Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

door
Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup al winnend afgesloten. Maar met een 1-0-tussenstand behoudt Antwerp FC het nodige perspectief voor de return op de Bosuil. Al mocht RAFC wel van geluk spreken dat het de partij met elf man kon afsluiten.

De match in het Lotto Park was nog maar enkele minuten ver of het eerste opstootje was al een feit.Vincent Janssen dook eerst de zestien in, waarna hij afgestopt werd door Jan-Carlo Simic. De Servische verdediger vierde zijn actie nogal ostentatief vlak voor Janssen, die nog op de grond lag. Dat was niet naar de zin van de Nederlander.

Zo ontstond waarna wat duw- en trekwerk. Ook RSCA-doelman Colin Coosemans en nieuwkomer Adryelson kwamen zich moeien, vervolgens sprongen ook de andere spelers op de hoop. Scheidsrechter Nathan Verboomen bluste het brandje met gele kaarten voor Janssen, Simic en Adryelson.

LEES OOK: 'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Janssen komt goed weg

Vooral voor de thuisploeg leek die uitkomst nadelig met twee centrale verdedigers die bijna een volledige match moesten afwerken met een gele kaart achter hun naam. Maar zowel Simic als Adryelson ging daar volwassen mee om. Het duo wist een tweede rode kaart uiteindelijk te voorkomen.

Dat deed ook Janssen, maar de aanvaller van Antwerp mocht daarbij wel van geluk spreken. In de tweede periode maakte de Nederlander een tegenaanval immers onschadelijk door de bal met de arm te beroeren. Zijn tweede geel leek in de maak, maar Verboomen besloot om niet in te grijpen.

Fout van scheidsrechter

Volgens analist Frank Boeckx was dat toch een fout van de scheidsrechter, die nochtans dicht op de fase stond. "Dit mag Janssen als spits niet doen. Die bal komt eigenlijk perfect in de loop van Degreef. Ik zou bijna denken dat de scheids het ziet en denkt van: 'moet ik hier nu een tweede geel voor geven?'. Daar mag hij eigenlijk niet naar kijken, maar het kan niet dat hij dit niet gezien zou hebben", klonk het bij Sporza. "Janssen doet echt een beweging naar de bal en Degreef kan een kans gaan creëeren. Antwerp en Janssen komen heel goed weg. Want als ze met tien moeten spelen, krijg je toch een ander wedstrijdbeeld en pakken ze misschien nog de 2-0."

Janssen had rood moeten krijgen ...

Meest recent

RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

14
14
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

33
33
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

43
43
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

159
159
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

144
144
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

58
58
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

107
107
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

76
76
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

321
321
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

392
392
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

116
116
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

365
365
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

464
464
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

283
283
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

96
96
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

77
77
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

66
66
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

149
149
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

245
245
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

328
328
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

371
371
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

137
137
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

141
141
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

755
755
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

250
250

Meer sportnieuws