Fink maakt keuze: "Dat is toch eigenaardig?"

503
Fink maakt keuze:

KRC Genk is zeer goed begonnen aan 2025. De Limburgers lijken klaar voor het treffen met Club Brugge in de Beker van België. Thorsten Fink gaat Mike Penders wellicht laten staan. Stef Wijnants vindt het onbegrijpelijk dat het jonge talent niet eerder de nummer een was onder de lat.

Mike Penders was de nummer die aan het seizoen begon bij KRC Genk, mede door een blessure bij Hendrik Van Crombrugge. De jonge goal overtuigde niet meteen en Genk opende matig dat nieuwe seizoen. Het was dan ook geen verrassing dat Penders terug tweede doelman werd toen Van Crombrugge terug fit was.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Penders versus Van Crombrugge

Penders kende nadien een aantal mindere prestaties bij Jong Genk, waardoor de keuze van Fink te rechtvaardigen viel. Maar gaandeweg krikte hij zijn niveau op in de Challenger Pro League. In de bekermatchen met Genk deed hij het ook goed en Van Crombrugge overtuigde niet echt.

Penders kreeg tegen STVV zijn kans en bleef ook staan tegen OHL. Hij keepte twee keer zeer sterk. "Ik denk dat we nu toch zijn vertrokken met Penders onder de lat? Die jongen gaat volgend jaar naar Chelsea, mag die nu eindelijk spelen? Laat maar zien wat die kan op de Belgische velden", zei Wijnants in TVL Sportcafé.

Genk versus Club Brugge

Wijnants vindt dat het lang duurde, maar de keuzes van Fink vielen te rechtvaardigen. Penders werd best slim en rustig gebracht door de Duitser. "Je hebt je toch altijd afgevraagd: als een speler naar Chelsea gaat en vijf maanden later heeft hij nog altijd geen wedstrijd gespeeld, dat mogen we dan toch eigenaardig vinden." Al kocht Chelsea Penders op potentieel, als een soort belegging. 

Wijnants ziet Genk als de enige titeluitdager voor Club Brugge. "Als je zag hoe volwassen ze zaterdag speelden met tien man, dat sterkt mij toch wel in het geloof dat Genk de top twee kan halen. Of ze kampioen kunnen worden? Ik denk niet dat ze Club Brugge aankunnen, maar het zal moeten want ze moeten twee keer tegen hen. Genk zal boven zichzelf moeten uitstijgen.”

Pakte Fink het goed aan met Penders?

Meest recent

Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

14
14
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel bijzonder ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

60
60
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

62
62
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

110
110
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

120
120
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1078
1078
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

264
264
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

233
233
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

239
239
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

78
78
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

202
202
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

214
214
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

92
92
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

75
75
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

31
31
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

122
122
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

315
315
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

197
197
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

452
452
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

376
376
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

154
154
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

176
176
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

268
268
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

246
246

Meer sportnieuws