Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

door
Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

Afgelopen speeldag vielen er een paar rode kaarten in de Jupiler Pro League. Matte Smets kon in de wedstrijd KRC Genk – OHL al snel gaan douchen terwijl Luka Vuskovic nog na de reguliere speeltijd een rood karton onder zijn neus zag geduwd.

Het Bondsparket heeft inmiddels straffen gevorderd voor de verdedigers van respectievelijk KRC Genk en Westerlo. Smets komt er goed vanaf terwijl Vuskovic toch moet vrezen voor een schorsing. Het Nieuwsblad zette alles op een rijtje.

LEES OOK: 'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vuskovic aangepakt, verrassing Smets 

Rode Duivel Smets kreeg al na zes minuten spelen een rode kaart tegen OHL. De verdediger van KRC Genk haalde de doorgebroken Konan N’Dri neer en mocht al vroegtijdig naar de kleedkamer. Uiteindelijk won KRC Genk met tien man alsnog met 2-0. Het Bondsparket stelde geen gevaar voor de tegenstander vast en door zijn schone lei kreeg Smets een voorwaardelijke speeldag plus een boete van 500 euro opgelegd.

Voor Vuskovic was het een geheel andere situatie. De jonge verdediger van Westerlo ging na een niet gegeven corner door het lint tegen scheidsrechter Lawrence Visser. Dat verergerde nadat de ref de Kroaat geel gaf. De 17-jarige verdediger kwam “confronterend dichtbij”. Dat stond te lezen in het verslag van Visser. Het Bondsparket oordeelde dat Vuskovic “weinig respectvol, onprofessioneel, deloyaal en onaanvaardbaar voor een speler” was.

Op het matje geroepen

Jonathan Lardot was ook hard voor Vuskovic. “Het zit hem in zijn houding die ik agressief vond. Zo voor de referee gaan staan, kan niet. Je moet respect hebben. Ik denk niet dat hij zijn emoties onder controle had. Ik hoop dat dit een leermoment is voor iedereen. De manier waarop hij Visser benaderde, past niet bij het beeld dat we in het voetbal willen uitstralen. Visser heeft perfect uitgevoerd wat we van hem verwachten."

De 17-jarige verdediger, die dit seizoen veel indruk maakt op huurbasis bij Westerlo, wordt op het matje geroepen door het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Hij riskeert een wedstrijd schorsing plus twee matchen met uitstel. Dat zou een flinke aderlating zijn voor Westerlo.

Ben jij tevreden over de scheidsrechters in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

66
66
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

0
0
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

3
3
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

15
15
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

16
16
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

73
73
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

57
57
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

164
164
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

25
25
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

192
192
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

49
49
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

188
188
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

185
185
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

265
265
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

80
80
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

325
325
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

187
187
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

388
388
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

292
292
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

261
261
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

378
378
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

305
305
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

87
87
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

417
417

Meer sportnieuws