Fink maakt keuze: "Dat is toch eigenaardig?"

door
Fink maakt keuze:

KRC Genk is zeer goed begonnen aan 2025. De Limburgers lijken klaar voor het treffen met Club Brugge in de Beker van België. Thorsten Fink gaat Mike Penders wellicht laten staan. Stef Wijnants vindt het onbegrijpelijk dat het jonge talent niet eerder de nummer een was onder de lat.

Mike Penders was de nummer die aan het seizoen begon bij KRC Genk, mede door een blessure bij Hendrik Van Crombrugge. De jonge goal overtuigde niet meteen en Genk opende matig dat nieuwe seizoen. Het was dan ook geen verrassing dat Penders terug tweede doelman werd toen Van Crombrugge terug fit was.

LEES OOK: 'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

Penders versus Van Crombrugge

Penders kende nadien een aantal mindere prestaties bij Jong Genk, waardoor de keuze van Fink te rechtvaardigen viel. Maar gaandeweg krikte hij zijn niveau op in de Challenger Pro League. In de bekermatchen met Genk deed hij het ook goed en Van Crombrugge overtuigde niet echt.

Penders kreeg tegen STVV zijn kans en bleef ook staan tegen OHL. Hij keepte twee keer zeer sterk. "Ik denk dat we nu toch zijn vertrokken met Penders onder de lat? Die jongen gaat volgend jaar naar Chelsea, mag die nu eindelijk spelen? Laat maar zien wat die kan op de Belgische velden", zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Genk versus Club Brugge

Wijnants vindt dat het lang duurde, maar de keuzes van Fink vielen te rechtvaardigen. Penders werd best slim en rustig gebracht door de Duitser. "Je hebt je toch altijd afgevraagd: als een speler naar Chelsea gaat en vijf maanden later heeft hij nog altijd geen wedstrijd gespeeld, dat mogen we dan toch eigenaardig vinden." Al kocht Chelsea Penders op potentieel, als een soort belegging. 

Wijnants ziet Genk als de enige titeluitdager voor Club Brugge. "Als je zag hoe volwassen ze zaterdag speelden met tien man, dat sterkt mij toch wel in het geloof dat Genk de top twee kan halen. Of ze kampioen kunnen worden? Ik denk niet dat ze Club Brugge aankunnen, maar het zal moeten want ze moeten twee keer tegen hen. Genk zal boven zichzelf moeten uitstijgen.”

Pakte Fink het goed aan met Penders?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

68
68
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

1
1
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

284
284
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

48
48
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

51
51
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

23
23
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

13
13
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

30
30
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

39
39
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

113
113
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

72
72
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

196
196
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

30
30
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

215
215
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

55
55
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

200
200
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

196
196
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

306
306
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

90
90
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

353
353
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

199
199
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

441
441
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

304
304
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

399
399

Meer sportnieuws