'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

1035 stemmen
'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

Club Brugge had Andreas Skov Olsen zondag niet nodig om op het veld van aartsrivaal Anderlecht een vlotte 0-3 zege te boeken. Toch beroert de 25-jarige Deen, die in het Lotto Park officieel ontbrak wegens ziekte maar een overstap naar Wolsburg probeert af te dwingen, alweer de gemoederen in Jan Breydel. Een stand van zaken over een dossier dat intern voor onrust zorgt.

Eerder geraakte al bekend dat Skov Olsen zelf reeds een persoonlijk akkoord op zak had met de Duitsers. Zondag bevestigde zijn zaakwaarnemer ook dat de flankaanvaller naar het nummer 10 in de Bundesliga wil verhuizen. Volgens hem komt Blauw-Zwart haar beloftes niet na door Skov Olsen, die afgelopen zomer al andere oorden wilde opzoeken, nu weer een transfer te weigeren. Toch lijkt de landskampioen niet zomaar van plan om in te binden. Zo werd het eerste voorstel uit Duitsland meteen van tafel geveegd.

Naar verluidt legde Wolfsburg, dat op zoek is naar een vervanger voor Ridle Baku, een bod van amper acht miljoen neer. Dat komt nog niet eens in de buurt van het prijskaartje van minstens 15 miljoen dat Club voor ogen heeft. Vermits de kloof tussen vraag en aanbod momenteel nog dermate groot blijkt, weigeren Dévy Rigaux en co voorlopig dan ook om rond de tafel te gaan zitten. Hoewel hij volgende zomer zijn laatste contractjaar ingaat hoeft Skov Olsen in januari tenslotte niet per se te vertrekken uit Westkapelle.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Pokeren met Wolfsburg

Ook volgens Het Nieuwsblad blijkt men daar alleen bereid om zijn wensen in te willigen indien alle voorwaarden worden vervuld. Lees: een transfersom van 15 à 20 miljoen. "Dat is volgens Club een juistere prijs voor een winger die elk jaar straffe statistieken kan voorleggen", klinkt het. Dit seizoen zit Skov Olsen, in totaal al goed voor 49 doelpunten en 30 assists in 124 optredens voor Blauw-Zwart, ondanks de veelvuldige kritiek aan zijn adres toch alweer aan acht doelpunten en zes assists in 27 matchen. Fraaie cijfers.

En dus hopen de Bruggelingen, die drie jaar geleden zelf ruim zes miljoen neertelden om hem weg te plukken bij Bologna, dat Nicky Hayen de brokken nog kan lijmen. Zowel in Belgische als Duitse media luidt het wel dat Wolfsburg, dat volgens Sky Sports wil doorduwen voor de 37-voudig international, ondanks de moeizame onderhandelingen snel met een verbeterd bod op de proppen zal komen. Kicker merkt op hoe Wolfsburg wel vaker durft te pokeren en verwacht dat de deal uiteindelijk wel beklonken zal worden.

Rennes ligt op de loer

Volgens het Duitse medium lijkt het realistisch dat beide partijen aftikken op een twaalftal miljoen, aangevuld met bonussen. Of kan Stade Rennes, dat eerder al eens diep in de buidel tastte voor Abakar Sylla, de deal nog kapen? Volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri hebben zij eveneens hun oog laten vallen op Skov Olsen, die weliswaar zelf al zijn zinnen heeft gezet op Wolfsburg. Wie weet mogen Bart Verhaeghe en co dus echter toch hopen dat de prijs via een opbod alsnog gevoelig omhoog wordt geschroefd.

Of blijft Skov Olsen opnieuw gewoon op post? Zijn afwezigheid tegen Anderlecht was uiteraard voer voor speculatie, te meer nadat zijn makelaar er een schepje bovenop deed, maar Het Nieuwsblad benadrukt hoe Club zich financieel in een comfortabele positie bevindt en dus niet genoodzaakt is om een uitverkoop te houden. Hoewel hij allicht ook zijn weg naar de exit wil forceren en zijn huidige werkgever op die manier onder druk probeert te zetten, lag de linkspoot afgelopen weekend bovendien wel degelijk in bed.

Skov Olsen forceert exit

"De mensen van Club Brugge liegen zelden of nooit, dus ik geloof wel dat hij echt ziek was", trekt PJ Calcoen in Sjotcast de verklaringen van Hayen en co dat het niet louter om transferkoorts zou gaan geenszins in twijfel. Wie weet blijkt Skov Olsen aanstaande woensdag in de Croky Cup tegen voornaamste titelconcurrent KRC Genk dus wel doodleuk terug van de partij. Al bevestigt Calcoen ook wel dat hij bij voorkeur elders zijn geluk gaat beproeven. "Dat is mij ook met zoveel woorden gezegd", luidt het verder nog.

