Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

door
Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke optater geïncasseerd. Op eigen veld verloren de Brusselaars quasi kansloos van Club Brugge, dat zelf niet eens zijn beste niveau moest halen (0-3). Een eventuele landstitel lijkt momenteel wel erg ver weg voor Paars-Wit.

Het moet gezegd: Anderlecht had enkele geldige excuses voor deze pijnlijke nederlaag. Allereerst de staat van de grasmat. Tijdens de winterstop dokte RSCA zo'n 300.000 euro om een nieuw veld te installeren. Daags voor de wedstrijd pronkte preses Marc Coucke nog met deze grasmat. Maar die bleek nog niet klaar voor ingebruikname. Op verschillende stroken kwamen de graszoden los, wat goed voetbal allerminst bevorderde.

LEES OOK: Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Blessuregolf en slechte vormcurve

Daarnaast heeft de recordkampioen ook te maken met een heuse blessuregolf. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye moesten op voorhand forfait geven. Tijdens de eerste helft vielen ook Francis Amuzu en Kasper Dolberg uit. In afwachting van versterking is dat van het goede te veel om zomaar op te vangen.

Maar dan nog moet Anderlecht zich zorgen maken. De waardeverhoudingen waren wel heel duidelijk tegen een niet eens indrukwekkend Club. Ook de resultaten tegen de huidige top twee, Club en KRC Genk, spreken voor zich: 0 op 12. En de huidige vormcurve moet eveneens zorgen baren. RSCA schakelde wel met moeite Beerschot uit in de beker, in de competitie hield het geen enkel punt over aan zijn laatste drie duels.

Club én Genk maatje te groot

Analist Marc Degryse is dan ook duidelijk wat de titelkansen betreft. "Je moet al een roze bril dragen om te denken dat het voor Anderlecht op korte tijd goedkomt. De titel mag voor Anderlecht nu geen item zijn. Hun beste kans om een prijs te winnen, is in de beker", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het wordt wellicht een duel tussen Club en Genk voor de titel. Dit Anderlecht leunt kwalitatief meer aan bij Union en Antwerp dan bij de top-twee", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Uiteraard is het nog te vroeg om RSCA definitief af te schrijven. Maar de pijnlijke nederlaag van zondag zal ook op mentaal vlak sporen achterlaten. "Er waren weinig positieve signalen. Deze zondag hebben de Brusselaars een zware klap gekregen", aldus Alexandre Teklak bij La Dernière Heure. "Dit Anderlecht speelt niet in dezelfde klasse als Genk en Club Brugge. De omstandigheden mochten dan wel ongunstig zijn, ze rechtvaardigen niet alles", besluit journalist Guillaume Raedts van SudPresse.

Dit Anderlecht is geen titelkandidaat ...

Meest recent

Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

7
7
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

22
22
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

13
13
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

26
26
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

34
34
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

73
73
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

103
103
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

43
43
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

134
134
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

34
34
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

61
61
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

189
189
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

154
154
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

125
125
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

45
45
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

414
414
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

176
176
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

270
270
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

562
562
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

170
170
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

118
118
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

261
261
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

69
69
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

79
79

Meer sportnieuws