'Verschaeren beslist over toekomst bij Anderlecht'

1098 stemmen
'Verschaeren beslist over toekomst bij Anderlecht'

Na een schamele nul op negen in de competitie boekte Anderlecht donderdag een deugddoende bekerzege tegen Antwerp. De uitblinkers bij Paars-Wit bevonden zich vooral in het offensief compartiment, waar onder meer Yari Verschaeren (23) zich nog eens volledig mocht uitleven.

Nochtans leek het even alsof het nummer 10 richting de uitgang werd geduwd, want in de voorbije wedstrijden tegen Beerschot en Club Brugge kwam hij amper in actie. Dit keer had David Hubert echter wél een basisplaats veil voor Verschaeren, die samen met Mats Rits het tweekoppige middenveld bevolkte. Niet evident, maar de frêle spelmaker bleef vlot overeind.

LEES OOK: Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

Lotto Park omarmt Verschaeren

Meer nog: samen met Tristan Degreef en Samuel Edozie was hij een gesel voor de Great Old. Hubert besloot dan ook om Verschaeren, in alle kranten naar voren geschoven als man van de match, een applausvervanging te gunnen. Dat het Lotto Park massaal op de banken ging staan deed het product van eigen kweek duidelijk deugd na alle kritiek aan diens adres.

Niet alleen nam de achterban hem de afgelopen weken geregeld op de korrel, in diverse media werd geopperd dat Verschaeren beter andere oorden zou opzoeken. Dat blijkt hij ondanks de toenemende concurrentie echter niet van plan. "Het stadion vroeg zich af: speelt Yari nu zo goed met het oog op een transfer of wil hij net bewijzen dat hij in het Lotto Park hoort?"

Renard hinkt op twee gedachten

"Het is dat tweede. De spelverdeler blijft zich het liefst profileren in paars en wit", aldus Het Nieuwsblad. Hoewel het bestuur bij een goed bod naar verluidt niet weigerachtig staat tegen een transfer klinkt hetzelfde geluid bij Het Laatste Nieuws. "In zijn entourage valt te horen dat hij weet wat zijn limieten zijn. Met de carrière die hij bij Anderlecht heeft, is hij best tevreden."

"Hij zit niet te wachten op een avontuur in pakweg de Turkse competitie", verwacht men daar evenmin dat Olivier Renard hem richting de uitgang kan begeleiden. Na dit seizoen gaat Verschaeren wel het laatste jaar in van zijn lucratief contract. Tekent de zevenvoudig Rode Duivel na 28 goals en 29 assists in 207 optredens nog eens bij aan verminderde voorwaarden?

Denkt u dat RSCA het contract van Verschaeren nog eens zal verlengen?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

200
200
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

110
110
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

162
162
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

94
94
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

148
148
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

51
51
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

315
315
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

665
665
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

272
272
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

293
293
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

586
586
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

790
790
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

191
191
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

247
247
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

169
169

Meer sportnieuws