'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

door
'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

Officieel moet hij nog aan de kant worden gezet, maar de dagen van Domenico Tedesco als bondscoach van de Rode Duivels lijken toch alsmaar meer geteld. Vincent Mannaert blijkt nu al volop op zoek naar een opvolger voor de Italiaanse Duitser. Al verloopt dat niet helemaal van een leien dakje.

Tenslotte mocht de voetbalbond reeds heel wat namen van de shortlist schrappen. Zo lieten topkandidaten als Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud'homme en Philippe Clement naar verluidt verstaan dat ze geen interesse hebben in de vacature. Tenzij het Karel Geraerts wordt lijkt de kans dus groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez toch opnieuw een buitenlander het roer in handen krijgt.

LEES OOK: Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Verlanglijstje van Mannaert

Bij voorkeur iemand die momenteel niet elders aan de slag is: gelet op de financiële perikelen in Tubeke hoeft de KBVB liever geen afkoopsom op te hoesten. Mannaert voerde in dat opzicht vergaande gesprekken met Sergio Conceição, die echter afhaakte toen AC Milan op de proppen kwam. Het Nieuwsblad besloot dan ook om een handje toe te steken met een overzicht van beschikbare opties.

Daarop prijken een pak ronkende namen. Denk maar aan het Duitse duo Joachim Löw en Jürgen Klinnsman, die al de nodige ervaring hebben als bondscoach. Julen Lopetegui, Massimiliano Allegri, David Moyes, Maurizio Sarri en Rafael Benitez leggen ook fraaie adelbrieven voor. Net zoals Niko Kovac, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo en Xavi, die vooral naam maakten tijdens hun actieve carrière.

Ten Hag naar Rode Duivels?

Paulo Fonseca, Graham Potter, Edin Terzic, Roger Schmidt en Igor Tudor spreken misschien net iets minder tot de verbeelding maar komen eveneens in aanmerking, terwijl Rudi Garcia en Kasper Hjulmand eerder al aan de Rode Duivels werden gelinkt. Of zoekt Mannaert zijn heil in Nederland, waar zowel Mark van Bommel, Louis van Gaal als Giovanni van Bronckhorst voor het oprapen liggen?

Dat geldt ook voor Erik ten Hag, wie weet wel de meest realistische piste. "Aast op sportieve revanche en een WK als bondscoach spreekt hem wel aan", klinkt het. Bovendien is hij wellicht geen dure vogel, want tot dan moet Manchester United het verschil bijpassen tussen zijn nieuwe salaris en de tien miljoen die hij daar jaarlijks opstreek. Een goedkoop buitenkansje dus voor Mannaert en co?

Ten Hag zou een ideale opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

3
3
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

87
87
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

78
78
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

103
103
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

313
313
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

129
129
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

322
322
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

350
350
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

489
489
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

471
471
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

200
200
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

310
310
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

255
255
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

362
362
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

367
367
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

546
546
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

273
273
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

337
337
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

356
356
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

441
441
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

280
280
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

368
368
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

722
722
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

494
494
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

170
170

Meer sportnieuws