Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

door
Ti-Ta-Tovenaar? Feldhofer reanimeert Cercle tot puntenmachine

Cercle Brugge zit al weken in een uitstekende flow. De Vereniging kampte lang met degradatiezorgen maar lijkt die voorlopig achter zich te laten. Met een tweede opeenvolgende zege na nieuwjaar is er plots nog veel mogelijk voor het team van Feldhofer.

In het Dender Football Complex waren er voorlopig geen degradatiezorgen. De promovendus speelt al een heel seizoen uitstekend en pakte recent nog 4/6 in de duels tegen Anderlecht en AA Gent. Ook tegenstander Cercle Brugge heeft zich stevig herpakt na een horrorstart. Na de zege tegen KV Mechelen vorig weekend kampeert de Vereniging voor het eerst dit seizoen buiten de degradatiezone. Bij beide ploegen samen was er maar één wissel: Nsimba verving bij de thuisploeg Berte.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Rode mokerslag voor Dender

Beide ploegen begonnen rommelig aan de wedstrijd. Na een paar minuten spelen was er een eerste moment van opwinding na een (onvrijwillige?) terugspeelbal, Cercle kreeg vanop vrije trap een uitgelezen kans op het openingsdoelpunt maar de bal ging in twee tijden niet tegen de touwen.

Nog voor er tien minuten gespeeld waren, volgde een mokerslag voor de thuisploeg. Hrncar ging over de bal en vol op het been van Agyekum, Lambrechts bedacht de Slovaak met een(strenge) rode kaart. Met een man minder gaf de thuisploeg aanvankelijk weinig weg. Op het kwartier dreigde het zelfs via Rodes en Kvet, voorlopig zonder concreet resultaat.

Pas op het halfuur stak Cercle Brugge de neus aan het venster maar dat leverde wel meteen resultaat op. Verrips redde aanvankelijk op het schot van Felipe Augusto, bij de daaropvolgende fase trof Diakité met wat geluk raak: 0-1 voor de bezoekers. Dender ontsnapte kort nadien aan een dubbele achterstand, Felipe Augusto tikte vanop de doellijn nog over. Halfweg was de bonus nog krap voor de Vereniging, al mocht het die wel met een man meer verdedigen na rust.

Cercle vecht zich naar gouden driepunter

De tweede helft werd meteen na hervatting weer stilgelegd, de supporters van Cercle Brugge ontstaken bengaals vuurwerk en pas na een kort oponthoud konden we verder voetballen. De thuisploeg probeerde nadien om aan kansen te komen maar dat verliep moeizaam met een mannetje minder. Iets voorbij het uur kreeg Kvet toch eens wat ruimte, zijn hard schot ging een meter of twee over de kooi van een werkloze Delanghe.

Cercle Brugge koos na rust voluit voor controlevoetbal. Bij een spaarzame tegenaanval knalde Agyekum halfweg de tweede helft ook nog eens wild in de tribunes. In de slotfase kreeg Berte plots nog een goede kans op de gelijkmaker, de ingevallen spits maakte echter de verkeerde keuze en zo bleef het bij een nipte zege voor de Vereniging. Die mogen de busreis naar Brugge aanvatten met een heel goed gevoel.

Scoreverloop:

0-1 (28') Diakité

Bijzonderheid:

Hrncar (Dender) krijgt een rode kaart (9').

Komt één van beide ploegen nog in de problemen denkt u?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

47
47
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

50
50
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

18
18
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

88
88
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

38
38
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

113
113
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

63
63
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

117
117
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

187
187
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

78
78
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

35
35
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

176
176
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

101
101
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

41
41
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

149
149
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

69
69
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

77
77
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

123
123
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

155
155
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

211
211
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

315
315
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws