Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

door
Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

KRC Genk is uitstekend aan 2025 begonnen, want het plaatste zich vlot voor de halve finale van de beker en bracht zaterdag ook een lastige opdracht tegen OHL tot een goed einde. Ondanks dat ze 85 minuten met tien moesten spelen, won de leider toch met 2-0.

Daarvoor mochten ze onder meer Mike Penders danken. De 19-jarige doelman kreeg opnieuw de voorkeur op Hendrik Van Crombrugge onder de lat, nadat hij ook de bekermatch op Stayen al keepte en daar indruk maakte.

LEES OOK: Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

Penders blinkt uit tegen OHL

En ook nu kreeg Penders weer grote lof van Thorsten Fink. "Wat ik van Mike zijn prestatie vond? Top. Tien op tien", lachte de trainer bij Het Laatste Nieuws. De verwachting is dat Penders ook woensdag tegen Club weer zal spelen, nadat hij ook de vorige bekermatchen al voor zijn rekening nam.

De vraag is nu of het jonge talent definitief Van Crombrugge als nummer één verdrongen heeft. Die laatste heeft zijn ervaring als voordeel, maar overtuigde in de laatste weken voor de winterstop niet helemaal. Penders is op dreef, maar vertrekt anderzijds sowieso op het einde van het seizoen naar Chelsea.

Definitief de voorkeur op Van Crombrugge

Fink lijkt de knoop tussen zijn twee keepers nog niet doorgehakt te hebben. "Maar wat het betekent voor de toekomst… Geef me nog wat tijd, jongens. Mike is in ‘a perfect form’. We weten dat. Na Club Brugge zullen we verder spreken over de toekomst."

De komende week zal Fink zich dus nog het hoofd moeten breken over zijn doelmannen. Zaterdag spelen ze in de competitie tegen KV Mechelen en tegen dan lijkt hij toch de knoop over zijn definitieve nummer één door te moeten hakken.

Wie moet de eerste doelman bij Genk worden?

Meest recent

Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

2
2
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

13
13
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

36
36
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

130
130
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

34
34
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

139
139
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

46
46
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

36
36
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

191
191
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

382
382
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

352
352
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

95
95
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

348
348
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

53
53
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

135
135
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

118
118
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

262
262
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

150
150
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

146
146
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

55
55
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

222
222
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

631
631
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

505
505
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

104
104

Meer sportnieuws