Genk droomt van vele miljoenen: "Europese topclub"

door
Genk droomt van vele miljoenen:

KRC Genk stelde vandaag Yaimar Medina voor aan de pers. De Limburgers betaalden om en bij de vijf miljoen euro om hem naar België te halen. De concurrentie was dan ook pittig. Wat klopte er nu van de verhalen omtrent Bayer Leverkusen en Fenerbahçe?

LEES OOK: Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Fenerbahçe en Leverkusen

Er waren verhalen dat José Mourinho (Fenerbahçe) en Xabi Alonso (Leverkusen) gesprekken hadden gevoerd met Medina. Dat is deels waar. Op zijn persbabbel gaf hij meer duiding over die verhalen.

"Ik heb hen niet persoonlijk aan de lijn gekregen, maar mensen uit mijn entourage kregen inderdaad telefoon van Mourinho en Alonso. Dat mag een mooi compliment zijn, maar mijn keuze heeft het niet meer beïnvloed. Genk volgt me al meer dan een jaar, mijn besluit stond al een poos vast", zei de linksachter.

Genk de ideale tussenstap

Hij wilde eerste een tussenstap zetten. "Ook omdat ik geen stappen wil overslaan. Bij een Europese topclub zou het veel moeilijker zijn om minuten te maken. Terwijl dat op mijn leeftijd heel belangrijk is. Vanuit Genk kan ik later nog altijd de volgende stap zetten, veel spelers hebben me dat al voorgedaan."

Medina ziet de Belgische competitie als de ideale volgende stap. "Het is nochtans niet makkelijk om aan beelden van de Belgische competitie te geraken in Ecuador. Maar de transfer van enkele spelers naar deze competitie heeft ervoor gezorgd dat verschillende nieuwssites de prestaties van onze landgenoten van dichtbij volgen. Het beïnvloedde ook wel mijn keuze."

Bij Genk mogen ze dromen van meer. "Mijn grote voorbeeld is Willian Pacho, die via Antwerp en Frankfurt bij PSG is terechtgekomen. Stap voor stap, zo wil ik het ook doen", aldus de linksachter.

Zal hij snel in de basis staan bij Genk?

Meest recent

Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

8
8
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

26
26
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

143
143
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

103
103
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

151
151
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

111
111
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

104
104
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

326
326
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

371
371
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

340
340
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

83
83
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

378
378
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

227
227
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

315
315
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

106
106
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

660
660
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

361
361
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

372
372
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

578
578
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

322
322
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

173
173
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

538
538
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

800
800

Meer sportnieuws