'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

door
'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

Club Brugge had Andreas Skov Olsen zondag niet nodig om op het veld van aartsrivaal Anderlecht een vlotte 0-3 zege te boeken. Toch beroert de 25-jarige Deen, die in het Lotto Park officieel ontbrak wegens ziekte maar een overstap naar Wolsburg probeert af te dwingen, alweer de gemoederen in Jan Breydel. Een stand van zaken over een dossier dat intern voor onrust zorgt.

Eerder geraakte al bekend dat Skov Olsen zelf reeds een persoonlijk akkoord op zak had met de Duitsers. Zondag bevestigde zijn zaakwaarnemer ook dat de flankaanvaller naar het nummer 10 in de Bundesliga wil verhuizen. Volgens hem komt Blauw-Zwart haar beloftes niet na door Skov Olsen, die afgelopen zomer al andere oorden wilde opzoeken, nu weer een transfer te weigeren. Toch lijkt de landskampioen niet zomaar van plan om in te binden. Zo werd het eerste voorstel uit Duitsland meteen van tafel geveegd.

Naar verluidt legde Wolfsburg, dat op zoek is naar een vervanger voor Ridle Baku, een bod van amper acht miljoen neer. Dat komt nog niet eens in de buurt van het prijskaartje van minstens 15 miljoen dat Club voor ogen heeft. Vermits de kloof tussen vraag en aanbod momenteel nog dermate groot blijkt, weigeren Dévy Rigaux en co voorlopig dan ook om rond de tafel te gaan zitten. Hoewel hij volgende zomer zijn laatste contractjaar ingaat hoeft Skov Olsen in januari tenslotte niet per se te vertrekken uit Westkapelle.

LEES OOK: Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Pokeren met Wolfsburg

Ook volgens Het Nieuwsblad blijkt men daar alleen bereid om zijn wensen in te willigen indien alle voorwaarden worden vervuld. Lees: een transfersom van 15 à 20 miljoen. "Dat is volgens Club een juistere prijs voor een winger die elk jaar straffe statistieken kan voorleggen", klinkt het. Dit seizoen zit Skov Olsen, in totaal al goed voor 49 doelpunten en 30 assists in 124 optredens voor Blauw-Zwart, ondanks de veelvuldige kritiek aan zijn adres toch alweer aan acht doelpunten en zes assists in 27 matchen. Fraaie cijfers.

En dus hopen de Bruggelingen, die drie jaar geleden zelf ruim zes miljoen neertelden om hem weg te plukken bij Bologna, dat Nicky Hayen de brokken nog kan lijmen. Zowel in Belgische als Duitse media luidt het wel dat Wolfsburg, dat volgens Sky Sports wil doorduwen voor de 37-voudig international, ondanks de moeizame onderhandelingen snel met een verbeterd bod op de proppen zal komen. Kicker merkt op hoe Wolfsburg wel vaker durft te pokeren en verwacht dat de deal uiteindelijk wel beklonken zal worden.

Rennes ligt op de loer

Volgens het Duitse medium lijkt het realistisch dat beide partijen aftikken op een twaalftal miljoen, aangevuld met bonussen. Of kan Stade Rennes, dat eerder al eens diep in de buidel tastte voor Abakar Sylla, de deal nog kapen? Volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri hebben zij eveneens hun oog laten vallen op Skov Olsen, die weliswaar zelf al zijn zinnen heeft gezet op Wolfsburg. Wie weet mogen Bart Verhaeghe en co dus echter toch hopen dat de prijs via een opbod alsnog gevoelig omhoog wordt geschroefd.

Of blijft Skov Olsen opnieuw gewoon op post? Zijn afwezigheid tegen Anderlecht was uiteraard voer voor speculatie, te meer nadat zijn makelaar er een schepje bovenop deed, maar Het Nieuwsblad benadrukt hoe Club zich financieel in een comfortabele positie bevindt en dus niet genoodzaakt is om een uitverkoop te houden. Hoewel hij allicht ook zijn weg naar de exit wil forceren en zijn huidige werkgever op die manier onder druk probeert te zetten, lag de linkspoot afgelopen weekend bovendien wel degelijk in bed.

Skov Olsen forceert exit

"De mensen van Club Brugge liegen zelden of nooit, dus ik geloof wel dat hij echt ziek was", trekt PJ Calcoen in Sjotcast de verklaringen van Hayen en co dat het niet louter om transferkoorts zou gaan geenszins in twijfel. Wie weet blijkt Skov Olsen aanstaande woensdag in de Croky Cup tegen voornaamste titelconcurrent KRC Genk dus wel doodleuk terug van de partij. Al bevestigt Calcoen ook wel dat hij bij voorkeur elders zijn geluk gaat beproeven. "Dat is mij ook met zoveel woorden gezegd", luidt het verder nog.

De chef van Het Nieuwsblad herhaalt echter eveneens dat de eerste aanbieding uit Duitsland werd weggelachen door het Brugse bestuur. "Blijkbaar denkt Wolfsburg dat ze met 10 miljoen gaan toekomen, maar dat zal niet lukken", vervolgt Calcoen. "Acht miljoen is wel weinig, maar op een bepaald moment moet je misschien toch overwegen om hem te laten gaan", doet Jurgen Geril zijn duit in het zakje. "Volgens mijn Duitse bronnen zou het wel blufpoker zijn en zullen ze hun bod na verloop van tijd wel nog optrekken."

