'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

586
'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe spits en heeft de Guinese aanvaller Mohamed Bayo van Lille OSC op het oog. De 26-jarige Bayo, bekend om zijn doelpunten, heeft echter een tumultueus verleden, met verschillende incidenten buiten het veld, waaronder een strafrechtelijke veroordeling en disciplinaire problemen bij zijn vorige clubs. Ondanks zijn talent is zijn carrière bij Lille vastgelopen door zowel sportieve als persoonlijke misstappen. Antwerp lijkt geïnteresseerd in een uitleenbeurt met optie tot koop, maar moet voorzichtig zijn gezien zijn verleden.

LEES OOK: Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Antwerp op zoek naar nieuwe spits

Antwerp FC kampt met een krappe kern, die kwalitatief niet breed genoeg is. Coach Jonas De Roeck heeft te weinig opties op de bank en de club ziet het als prioriteit om de ploeg in januari te versterken, binnen de financiële mogelijkheden uiteraard.

Volgens Het Laatste Nieuws staat een back-up voor Vincent Janssen bovenaan het verlanglijstje van de club. De enige diepe spits in de selectie is momenteel Janssen zelf, en dat is een risico dat de Great Old niet langer wil nemen.

De Roeck gaf eerder aan dat een extra spits een logische stap is, maar dat alles moet kloppen: de juiste speler, het juiste moment en de juiste prijs. Marc Overmars, sportief directeur bij Antwerp, moet hierbij rekening houden met de nieuwe financiële realiteit van de club.

Dat betekent dat hij op zoek moet naar een betaalbare spits die niet alleen direct iets kan toevoegen, maar ook op termijn een potentiële meerwaarde heeft.

Topschutter Ligue 2 van 14 miljoen euro

Volgens L’Equipe staat Mohamed Bayo van Lille OSC op de lijst van Antwerp FC. De spits, die vorig weekend uit de selectie viel voor de vorige thuismatch in de Ligue 1 tegen FC Nantes (1-1) , zou eind deze maand Lille kunnen verlaten.

Antwerp is een van de clubs die het meest geïnteresseerd is in de Guinese spits. Er wordt vooral gedacht aan een uitleenbeurt met een aankoopoptie. Ook Angers SCO was bereid om een contract aan te bieden aan Bayo, maar niet iedereen bij de Franse club is unaniem om hem aan te trekken.

Saint-Etienne heeft ondertussen ook de piste-Bayo uitgesloten. De spits staat nochtans bekend als een doelpuntenmachine, hij was onder meer topschutter in de Ligue 2, en een spits met kwaliteiten.

In 2022 tekende hij een contract bij Lille, dat maar liefst 14 miljoen euro betaalde aan Clermont-Ferrand.

Bayo naar de exit bij Lille OSC

Mohamed Bayo is een veelzijdige aanvaller met snelheid, kracht en feeling. De atletische spits (1m88, 76kg) valt op door zijn killersinstinct en zijn kwaliteiten voor het doel.

Opportunistisch en nauwkeurig in de zone van de waarheid, heeft hij een compleet profiel met een goede techniek en een sterk vermogen om inspanningen te herhalen en de verdediging last te bezorgen. Bayo is genereus in zijn inspanningen en geeft nooit op.

Hij arriveerde met hoge verwachtingen bij Lille OSC en heeft een aantal seizoenen moeite gehad om zich te vestigen. Ondanks zijn overduidelijke talent laten zijn consistentie en betrokkenheid toch wel te wensen over.

Bayo kon niet doorbreken bij Lille en hij had ongetwijfeld een andere carrière voor ogen. De planning was dat hij zou doorbreken in Noord-Frankrijk en vervolgens naar de Europese top zou verhuizen.

Geblokkeerd door de concurrentie van Jonathan David, die in topvorm verkeert, beseft de 26-jarige dat er geen plaats meer voor hem is bij Lille.

De fratsen van Bayo zijn niet meer bij te houden

Mohamed Bayo maakt momenteel niet de carrière die hij voor ogen had omdat hij vaak in de fout ging door extrasportieve redenen. In oktober 2021 werd Bayo in Frankrijk in hechtenis genomen na een vluchtmisdrijf na een verkeersongeval.

Hij had van de rechtbank in Clermont-Ferrand een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden gekregen voor "rijden onder invloed van alcohol" en "onopzettelijke verwondingen".

In de zomer van 2022 werd Bayo gezien op video in een bar aan de vooravond van de match Lille OSC tegen Paris Saint-Germain. Bayo werd voor de match door de club verbannen uit het eerste elftal en kreeg een boete van 75.000 euro.

“Het is een gebrek aan respect richting de club, een gebrek aan respect richting de technische staf en ook onze supporters”, stelde de club.

Bayo ging ook in de clinch met Christopher Operi van Le Havre, de club die hem vorig seizoen leende. Kapitein Arouna Sanganté werd zelfs gedwongen om Bayo tegen te houden.

Bij Lille heeft het publiek ook een spottend liedje verzonnen voor Bayo: “Een Ricard voor Momo Bayo, hi ha hi ha ho!”

Antwerp moet Bayo halen

Meest recent

Tijdperk-Ronaldo bij Portugal voorbij na straffe zet?

Nadat het enkele dagen geleden Wales al verslagen had, heeft Portugal zondagavond ook zijn tweede ...

26
26
Pijnlijke conclusie Duitsland: "Kijk naar Tzolis en Karetsas"

Met vier wereldtitels en drie Europese titels oogt het palmares van Duitsland indrukwekkend, maar de ...

36
36
Brandon Mechele raakt Brugse fans met emotioneel bericht

Brandon Mechele laat zich deze keer van een opvallend andere kant zien. De verdediger van Club ...

32
32
Pijnlijke eerste nederlaag Klopp, blunder redt Portugal

Er stonden zondagavond nog twee wedstrijden op het programma in de A-liga van de Nations League. ...

54
54
Duivel beleefde harde leerschool op WK: "Dat betaal je cash"

De Rode Duivels hopen maandagavond tegen Frankrijk al het goede van vorige vrijdag te bevestigen. ...

23
23
'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

32
32
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

31
31
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

79
79
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

83
83
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

162
162
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

91
91
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

378
378
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

54
54
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

342
342
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

37
37
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

95
95
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

68
68
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

131
131
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

192
192
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

27
27
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

325
325
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

254
254
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

249
249
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

684
684
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

71
71

Meer sportnieuws