Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

door
Spaanse pers unaniem over Courtois na Clasico-afgang

FC Barcelona heeft zondagavond een klets van formaat uitgedeeld aan Real Madrid. De Catalanen wonnen immers de finale van de Supercopa door met 5-2 te winnen van de aartsrivaal. Bij de Koninklijke deelde ook Thibaut Courtois in de klappen.

In het La Liga-klassement telt Real Madrid na 19 speeldagen vier puntjes meer dan Barcelona. Maar in de onderlinge confrontaties van dit seizoen zijn de Catalanen tot dusver superieur. Eind oktober won de ploeg van coach Hansi Flick al met 0-4 in het Estadio Santiago Bernabeu. En zondagavond volgde in Riyad dus opnieuw een opvallend ruime zege.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Víj́f tegengoals

Nochtans begon Real voortvarend en kwam het al snel op voorsprong via Kylian Mbappé. Maar nog in de eerste helft, die extra lang duurde wegens blessurebehandelingen draaide Barcelona het op spectaculaire wijze om: van 1-0 naar 1-4. Na de pauze werd het ook 1-5. En zelfs na rood voor Wojciech Szczesny, kwam Real niet verder dan één treffer: 2-5-eindstand.

Een pijnlijke optater dus voor de Spaanse titelverdediger. Ook Thibaut Courtois kon weinig doen om deze teloorgang te voorkomen. Het Belgische sluitstuk pakte weliswaar uit met enkele goede saves, maar met vijf tegengoals werd het ook voor hem een trieste avond. In de Spaanse pers wordt echter redelijk positief gereageerd op zijn prestatie.

Erger voorkomen

Bij AS bijvoorbeeld, vond men dat Courtois weinig te verwijten viel. "De vier goals van Barça voor rust waren niet te stoppen bij eender welke doelman. Zelfs niet door Courtois, die niet zomaar een doelman is." Volgens Marca had het zonder de Belg zelfs nog erger kunnen worden. "Hij had twee reddingen in de eerste vijf minuten en nog eentje vlak voor rust. Zonder hem was de schade veel groter geweest."

Soortgelijk geluid weerklinkt bij Mundo Deportivo. "Hij kreeg vijf doelpunten tegen, maar de waarheid is dat hij er in de eerste helft ook nog eens drie vermeed", stelt men. Bij SPORT tot slot, is men eveneens mild voor de Belg. Al benadrukt men dat vijf tegentreffers uiteraard erg veel is. "De Belg kon drie duidelijke goals voorkomen, maar was verder kansloos tegen de aanvalsmachine van Barça. Vijf goals incasseren is wel altijd pijnlijk."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

30
30
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

119
119
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

214
214
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

74
74
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

197
197
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

242
242
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

46
46
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

467
467
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

364
364
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

147
147
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

463
463
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

423
423
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

78
78
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

356
356
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

583
583
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

213
213
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

252
252
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

314
314
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

378
378
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

559
559
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

201
201
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

311
311
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

513
513
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

393
393

Meer sportnieuws