Fink maakt keuze: "Dat is toch eigenaardig?"

door
Fink maakt keuze:

KRC Genk is zeer goed begonnen aan 2025. De Limburgers lijken klaar voor het treffen met Club Brugge in de Beker van België. Thorsten Fink gaat Mike Penders wellicht laten staan. Stef Wijnants vindt het onbegrijpelijk dat het jonge talent niet eerder de nummer een was onder de lat.

Mike Penders was de nummer die aan het seizoen begon bij KRC Genk, mede door een blessure bij Hendrik Van Crombrugge. De jonge goal overtuigde niet meteen en Genk opende matig dat nieuwe seizoen. Het was dan ook geen verrassing dat Penders terug tweede doelman werd toen Van Crombrugge terug fit was.

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Penders versus Van Crombrugge

Penders kende nadien een aantal mindere prestaties bij Jong Genk, waardoor de keuze van Fink te rechtvaardigen viel. Maar gaandeweg krikte hij zijn niveau op in de Challenger Pro League. In de bekermatchen met Genk deed hij het ook goed en Van Crombrugge overtuigde niet echt.

Penders kreeg tegen STVV zijn kans en bleef ook staan tegen OHL. Hij keepte twee keer zeer sterk. "Ik denk dat we nu toch zijn vertrokken met Penders onder de lat? Die jongen gaat volgend jaar naar Chelsea, mag die nu eindelijk spelen? Laat maar zien wat die kan op de Belgische velden", zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Genk versus Club Brugge

Wijnants vindt dat het lang duurde, maar de keuzes van Fink vielen te rechtvaardigen. Penders werd best slim en rustig gebracht door de Duitser. "Je hebt je toch altijd afgevraagd: als een speler naar Chelsea gaat en vijf maanden later heeft hij nog altijd geen wedstrijd gespeeld, dat mogen we dan toch eigenaardig vinden." Al kocht Chelsea Penders op potentieel, als een soort belegging. 

Wijnants ziet Genk als de enige titeluitdager voor Club Brugge. "Als je zag hoe volwassen ze zaterdag speelden met tien man, dat sterkt mij toch wel in het geloof dat Genk de top twee kan halen. Of ze kampioen kunnen worden? Ik denk niet dat ze Club Brugge aankunnen, maar het zal moeten want ze moeten twee keer tegen hen. Genk zal boven zichzelf moeten uitstijgen.”

Pakte Fink het goed aan met Penders?

Meest recent

KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

0
0
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

29
29
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

14
14
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

10
10
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

251
251
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

204
204
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Still met goed én slecht nieuws: "Kan spelen tegen Antwerp"

RSC Anderlecht staat onder vuur. De resultaten zijn slecht, de coach werd ontslagen en de sportief ...

277
277
'Olaigbe (ex-Cercle en RSCA) verrast met nieuwe club'

De carrière van Kazeem Olaigbe zit duidelijk in een dipje. De Belgische flankaanvaller gaat ...

26
26
'Ontevreden Ronaldo maakt blits comeback in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

157
157
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

187
187
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

25
25
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

52
52
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

24
24
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

406
406
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

168
168
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

199
199
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

69
69
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

234
234
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

124
124
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

103
103
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

128
128
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

377
377
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

97
97

Meer sportnieuws