‘Winterknaller Anderlecht met man van 10 miljoen’

1187 stemmen
‘Winterknaller Anderlecht met man van 10 miljoen’

Anderlecht zoekt dringend defensieve versterking en heeft volgens Turkse media zijn oog laten vallen op Victor Nelsson van Galatasaray. De Deense verdediger, die eerder in beeld was bij Arsenal en West Ham, mag vertrekken voor minstens 10 miljoen euro.

Fiorentina en Burnley haakten af, maar Anderlecht blijft samen met Rennes in de running. Nelsson, een allround verdediger met leiderschapspotentieel, wil vooral meer speeltijd na mislukte contractonderhandelingen in Turkije. De vraag is: kan Anderlecht deze toptransfer realiseren?

LEES OOK: 'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

Na nuloperatie: Anderlecht wil Nelsson

RSC Anderlecht schuimt de spelersmarkt af op zoek naar minstens twee nieuwe centrale verdedigers.

De Braziliaan Adryelson wordt gehuurd van Olympique Lyon tot eind dit seizoen, maar op hetzelfde moment vertrok Mathias ‘Zanka’ Jorgensen op zijn beurt naar LA Galaxy.

Door deze nuloperatie blijft de bezetting in de defensie flinterdun en worden er deze maand minstens nog twee nieuwe verdedigers verwacht in het Lotto Park. Sporting wordt alvast gelinkt aan de komst van Victor Nelsson, de 26-jarige Deense verdediger van de Turkse topclub Galatasaray.

Ook Fiorentina werd aan de start van de wintermercato genoemd als kandidaat-overnemer van de 16-voudige international.

Nelsson op ramkoers met peperdure contracteisen

In augustus 2021 ondertekende Victor Nelsson een vijfjarig contract bij Galatasaray en de Turkse topclub betaalde zeven miljoen euro aan FC Kopenhagen voor hem.

De afkoopclausule in zijn contract wordt bepaald op 25 miljoen euro. Nelsson startte veelbelovend aan zijn avontuur in Istanbul. Vorige zomer toonde West Ham interesse en in 2023 stond Nelsson op de radar van Arsenal.

In oktober liepen er zelfs gesprekken met Galatasaray om zijn contract open te breken en op te waarderen. Het clubbestuur was van plan om zijn loon met 30 procent te verhogen, tot 1,3 miljoen euro, maar de Deense verdediger vroeg echter een jaarlijks salaris van 2 miljoen euro.

Na dit verzoek werden de onderhandelingen afgebroken.

Galatasaray eist minstens 10 miljoen euro

Sindsdien komt Victor Nelsson steeds minder in actie bij Galatasaray en de verdediger vroeg onlangs toestemming om een nieuwe club te zoeken waar hij meer kan spelen.

Het clubbestuur van Galatasaray gaat akkoord en is van plan om de transferinkomsten van de verkoop van Nelsson te spenderen aan andere versterkingen voor het team.

Ook coach Okan Buruk keurde de verkoop van Nelsson goed. De club verwacht minstens 10 miljoen euro over te houden. Fiorentina haakte om die reden af, terwijl de speler zelf een aanbieding van Burnley afsloeg.

Vandaag zijn Anderlecht en Stade Rennes de meest serieuze kandidaten, maar Galatasaray sloeg de aanbiedingen onder de 10 miljoen euro resoluut af.

Nelsson is een allround verdediger

Victor Nelsson is een solide en betrouwbare centrale verdediger en heeft tijdens zijn tijd bij Galatasaray bewezen dat hij over sterke fysieke kwaliteiten beschikt.

Nelsson is met zijn 1,85 meter relatief klein voor een centrale verdediger, maar hij heeft een uitstekende sprongkracht en is erg snel.

De allround verdediger is een mix van pure defensieve skills en opbouwende vaardigheden. Hij kan bovendien ook als verdedigende middenvelder uit de voeten en wordt omschreven als de toekomstige leider van de Deense defensie.

Anderlecht moet Nelsson halen

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

10
10
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

17
17
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

24
24
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

105
105
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

49
49
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

202
202
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

200
200
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

62
62
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

278
278
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

30
30
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

430
430
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

305
305
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

366
366
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

141
141
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

64
64
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

120
120
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

100
100
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

49
49
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

214
214
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

271
271
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

132
132
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

80
80
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

794
794
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

526
526
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

287
287

Meer sportnieuws