Genk of Club? Borkelmans duidt bekerfinalist al aan

door
Genk of Club? Borkelmans duidt bekerfinalist al aan

In de halve finales van de Croky Cup staan deze week twee heerlijke heenmatchen op het programma. Donderdagavond krijgt RSC Anderlecht bijvoorbeeld het bezoek van Antwerp FC. Maar woensdag wacht eerst de kraker tussen Club Brugge en KRC Genk.

Beide halve finalisten mogen tot dusver tevreden zijn over hun seizoen. Bij Club werd in de zomer voortgebouwd op de remonte die eind vorig seizoen de landstitel opleverde. Een goede keuze. Blauw-Zwart kwam tot dusver sterk voor de dag in de Champions League en draait vlot mee aan de top van het Jupiler Pro League-klassement.

Bij Genk werd in het tussenseizoen dan weer een wederopbouw ingezet. Met Thorsten Fink kregen de Limburgers een nieuwe coach, verschillende sterkhouders werden ingeruild voor nieuwe krachten. En ook dat pakte goed uit. Racing kroonde zich inmiddels tot herfstkampioen en staat na 21 speeldagen nog steeds alleen aan de leiding in de competitie.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Evenwaardige tegenstanders

Club en Genk worden dan ook bestempeld als de twee grote titelfavorieten. Maar alvorens de titelstrijd helemaal kan losbarsten in de play-offs, kruisen de twee rivalen dus nog de degens in de halve finales van de Croky Cup. Het wordt dus lastig om op voorhand te voorspellen wie met het finaleticket aan de haal zal gaan.

Puur kwalitatief lijkt Club een streepje voor te hebben. Blauw-Zwart heeft ook meer ervaring met het spelen voor de prijzen. Genk heeft dan weer het voordeel dat het geen Europees voetbal speelt en dus meer recuperatie tijd heeft. Bovendien spelen de Limburgers de beslissende return voor eigen volk.

Licht voordeel Club Brugge

Desondanks denkt voormalig assistent-bondscoach Vital Borkelmans, destijds goed voor ruim 500 matchen namens Blauw-Zwart, dat de Bruggelingen het uiteindelijk zullen halen. "Genk kan met zijn kracht, snelheid en balvaardigheid Club zeker pijn doen. Volgens mij gaat het een van de meest kwaliteitsvolle matchen van dit seizoen worden, waarin ik toch eerder Club de finale zie halen", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Wie is uw favoriet om de finale te halen?

Meest recent

Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

17
17
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

178
178
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

706
706
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

85
85
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

239
239
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

104
104
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

195
195
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

249
249
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

214
214
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

291
291
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

108
108
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

178
178
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

142
142
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

318
318
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

183
183
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

208
208
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

224
224
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

95
95
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

266
266
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

348
348
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

183
183
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

250
250
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

201
201

Meer sportnieuws