'Club shopt in eigen land: eerste zomeraanwinst al binnen'

949
'Club shopt in eigen land: eerste zomeraanwinst al binnen'

Club Brugge is niet van plan om tijdens de wintermercato een waslijst aan nieuwe spelers aan te trekken. Maar de landskampioen blijft niet blind voor interessante opportuniteiten voor de langere termijn. Zo zou Blauw-Zwart al dicht bij een eerste aanwinst voor volgend seizoen staan.

De Bruggelingen hebben de voorbije seizoen een enorme stap voorwaarts gezet wat betreft de eigen opleiding. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd. Met Guillian Preud'homme kreeg de jeugdopleiding zelfs een eigen CEO.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

LEES OOK: Patro zit in zak en as na wereldgoal Club NXT in CPL

Goudhaantje van Seraing

Club wil dan ook verder gaan op die ingeslagen weg. Men blijft dan ook verder investeren in de opleiding van jongeren. Ondertussen wordt ook elders gespeurd naar veelbelovend talent om al op jonge leeftijd naar Brugge te halen. En daarvoor worden niet alleen de buitenlandse markten afgeschuimd.

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Club Brugge op punt staat een jong talent uit eigen land te strikken. Meer bepaald Sacha Marloye. De rechtsachter is nog altijd maar 17 jaar, maar liet al heel wat veelbelovende dingen zien bij RFC Seraing. Ook dit seizoen maakt hij op geregelde basis speelminuten in de Challenger Pro League.

In de zomer naar Club Nxt

Afgelopen zomer toonde Ajax naar verluidt al interesse. Marloye bleef zijn huidige club toen trouw, maar lijkt nu alsnog een stap voorwaarts te zetten. Bij Club zou een contract van twee seizoenen, met optie om te verlengen, klaar liggen. Daarover zouden de betrokken partijen inmiddels akkoord zijn. Wel zal Marloye eerst het seizoen afwerken bij Seraing. Komende zomer maakt hij dan de overstap naar Brugge, waar hij via Club Nxt een plaats in de eerste ploeg zal proberen af te dwingen.

Club heeft momenteel de beste jeugdwerking van België ...

Meest recent

In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

128
128
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

238
238
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

12
12
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

50
50
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

138
138
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

281
281
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

70
70
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

195
195
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

133
133
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1030
1030
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

57
57
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

365
365
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

80
80
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

413
413
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

680
680
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1257
1257
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

446
446
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

409
409
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

480
480
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

284
284
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

242
242
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

181
181
Standard zet prima competitiestart verder tegen zwalpend OHL

Het contrast tussen OHL en Standard kan voorlopig niet groter zijn. Terwijl de thuisploeg na drie ...

136
136
Cercle botst nu ook op promovendus: droomstart voor Lommel

Lommel heeft zich voorlopig probleemloos aangepast aan het niveau van de Jupiler Pro League. De ...

69
69

Meer sportnieuws