Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

door
Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke optater geïncasseerd. Op eigen veld verloren de Brusselaars quasi kansloos van Club Brugge, dat zelf niet eens zijn beste niveau moest halen (0-3). Een eventuele landstitel lijkt momenteel wel erg ver weg voor Paars-Wit.

Het moet gezegd: Anderlecht had enkele geldige excuses voor deze pijnlijke nederlaag. Allereerst de staat van de grasmat. Tijdens de winterstop dokte RSCA zo'n 300.000 euro om een nieuw veld te installeren. Daags voor de wedstrijd pronkte preses Marc Coucke nog met deze grasmat. Maar die bleek nog niet klaar voor ingebruikname. Op verschillende stroken kwamen de graszoden los, wat goed voetbal allerminst bevorderde.

LEES OOK: Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Blessuregolf en slechte vormcurve

Daarnaast heeft de recordkampioen ook te maken met een heuse blessuregolf. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye moesten op voorhand forfait geven. Tijdens de eerste helft vielen ook Francis Amuzu en Kasper Dolberg uit. In afwachting van versterking is dat van het goede te veel om zomaar op te vangen.

Maar dan nog moet Anderlecht zich zorgen maken. De waardeverhoudingen waren wel heel duidelijk tegen een niet eens indrukwekkend Club. Ook de resultaten tegen de huidige top twee, Club en KRC Genk, spreken voor zich: 0 op 12. En de huidige vormcurve moet eveneens zorgen baren. RSCA schakelde wel met moeite Beerschot uit in de beker, in de competitie hield het geen enkel punt over aan zijn laatste drie duels.

Club én Genk maatje te groot

Analist Marc Degryse is dan ook duidelijk wat de titelkansen betreft. "Je moet al een roze bril dragen om te denken dat het voor Anderlecht op korte tijd goedkomt. De titel mag voor Anderlecht nu geen item zijn. Hun beste kans om een prijs te winnen, is in de beker", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het wordt wellicht een duel tussen Club en Genk voor de titel. Dit Anderlecht leunt kwalitatief meer aan bij Union en Antwerp dan bij de top-twee", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Uiteraard is het nog te vroeg om RSCA definitief af te schrijven. Maar de pijnlijke nederlaag van zondag zal ook op mentaal vlak sporen achterlaten. "Er waren weinig positieve signalen. Deze zondag hebben de Brusselaars een zware klap gekregen", aldus Alexandre Teklak bij La Dernière Heure. "Dit Anderlecht speelt niet in dezelfde klasse als Genk en Club Brugge. De omstandigheden mochten dan wel ongunstig zijn, ze rechtvaardigen niet alles", besluit journalist Guillaume Raedts van SudPresse.

Dit Anderlecht is geen titelkandidaat ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

31
31
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

41
41
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

132
132
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

148
148
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

249
249
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

342
342
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

130
130
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

91
91
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

507
507
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

289
289
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

264
264
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

169
169
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

279
279
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

421
421
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

134
134
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

255
255
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

210
210
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

71
71
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

98
98
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

152
152
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

127
127

Meer sportnieuws