Fink maakt keuze: "Dat is toch eigenaardig?"

503 stemmen
Fink maakt keuze:

KRC Genk is zeer goed begonnen aan 2025. De Limburgers lijken klaar voor het treffen met Club Brugge in de Beker van België. Thorsten Fink gaat Mike Penders wellicht laten staan. Stef Wijnants vindt het onbegrijpelijk dat het jonge talent niet eerder de nummer een was onder de lat.

Mike Penders was de nummer die aan het seizoen begon bij KRC Genk, mede door een blessure bij Hendrik Van Crombrugge. De jonge goal overtuigde niet meteen en Genk opende matig dat nieuwe seizoen. Het was dan ook geen verrassing dat Penders terug tweede doelman werd toen Van Crombrugge terug fit was.

LEES OOK: ‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Penders versus Van Crombrugge

Penders kende nadien een aantal mindere prestaties bij Jong Genk, waardoor de keuze van Fink te rechtvaardigen viel. Maar gaandeweg krikte hij zijn niveau op in de Challenger Pro League. In de bekermatchen met Genk deed hij het ook goed en Van Crombrugge overtuigde niet echt.

Penders kreeg tegen STVV zijn kans en bleef ook staan tegen OHL. Hij keepte twee keer zeer sterk. "Ik denk dat we nu toch zijn vertrokken met Penders onder de lat? Die jongen gaat volgend jaar naar Chelsea, mag die nu eindelijk spelen? Laat maar zien wat die kan op de Belgische velden", zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Genk versus Club Brugge

Wijnants vindt dat het lang duurde, maar de keuzes van Fink vielen te rechtvaardigen. Penders werd best slim en rustig gebracht door de Duitser. "Je hebt je toch altijd afgevraagd: als een speler naar Chelsea gaat en vijf maanden later heeft hij nog altijd geen wedstrijd gespeeld, dat mogen we dan toch eigenaardig vinden." Al kocht Chelsea Penders op potentieel, als een soort belegging. 

Wijnants ziet Genk als de enige titeluitdager voor Club Brugge. "Als je zag hoe volwassen ze zaterdag speelden met tien man, dat sterkt mij toch wel in het geloof dat Genk de top twee kan halen. Of ze kampioen kunnen worden? Ik denk niet dat ze Club Brugge aankunnen, maar het zal moeten want ze moeten twee keer tegen hen. Genk zal boven zichzelf moeten uitstijgen.”

Pakte Fink het goed aan met Penders?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

58
58
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

95
95
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

19
19
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

369
369
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

220
220
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

406
406
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

480
480
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

128
128
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

682
682
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

262
262
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

517
517
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

244
244
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

299
299
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

155
155
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

484
484
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

454
454
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

91
91
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

60
60
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

859
859
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

372
372
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

575
575
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

186
186
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

164
164
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

869
869

Meer sportnieuws