Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

door
Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

KRC Genk is uitstekend aan 2025 begonnen, want het plaatste zich vlot voor de halve finale van de beker en bracht zaterdag ook een lastige opdracht tegen OHL tot een goed einde. Ondanks dat ze 85 minuten met tien moesten spelen, won de leider toch met 2-0.

Daarvoor mochten ze onder meer Mike Penders danken. De 19-jarige doelman kreeg opnieuw de voorkeur op Hendrik Van Crombrugge onder de lat, nadat hij ook de bekermatch op Stayen al keepte en daar indruk maakte.

LEES OOK: ‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

Penders blinkt uit tegen OHL

En ook nu kreeg Penders weer grote lof van Thorsten Fink. "Wat ik van Mike zijn prestatie vond? Top. Tien op tien", lachte de trainer bij Het Laatste Nieuws. De verwachting is dat Penders ook woensdag tegen Club weer zal spelen, nadat hij ook de vorige bekermatchen al voor zijn rekening nam.

De vraag is nu of het jonge talent definitief Van Crombrugge als nummer één verdrongen heeft. Die laatste heeft zijn ervaring als voordeel, maar overtuigde in de laatste weken voor de winterstop niet helemaal. Penders is op dreef, maar vertrekt anderzijds sowieso op het einde van het seizoen naar Chelsea.

Definitief de voorkeur op Van Crombrugge

Fink lijkt de knoop tussen zijn twee keepers nog niet doorgehakt te hebben. "Maar wat het betekent voor de toekomst… Geef me nog wat tijd, jongens. Mike is in ‘a perfect form’. We weten dat. Na Club Brugge zullen we verder spreken over de toekomst."

De komende week zal Fink zich dus nog het hoofd moeten breken over zijn doelmannen. Zaterdag spelen ze in de competitie tegen KV Mechelen en tegen dan lijkt hij toch de knoop over zijn definitieve nummer één door te moeten hakken.

Wie moet de eerste doelman bij Genk worden?

Meest recent

Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

28
28
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

48
48
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

36
36
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

71
71
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

318
318
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

19
19
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

64
64
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

76
76
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

451
451
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

360
360
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

133
133
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

41
41
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

98
98
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

106
106
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

360
360
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

257
257
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

361
361
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

469
469
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

52
52
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

287
287
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

339
339
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

148
148
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

74
74

Meer sportnieuws