Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

1065 stemmen
Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup al winnend afgesloten. Maar met een 1-0-tussenstand behoudt Antwerp FC het nodige perspectief voor de return op de Bosuil. Al mocht RAFC wel van geluk spreken dat het de partij met elf man kon afsluiten.

De match in het Lotto Park was nog maar enkele minuten ver of het eerste opstootje was al een feit.Vincent Janssen dook eerst de zestien in, waarna hij afgestopt werd door Jan-Carlo Simic. De Servische verdediger vierde zijn actie nogal ostentatief vlak voor Janssen, die nog op de grond lag. Dat was niet naar de zin van de Nederlander.

Zo ontstond waarna wat duw- en trekwerk. Ook RSCA-doelman Colin Coosemans en nieuwkomer Adryelson kwamen zich moeien, vervolgens sprongen ook de andere spelers op de hoop. Scheidsrechter Nathan Verboomen bluste het brandje met gele kaarten voor Janssen, Simic en Adryelson.

LEES OOK: Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Janssen komt goed weg

Vooral voor de thuisploeg leek die uitkomst nadelig met twee centrale verdedigers die bijna een volledige match moesten afwerken met een gele kaart achter hun naam. Maar zowel Simic als Adryelson ging daar volwassen mee om. Het duo wist een tweede rode kaart uiteindelijk te voorkomen.

Dat deed ook Janssen, maar de aanvaller van Antwerp mocht daarbij wel van geluk spreken. In de tweede periode maakte de Nederlander een tegenaanval immers onschadelijk door de bal met de arm te beroeren. Zijn tweede geel leek in de maak, maar Verboomen besloot om niet in te grijpen.

Fout van scheidsrechter

Volgens analist Frank Boeckx was dat toch een fout van de scheidsrechter, die nochtans dicht op de fase stond. "Dit mag Janssen als spits niet doen. Die bal komt eigenlijk perfect in de loop van Degreef. Ik zou bijna denken dat de scheids het ziet en denkt van: 'moet ik hier nu een tweede geel voor geven?'. Daar mag hij eigenlijk niet naar kijken, maar het kan niet dat hij dit niet gezien zou hebben", klonk het bij Sporza. "Janssen doet echt een beweging naar de bal en Degreef kan een kans gaan creëeren. Antwerp en Janssen komen heel goed weg. Want als ze met tien moeten spelen, krijg je toch een ander wedstrijdbeeld en pakken ze misschien nog de 2-0."

Janssen had rood moeten krijgen ...

Meest recent

Zulte stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

21
21
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

210
210
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

225
225
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

99
99
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

57
57
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

309
309
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

97
97
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

158
158
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

401
401
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

118
118
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

299
299
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

487
487
Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

278
278
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

881
881
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

424
424
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

322
322
Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

303
303
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

85
85
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

611
611
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

99
99
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

307
307
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

296
296
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

350
350
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

1426
1426

Meer sportnieuws