Hubert vindt oplossing defensie, Beerschot met RSCA-killer

172 stemmen
Hubert vindt oplossing defensie, Beerschot met RSCA-killer

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin nemen Beerschot VA en RSC Anderlecht het tegen mekaar op. Scheidsrechter Bram Van Driessche fluit de wedstrijd op 't Kiel om 20u30 op gang.

Beerschot is als promovendus bezig aan een tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League en staat troosteloos laatste. De bekercampagne mag daarentegen wel gezien worden. Zo werden eerder al Club Luik en KV Mechelen gewipt. Anderlecht moet de volgende in dat rijtje worden. Het vooruitzicht op een halve finale tegen aartsrivaal Antwerp FC, zal alleen maar voor extra motivatie zorgen.

In aanloop naar de match kondigde Beerschot alvast de komst van Sahabo aan. De middenvelder wordt gehuurd van Standard, maar is nog niet klaar om te starten. Coach Kuyt kiest dan ook grotendeels voor de gekende namen. Het is daarbij vooral uitkijken naar Al-Sahafi, dit seizoen al goed voor drie goals tegen RSCA. Ook Colassin zal zich ongetwijfeld weer willen tonen tegen zijn ex-club.

LEES OOK: Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

Defensief gehavend RSCA

Anderlecht is nog steeds op drie fronten actief en hoopt dat dit na donderdagavond nog steeds het geval is. Maar coach Hubert zal op 't Kiel wel moeten schuiven met zijn pionnen. Vooral dan in de achterhoede. Vertonghen is immers opnieuw uitgevallen en Jørgensen staat op vertrekken. In afwachting van versterking moet Hubert dus improviseren.

Zoals verwacht besluit hij om Dendoncker een rijtje achteruit te trekken. Hij neemt in het centrum van de defensie plaats naast Simic. Sardella maakt dan weer zijn rentree in de basiself als rechtsback, Augustinsson vervangt de geblesseerde Ndiaye op links. De jonge Degreef start als spelmaker met Rits en Leoni in zijn rug. Voorin krijgt Vazquez de voorkeur op Dolberg.

🚀

Wie haalt de halve finale?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

0
0
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

24
24
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

68
68
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

88
88
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

42
42
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

82
82
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

157
157
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

194
194
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

205
205
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

385
385
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

132
132
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

47
47
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

213
213
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

247
247
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

518
518
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

286
286
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

445
445
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

126
126
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

310
310
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

303
303
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

273
273
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

357
357
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1363
1363
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

308
308

Meer sportnieuws