Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

362 stemmen
Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

KRC Genk is uitstekend aan 2025 begonnen, want het plaatste zich vlot voor de halve finale van de beker en bracht zaterdag ook een lastige opdracht tegen OHL tot een goed einde. Ondanks dat ze 85 minuten met tien moesten spelen, won de leider toch met 2-0.

Daarvoor mochten ze onder meer Mike Penders danken. De 19-jarige doelman kreeg opnieuw de voorkeur op Hendrik Van Crombrugge onder de lat, nadat hij ook de bekermatch op Stayen al keepte en daar indruk maakte.

LEES OOK: ‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Penders blinkt uit tegen OHL

En ook nu kreeg Penders weer grote lof van Thorsten Fink. "Wat ik van Mike zijn prestatie vond? Top. Tien op tien", lachte de trainer bij Het Laatste Nieuws. De verwachting is dat Penders ook woensdag tegen Club weer zal spelen, nadat hij ook de vorige bekermatchen al voor zijn rekening nam.

De vraag is nu of het jonge talent definitief Van Crombrugge als nummer één verdrongen heeft. Die laatste heeft zijn ervaring als voordeel, maar overtuigde in de laatste weken voor de winterstop niet helemaal. Penders is op dreef, maar vertrekt anderzijds sowieso op het einde van het seizoen naar Chelsea.

Definitief de voorkeur op Van Crombrugge

Fink lijkt de knoop tussen zijn twee keepers nog niet doorgehakt te hebben. "Maar wat het betekent voor de toekomst… Geef me nog wat tijd, jongens. Mike is in ‘a perfect form’. We weten dat. Na Club Brugge zullen we verder spreken over de toekomst."

De komende week zal Fink zich dus nog het hoofd moeten breken over zijn doelmannen. Zaterdag spelen ze in de competitie tegen KV Mechelen en tegen dan lijkt hij toch de knoop over zijn definitieve nummer één door te moeten hakken.

Wie moet de eerste doelman bij Genk worden?

Meest recent

Argentinië zwaar bevoordeeld? FIFA-regels klaar en duidelijk

Argentinië blijft voorlopig op koers om zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Lionel Messi ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, topdoelman voor Club'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

129
129
Bondscoachdebat ontploft: “Hij is zéker een optie”

Na de uitschakeling van de Rode Duivels in de kwartfinales van het WK gaat het maar over ...

110
110
‘Einde Courtois bij België in zicht: verrassing op komst'

Thibaut Courtois zat in zak en as na de nederlaag tegen Spanje. De doelman van Real Madrid moest ...

219
219
Noorwegen in zak en as: dubbel bestolen tegen Engeland?

De kwartfinales van het WK blijven nog nazinderen. Ook tijdens Noorwegen – Engeland was er ...

85
85
Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

De Rode Duivels verloren in de kwartfinale van het WK van Spanje. Het was een bewogen tornooi met ...

175
175
Ongezien: Bellingham maakt bondscoach Tuchel af na zege

Engeland zit in de halve finale na de zege in de kwartfinale tegen Noorwegen. Het was niet ...

218
218
‘Opvallende opties na Garcia? Twee ex-Rode Duivels genoemd’

Het WK zit erop voor de Rode Duivels. België strandde in de kwartfinale tegen een sterk Spanje. ...

408
408
Onana komt met héél emotionele boodschap na WK én blessure

Amadou Onana heeft via Instagram gereageerd op de uitschakeling van de Rode Duivels en zijn zware ...

76
76
Tuchel is na kwalificatie snoeihard voor spelers van Engeland

Engeland hoopt nog steeds om na 60 jaar nog eens wereldkampioen te worden. Ze wisten Noorwegen met ...

100
100
Wéér opschudding: "Argentinië kreeg alles in hun voordeel"

Zwitserland ligt uit het WK nadat ze met 3-1 verloren van Argentinië. Na afloop van de partij ...

294
294
Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Het WK ligt achter de rug en het was de laatste wereldbeker waar de Gouden Generatie nog aardig was ...

241
241
'KRC Genk ruikt jackpot: Karetsas zorgt voor clubrecord'

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk deze zomer verlaten, dat staat vast. De Limburgers weten dat ...

168
168
Pijnlijke waarheid over Hayen komt boven bij Genk

Bij Genk blijft na het vertrek van Nicky Hayen vooral een wrang gevoel achter. De club gaf hem na ...

929
929
Engeland en Argentinië slepen zich naar halve finales

De tweede halve finale is bekend. Engeland en Argentinië nemen het daar tegen elkaar op. Beiden ...

65
65
Waarom Anderlecht zijn fenomenen niet lang(er) kan houden

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht na amper één seizoen in het eerste elftal verlaten. ...

342
342
Club Brugge droomt van scenario à la Jashari en Stankovic

Club Brugge heeft stevig geïnvesteerd in zijn eerste zomertransfer. De Bruggelingen betaalden ...

274
274
'Terugkeer Klopp als trainer in kannen en kruiken'

Twee jaar nadat hij afzwaaide bij Liverpool lijkt Jürgen Klopp klaar voor zijn grote terugkeer ...

156
156
'Ajax zet zinnen op volgende transferbom'

Ajax gooit het na een tegenvallend seizoen deze zomer alweer over een andere boeg. Sportief ...

80
80
'Man Utd grijpt in na blunder van Lammens'

Voor de Rode Duivels kwam er vrijdagavond een einde aan hun WK en dat kwam hard aan. De manier ...

478
478
'Sibierski pakt door: vierde Anderlecht-aanwinst op komst'

Bij Anderlecht ligt er deze zomer heel wat transferhuiswerk op tafel, maar toch kwam de mercato maar ...

890
890
'Knaltransfer Karetsas: deze topclub drukt plots door'

KRC Genk zag dit weekend het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley bevestigd. De Limburgers moeten zo ...

418
418
'Toekomst Garcia: KBVB neemt eerste standpunt in'

De Rode Duivels zagen vrijdagavond een einde komen aan hun WK door een late nederlaag tegen Spanje. ...

276
276
Infantino wil WK nog groter: "Uitbreiding overwegen"

Het WK is in zijn slotfase aanbeland. Zaterdagavond staan de twee laatste kwartfinales op het ...

195
195
'Courtois opent doos van Pandora bij Rode Duivels'

De Rode Duivels dropen vrijdagavond zwaar teleurgesteld af, nadat ze in de slotminuten alsnog hun ...

912
912

Meer sportnieuws