Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

door
Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

Afgelopen speeldag vielen er een paar rode kaarten in de Jupiler Pro League. Matte Smets kon in de wedstrijd KRC Genk – OHL al snel gaan douchen terwijl Luka Vuskovic nog na de reguliere speeltijd een rood karton onder zijn neus zag geduwd.

Het Bondsparket heeft inmiddels straffen gevorderd voor de verdedigers van respectievelijk KRC Genk en Westerlo. Smets komt er goed vanaf terwijl Vuskovic toch moet vrezen voor een schorsing. Het Nieuwsblad zette alles op een rijtje.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

Vuskovic aangepakt, verrassing Smets 

Rode Duivel Smets kreeg al na zes minuten spelen een rode kaart tegen OHL. De verdediger van KRC Genk haalde de doorgebroken Konan N’Dri neer en mocht al vroegtijdig naar de kleedkamer. Uiteindelijk won KRC Genk met tien man alsnog met 2-0. Het Bondsparket stelde geen gevaar voor de tegenstander vast en door zijn schone lei kreeg Smets een voorwaardelijke speeldag plus een boete van 500 euro opgelegd.

Voor Vuskovic was het een geheel andere situatie. De jonge verdediger van Westerlo ging na een niet gegeven corner door het lint tegen scheidsrechter Lawrence Visser. Dat verergerde nadat de ref de Kroaat geel gaf. De 17-jarige verdediger kwam “confronterend dichtbij”. Dat stond te lezen in het verslag van Visser. Het Bondsparket oordeelde dat Vuskovic “weinig respectvol, onprofessioneel, deloyaal en onaanvaardbaar voor een speler” was.

Op het matje geroepen

Jonathan Lardot was ook hard voor Vuskovic. “Het zit hem in zijn houding die ik agressief vond. Zo voor de referee gaan staan, kan niet. Je moet respect hebben. Ik denk niet dat hij zijn emoties onder controle had. Ik hoop dat dit een leermoment is voor iedereen. De manier waarop hij Visser benaderde, past niet bij het beeld dat we in het voetbal willen uitstralen. Visser heeft perfect uitgevoerd wat we van hem verwachten."

De 17-jarige verdediger, die dit seizoen veel indruk maakt op huurbasis bij Westerlo, wordt op het matje geroepen door het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Hij riskeert een wedstrijd schorsing plus twee matchen met uitstel. Dat zou een flinke aderlating zijn voor Westerlo.

Ben jij tevreden over de scheidsrechters in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

14
14
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

48
48
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

35
35
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

428
428
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

72
72
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

59
59
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

139
139
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

157
157
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

98
98
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

105
105
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

393
393
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

100
100
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

273
273
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

419
419
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

346
346
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

215
215
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

343
343
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

159
159
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

105
105
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

102
102
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

74
74
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

39
39
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

308
308
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

281
281

Meer sportnieuws