Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

door
Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

KRC Genk is uitstekend aan 2025 begonnen, want het plaatste zich vlot voor de halve finale van de beker en bracht zaterdag ook een lastige opdracht tegen OHL tot een goed einde. Ondanks dat ze 85 minuten met tien moesten spelen, won de leider toch met 2-0.

Daarvoor mochten ze onder meer Mike Penders danken. De 19-jarige doelman kreeg opnieuw de voorkeur op Hendrik Van Crombrugge onder de lat, nadat hij ook de bekermatch op Stayen al keepte en daar indruk maakte.

LEES OOK: 'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Penders blinkt uit tegen OHL

En ook nu kreeg Penders weer grote lof van Thorsten Fink. "Wat ik van Mike zijn prestatie vond? Top. Tien op tien", lachte de trainer bij Het Laatste Nieuws. De verwachting is dat Penders ook woensdag tegen Club weer zal spelen, nadat hij ook de vorige bekermatchen al voor zijn rekening nam.

De vraag is nu of het jonge talent definitief Van Crombrugge als nummer één verdrongen heeft. Die laatste heeft zijn ervaring als voordeel, maar overtuigde in de laatste weken voor de winterstop niet helemaal. Penders is op dreef, maar vertrekt anderzijds sowieso op het einde van het seizoen naar Chelsea.

Definitief de voorkeur op Van Crombrugge

Fink lijkt de knoop tussen zijn twee keepers nog niet doorgehakt te hebben. "Maar wat het betekent voor de toekomst… Geef me nog wat tijd, jongens. Mike is in ‘a perfect form’. We weten dat. Na Club Brugge zullen we verder spreken over de toekomst."

De komende week zal Fink zich dus nog het hoofd moeten breken over zijn doelmannen. Zaterdag spelen ze in de competitie tegen KV Mechelen en tegen dan lijkt hij toch de knoop over zijn definitieve nummer één door te moeten hakken.

Wie moet de eerste doelman bij Genk worden?

Meest recent

‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

9
9
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

17
17
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

22
22
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

168
168
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

135
135
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

195
195
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

56
56
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

193
193
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

471
471
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

40
40
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

324
324
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

439
439
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

351
351
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

61
61
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

58
58
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

91
91
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

53
53
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

220
220
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

511
511
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

122
122
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

159
159
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

235
235

Meer sportnieuws