‘Winterknaller Anderlecht met man van 10 miljoen’

door
‘Winterknaller Anderlecht met man van 10 miljoen’

Anderlecht zoekt dringend defensieve versterking en heeft volgens Turkse media zijn oog laten vallen op Victor Nelsson van Galatasaray. De Deense verdediger, die eerder in beeld was bij Arsenal en West Ham, mag vertrekken voor minstens 10 miljoen euro.

Fiorentina en Burnley haakten af, maar Anderlecht blijft samen met Rennes in de running. Nelsson, een allround verdediger met leiderschapspotentieel, wil vooral meer speeltijd na mislukte contractonderhandelingen in Turkije. De vraag is: kan Anderlecht deze toptransfer realiseren?

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Na nuloperatie: Anderlecht wil Nelsson

RSC Anderlecht schuimt de spelersmarkt af op zoek naar minstens twee nieuwe centrale verdedigers.

De Braziliaan Adryelson wordt gehuurd van Olympique Lyon tot eind dit seizoen, maar op hetzelfde moment vertrok Mathias ‘Zanka’ Jorgensen op zijn beurt naar LA Galaxy.

Door deze nuloperatie blijft de bezetting in de defensie flinterdun en worden er deze maand minstens nog twee nieuwe verdedigers verwacht in het Lotto Park. Sporting wordt alvast gelinkt aan de komst van Victor Nelsson, de 26-jarige Deense verdediger van de Turkse topclub Galatasaray.

Ook Fiorentina werd aan de start van de wintermercato genoemd als kandidaat-overnemer van de 16-voudige international.

Nelsson op ramkoers met peperdure contracteisen

In augustus 2021 ondertekende Victor Nelsson een vijfjarig contract bij Galatasaray en de Turkse topclub betaalde zeven miljoen euro aan FC Kopenhagen voor hem.

De afkoopclausule in zijn contract wordt bepaald op 25 miljoen euro. Nelsson startte veelbelovend aan zijn avontuur in Istanbul. Vorige zomer toonde West Ham interesse en in 2023 stond Nelsson op de radar van Arsenal.

In oktober liepen er zelfs gesprekken met Galatasaray om zijn contract open te breken en op te waarderen. Het clubbestuur was van plan om zijn loon met 30 procent te verhogen, tot 1,3 miljoen euro, maar de Deense verdediger vroeg echter een jaarlijks salaris van 2 miljoen euro.

Na dit verzoek werden de onderhandelingen afgebroken.

Galatasaray eist minstens 10 miljoen euro

Sindsdien komt Victor Nelsson steeds minder in actie bij Galatasaray en de verdediger vroeg onlangs toestemming om een nieuwe club te zoeken waar hij meer kan spelen.

Het clubbestuur van Galatasaray gaat akkoord en is van plan om de transferinkomsten van de verkoop van Nelsson te spenderen aan andere versterkingen voor het team.

Ook coach Okan Buruk keurde de verkoop van Nelsson goed. De club verwacht minstens 10 miljoen euro over te houden. Fiorentina haakte om die reden af, terwijl de speler zelf een aanbieding van Burnley afsloeg.

Vandaag zijn Anderlecht en Stade Rennes de meest serieuze kandidaten, maar Galatasaray sloeg de aanbiedingen onder de 10 miljoen euro resoluut af.

Nelsson is een allround verdediger

Victor Nelsson is een solide en betrouwbare centrale verdediger en heeft tijdens zijn tijd bij Galatasaray bewezen dat hij over sterke fysieke kwaliteiten beschikt.

Nelsson is met zijn 1,85 meter relatief klein voor een centrale verdediger, maar hij heeft een uitstekende sprongkracht en is erg snel.

De allround verdediger is een mix van pure defensieve skills en opbouwende vaardigheden. Hij kan bovendien ook als verdedigende middenvelder uit de voeten en wordt omschreven als de toekomstige leider van de Deense defensie.

Anderlecht moet Nelsson halen

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

29
29
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

214
214
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

77
77
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

55
55
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

107
107
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

105
105
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

185
185
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

378
378
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

160
160
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

300
300
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

73
73
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

282
282
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

253
253
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

208
208
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

76
76
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

126
126
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

90
90
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

514
514
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

74
74
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

255
255
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

84
84
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

270
270

Meer sportnieuws