Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

490 stemmen
Anderlecht titelkandidaat? Analisten vellen hard verdict

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke optater geïncasseerd. Op eigen veld verloren de Brusselaars quasi kansloos van Club Brugge, dat zelf niet eens zijn beste niveau moest halen (0-3). Een eventuele landstitel lijkt momenteel wel erg ver weg voor Paars-Wit.

Het moet gezegd: Anderlecht had enkele geldige excuses voor deze pijnlijke nederlaag. Allereerst de staat van de grasmat. Tijdens de winterstop dokte RSCA zo'n 300.000 euro om een nieuw veld te installeren. Daags voor de wedstrijd pronkte preses Marc Coucke nog met deze grasmat. Maar die bleek nog niet klaar voor ingebruikname. Op verschillende stroken kwamen de graszoden los, wat goed voetbal allerminst bevorderde.

LEES OOK: Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Blessuregolf en slechte vormcurve

Daarnaast heeft de recordkampioen ook te maken met een heuse blessuregolf. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye moesten op voorhand forfait geven. Tijdens de eerste helft vielen ook Francis Amuzu en Kasper Dolberg uit. In afwachting van versterking is dat van het goede te veel om zomaar op te vangen.

Maar dan nog moet Anderlecht zich zorgen maken. De waardeverhoudingen waren wel heel duidelijk tegen een niet eens indrukwekkend Club. Ook de resultaten tegen de huidige top twee, Club en KRC Genk, spreken voor zich: 0 op 12. En de huidige vormcurve moet eveneens zorgen baren. RSCA schakelde wel met moeite Beerschot uit in de beker, in de competitie hield het geen enkel punt over aan zijn laatste drie duels.

Club én Genk maatje te groot

Analist Marc Degryse is dan ook duidelijk wat de titelkansen betreft. "Je moet al een roze bril dragen om te denken dat het voor Anderlecht op korte tijd goedkomt. De titel mag voor Anderlecht nu geen item zijn. Hun beste kans om een prijs te winnen, is in de beker", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Het wordt wellicht een duel tussen Club en Genk voor de titel. Dit Anderlecht leunt kwalitatief meer aan bij Union en Antwerp dan bij de top-twee", stelt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Uiteraard is het nog te vroeg om RSCA definitief af te schrijven. Maar de pijnlijke nederlaag van zondag zal ook op mentaal vlak sporen achterlaten. "Er waren weinig positieve signalen. Deze zondag hebben de Brusselaars een zware klap gekregen", aldus Alexandre Teklak bij La Dernière Heure. "Dit Anderlecht speelt niet in dezelfde klasse als Genk en Club Brugge. De omstandigheden mochten dan wel ongunstig zijn, ze rechtvaardigen niet alles", besluit journalist Guillaume Raedts van SudPresse.

Dit Anderlecht is geen titelkandidaat ...

Meest recent

Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

18
18
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

33
33
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

10
10
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

44
44
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

82
82
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

59
59
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

105
105
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

64
64
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

521
521
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

142
142
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

75
75
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

323
323
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

61
61
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

99
99
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

158
158
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

209
209
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

126
126
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

470
470
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

403
403
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

149
149
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

188
188
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

133
133
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

602
602
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

241
241

Meer sportnieuws