Kranten maken Anderlecht af: 9(!) gebuisden

1191 stemmen
Kranten maken Anderlecht af: 9(!) gebuisden

De klassieker van zondagavond is voor Anderlecht een ontgoocheling van formaat geworden. Paars-Wit werd door Club Brugge door de gehaktmolen gedraaid en kreeg een 0-3 om de oren. Daardoor verliest het verder terrein en krijgt het ook mentaal een stevige tik.

Tegen de aartsrivaal was Anderlecht helemaal nergens. David Hubert verraste door jeugdproducten Lapage en Maamar voor de leeuwen te gooien in een vijfmansdefensies, maar zijn tactische keuzes pakten dramatisch uit.

LEES OOK: Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Rits, Leoni en Dolberg de zwaktsten bij Anderlecht

Ook de spelers op het veld verzopen helemaal. Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad zijn dan ook zeer scherp in hun beoordelingen. Samen geven ze maar liefst negen spelers van Anderlecht een buis voor hun prestatie.

De slechtste leerlingen waren Mats Rits, Theo Leoni en Kasper Dolberg, die van beide kranten een vier op tien kregen. "Kreeg geen poot aan de grond", zeggen ze bij HLN over Leoni, terwijl HNB opmerkt dat de middenvelder ook tegen Beerschot al zeer matig was.

Maar liefst 9 buizen in totaal

Killian Sardella, Leander Dendoncker, Anders Dreyer, Francis Amuzu, Luis Vazquez en Thorgan Hazard kregen elk één buis. Die laatste heeft nog werk om weer op zijn topniveau te raken na zijn lange afwezigheid.

"Hij kwam Dreyer aflossen, maar je ziet dat Hazard toch nog matchritme ontbeert. Een keer snel balverlies, daarna totaal anoniem", stelden ze bij HNB immers vast. Er zal dus veel mentaal oplapwerk nodig zijn bij Anderlecht.

Wie was de slechtste bij Anderlecht?

Meest recent

Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

5
5
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

23
23
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

69
69
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

110
110
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

262
262
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

62
62
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

654
654
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

245
245
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

84
84
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

405
405
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

254
254
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

225
225
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

301
301
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

405
405
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

114
114
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

557
557
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

240
240
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1004
1004
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

234
234
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

470
470
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

56
56
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

722
722
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

268
268
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

164
164
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1537
1537

Meer sportnieuws