Trossard koning van Londen, Kompany haalt sloophamer boven

154 stemmen
Trossard koning van Londen, Kompany haalt sloophamer boven

Arsenal FC heeft woensdagavond een gouden zaak gedaan in de Premier League met een derbyzege tegen Tottenham. Het was Leandro Trossard die het winnende doelpunt scoorde vlak voor rust. In de Bundesliga haalde Bayern München dan weer stevig uit.

LEES OOK: Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Premier League

Arsenal blijft zich steeds nadrukkelijker opwerpen als grootste titeluitdager van leider Liverpool. Terwijl de andere ploegen uit de top vier dinsdag punten hadden laten liggen, pakten de Gunners daags nadien wél de volle buit. Nochtans begon de derby tegen aartsrivaal Tottenham Hotspur tegenvallend. De bezoekers kwamen halfweg de eerste helft op voorsprong via Son.

Maar dankzij een owngoal van Solanke kwam Arsenal nog voor rust langszij. En in de slotfase van de eerste helft wierp Trossard zich op als de grote held. De Rode Duivel knalde de 2-1 overhoeks binnen. Een cruciaal doelpunt, na de pauze werd immers niet meer gescoord. Dankzij deze derbyzege nadert Arsenal opnieuw tot op vier punten van de leider.

Liverpool heeft wel nog een wedstrijd te goed en blijft dus over de beste papieren beschikken om kampioen te worden. In de strijd om de Europese tickets deed Newcastle United dan weer een gouden zaak. De Magpies haalden het met 3-0 van een weerloos Wolverhampton en dringen zo voorlopig de top vier in.

Bundesliga

Bayern heeft in zijn eerste thuismatch van 2025 meteen flink uitgehaald. De ploeg van coach Kompany haalde het met zware 5-0-cijfers van TSG Hoffenheim. Halfweg de eerste helft stond het al 3-0. Sané kroonde zich met twee goals tot uitblinker van dienst. Bayern blijft zo comfortabel aan de leiding staan. Van de eerste achtervolgers liep enkel RB Leipzig averij op met een 2-1-nederlaag op Stuttgart. Openda maakte daarbij geen goede beurt. Net als spitsbroeder Sesko pakte hij in het slot een rode kaart.

Copa del Rey

FC Barcelona blijft maar hoge toppen scheren. Enkele dagen na de ruime overwinning in de Supercopa tegen Real Madrid, plaatsten de Catalanen zich ook probleemloos voor de volgende ronde van de Copa del Rey. Dit keer was Real Betis het slachtoffer van Yamal en zijn kornuiten. Het goudhaantje nam zelf een assist en doelpunt voor zijn rekening, zijn ploegmaats deden de rest: 5-1. De eerredder van Betis werd overigens gescoord door Barça-huurling Vitor Roque.

Arsenal wordt nog kampioen ...

Meest recent

Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

72
72
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

295
295
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

56
56
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

174
174
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

65
65
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

95
95
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

303
303
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

52
52
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

379
379
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

229
229
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

185
185
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

392
392
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

283
283
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

725
725
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

509
509
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

489
489
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

351
351
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

150
150
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

140
140
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

62
62
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

209
209
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

433
433
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

599
599
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

103
103
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

361
361

Meer sportnieuws