Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

362 stemmen
Penders of Van Crombrugge? Fink laat zich uit over keuze

KRC Genk is uitstekend aan 2025 begonnen, want het plaatste zich vlot voor de halve finale van de beker en bracht zaterdag ook een lastige opdracht tegen OHL tot een goed einde. Ondanks dat ze 85 minuten met tien moesten spelen, won de leider toch met 2-0.

Daarvoor mochten ze onder meer Mike Penders danken. De 19-jarige doelman kreeg opnieuw de voorkeur op Hendrik Van Crombrugge onder de lat, nadat hij ook de bekermatch op Stayen al keepte en daar indruk maakte.

LEES OOK: Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Penders blinkt uit tegen OHL

En ook nu kreeg Penders weer grote lof van Thorsten Fink. "Wat ik van Mike zijn prestatie vond? Top. Tien op tien", lachte de trainer bij Het Laatste Nieuws. De verwachting is dat Penders ook woensdag tegen Club weer zal spelen, nadat hij ook de vorige bekermatchen al voor zijn rekening nam.

De vraag is nu of het jonge talent definitief Van Crombrugge als nummer één verdrongen heeft. Die laatste heeft zijn ervaring als voordeel, maar overtuigde in de laatste weken voor de winterstop niet helemaal. Penders is op dreef, maar vertrekt anderzijds sowieso op het einde van het seizoen naar Chelsea.

Definitief de voorkeur op Van Crombrugge

Fink lijkt de knoop tussen zijn twee keepers nog niet doorgehakt te hebben. "Maar wat het betekent voor de toekomst… Geef me nog wat tijd, jongens. Mike is in ‘a perfect form’. We weten dat. Na Club Brugge zullen we verder spreken over de toekomst."

De komende week zal Fink zich dus nog het hoofd moeten breken over zijn doelmannen. Zaterdag spelen ze in de competitie tegen KV Mechelen en tegen dan lijkt hij toch de knoop over zijn definitieve nummer één door te moeten hakken.

Wie moet de eerste doelman bij Genk worden?

Meest recent

Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

27
27
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

21
21
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

26
26
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

109
109
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

42
42
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

41
41
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

82
82
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

72
72
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

32
32
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

51
51
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

291
291
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

51
51
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

174
174
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

232
232
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

63
63
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

165
165
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

255
255
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

189
189
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

377
377
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

240
240
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

234
234
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

279
279
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

420
420
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

274
274

Meer sportnieuws