Efficiënt Standard pakt gevleide zege tegen KV Kortrijk

door
Efficiënt Standard pakt gevleide zege tegen KV Kortrijk

Standard en KV Kortrijk was een partij met de twee ploegen die het minst scoorden in de Jupiler Pro League. Velen hadden daarom een 0-0 verwacht. Het werd echter 1-0, waardoor Standard een goede zaak doet.

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Standard - KV Kortrijk

De eerste helft was zeker niet al te hoogstaand. Beide partijen zetten een goede organisatie neer en heel grote kansen waren schaars. Zo kreeg Standard halverwege de eerste helft er wel enkele goede. De bedrijvige Camara was er dichtbij, ook Price kreeg een mooie kans.

Bij KV Kortrijk, dat zeker niet onderlag, waren ze ook dreigend. Ferri kreeg daar een zeer goede mogelijkheid. Scoren lukte echter niet bij de twee ploegen en daardoor gingen we met een 0-0 de rust in. Het was hopen op doelpunten in de tweede periode.

Tweede goal van Ayensa

En die kregen we ook snel te zien. De Rouches begonnen rustig aan die match, maar na matig verdediger kon Ayensa met de bal aan de haal gaan en de spits scoorde nog maar zijn tweede goal van het seizoen. KVK in de problemen.

De Kerels kregen nadien een dot van een kans, maar Ambrose miste alleen voor Henkinet. Vanderhaeghe vloekte eens stevig. De bezoekers verdienden de achterstand zeker niet, want Kadri trof ook nog eens de lat. Vanderhaeghe vloekte nadien nog eens, want Ferri pakte zijn vijfde gele kaart van het seizoen en mist daardoor de match van volgende week tegen Anderlecht.

Kortrijk noopte Henkinet nog eens tot een redding, maar de gelijkmaker kwam er niet. Standard - dat geen kans meer kreeg na de goal - boekt zo een gevleide, maar belangrijk zege. De Rouches staan zo voorlopig zevende op twee punten van nummer zes AA Gent.

Scoreverloop:

  • 1-0 (49') Dennis Eckert Ayensa

Gaat Standard de top zes halen?

Meest recent

'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

62
62
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

100
100
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

37
37
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

85
85
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

34
34
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

24
24
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

123
123
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

157
157
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

92
92
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

376
376
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

231
231
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

334
334
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

103
103
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

462
462
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

303
303
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

87
87
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

151
151
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

84
84
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

236
236
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

455
455
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

402
402
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

169
169
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

222
222
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

588
588

Meer sportnieuws