Leko gelooft zijn ogen niet: “Moet wereldrecord zijn"

door
Leko gelooft zijn ogen niet: “Moet wereldrecord zijn

Standard won na een matige pot voetbal met 1-0 van KV Kortrijk. De fans, met amper 12.000 aanwezig, kregen weer weinig te zien, maar in Luik telt alleen het resultaat. Overleven. Trainer Ivan Leko knijpt zich in de armen, want de Rouches halen het maximaal aantal mogelijke punten.

Na de zomermercato haalde onze redactie al aan dat Fergal Harkin best een degelijke kern wist samen te stellen. En dat in bijzonder moeilijke omstandigheden. Leko moest met deze ploeg een outsider kunnen zijn voor de top zes.

LEES OOK: Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Top zes lonkt voor Standard

En de Kroaat lost de verwachtingen in. De Rouches doen na 21 speeldagen nog steeds mee. Al scoorden ze amper 13! keer. Ze wisten wel al 10 keer de nul te houden. Daarmee haalde Standard al 28 punten. Dat is straf. 

"Natuurlijk had ik dat niet verwacht. Dat moet een wereldrecord zijn”, zei Leko over de 28 punten met amper 13 gescoorde goals. De clean sheets zijn ook knap. “Epolo zit aan acht, Bodart verzamelde er één en nu ook Henkinet. Drie keepers hebben dus al minstens één clean sheet achter hun naam in hetzelfde seizoen. Dat moet ook redelijk ongezien zijn”, zei hij aan Het Laatste Nieuws.

13 goals en 28 punten

De Rouches kijken naar boven, naar onderen hoeft niet meer. Bepaalde media spraken over degradatie, maar dat zou toch wel een brug te ver zijn. Daarvoor is er dan weer genoeg kwaliteit.

"We gaan niet beginnen rekenen over de degradatie. We kunnen er nu wel misschien wat mee lachen, maar in het begin van het seizoen waren we de grootste favoriet om te zakken. Kijk hoeveel jongens van de tweede ploeg we weer mee hadden. Het is een heel moeilijk seizoen, dus ik kan er niet mee lachen. Elk punt is het gevolg van heel veel werk, de jongens verdienen dit”, aldus Leko aan Sporza.

Doet Leko het goed?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

53
53
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

35
35
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

90
90
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

218
218
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

92
92
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

256
256
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

93
93
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

156
156
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

133
133
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

231
231
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

545
545
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

136
136
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

248
248
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

61
61
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

202
202
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

151
151
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

320
320
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

287
287
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

147
147
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

331
331
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

248
248
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

254
254
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

941
941
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

297
297

Meer sportnieuws