Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

door
Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

FC Barcelona heeft zondagavond een klets van formaat uitgedeeld aan Real Madrid. De Catalanen wonnen immers de finale van de Supercopa door met 5-2 te winnen van de aartsrivaal. Bij de Koninklijke deelde ook Thibaut Courtois in de klappen.

In het La Liga-klassement telt Real Madrid na 19 speeldagen vier puntjes meer dan Barcelona. Maar in de onderlinge confrontaties van dit seizoen zijn de Catalanen tot dusver superieur. Eind oktober won de ploeg van coach Hansi Flick al met 0-4 in het Estadio Santiago Bernabeu. En zondagavond volgde in Riyad dus opnieuw een opvallend ruime zege.

LEES OOK: Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Víj́f tegengoals

Nochtans begon Real voortvarend en kwam het al snel op voorsprong via Kylian Mbappé. Maar nog in de eerste helft, die extra lang duurde wegens blessurebehandelingen draaide Barcelona het op spectaculaire wijze om: van 1-0 naar 1-4. Na de pauze werd het ook 1-5. En zelfs na rood voor Wojciech Szczesny, kwam Real niet verder dan één treffer: 2-5-eindstand.

Een pijnlijke optater dus voor de Spaanse titelverdediger. Ook Thibaut Courtois kon weinig doen om deze teloorgang te voorkomen. Het Belgische sluitstuk pakte weliswaar uit met enkele goede saves, maar met vijf tegengoals werd het ook voor hem een trieste avond. In de Spaanse pers wordt echter redelijk positief gereageerd op zijn prestatie.

Erger voorkomen

Bij AS bijvoorbeeld, vond men dat Courtois weinig te verwijten viel. "De vier goals van Barça voor rust waren niet te stoppen bij eender welke doelman. Zelfs niet door Courtois, die niet zomaar een doelman is." Volgens Marca had het zonder de Belg zelfs nog erger kunnen worden. "Hij had twee reddingen in de eerste vijf minuten en nog eentje vlak voor rust. Zonder hem was de schade veel groter geweest."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij Mundo Deportivo. "Hij kreeg vijf doelpunten tegen, maar de waarheid is dat hij er in de eerste helft ook nog eens drie vermeed", stelt men. Bij SPORT tot slot, is men eveneens mild voor de Belg. Al benadrukt men dat vijf tegentreffers uiteraard erg veel is. "De Belg kon drie duidelijke goals voorkomen, maar was verder kansloos tegen de aanvalsmachine van Barça. Vijf goals incasseren is wel altijd pijnlijk."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

17
17
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

23
23
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

60
60
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

51
51
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

183
183
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

293
293
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

42
42
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

106
106
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

195
195
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

275
275
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

65
65
Alderweireld lyrisch over topper USG: "Kan hoger niveau aan"

Union SG mag tot op heden tevreden zijn over de prestaties in de Champions League. De Brusselaars ...

65
65
'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

257
257
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

404
404
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

357
357
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

274
274
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

428
428
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

214
214
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

287
287
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

186
186
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

905
905
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

1276
1276
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

596
596
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

279
279

Meer sportnieuws