Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

1002 stemmen
Kranten zien zwakke schakel bij winnend Anderlecht: 3 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdag een optie op de bekerfinale genomen door zijn heenmatch tegen Antwerp FC met 1-0 te winnen. Het werd een verdiende zege voor Paars-Wit, dat vooral in de eerste helft sterk voor de dag kwam. Al liep er ook één dissonant rond bij de thuisploeg.

Na de zware nederlaag van afgelopen weekend tegen Club Brugge was Anderlecht gebrand op een gepaste reactie. En die kwam er ook. Onder impuls van Tristan Degreef, Samuel Edozie en Yari Verschaeren was Paars-Wit voor rust veruit de beste ploeg. En na enkele gemiste kansen zorgde Degreef ook voor de dik verdiende 1-0.

Antwerp slaagde er, ondanks enkele doelkansen, niet in om een vuist te maken in de eerste periode. Na de pauze kwamen de bezoekers wel beter voor de dag. Maar echt grote mogelijkheden bleven uit voor de bezoekers. Anderlecht liet het op zijn beurt liggen om de voorsprong verder uit te bouwen, toch was de zege over de hele match gezien dik verdiend.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Vazquez valt door de mand

Bij de Brusselaars liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Naast het bovengenoemde drietal maakte ook Jan-Carlo Simic achterin een goede beurt. Net als de jonge Ali Mamaar. Colin Coosemans blijft dan weer een uiterst betrouwbaar sluitstuk. Maar er was ook een mindere prestatie aan paars-witte zijde. Zo maakte Luis Vazquez geen goede beurt.

Omdat Kasper Dolberg daags voor de match was uitgevallen wegens een verdraaide knie, mocht de Argentijn starten als diepste man. Maar niet voor de eerste keer liet hij een povere indruk achter. Vooral op technisch vlak kwam Vazquez tekort. "Was niet synchroon met de andere aanvallende spelers. Teleurstellend in zijn controles en niet aanwezig waar hij moest zijn. Onvoldoende", klinkt het bij La Dernière Heure.

Probleem bij uitvallen Dolberg

Bij SudPresse gaat men nog een stap verder en krijgt de spits een pijnlijke beoordeling van 3 op 10. "Het positieve? Hij gaf zichzelf voor het collectief en maakte goed ruimte bij de goal van Degreef. Het negatieve? Al de rest. Had het lastig bij elk balcontact", aldus het Waalse medium. "Als Dolberg uitvalt, heeft Anderlecht een groot probleem. En Dolberg bleek out tegen Antwerp en misschien ook zondag tegen Kortrijk. Vazquez was de zwakke schakel in het aanvalsplan van Anderlecht. Veel combinaties liepen fout door zijn baltoetsen. Jammer", besluit Het Nieuwsblad.

Anderlecht kan Vazquez beter verpatsen ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

84
84
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

39
39
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

52
52
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

73
73
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

51
51
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

91
91
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

71
71
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

244
244
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

74
74
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

48
48
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

111
111
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

754
754
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

463
463
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

41
41
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

415
415
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

324
324
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

568
568
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

427
427
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

298
298
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

278
278

Meer sportnieuws