Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

door
Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke optater geïncasseerd. Op eigen veld verloren de Brusselaars quasi kansloos van Club Brugge, dat zelf niet eens zijn beste niveau moest halen (0-3). Een eventuele landstitel lijkt momenteel wel erg ver weg voor Paars-Wit.

Het moet gezegd: Anderlecht had enkele geldige excuses voor deze pijnlijke nederlaag. Allereerst de staat van de grasmat. Tijdens de winterstop dokte RSCA zo'n 300.000 euro om een nieuw veld te installeren. Daags voor de wedstrijd pronkte preses Marc Coucke nog met deze grasmat. Maar die bleek nog niet klaar voor ingebruikname. Op verschillende stroken kwamen de graszoden los, wat goed voetbal allerminst bevorderde.

LEES OOK: Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

Blessuregolf en slechte vormcurve

Daarnaast heeft de recordkampioen ook te maken met een heuse blessuregolf. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye moesten op voorhand forfait geven. Tijdens de eerste helft vielen ook Francis Amuzu en Kasper Dolberg uit. In afwachting van versterking is dat van het goede te veel om zomaar op te vangen.

Maar dan nog moet Anderlecht zich zorgen maken. De waardeverhoudingen waren wel heel duidelijk tegen een niet eens indrukwekkend Club. Ook de resultaten tegen de huidige top twee, Club en KRC Genk, spreken voor zich: 0 op 12. En de huidige vormcurve moet eveneens zorgen baren. RSCA schakelde wel met moeite Beerschot uit in de beker, in de competitie hield het geen enkel punt over aan zijn laatste drie duels.

Club én Genk maatje te groot

Analist Marc Degryse is dan ook duidelijk wat de titelkansen betreft. "Je moet al een roze bril dragen om te denken dat het voor Anderlecht op korte tijd goedkomt. De titel mag voor Anderlecht nu geen item zijn. Hun beste kans om een prijs te winnen, is in de beker", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het wordt wellicht een duel tussen Club en Genk voor de titel. Dit Anderlecht leunt kwalitatief meer aan bij Union en Antwerp dan bij de top-twee", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Uiteraard is het nog te vroeg om RSCA definitief af te schrijven. Maar de pijnlijke nederlaag van zondag zal ook op mentaal vlak sporen achterlaten. "Er waren weinig positieve signalen. Deze zondag hebben de Brusselaars een zware klap gekregen", aldus Alexandre Teklak bij La Dernière Heure. "Dit Anderlecht speelt niet in dezelfde klasse als Genk en Club Brugge. De omstandigheden mochten dan wel ongunstig zijn, ze rechtvaardigen niet alles", besluit journalist Guillaume Raedts van SudPresse.

Dit Anderlecht is geen titelkandidaat ...

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

15
15
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

41
41
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

23
23
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

26
26
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

46
46
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

175
175
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

331
331
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

178
178
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

127
127
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

568
568
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

838
838
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

67
67
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

301
301
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

563
563
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

440
440
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

563
563
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

665
665
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

368
368
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

614
614
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

470
470
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

257
257
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

562
562
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

656
656

Meer sportnieuws