Vossen onomwonden: "Hij is veruit de beste speler in België"

door
Vossen onomwonden:

Binnen een drietal weken wordt bekend gemaakt wie Toby Alderweireld zal opvolgen op de erelijst van de Gouden Schoen. Al is de topfavoriet inmiddels al een tijdje bekend: Hans Vanaken. Volgens ex-ploegmaat/vriend zou de spelmaker van Club Brugge een oververdiende winnaar zijn.

Nadat hij bij KSC Lokeren een flitsende doorbraak had gemaakt in de Jupiler Pro League, versierde Vanaken in 2015 een toptransfer naar Club Brugge. De West-Vlamingen telden zo'n 4 miljoen euro neer om de spelmaker weg te plukken uit het Daknam-stadion. En dat bleek uiteindelijk een gouden zet.

Door de concurrentie van onder meer Victor Vazquez duurde het eventjes alvorens hij zijn draai vond bij zijn nieuwe werkgever, maar vervolgens ontbolsterde Vanaken helemaal als draaischijf van Blauw-Zwart. Met de Limburger als spelmaker begon Club Brugge aan een indrukwekkende prijzenjacht.

LEES OOK: Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Beste van België

Inmiddels kon Vanaken een zestal landstitels, een beker en enkele supercups op zijn palmares zetten in Brugge. Hij werkte er ook meerdere succesvolle Europese campagnes af. Dat leverde hem eveneens een pak individuele successen op, waaronder twee Gouden Schoenen én meer dan 20 caps bij de nationale ploeg.

Volgens Vossen is zijn provinciegenoot dan ook veruit de beste speler op de Belgische velden. "Iedere ploeg die tegen Club speelt, gaat uit van hetzelfde: ‘Leg Hans plat en Club is een heel stuk minder’. Hij wordt áltijd geviseerd, maar omdat hij zich zich telkens zó slim vrij loopt, is hij niet af te stoppen. Ik vind Hans al jaren veruit de beste speler in België", klinkt het bij Het Laatste Nieuws.

Niveau voor topcompetitie

Omdat hij nooit naar een buitenlandse topcompetitie trok, wordt hier en daar toch een asterisk geplaatst bij zijn indrukwekkende carrière. Analist Gert Verheyen denkt echter niet dat zo'n transfer hem had afgeremd. "Hans zou overal meegespeeld hebben. En hij zou overal hetzelfde hebben laten zien als bij Club Brugge. Niet bij Real Madrid, hé. Maar bij Dortmund of het Aston Villa van vandaag: zeker."

Vanaken is de beste speler in de Jupiler Pro League ...

Meest recent

'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

38
38
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

18
18
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

16
16
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

69
69
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

16
16
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

425
425
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

184
184
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

149
149
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

73
73
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

86
86
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

53
53
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

84
84
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

588
588
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

140
140
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

296
296
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

43
43
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

595
595
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

263
263
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

81
81
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

77
77
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

410
410
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

349
349
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

120
120
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

223
223

Meer sportnieuws