'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

1035 stemmen
'Dilemma bij Club Brugge: solden voor Skov Olsen?'

Club Brugge had Andreas Skov Olsen zondag niet nodig om op het veld van aartsrivaal Anderlecht een vlotte 0-3 zege te boeken. Toch beroert de 25-jarige Deen, die in het Lotto Park officieel ontbrak wegens ziekte maar een overstap naar Wolsburg probeert af te dwingen, alweer de gemoederen in Jan Breydel. Een stand van zaken over een dossier dat intern voor onrust zorgt.

Eerder geraakte al bekend dat Skov Olsen zelf reeds een persoonlijk akkoord op zak had met de Duitsers. Zondag bevestigde zijn zaakwaarnemer ook dat de flankaanvaller naar het nummer 10 in de Bundesliga wil verhuizen. Volgens hem komt Blauw-Zwart haar beloftes niet na door Skov Olsen, die afgelopen zomer al andere oorden wilde opzoeken, nu weer een transfer te weigeren. Toch lijkt de landskampioen niet zomaar van plan om in te binden. Zo werd het eerste voorstel uit Duitsland meteen van tafel geveegd.

Naar verluidt legde Wolfsburg, dat op zoek is naar een vervanger voor Ridle Baku, een bod van amper acht miljoen neer. Dat komt nog niet eens in de buurt van het prijskaartje van minstens 15 miljoen dat Club voor ogen heeft. Vermits de kloof tussen vraag en aanbod momenteel nog dermate groot blijkt, weigeren Dévy Rigaux en co voorlopig dan ook om rond de tafel te gaan zitten. Hoewel hij volgende zomer zijn laatste contractjaar ingaat hoeft Skov Olsen in januari tenslotte niet per se te vertrekken uit Westkapelle.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Pokeren met Wolfsburg

Ook volgens Het Nieuwsblad blijkt men daar alleen bereid om zijn wensen in te willigen indien alle voorwaarden worden vervuld. Lees: een transfersom van 15 à 20 miljoen. "Dat is volgens Club een juistere prijs voor een winger die elk jaar straffe statistieken kan voorleggen", klinkt het. Dit seizoen zit Skov Olsen, in totaal al goed voor 49 doelpunten en 30 assists in 124 optredens voor Blauw-Zwart, ondanks de veelvuldige kritiek aan zijn adres toch alweer aan acht doelpunten en zes assists in 27 matchen. Fraaie cijfers.

En dus hopen de Bruggelingen, die drie jaar geleden zelf ruim zes miljoen neertelden om hem weg te plukken bij Bologna, dat Nicky Hayen de brokken nog kan lijmen. Zowel in Belgische als Duitse media luidt het wel dat Wolfsburg, dat volgens Sky Sports wil doorduwen voor de 37-voudig international, ondanks de moeizame onderhandelingen snel met een verbeterd bod op de proppen zal komen. Kicker merkt op hoe Wolfsburg wel vaker durft te pokeren en verwacht dat de deal uiteindelijk wel beklonken zal worden.

Rennes ligt op de loer

Volgens het Duitse medium lijkt het realistisch dat beide partijen aftikken op een twaalftal miljoen, aangevuld met bonussen. Of kan Stade Rennes, dat eerder al eens diep in de buidel tastte voor Abakar Sylla, de deal nog kapen? Volgens transfergoeroe Sacha Tavolieri hebben zij eveneens hun oog laten vallen op Skov Olsen, die weliswaar zelf al zijn zinnen heeft gezet op Wolfsburg. Wie weet mogen Bart Verhaeghe en co dus echter toch hopen dat de prijs via een opbod alsnog gevoelig omhoog wordt geschroefd.

Of blijft Skov Olsen opnieuw gewoon op post? Zijn afwezigheid tegen Anderlecht was uiteraard voer voor speculatie, te meer nadat zijn makelaar er een schepje bovenop deed, maar Het Nieuwsblad benadrukt hoe Club zich financieel in een comfortabele positie bevindt en dus niet genoodzaakt is om een uitverkoop te houden. Hoewel hij allicht ook zijn weg naar de exit wil forceren en zijn huidige werkgever op die manier onder druk probeert te zetten, lag de linkspoot afgelopen weekend bovendien wel degelijk in bed.

Skov Olsen forceert exit

"De mensen van Club Brugge liegen zelden of nooit, dus ik geloof wel dat hij echt ziek was", trekt PJ Calcoen in Sjotcast de verklaringen van Hayen en co dat het niet louter om transferkoorts zou gaan geenszins in twijfel. Wie weet blijkt Skov Olsen aanstaande woensdag in de Croky Cup tegen voornaamste titelconcurrent KRC Genk dus wel doodleuk terug van de partij. Al bevestigt Calcoen ook wel dat hij bij voorkeur elders zijn geluk gaat beproeven. "Dat is mij ook met zoveel woorden gezegd", luidt het verder nog.

