Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

1002 stemmen
Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdag een optie op de bekerfinale genomen door zijn heenmatch tegen Antwerp FC met 1-0 te winnen. Het werd een verdiende zege voor Paars-Wit, dat vooral in de eerste helft sterk voor de dag kwam. Al liep er ook één dissonant rond bij de thuisploeg.

Na de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen Club Brugge was Anderlecht gebrand op een gepaste reactie. En die kwam er ook. Onder impuls van Tristan Degreef, Samuel Edozie en Yari Verschaeren was Paars-Wit voor rust veruit de beste ploeg. En na enkele gemiste kansen zorgde Degreef ook voor de dik verdiende 1-0.

Antwerp slaagde er, ondanks enkele doelkansen, niet in om een vuist te maken in de eerste periode. Na de pauze kwamen de bezoekers wel beter voor de dag. Maar echt grote mogelijkheden bleven uit voor de bezoekers. Anderlecht liet het op zijn beurt liggen om de voorsprong verder uit te bouwen, toch was de zege over de hele match gezien dik verdiend.

LEES OOK: Antwerp tussen hoop en vrees: "Eén ding is zeker ..."

Vazquez valt door de mand

Bij de Brusselaars liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Naast het bovengenoemde drietal maakte ook Jan-Carlo Simic achterin een goede beurt. Net als de jonge Ali Mamaar. Colin Coosemans blijft dan weer een uiterst betrouwbaar sluitstuk. Maar er was ook een mindere prestatie aan paars-witte zijde. Zo maakte Luis Vazquez geen goede beurt.

Omdat Kasper Dolberg daags voor de match was uitgevallen wegens een verdraaide knie, mocht de Argentijn starten als diepste man. Maar niet voor de eerste keer liet hij een povere indruk achter. Vooral op technisch vlak kwam Vazquez tekort. "Was niet synchroon met de andere aanvallende spelers. Teleurstellend in zijn controles en niet aanwezig waar hij moest zijn. Onvoldoende", klinkt het bij La Dernière Heure.

Probleem bij uitvallen Dolberg

Bij SudPresse gaat men nog een stap verder en krijgt de spits een pijnlijke beoordeling van 3 op 10. "Het positieve? Hij gaf zichzelf voor het collectief en maakte goed ruimte bij de goal van Degreef. Het negatieve? Al de rest. Had het lastig bij elk balcontact", aldus het Waalse medium. "Als Dolberg uitvalt, heeft Anderlecht een groot probleem. En Dolberg bleek out tegen Antwerp en misschien ook zondag tegen Kortrijk. Vazquez was de zwakke schakel in het aanvalsplan van Anderlecht. Veel combinaties liepen fout door zijn baltoetsen. Jammer", besluit Het Nieuwsblad.

Anderlecht kan Vazquez beter verpatsen ...

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

81
81
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

50
50
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

216
216
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

96
96
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

31
31
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

404
404
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

233
233
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

196
196
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

459
459
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

179
179
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

91
91
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

102
102
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

79
79
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

55
55
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

247
247
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

100
100
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

346
346
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

389
389
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

103
103
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

387
387
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

45
45
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

547
547
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

378
378
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

476
476
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

172
172

Meer sportnieuws