Fink maakt keuze: "Dat is toch eigenaardig?"

door
Fink maakt keuze:

KRC Genk is zeer goed begonnen aan 2025. De Limburgers lijken klaar voor het treffen met Club Brugge in de Beker van België. Thorsten Fink gaat Mike Penders wellicht laten staan. Stef Wijnants vindt het onbegrijpelijk dat het jonge talent niet eerder de nummer een was onder de lat.

Mike Penders was de nummer die aan het seizoen begon bij KRC Genk, mede door een blessure bij Hendrik Van Crombrugge. De jonge goal overtuigde niet meteen en Genk opende matig dat nieuwe seizoen. Het was dan ook geen verrassing dat Penders terug tweede doelman werd toen Van Crombrugge terug fit was.

LEES OOK: Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

Penders versus Van Crombrugge

Penders kende nadien een aantal mindere prestaties bij Jong Genk, waardoor de keuze van Fink te rechtvaardigen viel. Maar gaandeweg krikte hij zijn niveau op in de Challenger Pro League. In de bekermatchen met Genk deed hij het ook goed en Van Crombrugge overtuigde niet echt.

Penders kreeg tegen STVV zijn kans en bleef ook staan tegen OHL. Hij keepte twee keer zeer sterk. "Ik denk dat we nu toch zijn vertrokken met Penders onder de lat? Die jongen gaat volgend jaar naar Chelsea, mag die nu eindelijk spelen? Laat maar zien wat die kan op de Belgische velden", zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Genk versus Club Brugge

Wijnants vindt dat het lang duurde, maar de keuzes van Fink vielen te rechtvaardigen. Penders werd best slim en rustig gebracht door de Duitser. "Je hebt je toch altijd afgevraagd: als een speler naar Chelsea gaat en vijf maanden later heeft hij nog altijd geen wedstrijd gespeeld, dat mogen we dan toch eigenaardig vinden." Al kocht Chelsea Penders op potentieel, als een soort belegging. 

Wijnants ziet Genk als de enige titeluitdager voor Club Brugge. "Als je zag hoe volwassen ze zaterdag speelden met tien man, dat sterkt mij toch wel in het geloof dat Genk de top twee kan halen. Of ze kampioen kunnen worden? Ik denk niet dat ze Club Brugge aankunnen, maar het zal moeten want ze moeten twee keer tegen hen. Genk zal boven zichzelf moeten uitstijgen.”

Pakte Fink het goed aan met Penders?

Meest recent

Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

10
10
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

36
36
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

35
35
Droomaffiche voor België: "Hen treffen in kwartfinales"

België kende een zeer goede WK-loting met Iran, Egypte en Nieuw-Zeeland. De volgende ronde ...

89
89
Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League is dit jaar teleurstellend. RSC Anderlecht begon ...

107
107
Trossard scoort en valt uit: Arsenal incasseert mokerslag

In de Premier League stond om 13u30 het heel interessante duel tussen Aston Villa en Arsenal op het ...

65
65
Schade voor Club Brugge? "Kunnen iedereen aan"

STVV neemt het vanavond op tegen Club Brugge. Heel Sint-Truiden hoopt op een stunt tegen de ...

88
88
Stilaan laatste kans? Cinel velt oordeel over Cercle-crisis

Cercle Brugge ligt uit de Beker van België en bakt er niets van in de Jupiler Pro League. Tegen ...

63
63
Ruud Vormer onthult een zwaar geheim: "Niemand durft nog"

Hij werd Mister Club Brugge, Gouden Schoen-winnaar en jarenlang de motor op elk middenveld dat hij ...

59
59
Plots kritiek op Hayen: "Te veel van het goede"

Club Brugge moet vanavond aan de bak tegen STVV. Na de glansloze bekerwinst tegen OH Leuven hoopt ...

162
162
Vrancken: "Zij zouden elk seizoen JPL-kampioen moeten zijn"

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. Wouter Vrancken maakte van dit STVV een van de leukste ...

149
149
Invaller klopt op tafel: Hasi krijgt duidelijke boodschap

RSC Anderlecht gaat zondagnamiddag op bezoek bij KVC Westerlo en dat slechts enkele dagen nadat het ...

201
201
Club Brugge kampioen? Van der Elst doet titelvoorspelling

Club Brugge wil dit seizoen zo lang mogelijk meestrijden op drie fronten. Maar het belangrijkste ...

337
337
'Kompany grote fan: Bayern-bom van 85 miljoen'

Bayern München blijft in de running voor de treble dit seizoen en plaatste zich deze week voor ...

102
102
Keerzijde WK-loting: "Dan is België de risee van het wereldvoetbal"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

224
224
Totale ommekeer bij Gent? "Dán is er veel mogelijk"

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Duel Genk vs. Gent, transferklapper Angulo'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

159
159
Grote impact DAZN bekend: Belgische clubs moeten verkopen

DAZN heeft besloten om het TV-contract met de Pro League op te zeggen. Daarbovenop zal het ...

504
504
Jonge Duivel snoeihard voor Anderlecht: “Dat stoorde mij”

RSC Anderlecht staat bekend om hun sterke jeugdopleiding en elk seizoen breken er nieuwe talenten ...

268
268
Sepp Blatter maakt FIFA én Trump met de grond gelijk

De loting in Washington voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada houdt de ...

167
167
Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander moet The Great ...

399
399
Degryse roept ferme WK-waarschuwing naar Garcia

De loting voor het WK 2026 werd gisteren in Washington afgerond. De Rode Duivels zitten in een ...

94
94
Parys op dreef: Pro League slaat keihard terug op DAZN

De perikelen rond DAZN en de Pro League blijft groot nieuws in de Belgische voetbalwereld. Het ...

295
295
Rode Duivels met konijnenpoot: "Drie oefenmatchen op WK"

Rudi Garcia heeft het getroffen met de loting op het WK 2026. De weg naar de kwartfinales ligt ...

103
103
'Club Brugge duizelt: hallucinante Benteke-eis slaat alles'

In Brugge durven ze het bijna niet hardop zeggen, maar de cijfers die rondgaan over Christian ...

872
872

Meer sportnieuws