Kersvers aanwinst start bij Anderlecht, Praet op de bank

door
Kersvers aanwinst start bij Anderlecht, Praet op de bank

In de halve finales van de Croky Cup staat donderdagavond de tweede heenmatch op het programma. Dit keer wordt het een kraker tussen RSC Anderlecht en Antwerp FC. Scheidsrechter Nathan Verboomen fluit het duel in het Lotto Park om 20u45 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. Bij Anderlecht heeft men alvast nood aan een goede prestatie. De Brusselaars verloren namelijk hun drie voorbije competitieduels. Vorige week werd weliswaar op Beerschot gewonnen in de kwartfinales van de beker, maar ook dat was niet bepaald een overtuigend optreden van RSCA.

Coach Hubert moet wel opnieuw verschillende spelers missen. Zo zijn ook Dolberg en Augustinsson niet fit geraakt, terwijl de ziekenboeg al redelijk vol zit. Bijgevolg gooit hij een aanwinst voor de leeuwen. Adryelson start daags na zijn transfer al in de basis. De jonge Mamaar behoudt zijn basisstek, Verschaeren en Degreef komen in de ploeg. Huerta moet hopen op een invalbeurt om te debuteren.

LEES OOK: Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Twee wissels bij Antwerp

Antwerp is op zijn beurt wisselvallig aan de tweede seizoenshelft begonnen. In de bekermatch tegen Union SG maakte de Great Old nog indruk met een 5-1-overwinning. Vervolgens liep het een pak minder in de derby tegen Beerschot en mocht van geluk spreken met een 1-1-gelijkspel. Ten opzichte van die match zal het niveau dus aanzienlijk naar omhoog moeten.

Coach De Roeck voert dan ook enkele wissels door in zijn basiself. Corbanie en Doumbia nemen opnieuw hun plaats in. Mogelijk start Antwerp dus met drie centrale verdedigers, met Riedewald naast Alderweireld en Van den Bosch én daarvoor de tandem Odoi-Doumbia. In ieder geval moeten Janssen, Kerk en Chery voorin het verschil maken. Opvallend: Praet start op de bank tegen zijn ex-club.

Wie wint de heenmatch?

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

6
6
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

47
47
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

103
103
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

28
28
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

195
195
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

87
87
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

193
193
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

293
293
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

243
243
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

399
399
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

187
187
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

150
150
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

109
109
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

147
147
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

83
83
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

257
257
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

598
598
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

70
70
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

123
123
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

195
195
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

346
346
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

110
110
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

326
326

Meer sportnieuws