Anderlecht of Antwerp in finale? "Zij hebben 55 procent kans"

door
Anderlecht of Antwerp in finale?

In de halve finales van de Croky Cup heeft RSC Anderlecht donderdagavond zijn thuisvoordeel kunnen uitbuiten. De Brusselaars trokken immers aan het langste einde tegen Antwerp FC. Maar met slechts een 1-0-voorsprong blijft er heel wat mogelijk voor de return op de Bosuil.

Het waren de Brusselaars voor eigen volk die het beste begonnen aan de heenmatch. Anderlecht kwam in de eerste helft veel swingender voor de dag dan enkele dagen eerder en kon ook voor de nodige kansen zorgen. Na onder meer twee ballen op de paal wist de jonge Tristan Degreef voor de verdiende 1-0 te zorgen.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Licht voordeel RAFC

Antwerp moest in de eerste helft ondergaan, al kreeg het ook enkele kansjes. Thuisdoelman Colin Coosemans stond echter pal. Na de pauze was RAFC dan weer een tijd lang de betere ploeg in het veldspel. Maar echte doelkansen leverde dat amper op en dus moest de Great Old vrede nemen met een nipte nederlaag.

Desondanks gunt analist Patrick Goots zijn ex-ploeg het lichte voordeel voor de return van begin februari. "Ik geef Antwerp 55 procent kans om door te gaan. Een licht voordeel dus, vanwege de kracht van de Bosuil en het feit dat Anderlecht eerst nog twee Europese afspraken heeft", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Kwalitatief sterker RSCA

RAFC zal in de terugmatch inderdaad kunnen rekenen op de steun van een ongetwijfeld uitzinnige Bosuil. Maar de spelers zullen zelf ook een serieuze tand moeten bijsteken. Puur kwalitatief schat Goots de Brusselaars immers hoger in op dit moment.

Bovendien is RSCA zich nog volop aan het versterken, terwijl het al een veel bredere kern dan Antwerp heeft. "Hoewel Anderlecht opnieuw enkele basispionnen miste, kon het wel Hazard inbrengen. Iemand van dát kaliber heeft Antwerp niet op de bank zitten. Bij Anderlecht loopt meer kwaliteit rond, wat een goeie speler is die Degreef zeg", aldus Goots.

Wie is volgens u de favoriet om de finale te halen?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

11
11
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

5
5
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

65
65
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

70
70
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

54
54
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

187
187
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

80
80
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

430
430
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

377
377
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

416
416
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

111
111
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

573
573
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

190
190
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

256
256
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

310
310
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

129
129
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

82
82
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

221
221
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

193
193
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

48
48
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

307
307
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

299
299
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

265
265

Meer sportnieuws