Geurtje aan gelijkmaker Club Brugge? Degryse velt verdict

2109 stemmen
Geurtje aan gelijkmaker Club Brugge? Degryse velt verdict

Club Brugge en KRC Genk werkten woensdag hun heenmatch af in de halve finales van de Croky Cup. Racing wist in de eerste helft op voorsprong te komen, maar Club kwam snel weer langszij. Al kwam er bij bezoekers wel het nodige protest na die tegentreffer.

In de finale avant la lettre stond de huidige top twee uit de Jupiler Pro League tegenover mekaar. De verwachtingen waren dan ook hooggespannen en in de eerste periode konden beide teams die ook inlossen. Zo werden de aanwezigen in het Jan Breydel-stadio getrakteerd op een meer dan aangenaam kijkstuk.

Club begon voor eigen volk het beste aan de wedstrijd en kon voor het eerste doelgevaar zorgen. Maar het waren wel de bezoekers die op voorsprong kwamen. Na een uitstekende voorzet van Jarne Steuckers wist Tolu Arokodare zijn tegenstander Joel Ordoñez af te troeven om de 0-1 binnen te werken. 

LEES OOK: Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Geurtje aan gelijkmaker

De Ecuadoraanse verdediger van Club zou zijn foutje niet veel later wel rechtzetten. Na een hoekschop klom Ordoñez immers veel hoger dan Bryan Heynen en legde hij de gelijkmaker in het mandje. Daarmee stond meteen ook de ruststand vast na een erg aantrekkelijke eerste helft.

In het Genkse kamp verscheen er wel wat kritiek op de gelijkmaker. Christopher Bonsu Baah pakte zelfs geel voor protest omdat hij vond dat een voorafgaande fout op hem gefloten had moeten worden. Maar vooral de positie van Maxim De Cuyper zorgde voor Genks protest. De linksback ging namelijk tegen Mike Penders staan en verhinderde de doelman zo om verder achteruit te gaan.

Te weinig voor VAR

Van een duidelijk blok was geen sprake, maar in de herhaling is wel te zien hoe De Cuyper eerst het contact met Penders wat gaat zoeken. Desondanks werd de treffer toch goedgekeurd door de VAR. En volgens analist Marc Degryse was dat uiteindelijk ook de juiste beslissing. "Ik vind dat De Cuyper daar niets doet. Hij staat daar en Penders loopt er tegenaan. Volgens mij zat Penders er gewoon niet bij. Dus ik vind het logisch dat hier niet op ingegrepen wordt", aldus Degryse bij VTM2.

Het doelpunt van Club had afgekeurd moeten worden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

10
10
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

24
24
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

174
174
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

332
332
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

83
83
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

57
57
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

56
56
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

110
110
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

60
60
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

93
93
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

346
346
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

33
33
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

170
170
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

95
95
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

305
305
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

152
152
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

70
70
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

796
796
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

263
263
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

124
124
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

145
145
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

225
225
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

589
589
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

148
148
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

181
181

Meer sportnieuws