Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

door
Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

Cercle Brugge zit al weken in een uitstekende flow. De Vereniging kampte lang met degradatiezorgen maar lijkt die voorlopig achter zich te laten. Met een tweede opeenvolgende zege na nieuwjaar is er plots nog veel mogelijk voor het team van Feldhofer.

In het Dender Football Complex waren er voorlopig geen degradatiezorgen. De promovendus speelt al een heel seizoen uitstekend en pakte recent nog 4/6 in de duels tegen Anderlecht en AA Gent. Ook tegenstander Cercle Brugge heeft zich stevig herpakt na een horrorstart. Na de zege tegen KV Mechelen vorig weekend kampeert de Vereniging voor het eerst dit seizoen buiten de degradatiezone. Bij beide ploegen samen was er maar één wissel: Nsimba verving bij de thuisploeg Berte.

LEES OOK: Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Rode mokerslag voor Dender

Beide ploegen begonnen rommelig aan de wedstrijd. Na een paar minuten spelen was er een eerste moment van opwinding na een (onvrijwillige?) terugspeelbal, Cercle kreeg vanop vrije trap een uitgelezen kans op het openingsdoelpunt maar de bal ging in twee tijden niet tegen de touwen.

Nog voor er tien minuten gespeeld waren, volgde een mokerslag voor de thuisploeg. Hrncar ging over de bal en vol op het been van Agyekum, Lambrechts bedacht de Slovaak met een(strenge) rode kaart. Met een man minder gaf de thuisploeg aanvankelijk weinig weg. Op het kwartier dreigde het zelfs via Rodes en Kvet, voorlopig zonder concreet resultaat.

Pas op het halfuur stak Cercle Brugge de neus aan het venster maar dat leverde wel meteen resultaat op. Verrips redde aanvankelijk op het schot van Felipe Augusto, bij de daaropvolgende fase trof Diakité met wat geluk raak: 0-1 voor de bezoekers. Dender ontsnapte kort nadien aan een dubbele achterstand, Felipe Augusto tikte vanop de doellijn nog over. Halfweg was de bonus nog krap voor de Vereniging, al mocht het die wel met een man meer verdedigen na rust.

Cercle vecht zich naar gouden driepunter

De tweede helft werd meteen na hervatting weer stilgelegd, de supporters van Cercle Brugge ontstaken bengaals vuurwerk en pas na een kort oponthoud konden we verder voetballen. De thuisploeg probeerde nadien om aan kansen te komen maar dat verliep moeizaam met een mannetje minder. Iets voorbij het uur kreeg Kvet toch eens wat ruimte, zijn hard schot ging een meter of twee over de kooi van een werkloze Delanghe.

Cercle Brugge koos na rust voluit voor controlevoetbal. Bij een spaarzame tegenaanval knalde Agyekum halfweg de tweede helft ook nog eens wild in de tribunes. In de slotfase kreeg Berte plots nog een goede kans op de gelijkmaker, de ingevallen spits maakte echter de verkeerde keuze en zo bleef het bij een nipte zege voor de Vereniging. Die mogen de busreis naar Brugge aanvatten met een heel goed gevoel.

Scoreverloop:

0-1 (28') Diakité

Bijzonderheid:

Hrncar (Dender) krijgt een rode kaart (9').

Komt één van beide ploegen nog in de problemen denkt u?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

0
0
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

0
0
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

42
42
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

68
68
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

55
55
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

76
76
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

50
50
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

55
55
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

322
322
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

114
114
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

37
37
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

223
223
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

319
319
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

237
237
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

246
246
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

236
236
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

428
428
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

715
715
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

452
452
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

634
634
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

345
345
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

442
442
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

120
120
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

242
242
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

49
49

Meer sportnieuws