Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

490
Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke optater geïncasseerd. Op eigen veld verloren de Brusselaars quasi kansloos van Club Brugge, dat zelf niet eens zijn beste niveau moest halen (0-3). Een eventuele landstitel lijkt momenteel wel erg ver weg voor Paars-Wit.

Het moet gezegd: Anderlecht had enkele geldige excuses voor deze pijnlijke nederlaag. Allereerst de staat van de grasmat. Tijdens de winterstop dokte RSCA zo'n 300.000 euro om een nieuw veld te installeren. Daags voor de wedstrijd pronkte preses Marc Coucke nog met deze grasmat. Maar die bleek nog niet klaar voor ingebruikname. Op verschillende stroken kwamen de graszoden los, wat goed voetbal allerminst bevorderde.

LEES OOK: Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Blessuregolf en slechte vormcurve

Daarnaast heeft de recordkampioen ook te maken met een heuse blessuregolf. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye moesten op voorhand forfait geven. Tijdens de eerste helft vielen ook Francis Amuzu en Kasper Dolberg uit. In afwachting van versterking is dat van het goede te veel om zomaar op te vangen.

Maar dan nog moet Anderlecht zich zorgen maken. De waardeverhoudingen waren wel heel duidelijk tegen een niet eens indrukwekkend Club. Ook de resultaten tegen de huidige top twee, Club en KRC Genk, spreken voor zich: 0 op 12. En de huidige vormcurve moet eveneens zorgen baren. RSCA schakelde wel met moeite Beerschot uit in de beker, in de competitie hield het geen enkel punt over aan zijn laatste drie duels.

Club én Genk maatje te groot

Analist Marc Degryse is dan ook duidelijk wat de titelkansen betreft. "Je moet al een roze bril dragen om te denken dat het voor Anderlecht op korte tijd goedkomt. De titel mag voor Anderlecht nu geen item zijn. Hun beste kans om een prijs te winnen, is in de beker", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het wordt wellicht een duel tussen Club en Genk voor de titel. Dit Anderlecht leunt kwalitatief meer aan bij Union en Antwerp dan bij de top-twee", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Uiteraard is het nog te vroeg om RSCA definitief af te schrijven. Maar de pijnlijke nederlaag van zondag zal ook op mentaal vlak sporen achterlaten. "Er waren weinig positieve signalen. Deze zondag hebben de Brusselaars een zware klap gekregen", aldus Alexandre Teklak bij La Dernière Heure. "Dit Anderlecht speelt niet in dezelfde klasse als Genk en Club Brugge. De omstandigheden mochten dan wel ongunstig zijn, ze rechtvaardigen niet alles", besluit journalist Guillaume Raedts van SudPresse.

Dit Anderlecht is geen titelkandidaat ...

Meest recent

'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

25
25
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

121
121
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

184
184
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

92
92
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

101
101
Stijn Stijnen compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

199
199
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

145
145
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

315
315
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

204
204
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

165
165
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

145
145
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

442
442
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

346
346
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

597
597
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

464
464
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

247
247
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

298
298
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

94
94
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

400
400
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

166
166
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

153
153
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

294
294
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

32
32
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

111
111

Meer sportnieuws