Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

door
Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdag een optie op de bekerfinale genomen door zijn heenmatch tegen Antwerp FC met 1-0 te winnen. Het werd een verdiende zege voor Paars-Wit, dat vooral in de eerste helft sterk voor de dag kwam. Al liep er ook één dissonant rond bij de thuisploeg.

Na de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen Club Brugge was Anderlecht gebrand op een gepaste reactie. En die kwam er ook. Onder impuls van Tristan Degreef, Samuel Edozie en Yari Verschaeren was Paars-Wit voor rust veruit de beste ploeg. En na enkele gemiste kansen zorgde Degreef ook voor de dik verdiende 1-0.

Antwerp slaagde er, ondanks enkele doelkansen, niet in om een vuist te maken in de eerste periode. Na de pauze kwamen de bezoekers wel beter voor de dag. Maar echt grote mogelijkheden bleven uit voor de bezoekers. Anderlecht liet het op zijn beurt liggen om de voorsprong verder uit te bouwen, toch was de zege over de hele match gezien dik verdiend.

LEES OOK: ‘Anderlecht kan cashen: negen deals in de maak'

Vazquez valt door de mand

Bij de Brusselaars liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Naast het bovengenoemde drietal maakte ook Jan-Carlo Simic achterin een goede beurt. Net als de jonge Ali Mamaar. Colin Coosemans blijft dan weer een uiterst betrouwbaar sluitstuk. Maar er was ook een mindere prestatie aan paars-witte zijde. Zo maakte Luis Vazquez geen goede beurt.

Omdat Kasper Dolberg daags voor de match was uitgevallen wegens een verdraaide knie, mocht de Argentijn starten als diepste man. Maar niet voor de eerste keer liet hij een povere indruk achter. Vooral op technisch vlak kwam Vazquez tekort. "Was niet synchroon met de andere aanvallende spelers. Teleurstellend in zijn controles en niet aanwezig waar hij moest zijn. Onvoldoende", klinkt het bij La Dernière Heure.

Probleem bij uitvallen Dolberg

Bij SudPresse gaat men nog een stap verder en krijgt de spits een pijnlijke beoordeling van 3 op 10. "Het positieve? Hij gaf zichzelf voor het collectief en maakte goed ruimte bij de goal van Degreef. Het negatieve? Al de rest. Had het lastig bij elk balcontact", aldus het Waalse medium. "Als Dolberg uitvalt, heeft Anderlecht een groot probleem. En Dolberg bleek out tegen Antwerp en misschien ook zondag tegen Kortrijk. Vazquez was de zwakke schakel in het aanvalsplan van Anderlecht. Veel combinaties liepen fout door zijn baltoetsen. Jammer", besluit Het Nieuwsblad.

Anderlecht kan Vazquez beter verpatsen ...

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

44
44
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

101
101
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

78
78
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

142
142
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

136
136
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

176
176
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

59
59
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

162
162
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

406
406
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

352
352
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

115
115
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

118
118
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

330
330
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

238
238
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

107
107
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

260
260
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

26
26
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

118
118
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

532
532
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

136
136
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

250
250
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

101
101
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

358
358
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

197
197

Meer sportnieuws