151
151
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

78
78
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

167
167
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

38
38
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

238
238
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1387
1387
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

137
137
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

78
78
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

226
226
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

477
477

Meer sportnieuws