Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

door
Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

Cercle Brugge zit al weken in een uitstekende flow. De Vereniging kampte lang met degradatiezorgen maar lijkt die voorlopig achter zich te laten. Met een tweede opeenvolgende zege na nieuwjaar is er plots nog veel mogelijk voor het team van Feldhofer.

In het Dender Football Complex waren er voorlopig geen degradatiezorgen. De promovendus speelt al een heel seizoen uitstekend en pakte recent nog 4/6 in de duels tegen Anderlecht en AA Gent. Ook tegenstander Cercle Brugge heeft zich stevig herpakt na een horrorstart. Na de zege tegen KV Mechelen vorig weekend kampeert de Vereniging voor het eerst dit seizoen buiten de degradatiezone. Bij beide ploegen samen was er maar één wissel: Nsimba verving bij de thuisploeg Berte.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Rode mokerslag voor Dender

Beide ploegen begonnen rommelig aan de wedstrijd. Na een paar minuten spelen was er een eerste moment van opwinding na een (onvrijwillige?) terugspeelbal, Cercle kreeg vanop vrije trap een uitgelezen kans op het openingsdoelpunt maar de bal ging in twee tijden niet tegen de touwen.

Nog voor er tien minuten gespeeld waren, volgde een mokerslag voor de thuisploeg. Hrncar ging over de bal en vol op het been van Agyekum, Lambrechts bedacht de Slovaak met een(strenge) rode kaart. Met een man minder gaf de thuisploeg aanvankelijk weinig weg. Op het kwartier dreigde het zelfs via Rodes en Kvet, voorlopig zonder concreet resultaat.

Pas op het halfuur stak Cercle Brugge de neus aan het venster maar dat leverde wel meteen resultaat op. Verrips redde aanvankelijk op het schot van Felipe Augusto, bij de daaropvolgende fase trof Diakité met wat geluk raak: 0-1 voor de bezoekers. Dender ontsnapte kort nadien aan een dubbele achterstand, Felipe Augusto tikte vanop de doellijn nog over. Halfweg was de bonus nog krap voor de Vereniging, al mocht het die wel met een man meer verdedigen na rust.

Cercle vecht zich naar gouden driepunter

De tweede helft werd meteen na hervatting weer stilgelegd, de supporters van Cercle Brugge ontstaken bengaals vuurwerk en pas na een kort oponthoud konden we verder voetballen. De thuisploeg probeerde nadien om aan kansen te komen maar dat verliep moeizaam met een mannetje minder. Iets voorbij het uur kreeg Kvet toch eens wat ruimte, zijn hard schot ging een meter of twee over de kooi van een werkloze Delanghe.

Cercle Brugge koos na rust voluit voor controlevoetbal. Bij een spaarzame tegenaanval knalde Agyekum halfweg de tweede helft ook nog eens wild in de tribunes. In de slotfase kreeg Berte plots nog een goede kans op de gelijkmaker, de ingevallen spits maakte echter de verkeerde keuze en zo bleef het bij een nipte zege voor de Vereniging. Die mogen de busreis naar Brugge aanvatten met een heel goed gevoel.

Scoreverloop:

0-1 (28') Diakité

Bijzonderheid:

Hrncar (Dender) krijgt een rode kaart (9').

Komt één van beide ploegen nog in de problemen denkt u?

Meest recent

Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

6
6
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

17
17
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

23
23
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

74
74
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

48
48
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

72
72
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

473
473
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

83
83
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

381
381
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

56
56
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

492
492
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

71
71
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

113
113
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

229
229
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

114
114
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

105
105
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

132
132
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

191
191
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

252
252
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

98
98
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

573
573
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

185
185
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

182
182

Meer sportnieuws