Voorbeeld van Noa Lang

Afwachten dus in welke richting de zaak evolueert, maar dat er sleet op de relatie zit is duidelijk. "Als we zijn makelaar mogen geloven is Skov Olsen wel in staat om het spel vuil te spelen, dus Club zal gaandeweg misschien wel onder druk komen te staan om een deal te vinden. Maar 15 miljoen lijkt mij niet bij de haren getrokken", besluit Calcoen. Ook volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen sprake van dumpprijzen voor Skov Olsen, wiens dossier stilaan alsmaar meer gelijkenissen met dat van Noa Lang vertoont.

Ook hij vertrok eens het huwelijk begon uit te doven, eveneens voor een veel lager bedrag dat de monstersom die Club ooit voor ogen had. Voltrekt dat scenario zich straks ook met Skov Olsen, die zelf nog volgens HLN al helemaal rond is met de club uit de Volkswagenstad en daar ook een stuk meer kan verdienen? Hoewel er met onder andere Michal Skoras en Chemsdine Talbi, die zich prima ontwikkelt, al potentiële opvolgers rondlopen in Jan Breydel moet Rigaux er dan wel tevens nog op zoek naar een vervanger.

Dilemma voor Rigaux

Dat zal dan ongetwijfeld ook een stevige duit kosten. En dus valt het sterk te betwijfelen of Skov Olsen, wiens marktwaarde op 16 miljoen wordt geschat, zijn kastje in het Belfius Basecamp eerstdaags al zal leeghalen. Al kan dat dan weer Hayen in een lastig parket brengen, die zich naar eigen zeggen evenwel geen zorgen maakt over de mogelijk heikele situatie in de kleedkamer. Van solden is nog geen sprake, maar eens Wolfsburg of Rennes met voldoende centen over de brug komt lijkt een breuk toch onafwendbaar.

Nadat hij afgelopen zomer zijn vuurdoop als opvolger van Vincent Mannaert met verve doorstond krijgt Rigaux zo in zijn eerste wintermercato meteen een uiterst moeilijk dossier op zijn bord. Neemt de sportieve baas genoegen met minder dan de jackpot, of maakt hij een statement door toch nog steeds boter bij de vis te verlangen en het onderste uit de kan te halen? Al was het maar om buitenlandse ploegen het signaal te sturen dat er ook met hem niet zomaar te sollen valt en er nu niet ineens koopjes te rapen vallen.

Code rood bij Club Brugge

Terwijl kan Club, dat de voorbije jaren zorgvuldig een reputatie opbouwde als kweekvijver van talent, de negatieve reclame missen als kiespijn. Dat zijn makelaar roept dat Skov Olsen wordt geblokkeerd wringt ongetwijfeld in Westkapelle, dat net door doorgaans met de juiste timing afscheid te nemen een aantrekkelijke bestemming vormt voor potentiële goudhaantjes. Toch tijd om te cashen dus op de onnavolgbare winger, die niet voor het eerst tegen de schenen schopt en in een cruciale periode voor afleiding zorgt?

Het kwaliteitsverlies moet Hayen er dan helaas bijnemen, want zijn capaciteiten staan uiteraard niet ter discussie. Niet zo gek lang geleden verklaarde Skov Olsen trouwens nog dat hij er geen graten in zag om langer in Brugge te blijven. Tenzij iemand hem daar aan kan herinneren, dreigt zijn verhaal na tal van hoogtepunten weldra echter toch op een valse noot te zullen eindigen. Een symbolisch einde van een cyclus die bol staat van de ups en downs. Al moet Wolfsburg, of iemand anders, dan wel haar kaarten op tafel leggen en all-in gaan.

AD

Club kan Skov Olsen best gewoon laten gaan

Meest recent

'Anderlecht tot uiterste: ultieme aanwinst uit La Liga'

RSC Anderlecht beleeft een opvallend drukke slotdag van de wintermercato. Paars-Wit neemt tijdelijk ...

114
114
Nieuwe coach Anderlecht: Vanhaezebrouck terug naar Lotto Park?

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft enkele uren na de pijnlijke nederlaag op Standard fors ...

572
572
Deadline gekte: last-minute deals Genk, Standard, Antwerp, ...

Maandag om middernacht sluit de wintermercato zijn deuren in verschillende landen, waaronder ook ...

280
280
‘Club Brugge duwt door: pikante deadline-deal op komst’

Club Brugge duwt door in de laatste rechte lijn van de wintermercato. Blauw-Zwart speurt naar een ...

479
479
'De Mil glundert: AA Gent strikt ex-smaakmaker JPL'

AA Gent maakt in het slot van de wintermercato nog naarstig werk van vers bloed achterin. Zo staan ...

196
196
'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

347
347
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

785
785
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

393
393
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

443
443
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

82
82
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

52
52
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

327
327
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

121
121
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

102
102
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

21
21
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

89
89
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

466
466
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

64
64
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

938
938
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

128
128
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

135
135
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

450
450
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

214
214
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

773
773
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

82
82

Meer sportnieuws