Weerbaar Racing Genk duwt Malinwa nog dieper in moeras

door
Weerbaar Racing Genk duwt Malinwa nog dieper in moeras

Krijgt Malinwa stilaan degradatiezorgen? Rood-Geel greep Racing Genk vandaag meteen naar de keel maar viel nadien volledig stil. Na een gitzwarte reeks komen de ploegen onderin steeds dichterbij, werkt Besnik Hasi zich uit deze stevige crisis?

KV Mechelen leek nog niet zo gek lang geleden vlot richting Play-Off I te gaan, tot er een gitzwarte reeks kwam. Op dit moment moet Malinwa zelfs bang achterom kijken, aangezien de kloof met de ploegen die mogelijk de Play-Downs beslechten niet groot is. Rood-Geel kreeg vandaag dan ook nog eens competitieleider Racing Genk op bezoek. In de heenwedstrijd verdiende het team van Hasi de overwinning, in het slot ging het echter nog helemaal onderuit.

LEES OOK: Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

Genk wist kanonstart Malinwa vlotjes uit

De thuisploeg begon deze keer prima aan de wedstrijd en beloonde zichzelf al binnen de eerste tien minuten met een doelpunt. Raman mocht alleen op Penders afgaan en faalde deze keer niet: 1-0 voor Malinwa (na een VAR-check). De Limburgers maalden echter niet om die achterstand en kwamen even snel weer op gelijke hoogte. Op het kwartier kreeg Karetsas veel teveel tijd en ruimte en enig mooi plaatste hij de 1-1 voorbij De Wolf.

Erop en erover dacht de competitieleider en dat gebeurde ook. Adedeji-Sternberg schotelde El Ouahdi even later de 1-2 voor en een nieuwe VAR-check later had Genk zijn voorsprong te pakken. Malinwa knokte zich nadien terug in de wedstrijd maar was vaak te onzorgvuldig in de zone van de waarheid. Halfweg leek de zwarte periode aan te houden in de stad van de Maneblussers.

Vele wissels leveren Rood-Geel vooral kopzorgen op

Hasi bracht meteen na rust met Dahl nog een extra aanvallende kracht in het veld, nieuwkomer Welsh betaalde de rekening. Na dik vijf minuten spelen loste Raman weer het eerste schot op doel, Penders had er deze keer weinig moeite mee. Echt veel beter liep het aanvankelijk niet bij Rood-Geel, dat de slordigheden opstapelde in balbezit. Meerdere spelers zoals Schoofs worstelen duidelijk met een vertrouwenscrisis bij KV.

Op het uur had de competitieleider serieus wat pech toen Oh uit de kluts net niet raak trof. Racing Genk mikte steeds meer op de tegenaanval, bij één daarvan had Nkuba de beslissing aan de voet maar hij mikte pal op De Wolf. Hasi wisselde gretig na de pauze maar moest wederom vaststellen dat die invallers... weinig brachten. In de slotfase verzuimden de Limburgers meerdere keren om de wedstrijd helemaal dood te doen. Zo bleef het bij een krappe maar ruim verdiende zege voor Racing Genk, dat nog maar eens drie punten pakt. Malinwa verkeert stilaan in een existentiële crisis.

Scoreverloop:

1-0 (8') Raman, 1-1 (15') Karetsas, 1-2 (25') El Ouahdi

Gaat KV Mechelen nog de Play-Downs in?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

37
37
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

84
84
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

46
46
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

53
53
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

84
84
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

108
108
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

302
302
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

145
145
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

315
315
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

98
98
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

453
453
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws