Fink over straf feit: "Daar zijn de media vooral mee bezig"

door
Fink over straf feit:

KRC Genk speelt vanavond de altijd moeilijke uitmatch op het veld van KV Mechelen. De Limburgers mogen zich aan een warm welkom verwachten. Trainer Thorsten Fink blikte via de clubkanalen vooruit naar de partij tegen de Maneblussers.

LEES OOK: Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KV Mechelen - Genk

Fink speelde sinds hij naar België kwam met STVV en KRC Genk vijf keer tegen KV Mechelen en won al die partijen. "De media houdt van statistieken, maar als coach ben ik daar niet mee bezig. Voor mij is het verleden niet belangrijk, alleen het heden. Elke wedstrijd is een nieuwe wedstrijd. We moeten zaterdag gewoon opnieuw ons ding proberen te doen."

KV Mechelen staat tiende en is matig bezig. Zij willen de rug rechten. "Na hun nederlaag tegen ons vlogen de ballen er de weken nadien vlot in. Dat leverde hen heel wat overwinningen op. De laatste weken scoren ze wat minder vlot, maar dat kan gebeuren in voetbal. Het is een team met heel wat kwaliteiten. In eigen huis spelen ze met veel wil en overtuiging. Het is ook een team dat graag wil voetballen, net zoals wij. Op dat vlak verwacht ik een goede wedstrijd."

Met Penders onder de lat

Fink gaf ook aan dat Mike Penders onder de lat blijft staan. De logica zelve, want de jonkie is al weken goed bezig. Hendrik Van Crombrugge greep zijn kans nog niet echt dit seizoen en hij zal dus enorm balen. Zo is hij net als vorig seizoen weer tweede doelman. Mogelijk gaat Fink een beetje roteren na de midweekmatch tegen Club Brugge.

"Vandaag hakken we de knoop door, maar de kans is groot dat er een aantal nieuwe jongens aan de aftrap zullen verschijnen. We hebben een prima spelerskern dus ik maak me wat dat betreft geen zorgen", aldus de Duitse coach.

Genk speelt eerder op de avond dan rivaal Club Brugge. De Bruggelingen spelen thuis tegen Beerschot en tellen maar één punt minder dan Genk. De Genkies kunnen dus maar best winnen.

Gaat Genk winnen?

Meest recent

'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

3
3
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

11
11
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

77
77
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

62
62
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

261
261
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

21
21
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

178
178
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

103
103
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

53
53
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

109
109
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

235
235
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

183
183
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

22
22
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

61
61
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

120
120
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

463
463
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

95
95
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

698
698
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

695
695
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

116
116
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

460
460
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

139
139
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

161
161
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

79
79

Meer sportnieuws