Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

door
Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

Cercle Brugge zit al weken in een uitstekende flow. De Vereniging kampte lang met degradatiezorgen maar lijkt die voorlopig achter zich te laten. Met een tweede opeenvolgende zege na nieuwjaar is er plots nog veel mogelijk voor het team van Feldhofer.

In het Dender Football Complex waren er voorlopig geen degradatiezorgen. De promovendus speelt al een heel seizoen uitstekend en pakte recent nog 4/6 in de duels tegen Anderlecht en AA Gent. Ook tegenstander Cercle Brugge heeft zich stevig herpakt na een horrorstart. Na de zege tegen KV Mechelen vorig weekend kampeert de Vereniging voor het eerst dit seizoen buiten de degradatiezone. Bij beide ploegen samen was er maar één wissel: Nsimba verving bij de thuisploeg Berte.

LEES OOK: STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Rode mokerslag voor Dender

Beide ploegen begonnen rommelig aan de wedstrijd. Na een paar minuten spelen was er een eerste moment van opwinding na een (onvrijwillige?) terugspeelbal, Cercle kreeg vanop vrije trap een uitgelezen kans op het openingsdoelpunt maar de bal ging in twee tijden niet tegen de touwen.

Nog voor er tien minuten gespeeld waren, volgde een mokerslag voor de thuisploeg. Hrncar ging over de bal en vol op het been van Agyekum, Lambrechts bedacht de Slovaak met een(strenge) rode kaart. Met een man minder gaf de thuisploeg aanvankelijk weinig weg. Op het kwartier dreigde het zelfs via Rodes en Kvet, voorlopig zonder concreet resultaat.

Pas op het halfuur stak Cercle Brugge de neus aan het venster maar dat leverde wel meteen resultaat op. Verrips redde aanvankelijk op het schot van Felipe Augusto, bij de daaropvolgende fase trof Diakité met wat geluk raak: 0-1 voor de bezoekers. Dender ontsnapte kort nadien aan een dubbele achterstand, Felipe Augusto tikte vanop de doellijn nog over. Halfweg was de bonus nog krap voor de Vereniging, al mocht het die wel met een man meer verdedigen na rust.

Cercle vecht zich naar gouden driepunter

De tweede helft werd meteen na hervatting weer stilgelegd, de supporters van Cercle Brugge ontstaken bengaals vuurwerk en pas na een kort oponthoud konden we verder voetballen. De thuisploeg probeerde nadien om aan kansen te komen maar dat verliep moeizaam met een mannetje minder. Iets voorbij het uur kreeg Kvet toch eens wat ruimte, zijn hard schot ging een meter of twee over de kooi van een werkloze Delanghe.

Cercle Brugge koos na rust voluit voor controlevoetbal. Bij een spaarzame tegenaanval knalde Agyekum halfweg de tweede helft ook nog eens wild in de tribunes. In de slotfase kreeg Berte plots nog een goede kans op de gelijkmaker, de ingevallen spits maakte echter de verkeerde keuze en zo bleef het bij een nipte zege voor de Vereniging. Die mogen de busreis naar Brugge aanvatten met een heel goed gevoel.

Scoreverloop:

0-1 (28') Diakité

Bijzonderheid:

Hrncar (Dender) krijgt een rode kaart (9').

Komt één van beide ploegen nog in de problemen denkt u?

Meest recent

Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

0
0
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

59
59
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

293
293
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

31
31
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

69
69
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

33
33
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

167
167
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

107
107
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

51
51
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

50
50
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

71
71
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

176
176
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

105
105
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

98
98
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

348
348
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

86
86
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

94
94
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

667
667
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

218
218
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

268
268
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

167
167
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

73
73
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

115
115
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

63
63
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

57
57

Meer sportnieuws