Degryse dropt hint over nieuwe bondscoach: "Club Brugge-mindset"

door
Degryse dropt hint over nieuwe bondscoach:

De kogel is door de kerk: Domenico Tedesco is niet langer aan de slag als Belgisch bondscoach. Het speculeren over wie zijn opvolger moet worden draait dan ook op volle toeren. Analist Marc Degryse meent alvast te weten wat voor profiel het moet worden.

Eén van de redenen dat de bond het ontslag van Tedesco zo lang liet aanslopen, is dat men eerst een geschikte opvolger beet wou hebben. Die zoektocht loopt al een tijdje en wordt in goede banen geleid door Vincent Mannaert. Hij ging begin december aan de slag als sportief directeur bij de KBVB. Sindsdien had hij contact met verschillende kandidaat-trainers.

Daarbij mikte de oud-CEO van Club Brugge blijkbaar behoorlijk hoog. Vorige week raakte bijvoorbeeld bekend dat er vergevorderde gesprekken werden gevoerd met Sergio Conceiçao. De Portugees koos echter in extremis voor AC Milan. En Mannaert had blijkbaar nog meer grote namen op zijn lijst staan. Volgens SudPresse werd zelfs Xavi Hernandez gecontacteerd.

LEES OOK: Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Internationale status

Ook de Spanjaard bedankte vriendelijk, hij verkiest een uitdaging op clubniveau. Ondertussen zouden nog een vijftal namen zijn overgebleven op het lijstje van Mannaert. De Fransmannen Thierry Henry en Rudi Garcia worden daarbij gerekend. Maar er komen dus nog minstens drie andere trainers in aanmerking, nagenoeg zeker allemaal buitenlanders.

Tegenover Het Laatste Nieuws liet Degryse alvast weten welk profiel hij verwacht. "Het zal iemand met een internationale status moeten zijn, die deze groep kan overtuigen met zijn charisma en palmares. Een winnaarstype", klinkt het. "Maar ook iemand die op lange termijn denkt, en een jaar of drie voor stabiliteit kan zorgen. Een bondscoach die verder kijkt dan het WK 2026, ook al naar het EK 2028."

Club Brugge-mindset

Aan Mannaert dus om de juiste keuze te maken. Wat dat betreft verwacht Degryse dat hij de lijn zal doortrekken die hij destijds hanteerde bij Club Brugge. "Mannaert wil er de mindset inkrijgen die hij ook bij Club Brugge heeft geïmplementeerd. België heeft weer nood aan een bondscoach die een herkenbare ploeg opstelt, en met een duidelijke visie speelt. Eentje waar fans en spelers zich mee kunnen vereenzelvigen, en weer voelen dat we tegen iedereen kans maken."

Heeft u op voorhand vertrouwen in een goede keuze van Mannaert?

Meest recent

"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

2
2
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

63
63
'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

171
171
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

98
98
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht bedroevend in hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

104
104
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

95
95
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

101
101
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

355
355
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

316
316
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

84
84
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

137
137
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

324
324
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

130
130
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

300
300
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

192
192
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

759
759
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

195
195
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

155
155
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

59
59
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

131
131
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

364
364
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

463
463
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

297
297
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

287
287
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

306
306

Meer sportnieuws