Kranten maken Anderlecht af: 9(!) gebuisden

1191 stemmen
Kranten maken Anderlecht af: 9(!) gebuisden

De klassieker van zondagavond is voor Anderlecht een ontgoocheling van formaat geworden. Paars-Wit werd door Club Brugge door de gehaktmolen gedraaid en kreeg een 0-3 om de oren. Daardoor verliest het verder terrein en krijgt het ook mentaal een stevige tik.

Tegen de aartsrivaal was Anderlecht helemaal nergens. David Hubert verraste door jeugdproducten Lapage en Maamar voor de leeuwen te gooien in een vijfmansdefensies, maar zijn tactische keuzes pakten dramatisch uit.

LEES OOK: Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Rits, Leoni en Dolberg de zwaktsten bij Anderlecht

Ook de spelers op het veld verzopen helemaal. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad zijn dan ook zeer scherp in hun beoordelingen. Samen geven ze maar liefst negen spelers van Anderlecht een buis voor hun prestatie.

De slechtste leerlingen waren Mats Rits, Theo Leoni en Kasper Dolberg, die van beide kranten een vier op tien kregen. "Kreeg geen poot aan de grond", zeggen ze bij HLN over Leoni, terwijl HNB opmerkt dat de middenvelder ook tegen Beerschot al zeer matig was.

Maar liefst 9 buizen in totaal

Killian Sardella, Leander Dendoncker, Anders Dreyer, Francis Amuzu, Luis Vazquez en Thorgan Hazard kregen elk één buis. Die laatste heeft nog werk om weer op zijn topniveau te raken na zijn lange afwezigheid.

"Hij kwam Dreyer aflossen, maar je ziet dat Hazard toch nog matchritme ontbeert. Een keer snel balverlies, daarna totaal anoniem", stelden ze bij HNB immers vast. Er zal dus veel mentaal oplapwerk nodig zijn bij Anderlecht.

Wie was de slechtste bij Anderlecht?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

42
42
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

15
15
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

19
19
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

224
224
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

343
343
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

43
43
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

106
106
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

10
10
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

212
212
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

129
129
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

80
80
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

138
138
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

287
287
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

224
224
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

106
106
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

394
394
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

718
718
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

128
128
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

317
317
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

164
164
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

86
86
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

85
85
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

245
245
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

772
772
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

62
62

Meer sportnieuws