'Verschaeren beslist over toekomst bij Anderlecht'

door
'Verschaeren beslist over toekomst bij Anderlecht'

Na een schamele nul op negen in de competitie boekte Anderlecht donderdag een deugddoende bekerzege tegen Antwerp. De uitblinkers bij Paars-Wit bevonden zich vooral in het offensief compartiment, waar onder meer Yari Verschaeren (23) zich nog eens volledig mocht uitleven.

Nochtans leek het even alsof het nummer 10 richting de uitgang werd geduwd, want in de voorbije wedstrijden tegen Beerschot en Club Brugge kwam hij amper in actie. Dit keer had David Hubert echter wél een basisplaats veil voor Verschaeren, die samen met Mats Rits het tweekoppige middenveld bevolkte. Niet evident, maar de frêle spelmaker bleef vlot overeind.

LEES OOK: Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Lotto Park omarmt Verschaeren

Meer nog: samen met Tristan Degreef en Samuel Edozie was hij een gesel voor de Great Old. Hubert besloot dan ook om Verschaeren, in alle kranten naar voren geschoven als man van de match, een applausvervanging te gunnen. Dat het Lotto Park massaal op de banken ging staan deed het product van eigen kweek duidelijk deugd na alle kritiek aan diens adres.

Niet alleen nam de achterban hem de afgelopen weken geregeld op de korrel, in diverse media werd geopperd dat Verschaeren beter andere oorden zou opzoeken. Dat blijkt hij ondanks de toenemende concurrentie echter niet van plan. "Het stadion vroeg zich af: speelt Yari nu zo goed met het oog op een transfer of wil hij net bewijzen dat hij in het Lotto Park hoort?"

Renard hinkt op twee gedachten

"Het is dat tweede. De spelverdeler blijft zich het liefst profileren in paars en wit", aldus Het Nieuwsblad. Hoewel het bestuur bij een goed bod naar verluidt niet weigerachtig staat tegen een transfer klinkt hetzelfde geluid bij Het Laatste Nieuws. "In zijn entourage valt te horen dat hij weet wat zijn limieten zijn. Met de carrière die hij bij Anderlecht heeft, is hij best tevreden."

"Hij zit niet te wachten op een avontuur in pakweg de Turkse competitie", verwacht men daar evenmin dat Olivier Renard hem richting de uitgang kan begeleiden. Na dit seizoen gaat Verschaeren wel het laatste jaar in van zijn lucratief contract. Tekent de zevenvoudig Rode Duivel na 28 goals en 29 assists in 207 optredens nog eens bij aan verminderde voorwaarden?

Denkt u dat RSCA het contract van Verschaeren nog eens zal verlengen?

Meest recent

'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

18
18
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

47
47
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

96
96
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

35
35
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

149
149
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

44
44
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

123
123
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

160
160
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

435
435
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

684
684
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

182
182
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

319
319
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

59
59
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

665
665
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

138
138
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

175
175
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

1047
1047
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

338
338
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

357
357
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

244
244
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

537
537
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

677
677
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

265
265
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

144
144
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

210
210

Meer sportnieuws