Trossard koning van Londen, Kompany haalt sloophamer boven

154 stemmen
Trossard koning van Londen, Kompany haalt sloophamer boven

Arsenal FC heeft woensdagavond een gouden zaak gedaan in de Premier League met een derbyzege tegen Tottenham. Het was Leandro Trossard die het winnende doelpunt scoorde vlak voor rust. In de Bundesliga haalde Bayern München dan weer stevig uit.

LEES OOK: 'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Premier League

Arsenal blijft zich steeds nadrukkelijker opwerpen als grootste titeluitdager van leider Liverpool. Terwijl de andere ploegen uit de top vier dinsdag punten hadden laten liggen, pakten de Gunners daags nadien wél de volle buit. Nochtans begon de derby tegen aartsrivaal Tottenham Hotspur tegenvallend. De bezoekers kwamen halfweg de eerste helft op voorsprong via Son.

Maar dankzij een owngoal van Solanke kwam Arsenal nog voor rust langszij. En in de slotfase van de eerste helft wierp Trossard zich op als de grote held. De Rode Duivel knalde de 2-1 overhoeks binnen. Een cruciaal doelpunt, na de pauze werd immers niet meer gescoord. Dankzij deze derbyzege nadert Arsenal opnieuw tot op vier punten van de leider.

Liverpool heeft wel nog een wedstrijd te goed en blijft dus over de beste papieren beschikken om kampioen te worden. In de strijd om de Europese tickets deed Newcastle United dan weer een gouden zaak. De Magpies haalden het met 3-0 van een weerloos Wolverhampton en dringen zo voorlopig de top vier in.

Bundesliga

Bayern heeft in zijn eerste thuismatch van 2025 meteen flink uitgehaald. De ploeg van coach Kompany haalde het met zware 5-0-cijfers van TSG Hoffenheim. Halfweg de eerste helft stond het al 3-0. Sané kroonde zich met twee goals tot uitblinker van dienst. Bayern blijft zo comfortabel aan de leiding staan. Van de eerste achtervolgers liep enkel RB Leipzig averij op met een 2-1-nederlaag op Stuttgart. Openda maakte daarbij geen goede beurt. Net als spitsbroeder Sesko pakte hij in het slot een rode kaart.

Copa del Rey

FC Barcelona blijft maar hoge toppen scheren. Enkele dagen na de ruime overwinning in de Supercopa tegen Real Madrid, plaatsten de Catalanen zich ook probleemloos voor de volgende ronde van de Copa del Rey. Dit keer was Real Betis het slachtoffer van Yamal en zijn kornuiten. Het goudhaantje nam zelf een assist en doelpunt voor zijn rekening, zijn ploegmaats deden de rest: 5-1. De eerredder van Betis werd overigens gescoord door Barça-huurling Vitor Roque.

🚀

Arsenal wordt nog kampioen ...

Meest recent

Voetbal op TV: uitstekend nieuws voor Anderlecht-fans

Komend weekend valt het doek over het wereldkampioenschap 2026. Maar de voetbalfans zullen niet lang ...

27
27
'Club vliegt erin met Tzolis-miljoenen: wending Adedeji-Sternberg'

Club Brugge staat op punt om Christos Tzolis voor een smak geld te verkopen aan Arsenal FC. En dat ...

353
353
Frankrijk spreekt schande: "Hij deed bijna alles fout"

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

185
185
Anderlecht-fans vellen duidelijk oordeel na vertrek Borguet

RSC Anderlecht is weer aan een paleisrevolutie achter de schermen bezig. Na zes seizoenen neemt Tim ...

145
145
Coucke roept erg straffe taal bij Cercle: “Waarom niet?”

Cercle Brugge zit in de voorbereiding voor komend seizoen. Groen-Zwart zag doelman Warleson ...

120
120
‘Club Brugge jubelt: verrassende oplossing Nilsson in zicht’

Club Brugge is volop bezig met de zomermercato. Niet alleen ingaand, maar ook uitgaand hoopt ...

185
185
Anderlecht met lichtpunten én zorgen naar Hammarby

RSC Anderlecht won met 0-1 van AZ, maar het resultaat is in oefenmatchen van ondergeschikt belang. ...

159
159
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

89
89
Bommetje bij Anderlecht: stoelendans en exit Borguet

Bij RSC Anderlecht blijft het toch weer onrustig. De Brusselaars blijven maar van mensen wisselen op ...

460
460
'Club Brugge en Arsenal sluiten deal: recordsom is een feit'

Christos Tzolis verlaat Club Brugge. Arsenal en Blauw-Zwart hebben volgens de doorgaans zeer goed ...

699
699
'Club Brugge en Ajax vechten om handtekening Genk-pion'

Gaat KRC Genk dan toch een van zijn talentvolle spelers uit de A-kern verliezen? Het begint er ...

548
548
OH Leuven heeft weer beet en stelt volgende speler voor

Bij OH Leuven gaat het plots snel. De Belgische eersteklasser heeft vandaag zijn volgende ...

52
52
Club Brugge verrast en laat talent vertrekken

Club Brugge gooit de laatste jaren hoge ogen met zijn jeugdwerking. Dat deed het afgelopen seizoen ...

191
191
'Genk zet zich schrap: monsterlijk bod op komst'

Bij KRC Genk wisten ze deze week met Jess Thorup hun nieuwe trainer te vinden na het plotse vertrek ...

301
301
'SK Beveren haalt ein-de-lijk eerste aanwinst binnen'

SK Beveren raasde vorig seizoen door de Challenger Pro League, waarin het ongeslagen de titel ...

114
114
'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Bij AS Monaco werd er deze zomer serieus gesnoeid in de Belgische connectie. Trainer ...

49
49
'Sibierski baalt: aanwinst zet Anderlecht in wachtkamer'

Anderlecht wou tegen zijn eerste Europese opdracht zijn vier belangrijkste aanwinsten binnen hebben, ...

549
549
'Club Brugge plukt staflid weg bij Rode Duivels'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen druk bezig zich te versterken. Met Yann Sommer en Andrej Vasovic ...

290
290
Grote zorgen om Malick Fofana na update van trainer

Rudi Garcia deed op dit WK geen beroep op Malick Fofana bij de Rode Duivels. De 21-jarige winger was ...

96
96
Wesley Sonck zag Anderlecht-sprookje nachtmerrie worden

Sommige transfers lijken een kwestie van tijd. Alles ligt klaar, de verhuis is geregeld en de ...

210
210
'Anderlecht slikt wéér blessuredomper'

Binnen exact een week moet Anderlecht al een eerste keer aan de bak, want volgende donderdag moet ...

523
523
Tweede keer prijs voor KVK: ex-prijsschutter 1B tekent

KV Kortrijk wist zijn verblijf in de Challenger Pro League te beperken tot amper één ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt mis, Standard slaat weer toe'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

239
239
‘Bliksemontslag Tuchel? Engelse bond hakt knoop door’

Engeland werd in de halve finale van het WK uitgeschakeld door Argentinië. The Three Lions ...

196
196
Snoeiharde Scaloni maakt criticasters met de grond gelijk

Argentinië – Engeland werd een heuse veldslag. De Engelsen leken op weg naar de ...

108
108

Meer sportnieuws