Alderweireld hard: "Daarom kijkt niemand naar Belgische competitie"

door
Alderweireld hard:

Ook de tweede halve finale in de Croky Cup blijft erg spannend. RSC Anderlecht won donderdagavond weliswaar zijn heenmatch tegen Antwerp FC. Met een minieme 1-0-voorsprong blijft er echter nog heel wat mogelijk voor de terugwedstrijd op de Bosuil.

Het waren de Brusselaars die het beste begonnen aan de partij voor eigen volk. Anderlecht kwam in de eerste helft veel swingender voor de dag dan enkele dagen eerder en kon ook voor de nodige kansen zorgen. Na onder meer twee ballen op de paal wist de jonge Tristan Degreef voor de verdiende 1-0 te zorgen.

LEES OOK: Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Terechte nederlaag

Antwerp moest in de eerste helft ondergaan, al kreeg het ook enkele kansjes. Colin Coosemans stond echter pal. Na de pauze was RAFC dan weer een tijd lang de betere ploeg in het veldspel. Maar echte doelkansen leverde dat amper op en dus moest de Great Old vrede nemen met een nipte nederlaag.

Aanvoerder Toby Alderweireld keek desondanks al met vertrouwen vooruit naar de return van begin februari. "We hadden kunnen scoren en met een gelijkspel kunnen vertrekken, maar de bal ging er niet in. Ach, ze moeten nog bij ons op bezoek komen. Het veld zal goed zijn, net als onze supporters. De Bosuil zal klaar zijn", klonk het bij HLN.

Alwéér slechte grasmat

Dat de verdediger naar het veld verwees, deed hij niet toevallig. Tijdens de winterstop liet RSCA een nieuw veld aanleggen. Maar die graszoden zijn voorlopig onvoldoende gehecht en kwamen, net zoals zondag tegen Club Brugge, los op bepaalde stroken. Opnieuw dus een slechte grasmat. En dat terwijl Antwerp afgelopen weekend nog op de akker van Beerschot speelde.

Alderweireld heeft het dan ook helemaal gehad met deze slechte velden. "Dan vragen we ons af waarom niemand naar de Belgische competitie kijkt: dat is door zo’n dingen. Op zo’n velden kan je geen deftig voetbal spelen. Zeker als verdediger ben je er constant mee bezig: je kan wegglijden en ik stuikelde zelfs een paar keer over een hoopje zand. Dat is ongezien."

De Pro League moet strengere standaarden hanteren voor de grasmatten ...

Meest recent

'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op de geblesseerde ...

1
1
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

36
36
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

91
91
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

39
39
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

74
74
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

208
208
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

47
47
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

60
60
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

29
29
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

67
67
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

236
236
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

89
89
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

248
248
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

230
230
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

180
180
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

468
468
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

68
68
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

953
953
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

79
79
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

539
539
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

328
328
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

206
206
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

387
387
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

218
218

Meer sportnieuws