Kijkers Anderlecht-Club Brugge unaniem: "Wat een schande"

1058 stemmen
Kijkers Anderlecht-Club Brugge unaniem:

De ogen van voetbalminnend België waren zondagavond op het Lotto Park gericht. Daar werd namelijk de clash tussen RSC Anderlecht en Club Brugge afgewerkt. Het waren de bezoekers die de topper al snel in handen konden nemen.

Tijdens de winterstop liet Anderlecht een nieuwe grasmat aanleggen, maar voor de partij tegen de Brugse rivaal kampten de Brusselaars met andere kopzorgen. Zo had RSCA opnieuw te maken met een pak afwezigen. Coach David Hubert besloot dan ook om met een onuitgegeven veldbezetting te starten.

LEES OOK: "Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

Club snel op voorsprong

Aanvankelijk rendeerde die aanpak niet zoals gehoopt. Ondanks een schietkans voor Anders Dreyer was Club in de aanvangsfase de betere ploeg. En Blauw-Zwart klom ook al snel op voorsprong. Zo liet Ferran Jutgla doelman Colin Coosemans kansloos met een harde en goed gemikte kopbal. Vervolgens wist Paars-Wit het evenwicht wel weer te herstellen.

En Anderlecht kreeg zelf ook enkele goede kansen. Leander Dendoncker kopte echter in het zijnet, Simon Mignolet moest ingrijpen op pogingen van Dreyer en Kasper Dolberg. Mats Rits mikte op zijn beurt over tegen zijn ex-ploeg. Op slag van rust maakte Jutgla er echter toch weer 0-2.

Loskomende graszoden

Al bij al dus een onderhoudende eerste helft. Al had dat weinig te maken met het nieuwe veld. De grasmat lag er weliswaar beter bij dan de modderpoel van vlak voor de winterstop. Maar op bepaalde stroken kwam de graszoden helemaal los, waardoor er meer en meer kuilen ontstonden. Op het sociale medium 'X' is men dan ook kritisch voor de vernieuwde grasmat, die een slordige 300.000 euro zou hebben gekost.

De Pro League moet strengere standaarden hanteren voor de grasmatten ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

70
70
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

1
1
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

167
167
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

52
52
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

310
310
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

311
311
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

207
207
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

178
178
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

40
40
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

122
122
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

312
312
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

529
529
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

422
422
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

386
386
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

180
180
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

108
108
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

114
114
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

600
600
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

135
135
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

130
130
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

96
96
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

90
90
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

130
130
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

185
185
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

269
269
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

262
262

Meer sportnieuws