Renard met flater, of alsnog een topdeal voor Anderlecht?

door
Renard met flater, of alsnog een topdeal voor Anderlecht?

RSC Anderlecht neemt afscheid van Anders Dreyer. De Deense aanvallende pion trekt naar San Diego FC. Het waren blijkbaar solden in Brussel, want Olivier Renard laat hem voor een prikje naar de Major League Soccer vertrekken, al bestaat daar onduidelijkheid over. Voor Tristan Degreef ligt de weg wel open.

LEES OOK: 'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

Dreyer een koopje?

Anderlecht verkoopt Dreyer voor amper 5 miljoen euro en 500.000 euro aan bonussen aan San Diego. Zeer betrouwbare Amerikaanse en Deense journalisten komen met deze informatie. La Dernière Heure meldt dat het met bonussen eventueel kan oplopen tot 8 miljoen euro, maar dat is toch een enorm verschil. Die acht miljoen zou veel meer marktconform zijn. Meerdere bronnen bevestigen echter toch vooral die eerste informatie, die van LDH wordt nergens bevestigd. Sasha Tavolieri spreekt van 5 miljoen euro plus maximaal 1 miljoen euro aan bonussen.

MLS-specialist Tom Bogert spreekt over 5,5 miljoen dollar en niet euro’s, wat neerkomt op een totaalpakket van 5,34 miljoen euro. Als het bij maximaal 5,5 miljoen euro blijft, zou dat toch simpelweg te weinig zijn. Zo verkocht STVV iemand als Aboubakar Koita een jaar voor het einde van zijn contract voor 4 miljoen euro aan AEK Athene, KRC Genk verpatste afgelopen zomer een bankzitter als Alieu Fadera zelfs voor 5 miljoen euro aan Como. Dreyer heeft volgens Transfermarkt een marktwaarde van 10 miljoen euro.

Het is een bizarre zet van Anderlecht om de Deen nu te laten gaan wegens het zeer drukke programma. Dreyer was sinds zijn komst een garantie op goals en assists. Ook dit seizoen was hij de tweede meest bepalende speler met 15 doelpuntenbijdrages. Was het spectaculair wat Dreyer bracht? Neen, maar op zijn manier was hij wel belangrijk. Hij was vaak de speler met de meest doelgerichte acties en al 2,5 jaar lang top twee inzake aanvallende statistieken bij Anderlecht. Anderen zullen die assists en goals dus moeten gaan vervangen. 

Beste statistieken in jaren bij RSCA

Anderlecht heeft al geen overschot aan spelers die aanvallend bepalend zijn. Dreyer, die ook op de radar stond van Chicago Fire, was in zijn periode bij RSCA goed voor 31 goals en 23 assists in 87 duels. Dat zijn zeer goede cijfers. Bij RSCA gaan ze nu voluit de kar moeten trekken van Tristan Degreef, die al veel indruk maakte. César Huerta kan ook rechts spelen, maar komt links het best tot zijn recht. Thorgan Hazard viel er ook al in, maar dat is niet zijn beste positie.

Paars-Wit zal toch een extra rechterwinger moeten aantrekken in 2025. Dreyer zelf zou op drie jaar tijd 6 miljoen euro gaan verdienen in San Diego. Hij zet financieel een fikse stap voorwaarts en ook sportief is de MLS van een goed nivea. En zo worden alle Denen richting uitgang geduwd op enkele maanden tijd. Er worden nieuwe netwerken aangeboord, dat horen we al langer vallen.

Zou 5,5 miljoen veel te weinig zijn?

Meest recent

'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

16
16
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

69
69
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

235
235
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

261
261
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

187
187
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

247
247
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

157
157
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

293
293
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

209
209
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

403
403
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

458
458
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

322
322
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

434
434
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

301
301
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

326
326
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

79
79
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

349
349
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

293
293
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

213
213
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

375
375
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

145
145
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

111
111
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

189
189
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

306
306
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

609
609

Meer sportnieuws