Club Brugge zet alweer straf financieel record neer

door
Club Brugge zet alweer straf financieel record neer

Als er één Belgische club weet hoe ze geld moeten ophalen, is het wel Club Brugge. De landskampioen nam de voorbije jaren op financieel vlak een straatlengte voorsprong op zijn concurrenten met dank aan een resem lucratieve uitgaande transfers en deelnames aan de Champions League.

Ze staan bij Club op het punt om nog eens 14 miljoen euro op te halen met de verkoop van Andreas Skov Olsen, maar niet alleen de eigen clubkas weten ze zeer vlotjes te spijzen. Donderdagavond zetten ze nog eens een straf record neer.

LEES OOK: ‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Club Brugge zet record neer op benefietavond

Club hield immers zijn jaarlijkse benefietavond en daarin wist het in één trek maar liefst 455.000 euro op te halen voor het goede doel. Het bedrag zal integraal naar de Club Brugge Foundation gaan, nadat tijdens vorige edities al Kom Op Tegen Kanker, Special Olympics Belgium en Make-A-Wish-Belgium gesteund werden.

De bijdragen kwamen van meer dan 700 business-leden van Blauw-Zwart, die tijdens een gala-avond konden bieden op verschillende items. De veilig werd in goede banen geleid door Club-icoon Leo Van der Elst.

In één avond 455.000 euro voor goede doel

Onder meer een VIP-pakket voor de Champions League-wedstrijd op Manchester City en een stille veiling met enkele spelersitems brachten een stevige duit in het laatje. Maar de grootste weldoener was uiteindelijk Bart Verhaeghe.

Op het einde van de avond krikte de voorzitter immers eigenhandig het verzamelde bedrag nog eens op met 50.000 euro. Daardoor klokte Club uiteindelijk af op een mooie som van 455.280 euro. Daarmee zette het een nieuw record neer.

Denk je dat een andere Belgische club nog beter zou kunnen doen?

Meest recent

‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

3
3
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

36
36
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

124
124
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

92
92
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

196
196
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

163
163
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

69
69
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

67
67
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

312
312
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

194
194
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

243
243
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

535
535
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

209
209
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

416
416
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

521
521
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

588
588
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

610
610
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

216
216
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

344
344
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

283
283
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

387
387
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

389
389
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

580
580
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

288
288
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

372
372

Meer sportnieuws