Kimmich doet Kompany blozen: "Heel Duitsland ziet het"

door
Kimmich doet Kompany blozen:

Bayern München is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Zaterdag won de Bundesliga-koploper met 0-1 op het veld van Borussia Mönchengladbach. Na die wedstrijd had steunpilaar Joshua Kimmich uitstekend nieuws voor coach Vincent Kompany.

Het jeugdproduct van Stuttgart is al jarenlang een vaste sterkhouder bij Der Rekordmeister. Hij draagt er zelfs regelmatig de aanvoerdersband. Maar na bijna negen jaar in loondienst van Bayern werd hij in de voorbije maanden nadrukkelijk gelinkt aan een nieuwe uitdaging.

LEES OOK: Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Gegeerd op zomermercato

Hoewel de Duitse international een belangrijke pion is, leek de club bereid om te willen meewerken aan een eventuele zomertransfer. Kimmich gaat na seizoen immers zijn laatste contractjaar in en dus werd het allicht de laatste kans om nog een aardige som aan hem te verdienen.

Een speler als Kimmich kon bovendien rekenen op de nodige interesse. Zo werd hij gelinkt aan een reünie met zijn ex-coaches Pep Guardiola en Hansi Flick bij respectievelijk Manchester City en FC Barcelona. Het feit dat hij komende zomer mogelijk transfervrij valt op te pikken, maakt van hem een nog interessanter target.

Maar zover lijkt het niet te komen. Na de match in Gladbach liet Kimmich immers verstaan dat hij dan toch bereid is om te verlengen in München. "Die kans is significant groter dan afgelopen zomer. Er zijn veel goede redenen om te verlengen, maar het sportieve aspect komt op de eerste plaats", liet hij verstaan bij Sky Sports.

Factor Kompany

Vervolgens werd Kimmich gevraagd of de samenwerking met Kompany een reden is waarom hij toch wil verlengen. Daar antwoordde hij bevestigend op. "Ik zie hoe we nu voetballen. De coach doet het heel erg goed. Heel Duitsland ziet dat we nu op een andere manier voetballen. Het ziet er veel beter uit. In deze speelwijze kunnen we ons identificeren en dat is mooi", werd de Duitse international geciteerd bij Frankfurter Rundshau.

Kompany is de beste Belgische trainer van het moment ...

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

74
74
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

23
23
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

44
44
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

133
133
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

25
25
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

67
67
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

122
122
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

64
64
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

131
131
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

80
80
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

148
148
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

52
52
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

319
319
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

388
388
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

174
174
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

76
76
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

360
360
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

253
253
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

41
41
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

414
414
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

109
109
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

562
562
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

131
131
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

567
567

Meer sportnieuws