'Club shopt in eigen land: eerste zomeraanwinst al binnen'

door
'Club shopt in eigen land: eerste zomeraanwinst al binnen'

Club Brugge is niet van plan om tijdens de wintermercato een waslijst aan nieuwe spelers aan te trekken. Maar de landskampioen blijft niet blind voor interessante opportuniteiten voor de langere termijn. Zo zou Blauw-Zwart al dicht bij een eerste aanwinst voor volgend seizoen staan.

De Bruggelingen hebben de voorbije seizoen een enorme stap voorwaarts gezet wat betreft de eigen opleiding. Zo werd het jeugddepartement aanzienlijk geprofessionaliseerd en de doorstroming naar de eerste ploeg verder gestroomlijnd. Met Guillian Preud'homme kreeg de jeugdopleiding zelfs een eigen CEO.

Die aanpak wierp inmiddels zijn vruchten af. Jeugdproduct Charles De Ketelaere groeide na enkele succesvolle seizoenen bij de A-ploeg zelfs uit tot één van de duurste uitgaande transfers ooit bij Blauw-Zwart. En momenteel maken opnieuw enkele zelf opgeleide jongens deel uit van het eerste elftal.

LEES OOK: ‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Goudhaantje van Seraing

Club wil dan ook verder gaan op die ingeslagen weg. Men blijft dan ook verder investeren in de opleiding van jongeren. Ondertussen wordt ook elders gespeurd naar veelbelovend talent om al op jonge leeftijd naar Brugge te halen. En daarvoor worden niet alleen de buitenlandse markten afgeschuimd.

Zo meldt transferwatcher Sacha Tavolieri dat Club Brugge op punt staat een jong talent uit eigen land te strikken. Meer bepaald Sacha Marloye. De rechtsachter is nog altijd maar 17 jaar, maar liet al heel wat veelbelovende dingen zien bij RFC Seraing. Ook dit seizoen maakt hij op geregelde basis speelminuten in de Challenger Pro League.

In de zomer naar Club Nxt

Afgelopen zomer toonde Ajax naar verluidt al interesse. Marloye bleef zijn huidige club toen trouw, maar lijkt nu alsnog een stap voorwaarts te zetten. Bij Club zou een contract van twee seizoenen, met optie om te verlengen, klaar liggen. Daarover zouden de betrokken partijen inmiddels akkoord zijn. Wel zal Marloye eerst het seizoen afwerken bij Seraing. Komende zomer maakt hij dan de overstap naar Brugge, waar hij via Club Nxt een plaats in de eerste ploeg zal proberen af te dwingen.

Club heeft momenteel de beste jeugdwerking van België ...

Meest recent

Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

77
77
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

120
120
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

166
166
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

47
47
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

336
336
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

226
226
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

65
65
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

51
51
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

136
136
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

502
502
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

257
257
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

57
57
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

85
85
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

56
56
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

34
34
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

412
412
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

336
336
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

131
131
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

206
206
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

133
133
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

78
78
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

209
209
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

463
463

Meer sportnieuws