Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

door
Vuskovic moet op de blaren zitten, verrassing voor Smets

Afgelopen speeldag vielen er een paar rode kaarten in de Jupiler Pro League. Matte Smets kon in de wedstrijd KRC Genk – OHL al snel gaan douchen terwijl Luka Vuskovic nog na de reguliere speeltijd een rood karton onder zijn neus zag geduwd.

Het Bondsparket heeft inmiddels straffen gevorderd voor de verdedigers van respectievelijk KRC Genk en Westerlo. Smets komt er goed vanaf terwijl Vuskovic toch moet vrezen voor een schorsing. Het Nieuwsblad zette alles op een rijtje.

LEES OOK: Limburg kookt: Rudi Garcia verkoopt KRC Genk "kaakslag"

Vuskovic aangepakt, verrassing Smets 

Rode Duivel Smets kreeg al na zes minuten spelen een rode kaart tegen OHL. De verdediger van KRC Genk haalde de doorgebroken Konan N’Dri neer en mocht al vroegtijdig naar de kleedkamer. Uiteindelijk won KRC Genk met tien man alsnog met 2-0. Het Bondsparket stelde geen gevaar voor de tegenstander vast en door zijn schone lei kreeg Smets een voorwaardelijke speeldag plus een boete van 500 euro opgelegd.

Voor Vuskovic was het een geheel andere situatie. De jonge verdediger van Westerlo ging na een niet gegeven corner door het lint tegen scheidsrechter Lawrence Visser. Dat verergerde nadat de ref de Kroaat geel gaf. De 17-jarige verdediger kwam “confronterend dichtbij”. Dat stond te lezen in het verslag van Visser. Het Bondsparket oordeelde dat Vuskovic “weinig respectvol, onprofessioneel, deloyaal en onaanvaardbaar voor een speler” was.

Op het matje geroepen

Jonathan Lardot was ook hard voor Vuskovic. “Het zit hem in zijn houding die ik agressief vond. Zo voor de referee gaan staan, kan niet. Je moet respect hebben. Ik denk niet dat hij zijn emoties onder controle had. Ik hoop dat dit een leermoment is voor iedereen. De manier waarop hij Visser benaderde, past niet bij het beeld dat we in het voetbal willen uitstralen. Visser heeft perfect uitgevoerd wat we van hem verwachten."

De 17-jarige verdediger, die dit seizoen veel indruk maakt op huurbasis bij Westerlo, wordt op het matje geroepen door het Disciplinair Comité voor het Profvoetbal. Hij riskeert een wedstrijd schorsing plus twee matchen met uitstel. Dat zou een flinke aderlating zijn voor Westerlo.

Ben jij tevreden over de scheidsrechters in de Jupiler Pro League?

Meest recent

Bastien doet schokkende onthulling: “Ik was bijna dood”

Samuel Bastien heeft een verleden bij Standard Luik en RSC Anderlecht, maar na zijn passage bij ...

0
0
Union rondt opnieuw transfer in Jupiler Pro League af

Union SG kreeg ook deze zomermercato weer te maken met een metamorfose. Verschillende spelers ...

8
8
Anderlecht-fans reageren massaal op aftocht Vandenhaute

Zoals verwacht mag Wouter Vandenhaute zich voortaan niet langer voorzitter van RSC Anderlecht ...

128
128
Witte rook: Anderlecht velt verdict over Vandenhaute

Hoogspanning bij RSC Anderlecht, waar in een bijzondere Raad van Bestuur vrijdag werd beslist over ...

446
446
'Van afgang bij Duivels naar topjob: Tedesco verrast'

De passage van Domenico Tedesco bij Belgische nationale ploeg was een ramp en de oefenmeester zit ...

78
78
‘Beerschot zit niet stil: volgende knaltransfer’

Beerschot was afgelopen seizoen het zwakke broertje van de Jupiler Pro League. De Antwerpse club ...

156
156
‘Yamal publiek vernederd: vriendin kiest voor rivaal’

Lamine Yamal is op zijn 18e al een wereldwijde superster en dat heeft ook gevolgen voor zijn ...

95
95
Vandenbempt prijst Duivel de hemel in: “Hij is dé toekomst”

De Rode Duivels wonnen met duidelijke 0-6 cijfers van Liechtenstein. De dwergstaat was uiteraard ...

128
128
Man United-flop? Lammens meteen zwaar aangepakt

Op de laatste dag van de transferperiode versierde Senne Lammens alsnog zijn gedroomde transfer. De ...

262
262
Hein dumpt Openda en kiest vervanger: "Zou niet twijfelen"

De Rode Duivels boekten donderdagavond een vlotte zege in Liechtenstein, dat uiteindelijk met 0-6 ...

391
391
Westerlo shopt bij PSV, zomeraanwinst La Louvière alweer weg

De transfermarkt is nog enkele dagen open voor Belgische clubs en dus worden nog snel de laatste ...

36
36
Dender slikt mokerslag in zoektocht naar trainer

De interlandbreak is voor de teams uit de Jupiler Pro League de gelegenheid om even uit te blazen en ...

120
120
'Onthuld: om deze reden sleepte transfer Tolu lang aan'

KRC Genk beleefde nog een woelig einde van de zomermercato. Het zag een megatransfer van Oh naar ...

223
223
Nieuw dilemma voor Garcia: "Hij was zó goed"

De Rode Duivels hebben de trip naar Liechtenstein uiteindelijk zonder al te veel problemen volbracht ...

387
387
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent shopt bij Club, dat zelf ook nog toeslaat'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

408
408
Tranen bij Theate: emotionele boodschap bij Duivels

De Rode Duivels hebben overtuigend gewonnen van Liechtenstein. Na een aarzelende eerste helft kwam ...

130
130
“Ik mis je” – Emoties laaien hoog op bij Marc Degryse

Marc Degryse werd ook na zijn carrière één van de absolute boegbeelden in het ...

652
652
Kritiek na 0-6: deze Duivel valt compleet door de mand

De Rode Duivels hadden zoals verwacht niet veel moeite met Liechtenstein. Het werd 0-6 en vooral de ...

265
265
Duitsland in rep en roer: Nagelsmann verwoest eigen spelers

Duitsland kreeg een ferme tik te verwerken in de WK-kwalificatiepoule. Julian Nagelsmann zag zijn ...

165
165
De Cuyper eerlijk na glansrol: “Dat gaat niet gebeuren”

Maxim De Cuyper maakte deze zomer de overstap van Club Brugge naar Brighton en ook bij de Rode ...

242
242
'Monstertransfer loert: Antwerp staat op ontploffen'

Royal Antwerp FC is nog druk in de weer op het slot van de zomertransferperiode. Ook al zijn de ...

948
948
Coucke smult, terwijl Anderlecht kraakt aan de top

De bestuurscrisis bij Anderlecht krijgt vandaag vermoedelijk een 'apotheose'. Wouter Vandenhaute ...

530
530
'KV Mechelen heeft beet en shopt in eigen land'

KV Mechelen zag Rob Schoofs naar Union SG vertrekken, maar Malinwa staat nog op het punt om toe te ...

360
360
'Hasi wilde bizarre Anderlecht-transfer forceren'

RSC Anderlecht had deze zomer zijn zinnen gezet op een snelle aanvaller. Dat werd Adriano ...

518
518
'Na Skoras nog een dure miskoop weg bij Club Brugge'

Club Brugge deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers, maar er zaten ook de nodige miscasts ...

600
600

Meer sportnieuws