'Eerste vertrekker Anderlecht: bliksemtransfer quasi rond'

918
'Eerste vertrekker Anderlecht: bliksemtransfer quasi rond'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op het bekerduel van donderdagavond tegen Antwerp FC. Ondertussen is de recordkampioen ook op de transfermarkt actief. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde mag nog beweging verwacht worden op Neerpede.

Dinsdag stelde RSCA zijn eerste winteraanwinst voor: César Huerta. De Mexicaanse winger maakt tegen Antwerp mogelijk zijn debuut. Maar hij wordt zeker niet de enige nieuwkomer van de wintermercato. Sportief directeur Olivier Renard is druk in de weer met het aanwerven van versterking voor de defensie.

Die verse krachten voor de achterhoede zijn dan ook broodnodig. Zo is de spoeling in (het centrum van) de defensie momenteel erg dun. Dat heeft uiteraard te maken met de vele blessures. Vooral het opnieuw uitvallen van Jan Vertonghen was een serieuze streep door de paars-witte rekening.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Bliksemvertrek na halfjaar

Maar ook transferperikelen spelen een rol in de defensieve muizenissen. Zo is Mathias 'Zanka' Jørgensen al na een half jaar op weg naar de uitgang bij Paars-Wit. De Deense verdediger is op weg naar LA Galaxy en zijn transfer richting de MLS-topclub begint steeds meer vorm te krijgen.

RSCA haalde Jørgensen afgelopen zomer in huis om de blessure van Vertonghen op te vangen. Via de Deense connecties van toenmalig CEO Jesper Fredberg kon hij transfervrij overgenomen worden van Brentford FC. Maar de voormalige international kon allerminst overtuigen in het Lotto Park.

Geland in Los Angeles

Bovendien had hij naar verluidt een afspraak, zo ging hij akkoord met lagere financiële voorwaarden als Anderlecht zou meewerken aan een interessante wintertransfer. Die afspraken zal men dus ook honoreren. Zo is Jørgensen goed op weg naar LA Galaxy. Zijn transfer lijkt zelfs zo goed als afgerond. Via Instagram postte hij namelijk een foto van zichzelf op de luchthaven van Los Angeles. Een officiële bevestiging lijkt dan ook snel te volgen.

Anderlecht had Jørgensen moeten proberen te houden ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

133
133
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

657
657
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

358
358
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

672
672
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws