Degryse dropt hint over nieuwe bondscoach: "Club Brugge-mindset"

door
Degryse dropt hint over nieuwe bondscoach:

De kogel is door de kerk: Domenico Tedesco is niet langer aan de slag als Belgisch bondscoach. Het speculeren over wie zijn opvolger moet worden draait dan ook op volle toeren. Analist Marc Degryse meent alvast te weten wat voor profiel het moet worden.

Eén van de redenen dat de bond het ontslag van Tedesco zo lang liet aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wou hebben. Die zoektocht loopt al een tijdje en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Daarbij mikte de oud-CEO van Club Brugge blijkbaar behoorlijk hoog. Vorige week raakte bijvoorbeeld bekend dat er vergevorderde gesprekken werden gevoerd met Sergio Conceiçao. De Portugees koos echter in extremis voor AC Milan. En Mannaert had blijkbaar nog meer grote namen op zijn lijst staan. Volgens SudPresse werd zelfs Xavi Hernandez gecontacteerd.

LEES OOK: Arthur Theate blaast loftrompet richting Rudi Garcia

Internationale status

Ook de Spanjaard bedankte vriendelijk, hij verkiest een uitdaging op clubniveau. Ondertussen zouden nog een vijftal namen zijn overgebleven op het lijstje van Mannaert. De Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia worden daarbij gerekend. Maar er komen dus nog minstens drie andere trainers in aanmerking, nagenoeg zeker allemaal buitenlanders.

Tegenover Het Laatste Nieuws liet Degryse alvast weten welk profiel hij verwacht. "Het zal iemand met een internationale status moeten zijn, die deze groep kan overtuigen met zijn charisma en palmares. Een winnaarstype", klinkt het. "Maar ook iemand die op lange termijn denkt, en een jaar of drie voor stabiliteit kan zorgen. Een bondscoach die verder kijkt dan het WK 2026, ook al naar het EK 2028."

Club Brugge-mindset

Aan Mannaert dus om de juiste keuze te maken. Wat dat betreft verwacht Degryse dat hij de lijn zal doortrekken die hij destijds hanteerde bij Club Brugge. "Mannaert wil er de mindset inkrijgen die hij ook bij Club Brugge heeft geïmplementeerd. België heeft weer nood aan een bondscoach die een herkenbare ploeg opstelt, en met een duidelijke visie speelt. Eentje waar fans en spelers zich mee kunnen vereenzelvigen, en weer voelen dat we tegen iedereen kans maken."

Heeft u op voorhand vertrouwen in een goede keuze van Mannaert?

Meest recent

'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

16
16
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

53
53
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

142
142
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

152
152
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

395
395
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

342
342
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

314
314
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

158
158
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

71
71
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

215
215
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

405
405
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

324
324
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

144
144
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

58
58
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

123
123
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

251
251
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

333
333
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

625
625
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

415
415
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

491
491
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

151
151
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

82
82
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

730
730
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

713
713

Meer sportnieuws