Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

door
Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

FC Barcelona heeft zondagavond een klets van formaat uitgedeeld aan Real Madrid. De Catalanen wonnen immers de finale van de Supercopa door met 5-2 te winnen van de aartsrivaal. Bij de Koninklijke deelde ook Thibaut Courtois in de klappen.

In het La Liga-klassement telt Real Madrid na 19 speeldagen vier puntjes meer dan Barcelona. Maar in de onderlinge confrontaties van dit seizoen zijn de Catalanen tot dusver superieur. Eind oktober won de ploeg van coach Hansi Flick al met 0-4 in het Estadio Santiago Bernabeu. En zondagavond volgde in Riyad dus opnieuw een opvallend ruime zege.

LEES OOK: Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Víj́f tegengoals

Nochtans begon Real voortvarend en kwam het al snel op voorsprong via Kylian Mbappé. Maar nog in de eerste helft, die extra lang duurde wegens blessurebehandelingen draaide Barcelona het op spectaculaire wijze om: van 1-0 naar 1-4. Na de pauze werd het ook 1-5. En zelfs na rood voor Wojciech Szczesny, kwam Real niet verder dan één treffer: 2-5-eindstand.

Een pijnlijke optater dus voor de Spaanse titelverdediger. Ook Thibaut Courtois kon weinig doen om deze teloorgang te voorkomen. Het Belgische sluitstuk pakte weliswaar uit met enkele goede saves, maar met vijf tegengoals werd het ook voor hem een trieste avond. In de Spaanse pers wordt echter redelijk positief gereageerd op zijn prestatie.

Erger voorkomen

Bij AS bijvoorbeeld, vond men dat Courtois weinig te verwijten viel. "De vier goals van Barça voor rust waren niet te stoppen bij eender welke doelman. Zelfs niet door Courtois, die niet zomaar een doelman is." Volgens Marca had het zonder de Belg zelfs nog erger kunnen worden. "Hij had twee reddingen in de eerste vijf minuten en nog eentje vlak voor rust. Zonder hem was de schade veel groter geweest."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij Mundo Deportivo. "Hij kreeg vijf doelpunten tegen, maar de waarheid is dat hij er in de eerste helft ook nog eens drie vermeed", stelt men. Bij SPORT tot slot, is men eveneens mild voor de Belg. Al benadrukt men dat vijf tegentreffers uiteraard erg veel is. "De Belg kon drie duidelijke goals voorkomen, maar was verder kansloos tegen de aanvalsmachine van Barça. Vijf goals incasseren is wel altijd pijnlijk."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

89
89
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

113
113
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

291
291
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

283
283
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

146
146
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

88
88
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

383
383
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

315
315
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

99
99
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

109
109
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

112
112
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

106
106
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

185
185
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

427
427
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

208
208
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

378
378
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

190
190
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

115
115
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

224
224
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

79
79
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

137
137
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

133
133
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

172
172
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

224
224

Meer sportnieuws