Kersvers aanwinst start bij Anderlecht, Praet op de bank

120
Kersvers aanwinst start bij Anderlecht, Praet op de bank

In de halve finales van de Croky Cup staat donderdagavond de tweede heenmatch op het programma. Dit keer wordt het een kraker tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC. Scheidsrechter Nathan Verboomen fluit het duel in het Lotto Park om 20u45 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij Anderlecht heeft men alvast nood aan een goede prestatie. De Brusselaars verloren namelijk hun drie voorbije competitieduels. Vorige week werd weliswaar op Beerschot gewonnen in de kwartfinales van de beker, maar ook dat was niet bepaald een overtuigend optreden van RSCA.

Coach Hubert moet wel opnieuw verschillende spelers missen. Zo zijn ook Dolberg en Augustinsson niet fit geraakt, terwijl de ziekenboeg al redelijk vol zit. Bijgevolg gooit hij een aanwinst voor de leeuwen. Adryelson start daags na zijn transfer al in de basis. De jonge Mamaar behoudt zijn basisstek, Verschaeren en Degreef komen in de ploeg. Huerta moet hopen op een invalbeurt om te debuteren.

LEES OOK: Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Twee wissels bij Antwerp

Antwerp is op zijn beurt wisselvallig aan de tweede seizoenshelft begonnen. In de bekermatch tegen Union SG maakte de Great Old nog indruk met een 5-1-overwinning. Vervolgens liep het een pak minder in de derby tegen Beerschot en mocht van geluk spreken met een 1-1-gelijkspel. Ten opzichte van die match zal het niveau dus aanzienlijk naar omhoog moeten.

Coach De Roeck voert dan ook enkele wissels door in zijn basiself. Corbanie en Doumbia nemen opnieuw hun plaats in. Mogelijk start Antwerp dus met drie centrale verdedigers, met Riedewald naast Alderweireld en Van den Bosch én daarvoor de tandem Odoi-Doumbia. In ieder geval moeten Janssen, Kerk en Chery voorin het verschil maken. Opvallend: Praet start op de bank tegen zijn ex-club.

Wie wint de heenmatch?

Meest recent

Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

6
6
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

14
14
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

71
71
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

45
45
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

29
29
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

51
51
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

84
84
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

136
136
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

358
358
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

199
199
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

143
143
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

161
161
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

405
405
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

94
94
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

442
442
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

190
190
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

52
52
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

619
619
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

164
164
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

176
176
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

816
816

Meer sportnieuws