Kersvers aanwinst start bij Anderlecht, Praet op de bank

120
Kersvers aanwinst start bij Anderlecht, Praet op de bank

In de halve finales van de Croky Cup staat donderdagavond de tweede heenmatch op het programma. Dit keer wordt het een kraker tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC. Scheidsrechter Nathan Verboomen fluit het duel in het Lotto Park om 20u45 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij Anderlecht heeft men alvast nood aan een goede prestatie. De Brusselaars verloren namelijk hun drie voorbije competitieduels. Vorige week werd weliswaar op Beerschot gewonnen in de kwartfinales van de beker, maar ook dat was niet bepaald een overtuigend optreden van RSCA.

Coach Hubert moet wel opnieuw verschillende spelers missen. Zo zijn ook Dolberg en Augustinsson niet fit geraakt, terwijl de ziekenboeg al redelijk vol zit. Bijgevolg gooit hij een aanwinst voor de leeuwen. Adryelson start daags na zijn transfer al in de basis. De jonge Mamaar behoudt zijn basisstek, Verschaeren en Degreef komen in de ploeg. Huerta moet hopen op een invalbeurt om te debuteren.

LEES OOK: De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

Twee wissels bij Antwerp

Antwerp is op zijn beurt wisselvallig aan de tweede seizoenshelft begonnen. In de bekermatch tegen Union SG maakte de Great Old nog indruk met een 5-1-overwinning. Vervolgens liep het een pak minder in de derby tegen Beerschot en mocht van geluk spreken met een 1-1-gelijkspel. Ten opzichte van die match zal het niveau dus aanzienlijk naar omhoog moeten.

Coach De Roeck voert dan ook enkele wissels door in zijn basiself. Corbanie en Doumbia nemen opnieuw hun plaats in. Mogelijk start Antwerp dus met drie centrale verdedigers, met Riedewald naast Alderweireld en Van den Bosch én daarvoor de tandem Odoi-Doumbia. In ieder geval moeten Janssen, Kerk en Chery voorin het verschil maken. Opvallend: Praet start op de bank tegen zijn ex-club.

Wie wint de heenmatch?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

14
14
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

119
119
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

31
31
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

52
52
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

124
124
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

290
290
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

642
642
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

81
81
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

152
152
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

157
157
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

188
188
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

349
349
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

666
666
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

249
249
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

593
593
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws