Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

3479
Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

FC Barcelona heeft zondagavond een klets van formaat uitgedeeld aan Real Madrid. De Catalanen wonnen immers de finale van de Supercopa door met 5-2 te winnen van de aartsrivaal. Bij de Koninklijke deelde ook Thibaut Courtois in de klappen.

In het La Liga-klassement telt Real Madrid na 19 speeldagen vier puntjes meer dan Barcelona. Maar in de onderlinge confrontaties van dit seizoen zijn de Catalanen tot dusver superieur. Eind oktober won de ploeg van coach Hansi Flick al met 0-4 in het Estadio Santiago Bernabeu. En zondagavond volgde in Riyad dus opnieuw een opvallend ruime zege.

LEES OOK: Nieuw goudhaantje: KRC Genk pakt uit met toptalent

Víj́f tegengoals

Nochtans begon Real voortvarend en kwam het al snel op voorsprong via Kylian Mbappé. Maar nog in de eerste helft, die extra lang duurde wegens blessurebehandelingen draaide Barcelona het op spectaculaire wijze om: van 1-0 naar 1-4. Na de pauze werd het ook 1-5. En zelfs na rood voor Wojciech Szczesny, kwam Real niet verder dan één treffer: 2-5-eindstand.

Een pijnlijke optater dus voor de Spaanse titelverdediger. Ook Thibaut Courtois kon weinig doen om deze teloorgang te voorkomen. Het Belgische sluitstuk pakte weliswaar uit met enkele goede saves, maar met vijf tegengoals werd het ook voor hem een trieste avond. In de Spaanse pers wordt echter redelijk positief gereageerd op zijn prestatie.

Erger voorkomen

Bij AS bijvoorbeeld, vond men dat Courtois weinig te verwijten viel. "De vier goals van Barça voor rust waren niet te stoppen bij eender welke doelman. Zelfs niet door Courtois, die niet zomaar een doelman is." Volgens Marca had het zonder de Belg zelfs nog erger kunnen worden. "Hij had twee reddingen in de eerste vijf minuten en nog eentje vlak voor rust. Zonder hem was de schade veel groter geweest."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij Mundo Deportivo. "Hij kreeg vijf doelpunten tegen, maar de waarheid is dat hij er in de eerste helft ook nog eens drie vermeed", stelt men. Bij SPORT tot slot, is men eveneens mild voor de Belg. Al benadrukt men dat vijf tegentreffers uiteraard erg veel is. "De Belg kon drie duidelijke goals voorkomen, maar was verder kansloos tegen de aanvalsmachine van Barça. Vijf goals incasseren is wel altijd pijnlijk."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Beveren ziet straffe reeks eindigen: "Niet goed genoeg"

De openingswedstrijd van de achtste speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen een verrassing ...

12
12
"Union was de enige club waar ik naartoe wilde"

Het was alweer een zeer bewogen transferzomer voor Union, waarin het op de valreep nog een paar ...

19
19
Kompany lacht in vuistje na dol slot, zorgen om Openda

Vrijdagavond werden ook de grote buitenlandse competities weer op gang getrapt. Vincent Kompany zal ...

53
53
Lommel maakt einde aan Beverse heerschappij op Freethiel

SK Beveren heeft vrijdagavond zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. Na een negen op ...

29
29
Flames morsen met kansen, maar zetten stap richting WK

De Red Flames hebben vrijdagavond een nieuwe stap gezet richting kwalificatie voor het WK. In hun ...

39
39
Dender voorlopig op kop in 1B, ook Eupen blijft meedraaien

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend weer gevoetbald na de interlandbreak. Op de ...

36
36
Beale is opvallend hard voor revelatie Essevee

Na zeven speeldagen herbergt de Jupiler Pro League al enkele aangename verrassingen. Charleroi is de ...

46
46
'Woekerwinst van 30 miljoen lonkt voor Union'

Geen ploeg die de voorbije jaren zo'n indrukwekkend transferbeleid voerde als Union. De Brusselaars ...

58
58
Charleroi slaat fraaie slag: volgende revelatie verlengt

Het wordt dit weekend in de Jupiler Pro League onder meer uitkijken of Charleroi zal kunnen blijven ...

3
3
Jaecques doet ambities Antwerp en Vandenhaute uit de doeken

Bij Antwerp is er in de zomer een nieuw tijdperk begonnen. Vrijwel de hele voorbereiding op het ...

147
147
Vanderbiest geeft hét recept voor wederopstanding Mechelen

Nu de Jupiler Pro League weer op gang komt, zullen ze bij KV Mechelen liefst zo snel mogelijk uit de ...

64
64
‘Schandaal kost City Haaland: recordtransfer ligt klaar’

Erling Haaland kan in 2027 voor de duurste transfer ooit zorgen. Het schuldig verdict tegen ...

144
144
Hubert met handen in haar: ziekenboeg Union puilt uit

De Jupiler Pro League wordt dit weekend weer afgetrapt. Op de achtste speeldag verdedigt Union zijn ...

71
71
Rode Duivels treffen in november nieuwe bondscoach

De Rode Duivels zullen toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op hun start in de ...

88
88
Vannieuwkerke huivert: Geldkraan definitief toegedraaid?

Karl Vannieuwkerke kreeg zopas een zware shock te verwerken. De veelzijdige presentator is betrokken ...

73
73
'Genk en Club Brugge mogen fluiten naar toptarget'

De wintermercato is nog ver weg, maar achter de schermen wordt er uiteraard niet stilgezeten in de ...

168
168
De Mil deelt ook goed nieuws uit ziekenboeg AA Gent

Na zeven speeldagen is AA Gent samen met Union de fiere leider in onze competitie. Om verder te gaan ...

68
68
Ronaldo haalt snoeihard uit: "Hij moet stoppen met botox!"

Cristiano Ronaldo laat opnieuw van zich horen, en dat doet hij op een manier die voor de nodige ...

103
103
Alderweireld viert comeback: Antwerp maakt fans al warm

Er waait sinds kort een frisse wind bij Antwerp, waar Wouter Vandenhaute het roer overnam van Paul ...

194
194
Leko hakt knopen door: zomeraanwinsten Club vallen af

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij La Louvière, waar het vorig seizoen nog verrassend ...

289
289
Thorup klopt op tafel: crisisstemming bij KRC Genk

De competitiestart verliep niet van een leien dakje bij KRC Genk, dat na zeven speeldagen amper ...

248
248
Leko dropt hint: onuitgegeven opstelling Club Brugge?

Club Brugge hervat de competitie met een bezoek aan La Louvière. Op papier is de ...

355
355
Compper grijpt in: Antwerp verrast met nieuwe kapitein

Na vier nederlagen op rij kwam de interlandbreak niet ongelegen voor Antwerp, dat zondag in Westerlo ...

148
148
Schrijnend verhaal Zinho Vanheusden: "Het is genoeg geweest"

Jarenlang bleef Zinho Vanheusden vechten om zijn droom als profvoetballer niet op te geven. Achter ...

136
136
De Mil vloekt bij KAA Gent: “Ongelooflijk jammerlijke zaak”

KAA Gent neemt het na een lange interlandbreak op tegen Zulte Waregem. De Buffalo’s zagen ...

101
101

Meer sportnieuws