Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

door
Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup al winnend afgesloten. Maar met een 1-0-tussenstand behoudt Antwerp FC het nodige perspectief voor de return op de Bosuil. Al mocht RAFC wel van geluk spreken dat het de partij met elf man kon afsluiten.

De match in het Lotto Park was nog maar enkele minuten ver of het eerste opstootje was al een feit.Vincent Janssen dook eerst de zestien in, waarna hij afgestopt werd door Jan-Carlo Simic. De Servische verdediger vierde zijn actie nogal ostentatief vlak voor Janssen, die nog op de grond lag. Dat was niet naar de zin van de Nederlander.

Zo ontstond waarna wat duw- en trekwerk. Ook RSCA-doelman Colin Coosemans en nieuwkomer Adryelson kwamen zich moeien, vervolgens sprongen ook de andere spelers op de hoop. Scheidsrechter Nathan Verboomen bluste het brandje met gele kaarten voor Janssen, Simic en Adryelson.

LEES OOK: Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Janssen komt goed weg

Vooral voor de thuisploeg leek die uitkomst nadelig met twee centrale verdedigers die bijna een volledige match moesten afwerken met een gele kaart achter hun naam. Maar zowel Simic als Adryelson ging daar volwassen mee om. Het duo wist een tweede rode kaart uiteindelijk te voorkomen.

Dat deed ook Janssen, maar de aanvaller van Antwerp mocht daarbij wel van geluk spreken. In de tweede periode maakte de Nederlander een tegenaanval immers onschadelijk door de bal met de arm te beroeren. Zijn tweede geel leek in de maak, maar Verboomen besloot om niet in te grijpen.

Fout van scheidsrechter

Volgens analist Frank Boeckx was dat toch een fout van de scheidsrechter, die nochtans dicht op de fase stond. "Dit mag Janssen als spits niet doen. Die bal komt eigenlijk perfect in de loop van Degreef. Ik zou bijna denken dat de scheids het ziet en denkt van: 'moet ik hier nu een tweede geel voor geven?'. Daar mag hij eigenlijk niet naar kijken, maar het kan niet dat hij dit niet gezien zou hebben", klonk het bij Sporza. "Janssen doet echt een beweging naar de bal en Degreef kan een kans gaan creëeren. Antwerp en Janssen komen heel goed weg. Want als ze met tien moeten spelen, krijg je toch een ander wedstrijdbeeld en pakken ze misschien nog de 2-0."

Janssen had rood moeten krijgen ...

Meest recent

'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

13
13
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

21
21
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

94
94
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

62
62
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

98
98
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

179
179
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

200
200
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

112
112
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

199
199
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

341
341
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

104
104
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

567
567
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

282
282
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

467
467
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

390
390
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

407
407
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

76
76
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

66
66
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

241
241
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

360
360
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

222
222
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

100
100

Meer sportnieuws