Genk of Club? Borkelmans duidt bekerfinalist al aan

door
Genk of Club? Borkelmans duidt bekerfinalist al aan

In de halve finales van de Croky Cup staan deze week twee heerlijke heenmatchen op het programma. Donderdagavond krijgt RSC Anderlecht bijvoorbeeld het bezoek van Antwerp FC. Maar woensdag wacht eerst de kraker tussen Club Brugge en KRC Genk.

Beide halve finalisten mogen tot dusver tevreden zijn over hun seizoen. Bij Club werd in de zomer voortgebouwd op de remonte die eind vorig seizoen de landstitel opleverde. Een goede keuze. Blauw-Zwart kwam tot dusver sterk voor de dag in de Champions League en draait vlot mee aan de top van het Jupiler Pro League-klassement.

Bij Genk werd in het tussenseizoen dan weer een wederopbouw ingezet. Met Thorsten Fink kregen de Limburgers een nieuwe coach, verschillende sterkhouders werden ingeruild voor nieuwe krachten. En ook dat pakte goed uit. Racing kroonde zich inmiddels tot herfstkampioen en staat na 21 speeldagen nog steeds alleen aan de leiding in de competitie.

LEES OOK: Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Evenwaardige tegenstanders

Club en Genk worden dan ook bestempeld als de twee grote titelfavorieten. Maar alvorens de titelstrijd helemaal kan losbarsten in de play-offs, kruisen de twee rivalen dus nog de degens in de halve finales van de Croky Cup. Het wordt dus lastig om op voorhand te voorspellen wie met het finaleticket aan de haal zal gaan.

Puur kwalitatief lijkt Club een streepje voor te hebben. Blauw-Zwart heeft ook meer ervaring met het spelen voor de prijzen. Genk heeft dan weer het voordeel dat het geen Europees voetbal speelt en dus meer recuperatie tijd heeft. Bovendien spelen de Limburgers de beslissende return voor eigen volk.

Licht voordeel Club Brugge

Desondanks denkt voormalig assistent-bondscoach Vital Borkelmans, destijds goed voor ruim 500 matchen namens Blauw-Zwart, dat de Bruggelingen het uiteindelijk zullen halen. "Genk kan met zijn kracht, snelheid en balvaardigheid Club zeker pijn doen. Volgens mij gaat het een van de meest kwaliteitsvolle matchen van dit seizoen worden, waarin ik toch eerder Club de finale zie halen", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Wie is uw favoriet om de finale te halen?

Meest recent

Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

20
20
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

76
76
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

34
34
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

203
203
'Anderlecht likt wonden: miljoenen de vuilbak in'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

163
163
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

96
96
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

323
323
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

77
77
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

725
725
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

244
244
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

184
184
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

157
157
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

302
302
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

118
118
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

117
117
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

76
76
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

387
387
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

82
82
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

273
273
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

105
105
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

83
83
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

214
214
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

147
147

Meer sportnieuws