Geraerts spreekt zich uit over volgende uitdaging

door
Geraerts spreekt zich uit over volgende uitdaging

De voorbije jaren maakte Karel Geraerts een steile opmars als trainer. Hij maakte vooral indruk in zijn eerste seizoen als hoofdcoach bij Union, waar hij als assistent begonnen was en in 2022 gepromoveerd werd na het vertrek van Felice Mazzu naar Anderlecht.

Onder zijn leiding strandde Union na een waanzinnige ontknoping uiteindelijk op enkele seconden van de landstitel, terwijl de Brusselaars het ook schopten tot de halve finale van de beker en de kwartfinale van de Europa League.

Desondanks vertrok Geraerts na één jaar al omdat hij met de club geen overeenstemming vond over een nieuw contract. Hij ging enkele maanden later aan de slag bij Schalke 04, maar na een turbulent jaar werd hij eind september ontslagen bij de Duitse traditieclub.

Geraerts wil graag weer aan de slag

Sindsdien valt de naam van Geraerts wel hier en daar, maar hij zit intussen toch al bijna vier maanden zonder club. Nochtans staat de 42-jarige wel te trappelen om weer aan de slag te gaan.

"Maar ik wacht op het juiste project. Ik weet dat het niet altijd gemakkelijk is om tijdens het seizoen bij een team aan de slag te gaan, want dat betekent vaak dat er vóór de coachwissel al problemen waren", beseft hij echter in Het Nieuwsblad.

Contacten met Belgische clubs

Geraerts moet dus nog even geduld oefenen. Wanneer er in ons land een trainersjob vrijkomt, valt zijn naam wel vaak. Hij bevestigt ook dat hij met een aantal Belgische clubs contact gehad heeft.

"Ja, maar die hebben tot niets geleid. Door mijn keuze of omdat de club uiteindelijk een andere richting insloeg", klinkt het. "Maar ik ben er klaar voor, van mijn kant. Wat ‘de juiste uitdaging’ inhoudt? Dat is altijd moeilijk te zeggen, maar als ik dat goede gevoel heb, dan ga ik ervoor."

Zal hij snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

7
7
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

264
264
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

68
68
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

29
29
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

28
28
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

61
61
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

226
226
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

41
41
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

189
189
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

64
64
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

61
61
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

249
249
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

434
434
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

403
403
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

114
114
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

389
389
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

56
56
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

148
148
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

277
277
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

152
152
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

57
57
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

241
241

Meer sportnieuws