'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

door
'Tedesco out: Mannaert verrast met kandidaat-bondscoach'

Officieel moet hij nog aan de kant worden gezet, maar de dagen van Domenico Tedesco als bondscoach van de Rode Duivels lijken toch alsmaar meer geteld. Vincent Mannaert blijkt nu al volop op zoek naar een opvolger voor de Italiaanse Duitser. Al verloopt dat niet helemaal van een leien dakje.

Tenslotte mocht de voetbalbond reeds heel wat namen van de shortlist schrappen. Zo lieten topkandidaten als Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud'homme en Philippe Clement naar verluidt verstaan dat ze geen interesse hebben in de vacature. Tenzij het Karel Geraerts wordt lijkt de kans dus groot dat er na Tedesco en Roberto Martinez toch opnieuw een buitenlander het roer in handen krijgt.

LEES OOK: 'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Verlanglijstje van Mannaert

Bij voorkeur iemand die momenteel niet elders aan de slag is: gelet op de financiële perikelen in Tubeke hoeft de KBVB liever geen afkoopsom op te hoesten. Mannaert voerde in dat opzicht vergaande gesprekken met Sergio Conceição, die echter afhaakte toen AC Milan op de proppen kwam. Het Nieuwsblad besloot dan ook om een handje toe te steken met een overzicht van beschikbare opties.

Daarop prijken een pak ronkende namen. Denk maar aan het Duitse duo Joachim Löw en Jürgen Klinnsman, die al de nodige ervaring hebben als bondscoach. Julen Lopetegui, Massimiliano Allegri, David Moyes, Maurizio Sarri en Rafael Benitez leggen ook fraaie adelbrieven voor. Net zoals Niko Kovac, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo en Xavi, die vooral naam maakten tijdens hun actieve carrière.

Ten Hag naar Rode Duivels?

Paulo Fonseca, Graham Potter, Edin Terzic, Roger Schmidt en Igor Tudor spreken misschien net iets minder tot de verbeelding maar komen eveneens in aanmerking, terwijl Rudi Garcia en Kasper Hjulmand eerder al aan de Rode Duivels werden gelinkt. Of zoekt Mannaert zijn heil in Nederland, waar zowel Mark van Bommel, Louis van Gaal als Giovanni van Bronckhorst voor het oprapen liggen?

Dat geldt ook voor Erik ten Hag, wie weet wel de meest realistische piste. "Aast op sportieve revanche en een WK als bondscoach spreekt hem wel aan", klinkt het. Bovendien is hij wellicht geen dure vogel, want tot dan moet Manchester United het verschil bijpassen tussen zijn nieuwe salaris en de tien miljoen die hij daar jaarlijks opstreek. Een goedkoop buitenkansje dus voor Mannaert en co?

Ten Hag zou een ideale opvolger zijn voor Tedesco

Meest recent

‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

20
20
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

144
144
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

20
20
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

197
197
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

18
18
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

237
237
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

29
29
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

257
257
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

267
267
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

91
91
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

153
153
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

321
321
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

121
121
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

415
415
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

102
102
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

33
33
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

136
136
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

597
597
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

91
91
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

236
236
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

227
227
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

129
129
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

342
342
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

127
127

Meer sportnieuws