Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

1065 stemmen
Antwerp aan rode kaart ontsnapt? Boeckx spreekt heldere taal

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup al winnend afgesloten. Maar met een 1-0-tussenstand behoudt Antwerp FC het nodige perspectief voor de return op de Bosuil. Al mocht RAFC wel van geluk spreken dat het de partij met elf man kon afsluiten.

De match in het Lotto Park was nog maar enkele minuten ver of het eerste opstootje was al een feit.Vincent Janssen dook eerst de zestien in, waarna hij afgestopt werd door Jan-Carlo Simic. De Servische verdediger vierde zijn actie nogal ostentatief vlak voor Janssen, die nog op de grond lag. Dat was niet naar de zin van de Nederlander.

Zo ontstond waarna wat duw- en trekwerk. Ook RSCA-doelman Colin Coosemans en nieuwkomer Adryelson kwamen zich moeien, vervolgens sprongen ook de andere spelers op de hoop. Scheidsrechter Nathan Verboomen bluste het brandje met gele kaarten voor Janssen, Simic en Adryelson.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Janssen komt goed weg

Vooral voor de thuisploeg leek die uitkomst nadelig met twee centrale verdedigers die bijna een volledige match moesten afwerken met een gele kaart achter hun naam. Maar zowel Simic als Adryelson ging daar volwassen mee om. Het duo wist een tweede rode kaart uiteindelijk te voorkomen.

Dat deed ook Janssen, maar de aanvaller van Antwerp mocht daarbij wel van geluk spreken. In de tweede periode maakte de Nederlander een tegenaanval immers onschadelijk door de bal met de arm te beroeren. Zijn tweede geel leek in de maak, maar Verboomen besloot om niet in te grijpen.

Fout van scheidsrechter

Volgens analist Frank Boeckx was dat toch een fout van de scheidsrechter, die nochtans dicht op de fase stond. "Dit mag Janssen als spits niet doen. Die bal komt eigenlijk perfect in de loop van Degreef. Ik zou bijna denken dat de scheids het ziet en denkt van: 'moet ik hier nu een tweede geel voor geven?'. Daar mag hij eigenlijk niet naar kijken, maar het kan niet dat hij dit niet gezien zou hebben", klonk het bij Sporza. "Janssen doet echt een beweging naar de bal en Degreef kan een kans gaan creëeren. Antwerp en Janssen komen heel goed weg. Want als ze met tien moeten spelen, krijg je toch een ander wedstrijdbeeld en pakken ze misschien nog de 2-0."

🚀

Janssen had rood moeten krijgen ...

Meest recent

Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

8
8
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

3
3
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

143
143
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

231
231
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

91
91
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

206
206
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

625
625
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

388
388
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

127
127
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

692
692
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

219
219
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

147
147
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

240
240
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

153
153
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

57
57
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

51
51
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

80
80
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

158
158
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

131
131
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

568
568
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

104
104
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

191
191
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

381
381
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

73
73
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1107
1107

Meer sportnieuws