'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

1035 stemmen
'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

Club Brugge had Andreas Skov Olsen zondag niet nodig om op het veld van aartsrivaal Anderlecht een vlotte 0-3 zege te boeken. Toch beroert de 25-jarige Deen, die in het Lotto Park officieel ontbrak wegens ziekte maar een overstap naar Wolsburg probeert af te dwingen, alweer de gemoederen in Jan Breydel. Een stand van zaken over een dossier dat intern voor onrust zorgt.

Eerder geraakte al bekend dat Skov Olsen zelf reeds een persoonlijk akkoord op zak had met de Duitsers. Zondag bevestigde zijn zaakwaarnemer ook dat de flankaanvaller naar het nummer 10 in de Bundesliga wil verhuizen. Volgens hem komt Blauw-Zwart haar beloftes niet na door Skov Olsen, die afgelopen zomer al andere oorden wilde opzoeken, nu weer een transfer te weigeren. Toch lijkt de landskampioen niet zomaar van plan om in te binden. Zo werd het eerste voorstel uit Duitsland meteen van tafel geveegd.

Naar verluidt legde Wolfsburg, dat op zoek is naar een vervanger voor Ridle Baku, een bod van amper acht miljoen neer. Dat komt nog niet eens in de buurt van het prijskaartje van minstens 15 miljoen dat Club voor ogen heeft. Vermits de kloof tussen vraag en aanbod momenteel nog dermate groot blijkt, weigeren Dévy Rigaux en co voorlopig dan ook om rond de tafel te gaan zitten. Hoewel hij volgende zomer zijn laatste contractjaar ingaat hoeft Skov Olsen in januari tenslotte niet per se te vertrekken uit Westkapelle.

LEES OOK: 'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Pokeren met Wolfsburg

Ook volgens Het Nieuwsblad blijkt men daar alleen bereid om zijn wensen in te willigen indien alle voorwaarden worden vervuld. Lees: een transfersom van 15 à 20 miljoen. "Dat is volgens Club een juistere prijs voor een winger die elk jaar straffe statistieken kan voorleggen", klinkt het. Dit seizoen zit Skov Olsen, in totaal al goed voor 49 doelpunten en 30 assists in 124 optredens voor Blauw-Zwart, ondanks de veelvuldige kritiek aan zijn adres toch alweer aan acht doelpunten en zes assists in 27 matchen. Fraaie cijfers.

En dus hopen de Bruggelingen, die drie jaar geleden zelf ruim zes miljoen neertelden om hem weg te plukken bij Bologna, dat Nicky Hayen de brokken nog kan lijmen. Zowel in Belgische als Duitse media luidt het wel dat Wolfsburg, dat volgens Sky Sports wil doorduwen voor de 37-voudig international, ondanks de moeizame onderhandelingen snel met een verbeterd bod op de proppen zal komen. Kicker merkt op hoe Wolfsburg wel vaker durft te pokeren en verwacht dat de deal uiteindelijk wel beklonken zal worden.

Rennes ligt op de loer

Volgens het Duitse medium lijkt het realistisch dat beide partijen aftikken op een twaalftal miljoen, aangevuld met bonussen. Of kan Stade Rennes, dat eerder al eens diep in de buidel tastte voor Abakar Sylla, de deal nog kapen? Volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri hebben zij eveneens hun oog laten vallen op Skov Olsen, die weliswaar zelf al zijn zinnen heeft gezet op Wolfsburg. Wie weet mogen Bart Verhaeghe en co dus echter toch hopen dat de prijs via een opbod alsnog gevoelig omhoog wordt geschroefd.

Of blijft Skov Olsen opnieuw gewoon op post? Zijn afwezigheid tegen Anderlecht was uiteraard voer voor speculatie, te meer nadat zijn makelaar er een schepje bovenop deed, maar Het Nieuwsblad benadrukt hoe Club zich financieel in een comfortabele positie bevindt en dus niet genoodzaakt is om een uitverkoop te houden. Hoewel hij allicht ook zijn weg naar de exit wil forceren en zijn huidige werkgever op die manier onder druk probeert te zetten, lag de linkspoot afgelopen weekend bovendien wel degelijk in bed.

Skov Olsen forceert exit

"De mensen van Club Brugge liegen zelden of nooit, dus ik geloof wel dat hij echt ziek was", trekt PJ Calcoen in Sjotcast de verklaringen van Hayen en co dat het niet louter om transferkoorts zou gaan geenszins in twijfel. Wie weet blijkt Skov Olsen aanstaande woensdag in de Croky Cup tegen voornaamste titelconcurrent KRC Genk dus wel doodleuk terug van de partij. Al bevestigt Calcoen ook wel dat hij bij voorkeur elders zijn geluk gaat beproeven. "Dat is mij ook met zoveel woorden gezegd", luidt het verder nog.

