Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

door
Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup al winnend afgesloten. Maar met een 1-0-tussenstand behoudt Antwerp FC het nodige perspectief voor de return op de Bosuil. Al mocht RAFC wel van geluk spreken dat het de partij met elf man kon afsluiten.

De match in het Lotto Park was nog maar enkele minuten ver of het eerste opstootje was al een feit.Vincent Janssen dook eerst de zestien in, waarna hij afgestopt werd door Jan-Carlo Simic. De Servische verdediger vierde zijn actie nogal ostentatief vlak voor Janssen, die nog op de grond lag. Dat was niet naar de zin van de Nederlander.

Zo ontstond waarna wat duw- en trekwerk. Ook RSCA-doelman Colin Coosemans en nieuwkomer Adryelson kwamen zich moeien, vervolgens sprongen ook de andere spelers op de hoop. Scheidsrechter Nathan Verboomen bluste het brandje met gele kaarten voor Janssen, Simic en Adryelson.

LEES OOK: Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Janssen komt goed weg

Vooral voor de thuisploeg leek die uitkomst nadelig met twee centrale verdedigers die bijna een volledige match moesten afwerken met een gele kaart achter hun naam. Maar zowel Simic als Adryelson ging daar volwassen mee om. Het duo wist een tweede rode kaart uiteindelijk te voorkomen.

Dat deed ook Janssen, maar de aanvaller van Antwerp mocht daarbij wel van geluk spreken. In de tweede periode maakte de Nederlander een tegenaanval immers onschadelijk door de bal met de arm te beroeren. Zijn tweede geel leek in de maak, maar Verboomen besloot om niet in te grijpen.

Fout van scheidsrechter

Volgens analist Frank Boeckx was dat toch een fout van de scheidsrechter, die nochtans dicht op de fase stond. "Dit mag Janssen als spits niet doen. Die bal komt eigenlijk perfect in de loop van Degreef. Ik zou bijna denken dat de scheids het ziet en denkt van: 'moet ik hier nu een tweede geel voor geven?'. Daar mag hij eigenlijk niet naar kijken, maar het kan niet dat hij dit niet gezien zou hebben", klonk het bij Sporza. "Janssen doet echt een beweging naar de bal en Degreef kan een kans gaan creëeren. Antwerp en Janssen komen heel goed weg. Want als ze met tien moeten spelen, krijg je toch een ander wedstrijdbeeld en pakken ze misschien nog de 2-0."

Janssen had rood moeten krijgen ...

Meest recent

‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

1
1
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

95
95
Ruben Van Gucht maakt tongen los op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

47
47
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

57
57
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

216
216
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

168
168
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

70
70
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

310
310
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

187
187
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

89
89
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

296
296
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

289
289
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

252
252
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

697
697
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

198
198
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

855
855
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

716
716
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

147
147
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

438
438
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

528
528
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

185
185
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

127
127
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

656
656
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

277
277
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

234
234

Meer sportnieuws