Anderlecht of Antwerp in finale? "Zij hebben 55 procent kans"

306 stemmen
Anderlecht of Antwerp in finale?

In de halve finales van de Croky Cup heeft RSC Anderlecht donderdagavond zijn thuisvoordeel kunnen uitbuiten. De Brusselaars trokken immers aan het langste einde tegen Antwerp FC. Maar met slechts een 1-0-voorsprong blijft er heel wat mogelijk voor de return op de Bosuil.

Het waren de Brusselaars voor eigen volk die het beste begonnen aan de heenmatch. Anderlecht kwam in de eerste helft veel swingender voor de dag dan enkele dagen eerder en kon ook voor de nodige kansen zorgen. Na onder meer twee ballen op de paal wist de jonge Tristan Degreef voor de verdiende 1-0 te zorgen.

LEES OOK: 'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Licht voordeel RAFC

Antwerp moest in de eerste helft ondergaan, al kreeg het ook enkele kansjes. Thuisdoelman Colin Coosemans stond echter pal. Na de pauze was RAFC dan weer een tijd lang de betere ploeg in het veldspel. Maar echte doelkansen leverde dat amper op en dus moest de Great Old vrede nemen met een nipte nederlaag.

Desondanks gunt analist Patrick Goots zijn ex-ploeg het lichte voordeel voor de return van begin februari. "Ik geef Antwerp 55 procent kans om door te gaan. Een licht voordeel dus, vanwege de kracht van de Bosuil en het feit dat Anderlecht eerst nog twee Europese afspraken heeft", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Kwalitatief sterker RSCA

RAFC zal in de terugmatch inderdaad kunnen rekenen op de steun van een ongetwijfeld uitzinnige Bosuil. Maar de spelers zullen zelf ook een serieuze tand moeten bijsteken. Puur kwalitatief schat Goots de Brusselaars immers hoger in op dit moment.

Bovendien is RSCA zich nog volop aan het versterken, terwijl het al een veel bredere kern dan Antwerp heeft. "Hoewel Anderlecht opnieuw enkele basispionnen miste, kon het wel Hazard inbrengen. Iemand van dát kaliber heeft Antwerp niet op de bank zitten. Bij Anderlecht loopt meer kwaliteit rond, wat een goeie speler is die Degreef zeg", aldus Goots.

Wie is volgens u de favoriet om de finale te halen?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

28
28
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

55
55
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

15
15
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

73
73
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

114
114
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

82
82
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

224
224
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

61
61
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

407
407
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

362
362
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

291
291
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

80
80
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

147
147
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

651
651
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

41
41
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

122
122
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

76
76
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

29
29
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

100
100
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

202
202
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

180
180
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

97
97
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

715
715
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

211
211

Meer sportnieuws