De chef van Het Nieuwsblad herhaalt echter eveneens dat de eerste aanbieding uit Duitsland werd weggelachen door het Brugse bestuur. "Blijkbaar denkt Wolfsburg dat ze met 10 miljoen gaan toekomen, maar dat zal niet lukken", vervolgt Calcoen. "Acht miljoen is wel weinig, maar op een bepaald moment moet je misschien toch overwegen om hem te laten gaan", doet Jurgen Geril zijn duit in het zakje. "Volgens mijn Duitse bronnen zou het wel blufpoker zijn en zullen ze hun bod na verloop van tijd wel nog optrekken."

Voorbeeld van Noa Lang

Afwachten dus in welke richting de zaak evolueert, maar dat er sleet op de relatie zit is duidelijk. "Als we zijn makelaar mogen geloven is Skov Olsen wel in staat om het spel vuil te spelen, dus Club zal gaandeweg misschien wel onder druk komen te staan om een deal te vinden. Maar 15 miljoen lijkt mij niet bij de haren getrokken", besluit Calcoen. Ook volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen sprake van dumpprijzen voor Skov Olsen, wiens dossier stilaan alsmaar meer gelijkenissen met dat van Noa Lang vertoont.

Ook hij vertrok eens het huwelijk begon uit te doven, eveneens voor een veel lager bedrag dat de monstersom die Club ooit voor ogen had. Voltrekt dat scenario zich straks ook met Skov Olsen, die zelf nog volgens HLN al helemaal rond is met de club uit de Volkswagenstad en daar ook een stuk meer kan verdienen? Hoewel er met onder andere Michal Skoras en Chemsdine Talbi, die zich prima ontwikkelt, al potentiële opvolgers rondlopen in Jan Breydel moet Rigaux er dan wel tevens nog op zoek naar een vervanger.

Dilemma voor Rigaux

Dat zal dan ongetwijfeld ook een stevige duit kosten. En dus valt het sterk te betwijfelen of Skov Olsen, wiens marktwaarde op 16 miljoen wordt geschat, zijn kastje in het Belfius Basecamp eerstdaags al zal leeghalen. Al kan dat dan weer Hayen in een lastig parket brengen, die zich naar eigen zeggen evenwel geen zorgen maakt over de mogelijk heikele situatie in de kleedkamer. Van solden is nog geen sprake, maar eens Wolfsburg of Rennes met voldoende centen over de brug komt lijkt een breuk toch onafwendbaar.

Nadat hij afgelopen zomer zijn vuurdoop als opvolger van Vincent Mannaert met verve doorstond krijgt Rigaux zo in zijn eerste wintermercato meteen een uiterst moeilijk dossier op zijn bord. Neemt de sportieve baas genoegen met minder dan de jackpot, of maakt hij een statement door toch nog steeds boter bij de vis te verlangen en het onderste uit de kan te halen? Al was het maar om buitenlandse ploegen het signaal te sturen dat er ook met hem niet zomaar te sollen valt en er nu niet ineens koopjes te rapen vallen.

Code rood bij Club Brugge

Terwijl kan Club, dat de voorbije jaren zorgvuldig een reputatie opbouwde als kweekvijver van talent, de negatieve reclame missen als kiespijn. Dat zijn makelaar roept dat Skov Olsen wordt geblokkeerd wringt ongetwijfeld in Westkapelle, dat net door doorgaans met de juiste timing afscheid te nemen een aantrekkelijke bestemming vormt voor potentiële goudhaantjes. Toch tijd om te cashen dus op de onnavolgbare winger, die niet voor het eerst tegen de schenen schopt en in een cruciale periode voor afleiding zorgt?

Het kwaliteitsverlies moet Hayen er dan helaas bijnemen, want zijn capaciteiten staan uiteraard niet ter discussie. Niet zo gek lang geleden verklaarde Skov Olsen trouwens nog dat hij er geen graten in zag om langer in Brugge te blijven. Tenzij iemand hem daar aan kan herinneren, dreigt zijn verhaal na tal van hoogtepunten weldra echter toch op een valse noot te zullen eindigen. Een symbolisch einde van een cyclus die bol staat van de ups en downs. Al moet Wolfsburg, of iemand anders, dan wel haar kaarten op tafel leggen en all-in gaan.

AD

Club kan Skov Olsen best gewoon laten gaan

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

42
42
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

21
21
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

70
70
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

366
366
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

54
54
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

172
172
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

210
210
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

161
161
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

458
458
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

114
114
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

108
108
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

54
54
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

155
155
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

310
310
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

123
123
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

59
59
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

255
255
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

121
121
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

74
74
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

165
165
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

444
444
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

289
289
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

551
551
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

150
150

Meer sportnieuws