‘Winterknaller Anderlecht met man van 10 miljoen’

1187 stemmen
‘Winterknaller Anderlecht met man van 10 miljoen’

Anderlecht zoekt dringend defensieve versterking en heeft volgens Turkse media zijn oog laten vallen op Victor Nelsson van Galatasaray. De Deense verdediger, die eerder in beeld was bij Arsenal en West Ham, mag vertrekken voor minstens 10 miljoen euro.

Fiorentina en Burnley haakten af, maar Anderlecht blijft samen met Rennes in de running. Nelsson, een allround verdediger met leiderschapspotentieel, wil vooral meer speeltijd na mislukte contractonderhandelingen in Turkije. De vraag is: kan Anderlecht deze toptransfer realiseren?

LEES OOK: 'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

Na nuloperatie: Anderlecht wil Nelsson

RSC Anderlecht schuimt de spelersmarkt af op zoek naar minstens twee nieuwe centrale verdedigers.

De Braziliaan Adryelson wordt gehuurd van Olympique Lyon tot eind dit seizoen, maar op hetzelfde moment vertrok Mathias ‘Zanka’ Jorgensen op zijn beurt naar LA Galaxy.

Door deze nuloperatie blijft de bezetting in de defensie flinterdun en worden er deze maand minstens nog twee nieuwe verdedigers verwacht in het Lotto Park. Sporting wordt alvast gelinkt aan de komst van Victor Nelsson, de 26-jarige Deense verdediger van de Turkse topclub Galatasaray.

Ook Fiorentina werd aan de start van de wintermercato genoemd als kandidaat-overnemer van de 16-voudige international.

Nelsson op ramkoers met peperdure contracteisen

In augustus 2021 ondertekende Victor Nelsson een vijfjarig contract bij Galatasaray en de Turkse topclub betaalde zeven miljoen euro aan FC Kopenhagen voor hem.

De afkoopclausule in zijn contract wordt bepaald op 25 miljoen euro. Nelsson startte veelbelovend aan zijn avontuur in Istanbul. Vorige zomer toonde West Ham interesse en in 2023 stond Nelsson op de radar van Arsenal.

In oktober liepen er zelfs gesprekken met Galatasaray om zijn contract open te breken en op te waarderen. Het clubbestuur was van plan om zijn loon met 30 procent te verhogen, tot 1,3 miljoen euro, maar de Deense verdediger vroeg echter een jaarlijks salaris van 2 miljoen euro.

Na dit verzoek werden de onderhandelingen afgebroken.

Galatasaray eist minstens 10 miljoen euro

Sindsdien komt Victor Nelsson steeds minder in actie bij Galatasaray en de verdediger vroeg onlangs toestemming om een nieuwe club te zoeken waar hij meer kan spelen.

Het clubbestuur van Galatasaray gaat akkoord en is van plan om de transferinkomsten van de verkoop van Nelsson te spenderen aan andere versterkingen voor het team.

Ook coach Okan Buruk keurde de verkoop van Nelsson goed. De club verwacht minstens 10 miljoen euro over te houden. Fiorentina haakte om die reden af, terwijl de speler zelf een aanbieding van Burnley afsloeg.

Vandaag zijn Anderlecht en Stade Rennes de meest serieuze kandidaten, maar Galatasaray sloeg de aanbiedingen onder de 10 miljoen euro resoluut af.

Nelsson is een allround verdediger

Victor Nelsson is een solide en betrouwbare centrale verdediger en heeft tijdens zijn tijd bij Galatasaray bewezen dat hij over sterke fysieke kwaliteiten beschikt.

Nelsson is met zijn 1,85 meter relatief klein voor een centrale verdediger, maar hij heeft een uitstekende sprongkracht en is erg snel.

De allround verdediger is een mix van pure defensieve skills en opbouwende vaardigheden. Hij kan bovendien ook als verdedigende middenvelder uit de voeten en wordt omschreven als de toekomstige leider van de Deense defensie.

Anderlecht moet Nelsson halen

Meest recent

Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

45
45
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

105
105
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

571
571
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

218
218
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

90
90
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

146
146
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

509
509
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

332
332
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

229
229
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

20
20
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

82
82
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

155
155
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

50
50
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

65
65
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

55
55
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

76
76
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

79
79
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

131
131
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

426
426
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

99
99
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

159
159
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

98
98
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

547
547
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

479
479
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

148
148

Meer sportnieuws