Antwerp-tweetal door de mangel gehaald: "Slechtste van 1A"

door
Antwerp-tweetal door de mangel gehaald:

Antwerp FC is er zondagmiddag niet in geslaagd om een gepast vervolg te breien aan de indrukwekkende bekerzege tegen Union SG. Op het veld van rivaal Beerschot VA moest de Great Old zelfs van geluk spreken met een puntje. Verschillende sterkhouders gaven dan ook niet thuis.

De landskampioen van 2023 was uitstekend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. In de kwartfinales van de Croky Cup haalde RAFC het immers met zware 5-1-cijfers van Union SG. En dus trok men zondag vol vertrouwen naar 't Kiel voor de derby tegen Beerschot, dat zelf wél gewipt werd uit de beker.

LEES OOK: 'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

Antwerp ontsnapt

Maar de wedstrijd was amper begonnen of de bezoekers werden met de voeten op de grond gezet. Zo zette Thibaud Verlinden de thuisploeg al na enkele seconden op voorsprong. Beerschot kreeg voor rust zelfs nog een unieke kans om op 2-0 te komen, maar Senne Lammens wist een strafschop uit zijn doel te houden.

Daar profiteerde Antwerp optimaal van: vlak na de pauze kwamen de bezoekers immers langszij. RAFC speelde in de tweede helft ook een pak beter. Toch was het uiteindelijk Beerschot dat nog de beste kansen op de overwinning greep. Geen al te beste prestatie dus van het stamnummer één.

Zwakke rechterflank

Verschillende spelers bleven dan ook onder het gewenste niveau. Denis Odoi bijvoorbeeld, beleefde een belabberde middag. Met pijnlijk balverlies lag hij aan de basis van de vroege tegengoal. Ook daarna bleef de ervaren verdediger/middenvelder erg slordig voor de dag komen.

Daarnaast maakte Anthony Valencia een slechte beurt. De flankaanvaller liet veel te veel steken vallen op defensief vlak, wat hem een uitbrander van Vincent Janssen opleverde. Bovendien lag hij aan de basis van de gemiste penalty. Zowel Odoi als Valencia werd tijdens de rust dan ook gewisseld. Op het sociale medium 'X' kreeg het duo er ook stevig van langs.

Odoi is stilaan toe aan vervanging in de basiself ...

Meest recent

'Club Brugge plakt gepeperd prijskaartje op Seys'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

1
1
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

49
49
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

47
47
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

156
156
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

201
201
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

144
144
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

89
89
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

366
366
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

89
89
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

143
143
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

140
140
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

72
72
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

78
78
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

221
221
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

190
190
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

324
324
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

393
393
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

173
173
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

93
93
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

215
215

Meer sportnieuws