Antwerp-tweetal door de mangel gehaald: "Slechtste van 1A"

door
Antwerp-tweetal door de mangel gehaald:

Antwerp FC is er zondagmiddag niet in geslaagd om een gepast vervolg te breien aan de indrukwekkende bekerzege tegen Union SG. Op het veld van rivaal Beerschot VA moest de Great Old zelfs van geluk spreken met een puntje. Verschillende sterkhouders gaven dan ook niet thuis.

De landskampioen van 2023 was uitstekend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. In de kwartfinales van de Croky Cup haalde RAFC het immers met zware 5-1-cijfers van Union SG. En dus trok men zondag vol vertrouwen naar 't Kiel voor de derby tegen Beerschot, dat zelf wél gewipt werd uit de beker.

LEES OOK: Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Antwerp ontsnapt

Maar de wedstrijd was amper begonnen of de bezoekers werden met de voeten op de grond gezet. Zo zette Thibaud Verlinden de thuisploeg al na enkele seconden op voorsprong. Beerschot kreeg voor rust zelfs nog een unieke kans om op 2-0 te komen, maar Senne Lammens wist een strafschop uit zijn doel te houden.

Daar profiteerde Antwerp optimaal van: vlak na de pauze kwamen de bezoekers immers langszij. RAFC speelde in de tweede helft ook een pak beter. Toch was het uiteindelijk Beerschot dat nog de beste kansen op de overwinning greep. Geen al te beste prestatie dus van het stamnummer één.

Zwakke rechterflank

Verschillende spelers bleven dan ook onder het gewenste niveau. Denis Odoi bijvoorbeeld, beleefde een belabberde middag. Met pijnlijk balverlies lag hij aan de basis van de vroege tegengoal. Ook daarna bleef de ervaren verdediger/middenvelder erg slordig voor de dag komen.

Daarnaast maakte Anthony Valencia een slechte beurt. De flankaanvaller liet veel te veel steken vallen op defensief vlak, wat hem een uitbrander van Vincent Janssen opleverde. Bovendien lag hij aan de basis van de gemiste penalty. Zowel Odoi als Valencia werd tijdens de rust dan ook gewisseld. Op het sociale medium 'X' kreeg het duo er ook stevig van langs.

Odoi is stilaan toe aan vervanging in de basiself ...

Meest recent

Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

30
30
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

16
16
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

147
147
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

60
60
'Club krijgt cruciaal Onyedika-nieuws: transfersom gemeld'

Raphael Onyedika vertoeft momenteel op de Africa Cup, waar hij tot dusver niet van de bank kwam bij ...

146
146
Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

373
373
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

140
140
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

59
59
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

191
191
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

210
210
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

125
125
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

275
275
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

389
389
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

156
156
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

273
273
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

99
99
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

31
31
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

289
289
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

264
264
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

525
525
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

33
33
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

851
851
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

51
51
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

85
85
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

203
203

Meer sportnieuws