'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

1174 stemmen
'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

Officieel moet hij nog aan de kant worden gezet, maar de dagen van Domenico Tedesco als bondscoach van de Rode Duivels lijken toch alsmaar meer geteld. Vincent Mannaert blijkt nu al volop op zoek naar een opvolger voor de Italiaanse Duitser. Al verloopt dat niet helemaal van een leien dakje.

Tenslotte mocht de voetbalbond reeds heel wat namen van de shortlist schrappen. Zo lieten topkandidaten als Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud'homme en Philippe Clement naar verluidt verstaan dat ze geen interesse hebben in de vacature. Tenzij het Karel Geraerts wordt lijkt de kans dus groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez toch opnieuw een buitenlander het roer in handen krijgt.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Verlanglijstje van Mannaert

Bij voorkeur iemand die momenteel niet elders aan de slag is: gelet op de financiële perikelen in Tubeke hoeft de KBVB liever geen afkoopsom op te hoesten. Mannaert voerde in dat opzicht vergaande gesprekken met Sergio Conceição, die echter afhaakte toen AC Milan op de proppen kwam. Het Nieuwsblad besloot dan ook om een handje toe te steken met een overzicht van beschikbare opties.

Daarop prijken een pak ronkende namen. Denk maar aan het Duitse duo Joachim Löw en Jürgen Klinnsman, die al de nodige ervaring hebben als bondscoach. Julen Lopetegui, Massimiliano Allegri, David Moyes, Maurizio Sarri en Rafael Benitez leggen ook fraaie adelbrieven voor. Net zoals Niko Kovac, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo en Xavi, die vooral naam maakten tijdens hun actieve carrière.

Ten Hag naar Rode Duivels?

Paulo Fonseca, Graham Potter, Edin Terzic, Roger Schmidt en Igor Tudor spreken misschien net iets minder tot de verbeelding maar komen eveneens in aanmerking, terwijl Rudi Garcia en Kasper Hjulmand eerder al aan de Rode Duivels werden gelinkt. Of zoekt Mannaert zijn heil in Nederland, waar zowel Mark van Bommel, Louis van Gaal als Giovanni van Bronckhorst voor het oprapen liggen?

Dat geldt ook voor Erik ten Hag, wie weet wel de meest realistische piste. "Aast op sportieve revanche en een WK als bondscoach spreekt hem wel aan", klinkt het. Bovendien is hij wellicht geen dure vogel, want tot dan moet Manchester United het verschil bijpassen tussen zijn nieuwe salaris en de tien miljoen die hij daar jaarlijks opstreek. Een goedkoop buitenkansje dus voor Mannaert en co?

Ten Hag zou een ideale opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

63
63
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

135
135
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

85
85
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

36
36
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

467
467
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

81
81
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

102
102
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

135
135
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

129
129
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

57
57
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

402
402
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

127
127
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

154
154
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

159
159
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

189
189
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

562
562
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

158
158
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

158
158
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

403
403
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

352
352
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

787
787
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

261
261

Meer sportnieuws