De chef van Het Nieuwsblad herhaalt echter eveneens dat de eerste aanbieding uit Duitsland werd weggelachen door het Brugse bestuur. "Blijkbaar denkt Wolfsburg dat ze met 10 miljoen gaan toekomen, maar dat zal niet lukken", vervolgt Calcoen. "Acht miljoen is wel weinig, maar op een bepaald moment moet je misschien toch overwegen om hem te laten gaan", doet Jurgen Geril zijn duit in het zakje. "Volgens mijn Duitse bronnen zou het wel blufpoker zijn en zullen ze hun bod na verloop van tijd wel nog optrekken."

Voorbeeld van Noa Lang

Afwachten dus in welke richting de zaak evolueert, maar dat er sleet op de relatie zit is duidelijk. "Als we zijn makelaar mogen geloven is Skov Olsen wel in staat om het spel vuil te spelen, dus Club zal gaandeweg misschien wel onder druk komen te staan om een deal te vinden. Maar 15 miljoen lijkt mij niet bij de haren getrokken", besluit Calcoen. Ook volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen sprake van dumpprijzen voor Skov Olsen, wiens dossier stilaan alsmaar meer gelijkenissen met dat van Noa Lang vertoont.

Ook hij vertrok eens het huwelijk begon uit te doven, eveneens voor een veel lager bedrag dat de monstersom die Club ooit voor ogen had. Voltrekt dat scenario zich straks ook met Skov Olsen, die zelf nog volgens HLN al helemaal rond is met de club uit de Volkswagenstad en daar ook een stuk meer kan verdienen? Hoewel er met onder andere Michal Skoras en Chemsdine Talbi, die zich prima ontwikkelt, al potentiële opvolgers rondlopen in Jan Breydel moet Rigaux er dan wel tevens nog op zoek naar een vervanger.

Dilemma voor Rigaux

Dat zal dan ongetwijfeld ook een stevige duit kosten. En dus valt het sterk te betwijfelen of Skov Olsen, wiens marktwaarde op 16 miljoen wordt geschat, zijn kastje in het Belfius Basecamp eerstdaags al zal leeghalen. Al kan dat dan weer Hayen in een lastig parket brengen, die zich naar eigen zeggen evenwel geen zorgen maakt over de mogelijk heikele situatie in de kleedkamer. Van solden is nog geen sprake, maar eens Wolfsburg of Rennes met voldoende centen over de brug komt lijkt een breuk toch onafwendbaar.

Nadat hij afgelopen zomer zijn vuurdoop als opvolger van Vincent Mannaert met verve doorstond krijgt Rigaux zo in zijn eerste wintermercato meteen een uiterst moeilijk dossier op zijn bord. Neemt de sportieve baas genoegen met minder dan de jackpot, of maakt hij een statement door toch nog steeds boter bij de vis te verlangen en het onderste uit de kan te halen? Al was het maar om buitenlandse ploegen het signaal te sturen dat er ook met hem niet zomaar te sollen valt en er nu niet ineens koopjes te rapen vallen.

Code rood bij Club Brugge

Terwijl kan Club, dat de voorbije jaren zorgvuldig een reputatie opbouwde als kweekvijver van talent, de negatieve reclame missen als kiespijn. Dat zijn makelaar roept dat Skov Olsen wordt geblokkeerd wringt ongetwijfeld in Westkapelle, dat net door doorgaans met de juiste timing afscheid te nemen een aantrekkelijke bestemming vormt voor potentiële goudhaantjes. Toch tijd om te cashen dus op de onnavolgbare winger, die niet voor het eerst tegen de schenen schopt en in een cruciale periode voor afleiding zorgt?

Het kwaliteitsverlies moet Hayen er dan helaas bijnemen, want zijn capaciteiten staan uiteraard niet ter discussie. Niet zo gek lang geleden verklaarde Skov Olsen trouwens nog dat hij er geen graten in zag om langer in Brugge te blijven. Tenzij iemand hem daar aan kan herinneren, dreigt zijn verhaal na tal van hoogtepunten weldra echter toch op een valse noot te zullen eindigen. Een symbolisch einde van een cyclus die bol staat van de ups en downs. Al moet Wolfsburg, of iemand anders, dan wel haar kaarten op tafel leggen en all-in gaan.

AD

Club kan Skov Olsen best gewoon laten gaan

Meest recent

Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

14
14
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

35
35
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

64
64
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

35
35
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

162
162
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

207
207
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

363
363
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

318
318
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

396
396
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

228
228
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

467
467
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

322
322
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

336
336
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

161
161
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

58
58
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

271
271
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

334
334
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

470
470
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

253
253
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1669
1669
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

632
632
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

267
267
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

164
164
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

367
367

Meer sportnieuws