Degryse dropt hint over nieuwe bondscoach: "Club Brugge-mindset"

1409 stemmen
Degryse dropt hint over nieuwe bondscoach:

De kogel is door de kerk: Domenico Tedesco is niet langer aan de slag als Belgisch bondscoach. Het speculeren over wie zijn opvolger moet worden draait dan ook op volle toeren. Analist Marc Degryse meent alvast te weten wat voor profiel het moet worden.

Eén van de redenen dat de bond het ontslag van Tedesco zo lang liet aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wou hebben. Die zoektocht loopt al een tijdje en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Daarbij mikte de oud-CEO van Club Brugge blijkbaar behoorlijk hoog. Vorige week raakte bijvoorbeeld bekend dat er vergevorderde gesprekken werden gevoerd met Sergio Conceiçao. De Portugees koos echter in extremis voor AC Milan. En Mannaert had blijkbaar nog meer grote namen op zijn lijst staan. Volgens SudPresse werd zelfs Xavi Hernandez gecontacteerd.

LEES OOK: Mark van Bommel bondscoach? “Hij wordt nooit aangesteld”

Internationale status

Ook de Spanjaard bedankte vriendelijk, hij verkiest een uitdaging op clubniveau. Ondertussen zouden nog een vijftal namen zijn overgebleven op het lijstje van Mannaert. De Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia worden daarbij gerekend. Maar er komen dus nog minstens drie andere trainers in aanmerking, nagenoeg zeker allemaal buitenlanders.

Tegenover Het Laatste Nieuws liet Degryse alvast weten welk profiel hij verwacht. "Het zal iemand met een internationale status moeten zijn, die deze groep kan overtuigen met zijn charisma en palmares. Een winnaarstype", klinkt het. "Maar ook iemand die op lange termijn denkt, en een jaar of drie voor stabiliteit kan zorgen. Een bondscoach die verder kijkt dan het WK 2026, ook al naar het EK 2028."

Club Brugge-mindset

Aan Mannaert dus om de juiste keuze te maken. Wat dat betreft verwacht Degryse dat hij de lijn zal doortrekken die hij destijds hanteerde bij Club Brugge. "Mannaert wil er de mindset inkrijgen die hij ook bij Club Brugge heeft geïmplementeerd. België heeft weer nood aan een bondscoach die een herkenbare ploeg opstelt, en met een duidelijke visie speelt. Eentje waar fans en spelers zich mee kunnen vereenzelvigen, en weer voelen dat we tegen iedereen kans maken."

Heeft u op voorhand vertrouwen in een goede keuze van Mannaert?

Meest recent

Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

5
5
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

35
35
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

23
23
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

278
278
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

216
216
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

113
113
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

28
28
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

388
388
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

778
778
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

81
81
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

502
502
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

311
311
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

267
267
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

346
346
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

225
225
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

380
380
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

601
601
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

420
420
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

69
69
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

850
850
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

396
396
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

61
61
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

57
57
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

620
620
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

566
566

Meer sportnieuws