Trossard koning van Londen, Kompany haalt sloophamer boven

154 stemmen
Trossard koning van Londen, Kompany haalt sloophamer boven

Arsenal FC heeft woensdagavond een gouden zaak gedaan in de Premier League met een derbyzege tegen Tottenham. Het was Leandro Trossard die het winnende doelpunt scoorde vlak voor rust. In de Bundesliga haalde Bayern München dan weer stevig uit.

LEES OOK: Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Premier League

Arsenal blijft zich steeds nadrukkelijker opwerpen als grootste titeluitdager van leider Liverpool. Terwijl de andere ploegen uit de top vier dinsdag punten hadden laten liggen, pakten de Gunners daags nadien wél de volle buit. Nochtans begon de derby tegen aartsrivaal Tottenham Hotspur tegenvallend. De bezoekers kwamen halfweg de eerste helft op voorsprong via Son.

Maar dankzij een owngoal van Solanke kwam Arsenal nog voor rust langszij. En in de slotfase van de eerste helft wierp Trossard zich op als de grote held. De Rode Duivel knalde de 2-1 overhoeks binnen. Een cruciaal doelpunt, na de pauze werd immers niet meer gescoord. Dankzij deze derbyzege nadert Arsenal opnieuw tot op vier punten van de leider.

Liverpool heeft wel nog een wedstrijd te goed en blijft dus over de beste papieren beschikken om kampioen te worden. In de strijd om de Europese tickets deed Newcastle United dan weer een gouden zaak. De Magpies haalden het met 3-0 van een weerloos Wolverhampton en dringen zo voorlopig de top vier in.

Bundesliga

Bayern heeft in zijn eerste thuismatch van 2025 meteen flink uitgehaald. De ploeg van coach Kompany haalde het met zware 5-0-cijfers van TSG Hoffenheim. Halfweg de eerste helft stond het al 3-0. Sané kroonde zich met twee goals tot uitblinker van dienst. Bayern blijft zo comfortabel aan de leiding staan. Van de eerste achtervolgers liep enkel RB Leipzig averij op met een 2-1-nederlaag op Stuttgart. Openda maakte daarbij geen goede beurt. Net als spitsbroeder Sesko pakte hij in het slot een rode kaart.

Copa del Rey

FC Barcelona blijft maar hoge toppen scheren. Enkele dagen na de ruime overwinning in de Supercopa tegen Real Madrid, plaatsten de Catalanen zich ook probleemloos voor de volgende ronde van de Copa del Rey. Dit keer was Real Betis het slachtoffer van Yamal en zijn kornuiten. Het goudhaantje nam zelf een assist en doelpunt voor zijn rekening, zijn ploegmaats deden de rest: 5-1. De eerredder van Betis werd overigens gescoord door Barça-huurling Vitor Roque.

🚀

Arsenal wordt nog kampioen ...

Meest recent

Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

20
20
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

327
327
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

418
418
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

91
91
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

196
196
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

356
356
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

192
192
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

352
352
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

135
135
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

72
72
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

475
475
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

267
267
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1435
1435
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

73
73
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

123
123
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

57
57
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

480
480
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

426
426
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

326
326
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

370
370
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

66
66
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

253
253
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

121
121
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

526
526
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

177
177

Meer sportnieuws