Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

door
Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

Afgelopen speeldag vielen er een paar rode kaarten in de Jupiler Pro League. Matte Smets kon in de wedstrijd KRC Genk – OHL al snel gaan douchen terwijl Luka Vuskovic nog na de reguliere speeltijd een rood karton onder zijn neus zag geduwd.

Het Bondsparket heeft inmiddels straffen gevorderd voor de verdedigers van respectievelijk KRC Genk en Westerlo. Smets komt er goed vanaf terwijl Vuskovic toch moet vrezen voor een schorsing. Het Nieuwsblad zette alles op een rijtje.

LEES OOK: Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

Vuskovic aangepakt, verrassing Smets 

Rode Duivel Smets kreeg al na zes minuten spelen een rode kaart tegen OHL. De verdediger van KRC Genk haalde de doorgebroken Konan N’Dri neer en mocht al vroegtijdig naar de kleedkamer. Uiteindelijk won KRC Genk met tien man alsnog met 2-0. Het Bondsparket stelde geen gevaar voor de tegenstander vast en door zijn schone lei kreeg Smets een voorwaardelijke speeldag plus een boete van 500 euro opgelegd.

Voor Vuskovic was het een geheel andere situatie. De jonge verdediger van Westerlo ging na een niet gegeven corner door het lint tegen scheidsrechter Lawrence Visser. Dat verergerde nadat de ref de Kroaat geel gaf. De 17-jarige verdediger kwam “confronterend dichtbij”. Dat stond te lezen in het verslag van Visser. Het Bondsparket oordeelde dat Vuskovic “weinig respectvol, onprofessioneel, deloyaal en onaanvaardbaar voor een speler” was.

Op het matje geroepen

Jonathan Lardot was ook hard voor Vuskovic. “Het zit hem in zijn houding die ik agressief vond. Zo voor de referee gaan staan, kan niet. Je moet respect hebben. Ik denk niet dat hij zijn emoties onder controle had. Ik hoop dat dit een leermoment is voor iedereen. De manier waarop hij Visser benaderde, past niet bij het beeld dat we in het voetbal willen uitstralen. Visser heeft perfect uitgevoerd wat we van hem verwachten."

De 17-jarige verdediger, die dit seizoen veel indruk maakt op huurbasis bij Westerlo, wordt op het matje geroepen door het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Hij riskeert een wedstrijd schorsing plus twee matchen met uitstel. Dat zou een flinke aderlating zijn voor Westerlo.

Ben jij tevreden over de scheidsrechters in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Straffe beelden: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

291
291
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

12
12
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

95
95
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

419
419
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

44
44
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

88
88
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

170
170
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

67
67
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

146
146
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

457
457
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

67
67
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

32
32
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

28
28
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

185
185
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

249
249
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

499
499
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

188
188
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

166
166
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

148
148
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

92
92
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

76
76
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

390
390
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

62
62
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

96
96
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61

Meer sportnieuws