Fans Anderlecht vinden zondebok: "Volledig aan het spartelen"

door
Fans Anderlecht vinden zondebok:

Amper enkele dagen na de kwalificatie voor de halve finales van de Croky Cup heeft RSC Anderlecht een flinke mokerslag geïncasseerd. Zo verloor Paars-Wit zondagavond met duidelijke 0-3-cijfers. Daarbij maakte coach David Hubert geen al te beste beurt.

Voor de Brusselaars ging de topper op eigen veld vrij dramatisch van start. Na nog geen tien minuten spelen wist Ferran Jutgla de bezoekers op voorsprong te koppen. En vlak voor rust maakte de Spanjaard er ook nog eens 0-2 van. Nochtans speelde Anderlecht zeker geen slechte eerste helft. De thuisploeg had voldoende kansen om zelf minstens één keer te scoren.

LEES OOK: Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Bedenkelijk plannetje

Wel werd Paars-Wit overlopen op het middenveld. En dat had te maken met de keuzes van Hubert. Om de vele blessures in de achterhoede op te vangen, had de trainer immers een nieuw tactisch plannetje uitgedokterd. Zo besloot hij om te starten in een variant van de 3-4-3-formatie.

Bijgevolg moest Leander Dendoncker opnieuw plaatsnemen in de defensie. En hoewel RSCA voor rust enkele goede kansen had, werd het toch overlopen op het middenveld. Tijdens de pauze werden dan ook de nodige correcties verwacht. Maar ondanks twee wissels aan de rust, was de tweede helft toch al even bezig toen Dendoncker iets hoger moest gaan postvatten.

Tactisch ondermaats

Het was niet de eerste keer dat Hubert, die ook niet bepaald indruk kon maken met zijn wissels, geen al te beste beurt maakt op tactisch vlak. Denk bijvoorbeeld aan de wissel van Yari Verschaeren vlak voor de winterstop tegen Dender. Op het sociale medium 'X' verschenen dan ook al kritische noten aan zijn adres. Zelfs heel wat aanhangers van RSCA vinden dat de trainer zich dringend moet verbeteren in zijn tactische keuzes.

Hubert heeft nood aan een ervaren T2 langs zich ...

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

48
48
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

20
20
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

395
395
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

42
42
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

49
49
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

263
263
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

316
316
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

355
355
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

52
52
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

165
165
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

141
141
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

54
54
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

224
224
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

121
121
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

310
310
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

234
234
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

301
301
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

713
713
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

288
288
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

159
159

Meer sportnieuws