De chef van Het Nieuwsblad herhaalt echter eveneens dat de eerste aanbieding uit Duitsland werd weggelachen door het Brugse bestuur. "Blijkbaar denkt Wolfsburg dat ze met 10 miljoen gaan toekomen, maar dat zal niet lukken", vervolgt Calcoen. "Acht miljoen is wel weinig, maar op een bepaald moment moet je misschien toch overwegen om hem te laten gaan", doet Jurgen Geril zijn duit in het zakje. "Volgens mijn Duitse bronnen zou het wel blufpoker zijn en zullen ze hun bod na verloop van tijd wel nog optrekken."

Voorbeeld van Noa Lang

Afwachten dus in welke richting de zaak evolueert, maar dat er sleet op de relatie zit is duidelijk. "Als we zijn makelaar mogen geloven is Skov Olsen wel in staat om het spel vuil te spelen, dus Club zal gaandeweg misschien wel onder druk komen te staan om een deal te vinden. Maar 15 miljoen lijkt mij niet bij de haren getrokken", besluit Calcoen. Ook volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen sprake van dumpprijzen voor Skov Olsen, wiens dossier stilaan alsmaar meer gelijkenissen met dat van Noa Lang vertoont.

Ook hij vertrok eens het huwelijk begon uit te doven, eveneens voor een veel lager bedrag dat de monstersom die Club ooit voor ogen had. Voltrekt dat scenario zich straks ook met Skov Olsen, die zelf nog volgens HLN al helemaal rond is met de club uit de Volkswagenstad en daar ook een stuk meer kan verdienen? Hoewel er met onder andere Michal Skoras en Chemsdine Talbi, die zich prima ontwikkelt, al potentiële opvolgers rondlopen in Jan Breydel moet Rigaux er dan wel tevens nog op zoek naar een vervanger.

Dilemma voor Rigaux

Dat zal dan ongetwijfeld ook een stevige duit kosten. En dus valt het sterk te betwijfelen of Skov Olsen, wiens marktwaarde op 16 miljoen wordt geschat, zijn kastje in het Belfius Basecamp eerstdaags al zal leeghalen. Al kan dat dan weer Hayen in een lastig parket brengen, die zich naar eigen zeggen evenwel geen zorgen maakt over de mogelijk heikele situatie in de kleedkamer. Van solden is nog geen sprake, maar eens Wolfsburg of Rennes met voldoende centen over de brug komt lijkt een breuk toch onafwendbaar.

Nadat hij afgelopen zomer zijn vuurdoop als opvolger van Vincent Mannaert met verve doorstond krijgt Rigaux zo in zijn eerste wintermercato meteen een uiterst moeilijk dossier op zijn bord. Neemt de sportieve baas genoegen met minder dan de jackpot, of maakt hij een statement door toch nog steeds boter bij de vis te verlangen en het onderste uit de kan te halen? Al was het maar om buitenlandse ploegen het signaal te sturen dat er ook met hem niet zomaar te sollen valt en er nu niet ineens koopjes te rapen vallen.

Code rood bij Club Brugge

Terwijl kan Club, dat de voorbije jaren zorgvuldig een reputatie opbouwde als kweekvijver van talent, de negatieve reclame missen als kiespijn. Dat zijn makelaar roept dat Skov Olsen wordt geblokkeerd wringt ongetwijfeld in Westkapelle, dat net door doorgaans met de juiste timing afscheid te nemen een aantrekkelijke bestemming vormt voor potentiële goudhaantjes. Toch tijd om te cashen dus op de onnavolgbare winger, die niet voor het eerst tegen de schenen schopt en in een cruciale periode voor afleiding zorgt?

Het kwaliteitsverlies moet Hayen er dan helaas bijnemen, want zijn capaciteiten staan uiteraard niet ter discussie. Niet zo gek lang geleden verklaarde Skov Olsen trouwens nog dat hij er geen graten in zag om langer in Brugge te blijven. Tenzij iemand hem daar aan kan herinneren, dreigt zijn verhaal na tal van hoogtepunten weldra echter toch op een valse noot te zullen eindigen. Een symbolisch einde van een cyclus die bol staat van de ups en downs. Al moet Wolfsburg, of iemand anders, dan wel haar kaarten op tafel leggen en all-in gaan.

AD

Club kan Skov Olsen best gewoon laten gaan

Meest recent

'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

49
49
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

15
15
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

155
155
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

76
76
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

66
66
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

523
523
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

55
55
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

109
109
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

138
138
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

822
822
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

59
59
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

538
538
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

373
373
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

747
747
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

728
728
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

125
125
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

429
429
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

729
729
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

357
357
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

200
200
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

223
223
'De Zerbi op wenken bediend: nieuwe megatransfer Spurs'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

206
206
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

358
358
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

935
935
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

140
140

Meer sportnieuws