Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

door
Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

Cercle Brugge zit al weken in een uitstekende flow. De Vereniging kampte lang met degradatiezorgen maar lijkt die voorlopig achter zich te laten. Met een tweede opeenvolgende zege na nieuwjaar is er plots nog veel mogelijk voor het team van Feldhofer.

In het Dender Football Complex waren er voorlopig geen degradatiezorgen. De promovendus speelt al een heel seizoen uitstekend en pakte recent nog 4/6 in de duels tegen Anderlecht en AA Gent. Ook tegenstander Cercle Brugge heeft zich stevig herpakt na een horrorstart. Na de zege tegen KV Mechelen vorig weekend kampeert de Vereniging voor het eerst dit seizoen buiten de degradatiezone. Bij beide ploegen samen was er maar één wissel: Nsimba verving bij de thuisploeg Berte.

LEES OOK: Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Rode mokerslag voor Dender

Beide ploegen begonnen rommelig aan de wedstrijd. Na een paar minuten spelen was er een eerste moment van opwinding na een (onvrijwillige?) terugspeelbal, Cercle kreeg vanop vrije trap een uitgelezen kans op het openingsdoelpunt maar de bal ging in twee tijden niet tegen de touwen.

Nog voor er tien minuten gespeeld waren, volgde een mokerslag voor de thuisploeg. Hrncar ging over de bal en vol op het been van Agyekum, Lambrechts bedacht de Slovaak met een(strenge) rode kaart. Met een man minder gaf de thuisploeg aanvankelijk weinig weg. Op het kwartier dreigde het zelfs via Rodes en Kvet, voorlopig zonder concreet resultaat.

Pas op het halfuur stak Cercle Brugge de neus aan het venster maar dat leverde wel meteen resultaat op. Verrips redde aanvankelijk op het schot van Felipe Augusto, bij de daaropvolgende fase trof Diakité met wat geluk raak: 0-1 voor de bezoekers. Dender ontsnapte kort nadien aan een dubbele achterstand, Felipe Augusto tikte vanop de doellijn nog over. Halfweg was de bonus nog krap voor de Vereniging, al mocht het die wel met een man meer verdedigen na rust.

Cercle vecht zich naar gouden driepunter

De tweede helft werd meteen na hervatting weer stilgelegd, de supporters van Cercle Brugge ontstaken bengaals vuurwerk en pas na een kort oponthoud konden we verder voetballen. De thuisploeg probeerde nadien om aan kansen te komen maar dat verliep moeizaam met een mannetje minder. Iets voorbij het uur kreeg Kvet toch eens wat ruimte, zijn hard schot ging een meter of twee over de kooi van een werkloze Delanghe.

Cercle Brugge koos na rust voluit voor controlevoetbal. Bij een spaarzame tegenaanval knalde Agyekum halfweg de tweede helft ook nog eens wild in de tribunes. In de slotfase kreeg Berte plots nog een goede kans op de gelijkmaker, de ingevallen spits maakte echter de verkeerde keuze en zo bleef het bij een nipte zege voor de Vereniging. Die mogen de busreis naar Brugge aanvatten met een heel goed gevoel.

Scoreverloop:

0-1 (28') Diakité

Bijzonderheid:

Hrncar (Dender) krijgt een rode kaart (9').

Komt één van beide ploegen nog in de problemen denkt u?

Meest recent

Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

2
2
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

333
333
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

22
22
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

110
110
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

396
396
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

243
243
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

533
533
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

222
222
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

521
521
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

93
93
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

545
545
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

369
369
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

707
707
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

594
594
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

187
187
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

114
114
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

491
491
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

74
74
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

427
427
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

257
257
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

225
225
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

456
456
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

254
254

Meer sportnieuws