Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

door
Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

Afgelopen speeldag vielen er een paar rode kaarten in de Jupiler Pro League. Matte Smets kon in de wedstrijd KRC Genk – OHL al snel gaan douchen terwijl Luka Vuskovic nog na de reguliere speeltijd een rood karton onder zijn neus zag geduwd.

Het Bondsparket heeft inmiddels straffen gevorderd voor de verdedigers van respectievelijk KRC Genk en Westerlo. Smets komt er goed vanaf terwijl Vuskovic toch moet vrezen voor een schorsing. Het Nieuwsblad zette alles op een rijtje.

LEES OOK: Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Vuskovic aangepakt, verrassing Smets 

Rode Duivel Smets kreeg al na zes minuten spelen een rode kaart tegen OHL. De verdediger van KRC Genk haalde de doorgebroken Konan N’Dri neer en mocht al vroegtijdig naar de kleedkamer. Uiteindelijk won KRC Genk met tien man alsnog met 2-0. Het Bondsparket stelde geen gevaar voor de tegenstander vast en door zijn schone lei kreeg Smets een voorwaardelijke speeldag plus een boete van 500 euro opgelegd.

Voor Vuskovic was het een geheel andere situatie. De jonge verdediger van Westerlo ging na een niet gegeven corner door het lint tegen scheidsrechter Lawrence Visser. Dat verergerde nadat de ref de Kroaat geel gaf. De 17-jarige verdediger kwam “confronterend dichtbij”. Dat stond te lezen in het verslag van Visser. Het Bondsparket oordeelde dat Vuskovic “weinig respectvol, onprofessioneel, deloyaal en onaanvaardbaar voor een speler” was.

Op het matje geroepen

Jonathan Lardot was ook hard voor Vuskovic. “Het zit hem in zijn houding die ik agressief vond. Zo voor de referee gaan staan, kan niet. Je moet respect hebben. Ik denk niet dat hij zijn emoties onder controle had. Ik hoop dat dit een leermoment is voor iedereen. De manier waarop hij Visser benaderde, past niet bij het beeld dat we in het voetbal willen uitstralen. Visser heeft perfect uitgevoerd wat we van hem verwachten."

De 17-jarige verdediger, die dit seizoen veel indruk maakt op huurbasis bij Westerlo, wordt op het matje geroepen door het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Hij riskeert een wedstrijd schorsing plus twee matchen met uitstel. Dat zou een flinke aderlating zijn voor Westerlo.

Ben jij tevreden over de scheidsrechters in de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

10
10
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

78
78
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

118
118
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

48
48
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

54
54
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

228
228
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

224
224
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

208
208
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

310
310
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

85
85
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

183
183
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

185
185
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1017
1017
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

87
87
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

123
123
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

375
375
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

155
155
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

514
514
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

204
204
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

177
177
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

246
246
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

276
276
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

175
175
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

213
213

Meer sportnieuws