'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

door
'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe spits en heeft de Guinese aanvaller Mohamed Bayo van Lille OSC op het oog. De 26-jarige Bayo, bekend om zijn doelpunten, heeft echter een tumultueus verleden, met verschillende incidenten buiten het veld, waaronder een strafrechtelijke veroordeling en disciplinaire problemen bij zijn vorige clubs. Ondanks zijn talent is zijn carrière bij Lille vastgelopen door zowel sportieve als persoonlijke misstappen. Antwerp lijkt geïnteresseerd in een uitleenbeurt met optie tot koop, maar moet voorzichtig zijn gezien zijn verleden.

LEES OOK: 'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Antwerp op zoek naar nieuwe spits

Antwerp FC kampt met een krappe kern, die kwalitatief niet breed genoeg is. Coach Jonas De Roeck heeft te weinig opties op de bank en de club ziet het als prioriteit om de ploeg in januari te versterken, binnen de financiële mogelijkheden uiteraard.

Volgens Het Laatste Nieuws staat een back-up voor Vincent Janssen bovenaan het verlanglijstje van de club. De enige diepe spits in de selectie is momenteel Janssen zelf, en dat is een risico dat de Great Old niet langer wil nemen.

De Roeck gaf eerder aan dat een extra spits een logische stap is, maar dat alles moet kloppen: de juiste speler, het juiste moment en de juiste prijs. Marc Overmars, sportief directeur bij Antwerp, moet hierbij rekening houden met de nieuwe financiële realiteit van de club.

Dat betekent dat hij op zoek moet naar een betaalbare spits die niet alleen direct iets kan toevoegen, maar ook op termijn een potentiële meerwaarde heeft.

Topschutter Ligue 2 van 14 miljoen euro

Volgens L’Equipe staat Mohamed Bayo van Lille OSC op de lijst van Antwerp FC. De spits, die vorig weekend uit de selectie viel voor de vorige thuismatch in de Ligue 1 tegen FC Nantes (1-1) , zou eind deze maand Lille kunnen verlaten.

Antwerp is een van de clubs die het meest geïnteresseerd is in de Guinese spits. Er wordt vooral gedacht aan een uitleenbeurt met een aankoopoptie. Ook Angers SCO was bereid om een contract aan te bieden aan Bayo, maar niet iedereen bij de Franse club is unaniem om hem aan te trekken.

Saint-Etienne heeft ondertussen ook de piste-Bayo uitgesloten. De spits staat nochtans bekend als een doelpuntenmachine, hij was onder meer topschutter in de Ligue 2, en een spits met kwaliteiten.

In 2022 tekende hij een contract bij Lille, dat maar liefst 14 miljoen euro betaalde aan Clermont-Ferrand.

Bayo naar de exit bij Lille OSC

Mohamed Bayo is een veelzijdige aanvaller met snelheid, kracht en feeling. De atletische spits (1m88, 76kg) valt op door zijn killersinstinct en zijn kwaliteiten voor het doel.

Opportunistisch en nauwkeurig in de zone van de waarheid, heeft hij een compleet profiel met een goede techniek en een sterk vermogen om inspanningen te herhalen en de verdediging last te bezorgen. Bayo is genereus in zijn inspanningen en geeft nooit op.

Hij arriveerde met hoge verwachtingen bij Lille OSC en heeft een aantal seizoenen moeite gehad om zich te vestigen. Ondanks zijn overduidelijke talent laten zijn consistentie en betrokkenheid toch wel te wensen over.

Bayo kon niet doorbreken bij Lille en hij had ongetwijfeld een andere carrière voor ogen. De planning was dat hij zou doorbreken in Noord-Frankrijk en vervolgens naar de Europese top zou verhuizen.

Geblokkeerd door de concurrentie van Jonathan David, die in topvorm verkeert, beseft de 26-jarige dat er geen plaats meer voor hem is bij Lille.

De fratsen van Bayo zijn niet meer bij te houden

Mohamed Bayo maakt momenteel niet de carrière die hij voor ogen had omdat hij vaak in de fout ging door extrasportieve redenen. In oktober 2021 werd Bayo in Frankrijk in hechtenis genomen na een vluchtmisdrijf na een verkeersongeval.

Hij had van de rechtbank in Clermont-Ferrand een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden gekregen voor "rijden onder invloed van alcohol" en "onopzettelijke verwondingen".

In de zomer van 2022 werd Bayo gezien op video in een bar aan de vooravond van de match Lille OSC tegen Paris Saint-Germain. Bayo werd voor de match door de club verbannen uit het eerste elftal en kreeg een boete van 75.000 euro.

“Het is een gebrek aan respect richting de club, een gebrek aan respect richting de technische staf en ook onze supporters”, stelde de club.

Bayo ging ook in de clinch met Christopher Operi van Le Havre, de club die hem vorig seizoen leende. Kapitein Arouna Sanganté werd zelfs gedwongen om Bayo tegen te houden.

Bij Lille heeft het publiek ook een spottend liedje verzonnen voor Bayo: “Een Ricard voor Momo Bayo, hi ha hi ha ho!”

Antwerp moet Bayo halen

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

32
32
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

105
105
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

142
142
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

21
21
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

56
56
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

19
19
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

21
21
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

58
58
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

18
18
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

20
20
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

31
31
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

35
35
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

328
328
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

134
134
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

309
309
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

31
31
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

349
349
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

64
64
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws