'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

door
'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe spits en heeft de Guinese aanvaller Mohamed Bayo van Lille OSC op het oog. De 26-jarige Bayo, bekend om zijn doelpunten, heeft echter een tumultueus verleden, met verschillende incidenten buiten het veld, waaronder een strafrechtelijke veroordeling en disciplinaire problemen bij zijn vorige clubs. Ondanks zijn talent is zijn carrière bij Lille vastgelopen door zowel sportieve als persoonlijke misstappen. Antwerp lijkt geïnteresseerd in een uitleenbeurt met optie tot koop, maar moet voorzichtig zijn gezien zijn verleden.

LEES OOK: Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp op zoek naar nieuwe spits

Antwerp FC kampt met een krappe kern, die kwalitatief niet breed genoeg is. Coach Jonas De Roeck heeft te weinig opties op de bank en de club ziet het als prioriteit om de ploeg in januari te versterken, binnen de financiële mogelijkheden uiteraard.

Volgens Het Laatste Nieuws staat een back-up voor Vincent Janssen bovenaan het verlanglijstje van de club. De enige diepe spits in de selectie is momenteel Janssen zelf, en dat is een risico dat de Great Old niet langer wil nemen.

De Roeck gaf eerder aan dat een extra spits een logische stap is, maar dat alles moet kloppen: de juiste speler, het juiste moment en de juiste prijs. Marc Overmars, sportief directeur bij Antwerp, moet hierbij rekening houden met de nieuwe financiële realiteit van de club.

Dat betekent dat hij op zoek moet naar een betaalbare spits die niet alleen direct iets kan toevoegen, maar ook op termijn een potentiële meerwaarde heeft.

Topschutter Ligue 2 van 14 miljoen euro

Volgens L’Equipe staat Mohamed Bayo van Lille OSC op de lijst van Antwerp FC. De spits, die vorig weekend uit de selectie viel voor de vorige thuismatch in de Ligue 1 tegen FC Nantes (1-1) , zou eind deze maand Lille kunnen verlaten.

Antwerp is een van de clubs die het meest geïnteresseerd is in de Guinese spits. Er wordt vooral gedacht aan een uitleenbeurt met een aankoopoptie. Ook Angers SCO was bereid om een contract aan te bieden aan Bayo, maar niet iedereen bij de Franse club is unaniem om hem aan te trekken.

Saint-Etienne heeft ondertussen ook de piste-Bayo uitgesloten. De spits staat nochtans bekend als een doelpuntenmachine, hij was onder meer topschutter in de Ligue 2, en een spits met kwaliteiten.

In 2022 tekende hij een contract bij Lille, dat maar liefst 14 miljoen euro betaalde aan Clermont-Ferrand.

Bayo naar de exit bij Lille OSC

Mohamed Bayo is een veelzijdige aanvaller met snelheid, kracht en feeling. De atletische spits (1m88, 76kg) valt op door zijn killersinstinct en zijn kwaliteiten voor het doel.

Opportunistisch en nauwkeurig in de zone van de waarheid, heeft hij een compleet profiel met een goede techniek en een sterk vermogen om inspanningen te herhalen en de verdediging last te bezorgen. Bayo is genereus in zijn inspanningen en geeft nooit op.

Hij arriveerde met hoge verwachtingen bij Lille OSC en heeft een aantal seizoenen moeite gehad om zich te vestigen. Ondanks zijn overduidelijke talent laten zijn consistentie en betrokkenheid toch wel te wensen over.

Bayo kon niet doorbreken bij Lille en hij had ongetwijfeld een andere carrière voor ogen. De planning was dat hij zou doorbreken in Noord-Frankrijk en vervolgens naar de Europese top zou verhuizen.

Geblokkeerd door de concurrentie van Jonathan David, die in topvorm verkeert, beseft de 26-jarige dat er geen plaats meer voor hem is bij Lille.

De fratsen van Bayo zijn niet meer bij te houden

Mohamed Bayo maakt momenteel niet de carrière die hij voor ogen had omdat hij vaak in de fout ging door extrasportieve redenen. In oktober 2021 werd Bayo in Frankrijk in hechtenis genomen na een vluchtmisdrijf na een verkeersongeval.

Hij had van de rechtbank in Clermont-Ferrand een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden gekregen voor "rijden onder invloed van alcohol" en "onopzettelijke verwondingen".

In de zomer van 2022 werd Bayo gezien op video in een bar aan de vooravond van de match Lille OSC tegen Paris Saint-Germain. Bayo werd voor de match door de club verbannen uit het eerste elftal en kreeg een boete van 75.000 euro.

“Het is een gebrek aan respect richting de club, een gebrek aan respect richting de technische staf en ook onze supporters”, stelde de club.

Bayo ging ook in de clinch met Christopher Operi van Le Havre, de club die hem vorig seizoen leende. Kapitein Arouna Sanganté werd zelfs gedwongen om Bayo tegen te houden.

Bij Lille heeft het publiek ook een spottend liedje verzonnen voor Bayo: “Een Ricard voor Momo Bayo, hi ha hi ha ho!”

🚀

Antwerp moet Bayo halen

Meest recent

'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

9
9
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

29
29
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

21
21
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

279
279
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

88
88
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

174
174
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

35
35
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

52
52
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

78
78
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

332
332
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

223
223
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

206
206
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

259
259
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

77
77
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

527
527
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

745
745
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

226
226
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

269
269
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

327
327
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

545
545
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

719
719
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

418
418

Meer sportnieuws