Renard met flater, of alsnog een topdeal voor Anderlecht?

door
Renard met flater, of alsnog een topdeal voor Anderlecht?

RSC Anderlecht neemt afscheid van Anders Dreyer. De Deense aanvallende pion trekt naar San Diego FC. Het waren blijkbaar solden in Brussel, want Olivier Renard laat hem voor een prikje naar de Major League Soccer vertrekken, al bestaat daar onduidelijkheid over. Voor Tristan Degreef ligt de weg wel open.

LEES OOK: Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

Dreyer een koopje?

Anderlecht verkoopt Dreyer voor amper 5 miljoen euro en 500.000 euro aan bonussen aan San Diego. Zeer betrouwbare Amerikaanse en Deense journalisten komen met deze informatie. La Dernière Heure meldt dat het met bonussen eventueel kan oplopen tot 8 miljoen euro, maar dat is toch een enorm verschil. Die acht miljoen zou veel meer marktconform zijn. Meerdere bronnen bevestigen echter toch vooral die eerste informatie, die van LDH wordt nergens bevestigd. Sasha Tavolieri spreekt van 5 miljoen euro plus maximaal 1 miljoen euro aan bonussen.

MLS-specialist Tom Bogert spreekt over 5,5 miljoen dollar en niet euro’s, wat neerkomt op een totaalpakket van 5,34 miljoen euro. Als het bij maximaal 5,5 miljoen euro blijft, zou dat toch simpelweg te weinig zijn. Zo verkocht STVV iemand als Aboubakar Koita een jaar voor het einde van zijn contract voor 4 miljoen euro aan AEK Athene, KRC Genk verpatste afgelopen zomer een bankzitter als Alieu Fadera zelfs voor 5 miljoen euro aan Como. Dreyer heeft volgens Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro.

Het is een bizarre zet van Anderlecht om de Deen nu te laten gaan wegens het zeer drukke programma. Dreyer was sinds zijn komst een garantie op goals en assists. Ook dit seizoen was hij de tweede meest bepalende speler met 15 doelpuntenbijdrages. Was het spectaculair wat Dreyer bracht? Neen, maar op zijn manier was hij wel belangrijk. Hij was vaak de speler met de meest doelgerichte acties en al 2,5 jaar lang top twee inzake aanvallende statistieken bij Anderlecht. Anderen zullen die assists en goals dus moeten gaan vervangen. 

Beste statistieken in jaren bij RSCA

Anderlecht heeft al geen overschot aan spelers die aanvallend bepalend zijn. Dreyer, die ook op de radar stond van Chicago Fire, was in zijn periode bij RSCA goed voor 31 goals en 23 assists in 87 duels. Dat zijn zeer goede cijfers. Bij RSCA gaan ze nu voluit de kar moeten trekken van Tristan Degreef, die al veel indruk maakte. César Huerta kan ook rechts spelen, maar komt links het best tot zijn recht. Thorgan Hazard viel er ook al in, maar dat is niet zijn beste positie.

Paars-Wit zal toch een extra rechterwinger moeten aantrekken in 2025. Dreyer zelf zou op drie jaar tijd 6 miljoen euro gaan verdienen in San Diego. Hij zet financieel een fikse stap voorwaarts en ook sportief is de MLS van een goed nivea. En zo worden alle Denen richting uitgang geduwd op enkele maanden tijd. Er worden nieuwe netwerken aangeboord, dat horen we al langer vallen.

Zou 5,5 miljoen veel te weinig zijn?

Meest recent

Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

25
25
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

21
21
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

56
56
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

36
36
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

56
56
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

41
41
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

97
97
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

123
123
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

177
177
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

99
99
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

250
250
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

85
85
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

170
170
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

129
129
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

230
230
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

217
217
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

197
197
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

576
576
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

185
185
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

242
242
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

654
654
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

69
69

Meer sportnieuws