Ideale opvolger Tedesco genoemd: “Bij gebrek aan beter”

door
Ideale opvolger Tedesco genoemd: “Bij gebrek aan beter”

Wie wordt de opvolger van Domenico Tedesco bij de Rode Duivels? Gaat Vincent Mannaert voor een grote naam of zal er toch vooral gekeken worden naar een vertrouwd gezicht. De analisten schuiven één voor één hun ideale kandidaat naar voren.

Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement lijken al te haken voor de Rode Duivels. Veel Belgische opties blijven er aldus niet meer over. Oude bekende Thierry Henry is een grote favoriet. Ook Justien Odeurs vindt de Fransman dé perfecte keuze.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bij gebrek aan beter

Henry heeft al ervaring als assistent van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. De Franse legende lag erg goed in de groep en dan vooral bij sterren zoals Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne. "De grote vraag is nu natuurlijk wie Tedesco zal opvolgen. Ik vind Thierry Henry een goede kandidaat. Door zijn jaren als rechterhand van Roberto Martinez kent hij de meeste spelers persoonlijk en draagt hij toch ook een beetje van het DNA van de Rode Duivels in zich."

Odeurs ziet liefst een Belgische oefenmeester als nieuwe bondscoach, maar veel kandidaten zijn er niet meer. Vanhaezebrouck is nu analist, Preud’homme ziet een comeback niet zitten en Clement staat onder contract bij Rangers. “Idealiter gaan we voor een Belgische bondscoach, maar zolang Philippe Clement aan boord blijft bij Rangers zie ik niet meteen een andere kandidaat. Bij gebrek aan beter vind ik Henry op dit moment de beste keuze."

Nederlander dan? 

Naast Franse opties Henry en Rudi Garcia worden ook enkele Nederlanders naar voren geschoven. Mark van Bommel (ex-Antwerp), Erik ten Hag, Roger Schmidt en zelfs Louis van Gaal worden in de wandelgangen genoemd. Vincent Mannaert is alvast volop bezig met de opvolger voor Tedesco. Volgens de meeste analisten zal er snel bevestiging komen vanuit de Koninklijke Belgische Voetbalbond in Tubeke.

Is Thierry Henry op dit moment de beste keuze voor de KBVB?

Meest recent

Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

5
5
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

19
19
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

35
35
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

102
102
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

76
76
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

283
283
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

98
98
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

57
57
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

76
76
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

28
28
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

118
118
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

218
218
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

477
477
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

156
156
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

140
140
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

35
35
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

83
83
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

279
279
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

88
88
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

220
220
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

323
323
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

183
183
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

613
613
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

27
27

Meer sportnieuws