Alderweireld hard: "Daarom kijkt niemand naar Belgische competitie"

364 stemmen
Alderweireld hard:

Ook de tweede halve finale in de Croky Cup blijft erg spannend. RSC Anderlecht won donderdagavond weliswaar zijn heenmatch tegen Antwerp FC. Met een minieme 1-0-voorsprong blijft er echter nog heel wat mogelijk voor de terugwedstrijd op de Bosuil.

Het waren de Brusselaars die het beste begonnen aan de partij voor eigen volk. Anderlecht kwam in de eerste helft veel swingender voor de dag dan enkele dagen eerder en kon ook voor de nodige kansen zorgen. Na onder meer twee ballen op de paal wist de jonge Tristan Degreef voor de verdiende 1-0 te zorgen.

LEES OOK: Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

Terechte nederlaag

Antwerp moest in de eerste helft ondergaan, al kreeg het ook enkele kansjes. Colin Coosemans stond echter pal. Na de pauze was RAFC dan weer een tijd lang de betere ploeg in het veldspel. Maar echte doelkansen leverde dat amper op en dus moest de Great Old vrede nemen met een nipte nederlaag.

Aanvoerder Toby Alderweireld keek desondanks al met vertrouwen vooruit naar de return van begin februari. "We hadden kunnen scoren en met een gelijkspel kunnen vertrekken, maar de bal ging er niet in. Ach, ze moeten nog bij ons op bezoek komen. Het veld zal goed zijn, net als onze supporters. De Bosuil zal klaar zijn", klonk het bij HLN.

Alwéér slechte grasmat

Dat de verdediger naar het veld verwees, deed hij niet toevallig. Tijdens de winterstop liet RSCA een nieuw veld aanleggen. Maar die graszoden zijn voorlopig onvoldoende gehecht en kwamen, net zoals zondag tegen Club Brugge, los op bepaalde stroken. Opnieuw dus een slechte grasmat. En dat terwijl Antwerp afgelopen weekend nog op de akker van Beerschot speelde.

Alderweireld heeft het dan ook helemaal gehad met deze slechte velden. "Dan vragen we ons af waarom niemand naar de Belgische competitie kijkt: dat is door zo’n dingen. Op zo’n velden kan je geen deftig voetbal spelen. Zeker als verdediger ben je er constant mee bezig: je kan wegglijden en ik stuikelde zelfs een paar keer over een hoopje zand. Dat is ongezien."

De Pro League moet strengere standaarden hanteren voor de grasmatten ...

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

89
89
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

76
76
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

139
139
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

190
190
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

213
213
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

330
330
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

75
75
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

617
617
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

677
677
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

360
360
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

458
458
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

219
219
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

732
732
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

234
234
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

642
642

Meer sportnieuws