Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

door
Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdag een optie op de bekerfinale genomen door zijn heenmatch tegen Antwerp FC met 1-0 te winnen. Het werd een verdiende zege voor Paars-Wit, dat vooral in de eerste helft sterk voor de dag kwam. Al liep er ook één dissonant rond bij de thuisploeg.

Na de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen Club Brugge was Anderlecht gebrand op een gepaste reactie. En die kwam er ook. Onder impuls van Tristan Degreef, Samuel Edozie en Yari Verschaeren was Paars-Wit voor rust veruit de beste ploeg. En na enkele gemiste kansen zorgde Degreef ook voor de dik verdiende 1-0.

Antwerp slaagde er, ondanks enkele doelkansen, niet in om een vuist te maken in de eerste periode. Na de pauze kwamen de bezoekers wel beter voor de dag. Maar echt grote mogelijkheden bleven uit voor de bezoekers. Anderlecht liet het op zijn beurt liggen om de voorsprong verder uit te bouwen, toch was de zege over de hele match gezien dik verdiend.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

Vazquez valt door de mand

Bij de Brusselaars liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Naast het bovengenoemde drietal maakte ook Jan-Carlo Simic achterin een goede beurt. Net als de jonge Ali Mamaar. Colin Coosemans blijft dan weer een uiterst betrouwbaar sluitstuk. Maar er was ook een mindere prestatie aan paars-witte zijde. Zo maakte Luis Vazquez geen goede beurt.

Omdat Kasper Dolberg daags voor de match was uitgevallen wegens een verdraaide knie, mocht de Argentijn starten als diepste man. Maar niet voor de eerste keer liet hij een povere indruk achter. Vooral op technisch vlak kwam Vazquez tekort. "Was niet synchroon met de andere aanvallende spelers. Teleurstellend in zijn controles en niet aanwezig waar hij moest zijn. Onvoldoende", klinkt het bij La Dernière Heure.

Probleem bij uitvallen Dolberg

Bij SudPresse gaat men nog een stap verder en krijgt de spits een pijnlijke beoordeling van 3 op 10. "Het positieve? Hij gaf zichzelf voor het collectief en maakte goed ruimte bij de goal van Degreef. Het negatieve? Al de rest. Had het lastig bij elk balcontact", aldus het Waalse medium. "Als Dolberg uitvalt, heeft Anderlecht een groot probleem. En Dolberg bleek out tegen Antwerp en misschien ook zondag tegen Kortrijk. Vazquez was de zwakke schakel in het aanvalsplan van Anderlecht. Veel combinaties liepen fout door zijn baltoetsen. Jammer", besluit Het Nieuwsblad.

Anderlecht kan Vazquez beter verpatsen ...

Meest recent

Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

27
27
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

76
76
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

30
30
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

19
19
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

140
140
'Leko drukt stempel: Club biedt voor supertalent'

Club Brugge heeft met Felix Lemaréchal tot dusver één winteraanwinst ...

206
206
De Busser spreekt duidelijke transfervoorkeur uit

Een aantal Belgische spelers zijn hot tijdens deze wintermercato. Eén van de landgenoten die ...

27
27
'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

539
539
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

102
102
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

406
406
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

218
218
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

109
109
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

726
726
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

173
173
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

247
247
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

188
188
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

172
172
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

415
415
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

29
29
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

221
221
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

74
74
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

472
472
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

259
259
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

141
141

Meer sportnieuws