Hubert vindt oplossing defensie, Beerschot met RSCA-killer

door
Hubert vindt oplossing defensie, Beerschot met RSCA-killer

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Daarin nemen Beerschot VA en RSC Anderlecht het tegen mekaar op. Scheidsrechter Bram Van Driessche fluit de wedstrijd op 't Kiel om 20u30 op gang.

Beerschot is als promovendus bezig aan een tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League en staat troosteloos laatste. De bekercampagne mag daarentegen wel gezien worden. Zo werden eerder al Club Luik en KV Mechelen gewipt. Anderlecht moet de volgende in dat rijtje worden. Het vooruitzicht op een halve finale tegen aartsrivaal Antwerp FC, zal alleen maar voor extra motivatie zorgen.

In aanloop naar de match kondigde Beerschot alvast de komst van Sahabo aan. De middenvelder wordt gehuurd van Standard, maar is nog niet klaar om te starten. Coach Kuyt kiest dan ook grotendeels voor de gekende namen. Het is daarbij vooral uitkijken naar Al-Sahafi, dit seizoen al goed voor drie goals tegen RSCA. Ook Colassin zal zich ongetwijfeld weer willen tonen tegen zijn ex-club.

LEES OOK: Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Defensief gehavend RSCA

Anderlecht is nog steeds op drie fronten actief en hoopt dat dit na donderdagavond nog steeds het geval is. Maar coach Hubert zal op 't Kiel wel moeten schuiven met zijn pionnen. Vooral dan in de achterhoede. Vertonghen is immers opnieuw uitgevallen en Jørgensen staat op vertrekken. In afwachting van versterking moet Hubert dus improviseren.

Zoals verwacht besluit hij om Dendoncker een rijtje achteruit te trekken. Hij neemt in het centrum van de defensie plaats naast Simic. Sardella maakt dan weer zijn rentree in de basiself als rechtsback, Augustinsson vervangt de geblesseerde Ndiaye op links. De jonge Degreef start als spelmaker met Rits en Leoni in zijn rug. Voorin krijgt Vazquez de voorkeur op Dolberg.

Wie haalt de halve finale?

Meest recent

KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

1
1
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

4
4
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

38
38
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

32
32
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

25
25
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

203
203
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

33
33
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

73
73
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

32
32
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

97
97
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

103
103
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

65
65
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

184
184
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

189
189
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

527
527
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

89
89
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

145
145
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

41
41
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

378
378
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

190
190
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

104
104
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

79
79
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

433
433
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

468
468
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

230
230

Meer sportnieuws