Alderweireld hard: "Daarom kijkt niemand naar Belgische competitie"

door
Alderweireld hard:

Ook de tweede halve finale in de Croky Cup blijft erg spannend. RSC Anderlecht won donderdagavond weliswaar zijn heenmatch tegen Antwerp FC. Met een minieme 1-0-voorsprong blijft er echter nog heel wat mogelijk voor de terugwedstrijd op de Bosuil.

Het waren de Brusselaars die het beste begonnen aan de partij voor eigen volk. Anderlecht kwam in de eerste helft veel swingender voor de dag dan enkele dagen eerder en kon ook voor de nodige kansen zorgen. Na onder meer twee ballen op de paal wist de jonge Tristan Degreef voor de verdiende 1-0 te zorgen.

LEES OOK: België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

Terechte nederlaag

Antwerp moest in de eerste helft ondergaan, al kreeg het ook enkele kansjes. Colin Coosemans stond echter pal. Na de pauze was RAFC dan weer een tijd lang de betere ploeg in het veldspel. Maar echte doelkansen leverde dat amper op en dus moest de Great Old vrede nemen met een nipte nederlaag.

Aanvoerder Toby Alderweireld keek desondanks al met vertrouwen vooruit naar de return van begin februari. "We hadden kunnen scoren en met een gelijkspel kunnen vertrekken, maar de bal ging er niet in. Ach, ze moeten nog bij ons op bezoek komen. Het veld zal goed zijn, net als onze supporters. De Bosuil zal klaar zijn", klonk het bij HLN.

Alwéér slechte grasmat

Dat de verdediger naar het veld verwees, deed hij niet toevallig. Tijdens de winterstop liet RSCA een nieuw veld aanleggen. Maar die graszoden zijn voorlopig onvoldoende gehecht en kwamen, net zoals zondag tegen Club Brugge, los op bepaalde stroken. Opnieuw dus een slechte grasmat. En dat terwijl Antwerp afgelopen weekend nog op de akker van Beerschot speelde.

Alderweireld heeft het dan ook helemaal gehad met deze slechte velden. "Dan vragen we ons af waarom niemand naar de Belgische competitie kijkt: dat is door zo’n dingen. Op zo’n velden kan je geen deftig voetbal spelen. Zeker als verdediger ben je er constant mee bezig: je kan wegglijden en ik stuikelde zelfs een paar keer over een hoopje zand. Dat is ongezien."

De Pro League moet strengere standaarden hanteren voor de grasmatten ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

75
75
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

90
90
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

25
25
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

196
196
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

228
228
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

479
479
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

96
96
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

461
461
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

533
533
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

169
169
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

64
64
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

173
173
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

242
242
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

681
681
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

302
302
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

151
151
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

44
44
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws