'Club shopt in eigen land: eerste zomeraanwinst al binnen'

door
'Club shopt in eigen land: eerste zomeraanwinst al binnen'

Club Brugge is niet van plan om tijdens de wintermercato een waslijst aan nieuwe spelers aan te trekken. Maar de landskampioen blijft niet blind voor interessante opportuniteiten voor de langere termijn. Zo zou Blauw-Zwart al dicht bij een eerste aanwinst voor volgend seizoen staan.

De Bruggelingen hebben de voorbije seizoen een enorme stap voorwaarts gezet wat betreft de eigen opleiding. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd. Met Guillian Preud'homme kreeg de jeugdopleiding zelfs een eigen CEO.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

LEES OOK: Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

Goudhaantje van Seraing

Club wil dan ook verder gaan op die ingeslagen weg. Men blijft dan ook verder investeren in de opleiding van jongeren. Ondertussen wordt ook elders gespeurd naar veelbelovend talent om al op jonge leeftijd naar Brugge te halen. En daarvoor worden niet alleen de buitenlandse markten afgeschuimd.

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Club Brugge op punt staat een jong talent uit eigen land te strikken. Meer bepaald Sacha Marloye. De rechtsachter is nog altijd maar 17 jaar, maar liet al heel wat veelbelovende dingen zien bij RFC Seraing. Ook dit seizoen maakt hij op geregelde basis speelminuten in de Challenger Pro League.

In de zomer naar Club Nxt

Afgelopen zomer toonde Ajax naar verluidt al interesse. Marloye bleef zijn huidige club toen trouw, maar lijkt nu alsnog een stap voorwaarts te zetten. Bij Club zou een contract van twee seizoenen, met optie om te verlengen, klaar liggen. Daarover zouden de betrokken partijen inmiddels akkoord zijn. Wel zal Marloye eerst het seizoen afwerken bij Seraing. Komende zomer maakt hij dan de overstap naar Brugge, waar hij via Club Nxt een plaats in de eerste ploeg zal proberen af te dwingen.

Club heeft momenteel de beste jeugdwerking van België ...

Meest recent

Anderlecht met handen in het haar: maken ze dezelfde fout?

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

11
11
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

22
22
Anderlecht stomverbaasd: "Ik ben onder de indruk"

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

43
43
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

111
111
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

21
21
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

40
40
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

63
63
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

440
440
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

343
343
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

260
260
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

87
87
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

644
644
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

586
586
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

311
311
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

122
122
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

163
163
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

58
58
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

84
84
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

433
433
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

59
59
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

70
70
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

157
157
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

154
154
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

48
48

Meer sportnieuws