Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

3479 stemmen
Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

FC Barcelona heeft zondagavond een klets van formaat uitgedeeld aan Real Madrid. De Catalanen wonnen immers de finale van de Supercopa door met 5-2 te winnen van de aartsrivaal. Bij de Koninklijke deelde ook Thibaut Courtois in de klappen.

In het La Liga-klassement telt Real Madrid na 19 speeldagen vier puntjes meer dan Barcelona. Maar in de onderlinge confrontaties van dit seizoen zijn de Catalanen tot dusver superieur. Eind oktober won de ploeg van coach Hansi Flick al met 0-4 in het Estadio Santiago Bernabeu. En zondagavond volgde in Riyad dus opnieuw een opvallend ruime zege.

LEES OOK: Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Víj́f tegengoals

Nochtans begon Real voortvarend en kwam het al snel op voorsprong via Kylian Mbappé. Maar nog in de eerste helft, die extra lang duurde wegens blessurebehandelingen draaide Barcelona het op spectaculaire wijze om: van 1-0 naar 1-4. Na de pauze werd het ook 1-5. En zelfs na rood voor Wojciech Szczesny, kwam Real niet verder dan één treffer: 2-5-eindstand.

Een pijnlijke optater dus voor de Spaanse titelverdediger. Ook Thibaut Courtois kon weinig doen om deze teloorgang te voorkomen. Het Belgische sluitstuk pakte weliswaar uit met enkele goede saves, maar met vijf tegengoals werd het ook voor hem een trieste avond. In de Spaanse pers wordt echter redelijk positief gereageerd op zijn prestatie.

Erger voorkomen

Bij AS bijvoorbeeld, vond men dat Courtois weinig te verwijten viel. "De vier goals van Barça voor rust waren niet te stoppen bij eender welke doelman. Zelfs niet door Courtois, die niet zomaar een doelman is." Volgens Marca had het zonder de Belg zelfs nog erger kunnen worden. "Hij had twee reddingen in de eerste vijf minuten en nog eentje vlak voor rust. Zonder hem was de schade veel groter geweest."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij Mundo Deportivo. "Hij kreeg vijf doelpunten tegen, maar de waarheid is dat hij er in de eerste helft ook nog eens drie vermeed", stelt men. Bij SPORT tot slot, is men eveneens mild voor de Belg. Al benadrukt men dat vijf tegentreffers uiteraard erg veel is. "De Belg kon drie duidelijke goals voorkomen, maar was verder kansloos tegen de aanvalsmachine van Barça. Vijf goals incasseren is wel altijd pijnlijk."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

12
12
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

79
79
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

196
196
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

378
378
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1003
1003
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws