'Eerste vertrekker Anderlecht: bliksemtransfer quasi rond'

918 stemmen
'Eerste vertrekker Anderlecht: bliksemtransfer quasi rond'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op het bekerduel van donderdagavond tegen Antwerp FC. Ondertussen is de recordkampioen ook op de transfermarkt actief. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde mag nog beweging verwacht worden op Neerpede.

Dinsdag stelde RSCA zijn eerste winteraanwinst voor: César Huerta. De Mexicaanse winger maakt tegen Antwerp mogelijk zijn debuut. Maar hij wordt zeker niet de enige nieuwkomer van de wintermercato. Sportief directeur Olivier Renard is druk in de weer met het aanwerven van versterking voor de defensie.

Die verse krachten voor de achterhoede zijn dan ook broodnodig. Zo is de spoeling in (het centrum van) de defensie momenteel erg dun. Dat heeft uiteraard te maken met de vele blessures. Vooral het opnieuw uitvallen van Jan Vertonghen was een serieuze streep door de paars-witte rekening.

LEES OOK: Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Bliksemvertrek na halfjaar

Maar ook transferperikelen spelen een rol in de defensieve muizenissen. Zo is Mathias 'Zanka' Jørgensen al na een half jaar op weg naar de uitgang bij Paars-Wit. De Deense verdediger is op weg naar LA Galaxy en zijn transfer richting de MLS-topclub begint steeds meer vorm te krijgen.

RSCA haalde Jørgensen afgelopen zomer in huis om de blessure van Vertonghen op te vangen. Via de Deense connecties van toenmalig CEO Jesper Fredberg kon hij transfervrij overgenomen worden van Brentford FC. Maar de voormalige international kon allerminst overtuigen in het Lotto Park.

Geland in Los Angeles

Bovendien had hij naar verluidt een afspraak, zo ging hij akkoord met lagere financiële voorwaarden als Anderlecht zou meewerken aan een interessante wintertransfer. Die afspraken zal men dus ook honoreren. Zo is Jørgensen goed op weg naar LA Galaxy. Zijn transfer lijkt zelfs zo goed als afgerond. Via Instagram postte hij namelijk een foto van zichzelf op de luchthaven van Los Angeles. Een officiële bevestiging lijkt dan ook snel te volgen.

Anderlecht had Jørgensen moeten proberen te houden ...

Meest recent

Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

1
1
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

36
36
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

18
18
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

68
68
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

26
26
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

160
160
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

133
133
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

501
501
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

136
136
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

60
60
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

54
54
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

334
334
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

570
570
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

49
49
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

446
446
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

127
127
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

51
51
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

249
249
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

49
49
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

238
238
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

661
661
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

212
212
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

80
80
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

464
464

Meer sportnieuws