Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

door
Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdag een optie op de bekerfinale genomen door zijn heenmatch tegen Antwerp FC met 1-0 te winnen. Het werd een verdiende zege voor Paars-Wit, dat vooral in de eerste helft sterk voor de dag kwam. Al liep er ook één dissonant rond bij de thuisploeg.

Na de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen Club Brugge was Anderlecht gebrand op een gepaste reactie. En die kwam er ook. Onder impuls van Tristan Degreef, Samuel Edozie en Yari Verschaeren was Paars-Wit voor rust veruit de beste ploeg. En na enkele gemiste kansen zorgde Degreef ook voor de dik verdiende 1-0.

Antwerp slaagde er, ondanks enkele doelkansen, niet in om een vuist te maken in de eerste periode. Na de pauze kwamen de bezoekers wel beter voor de dag. Maar echt grote mogelijkheden bleven uit voor de bezoekers. Anderlecht liet het op zijn beurt liggen om de voorsprong verder uit te bouwen, toch was de zege over de hele match gezien dik verdiend.

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Vazquez valt door de mand

Bij de Brusselaars liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Naast het bovengenoemde drietal maakte ook Jan-Carlo Simic achterin een goede beurt. Net als de jonge Ali Mamaar. Colin Coosemans blijft dan weer een uiterst betrouwbaar sluitstuk. Maar er was ook een mindere prestatie aan paars-witte zijde. Zo maakte Luis Vazquez geen goede beurt.

Omdat Kasper Dolberg daags voor de match was uitgevallen wegens een verdraaide knie, mocht de Argentijn starten als diepste man. Maar niet voor de eerste keer liet hij een povere indruk achter. Vooral op technisch vlak kwam Vazquez tekort. "Was niet synchroon met de andere aanvallende spelers. Teleurstellend in zijn controles en niet aanwezig waar hij moest zijn. Onvoldoende", klinkt het bij La Dernière Heure.

Probleem bij uitvallen Dolberg

Bij SudPresse gaat men nog een stap verder en krijgt de spits een pijnlijke beoordeling van 3 op 10. "Het positieve? Hij gaf zichzelf voor het collectief en maakte goed ruimte bij de goal van Degreef. Het negatieve? Al de rest. Had het lastig bij elk balcontact", aldus het Waalse medium. "Als Dolberg uitvalt, heeft Anderlecht een groot probleem. En Dolberg bleek out tegen Antwerp en misschien ook zondag tegen Kortrijk. Vazquez was de zwakke schakel in het aanvalsplan van Anderlecht. Veel combinaties liepen fout door zijn baltoetsen. Jammer", besluit Het Nieuwsblad.

Anderlecht kan Vazquez beter verpatsen ...

Meest recent

'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

10
10
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

13
13
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

83
83
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

59
59
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

82
82
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

50
50
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

78
78
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

134
134
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

702
702
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

69
69
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

330
330
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

83
83
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

356
356
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

382
382
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

61
61
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

182
182
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

89
89
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

57
57
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

229
229

Meer sportnieuws