'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

door
'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

Officieel moet hij nog aan de kant worden gezet, maar de dagen van Domenico Tedesco als bondscoach van de Rode Duivels lijken toch alsmaar meer geteld. Vincent Mannaert blijkt nu al volop op zoek naar een opvolger voor de Italiaanse Duitser. Al verloopt dat niet helemaal van een leien dakje.

Tenslotte mocht de voetbalbond reeds heel wat namen van de shortlist schrappen. Zo lieten topkandidaten als Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud'homme en Philippe Clement naar verluidt verstaan dat ze geen interesse hebben in de vacature. Tenzij het Karel Geraerts wordt lijkt de kans dus groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez toch opnieuw een buitenlander het roer in handen krijgt.

LEES OOK: 'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Verlanglijstje van Mannaert

Bij voorkeur iemand die momenteel niet elders aan de slag is: gelet op de financiële perikelen in Tubeke hoeft de KBVB liever geen afkoopsom op te hoesten. Mannaert voerde in dat opzicht vergaande gesprekken met Sergio Conceição, die echter afhaakte toen AC Milan op de proppen kwam. Het Nieuwsblad besloot dan ook om een handje toe te steken met een overzicht van beschikbare opties.

Daarop prijken een pak ronkende namen. Denk maar aan het Duitse duo Joachim Löw en Jürgen Klinnsman, die al de nodige ervaring hebben als bondscoach. Julen Lopetegui, Massimiliano Allegri, David Moyes, Maurizio Sarri en Rafael Benitez leggen ook fraaie adelbrieven voor. Net zoals Niko Kovac, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo en Xavi, die vooral naam maakten tijdens hun actieve carrière.

Ten Hag naar Rode Duivels?

Paulo Fonseca, Graham Potter, Edin Terzic, Roger Schmidt en Igor Tudor spreken misschien net iets minder tot de verbeelding maar komen eveneens in aanmerking, terwijl Rudi Garcia en Kasper Hjulmand eerder al aan de Rode Duivels werden gelinkt. Of zoekt Mannaert zijn heil in Nederland, waar zowel Mark van Bommel, Louis van Gaal als Giovanni van Bronckhorst voor het oprapen liggen?

Dat geldt ook voor Erik ten Hag, wie weet wel de meest realistische piste. "Aast op sportieve revanche en een WK als bondscoach spreekt hem wel aan", klinkt het. Bovendien is hij wellicht geen dure vogel, want tot dan moet Manchester United het verschil bijpassen tussen zijn nieuwe salaris en de tien miljoen die hij daar jaarlijks opstreek. Een goedkoop buitenkansje dus voor Mannaert en co?

Ten Hag zou een ideale opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

23
23
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

49
49
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

26
26
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

121
121
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

172
172
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

562
562
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

243
243
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

99
99
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

719
719
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

193
193
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

327
327
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

689
689
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws