'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

586 stemmen
'JPL-topclub stort zich op topschutter met schandaalgedrag'

Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe spits en heeft de Guinese aanvaller Mohamed Bayo van Lille OSC op het oog. De 26-jarige Bayo, bekend om zijn doelpunten, heeft echter een tumultueus verleden, met verschillende incidenten buiten het veld, waaronder een strafrechtelijke veroordeling en disciplinaire problemen bij zijn vorige clubs. Ondanks zijn talent is zijn carrière bij Lille vastgelopen door zowel sportieve als persoonlijke misstappen. Antwerp lijkt geïnteresseerd in een uitleenbeurt met optie tot koop, maar moet voorzichtig zijn gezien zijn verleden.

LEES OOK: Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp op zoek naar nieuwe spits

Antwerp FC kampt met een krappe kern, die kwalitatief niet breed genoeg is. Coach Jonas De Roeck heeft te weinig opties op de bank en de club ziet het als prioriteit om de ploeg in januari te versterken, binnen de financiële mogelijkheden uiteraard.

Volgens Het Laatste Nieuws staat een back-up voor Vincent Janssen bovenaan het verlanglijstje van de club. De enige diepe spits in de selectie is momenteel Janssen zelf, en dat is een risico dat de Great Old niet langer wil nemen.

De Roeck gaf eerder aan dat een extra spits een logische stap is, maar dat alles moet kloppen: de juiste speler, het juiste moment en de juiste prijs. Marc Overmars, sportief directeur bij Antwerp, moet hierbij rekening houden met de nieuwe financiële realiteit van de club.

Dat betekent dat hij op zoek moet naar een betaalbare spits die niet alleen direct iets kan toevoegen, maar ook op termijn een potentiële meerwaarde heeft.

Topschutter Ligue 2 van 14 miljoen euro

Volgens L’Equipe staat Mohamed Bayo van Lille OSC op de lijst van Antwerp FC. De spits, die vorig weekend uit de selectie viel voor de vorige thuismatch in de Ligue 1 tegen FC Nantes (1-1) , zou eind deze maand Lille kunnen verlaten.

Antwerp is een van de clubs die het meest geïnteresseerd is in de Guinese spits. Er wordt vooral gedacht aan een uitleenbeurt met een aankoopoptie. Ook Angers SCO was bereid om een contract aan te bieden aan Bayo, maar niet iedereen bij de Franse club is unaniem om hem aan te trekken.

Saint-Etienne heeft ondertussen ook de piste-Bayo uitgesloten. De spits staat nochtans bekend als een doelpuntenmachine, hij was onder meer topschutter in de Ligue 2, en een spits met kwaliteiten.

In 2022 tekende hij een contract bij Lille, dat maar liefst 14 miljoen euro betaalde aan Clermont-Ferrand.

Bayo naar de exit bij Lille OSC

Mohamed Bayo is een veelzijdige aanvaller met snelheid, kracht en feeling. De atletische spits (1m88, 76kg) valt op door zijn killersinstinct en zijn kwaliteiten voor het doel.

Opportunistisch en nauwkeurig in de zone van de waarheid, heeft hij een compleet profiel met een goede techniek en een sterk vermogen om inspanningen te herhalen en de verdediging last te bezorgen. Bayo is genereus in zijn inspanningen en geeft nooit op.

Hij arriveerde met hoge verwachtingen bij Lille OSC en heeft een aantal seizoenen moeite gehad om zich te vestigen. Ondanks zijn overduidelijke talent laten zijn consistentie en betrokkenheid toch wel te wensen over.

Bayo kon niet doorbreken bij Lille en hij had ongetwijfeld een andere carrière voor ogen. De planning was dat hij zou doorbreken in Noord-Frankrijk en vervolgens naar de Europese top zou verhuizen.

Geblokkeerd door de concurrentie van Jonathan David, die in topvorm verkeert, beseft de 26-jarige dat er geen plaats meer voor hem is bij Lille.

De fratsen van Bayo zijn niet meer bij te houden

Mohamed Bayo maakt momenteel niet de carrière die hij voor ogen had omdat hij vaak in de fout ging door extrasportieve redenen. In oktober 2021 werd Bayo in Frankrijk in hechtenis genomen na een vluchtmisdrijf na een verkeersongeval.

Hij had van de rechtbank in Clermont-Ferrand een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden gekregen voor "rijden onder invloed van alcohol" en "onopzettelijke verwondingen".

In de zomer van 2022 werd Bayo gezien op video in een bar aan de vooravond van de match Lille OSC tegen Paris Saint-Germain. Bayo werd voor de match door de club verbannen uit het eerste elftal en kreeg een boete van 75.000 euro.

“Het is een gebrek aan respect richting de club, een gebrek aan respect richting de technische staf en ook onze supporters”, stelde de club.

Bayo ging ook in de clinch met Christopher Operi van Le Havre, de club die hem vorig seizoen leende. Kapitein Arouna Sanganté werd zelfs gedwongen om Bayo tegen te houden.

Bij Lille heeft het publiek ook een spottend liedje verzonnen voor Bayo: “Een Ricard voor Momo Bayo, hi ha hi ha ho!”

Antwerp moet Bayo halen

Meest recent

Sensatie in Miami! Engeland pakt brons na spektakel met 10 goals

Engeland heeft beslag gelegd op de bronzen medaille op het WK 2026. In de troostfinale liepen de ...

48
48
'De Cat meteen genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht verlaten. De middenvelder waagt zich op zijn 18de aan een nieuw ...

137
137
'Olise-nieuws schokt Kompany: Bayern maakt zich sterk'

Zijn WK werd er eentje met ups en downs, maar over het algemeen kan Michael Olise terugblikken op ...

88
88
Vandenhaute krijgt direct waarschuwing na Antwerp-overname

Antwerp FC kan beginnen aan een nieuw hoofdstuk. Vrijdagavond werd de overname van de Great Old ...

163
163
Vlaamse overheid grijpt in: groot nieuws voor voetbalkijkers

De soap ronde wedstrijdbeelden in het Belgische voetbal deden afgelopen seizoen heel wat stof ...

383
383
Troostfinale WK 26: Tuchel en Deschamps gooien ploeg overhoop

Engeland en Frankrijk grepen uiteindelijk net naast een plekje in de WK-finale, maar hun toernooi ...

42
42
Spectaculair gerucht: Noa Lang terug naar Club Brugge?

Club Brugge gaat eerstdaags het nationale transferrecord verbreken. Zo is Christos Tzolis goed op ...

979
979
'Dortmund verslikt zich: grote twist rond Karetsas'

KRC Genk bereidt zich momenteel voor op de competitieopener tegen Zulte Waregem. Of coach Jess ...

547
547
Ruben Van Gucht zorgt voor heel wat ophef in Gent

Waar hij de voorbije weken ook verschijnt, hij trekt meteen de aandacht. Op televisie, op sociale ...

93
93
'Premier League davert: Chelsea kaapt megadeal met 137 mil'

Nu het WK er nagenoeg opzit, kan de zomermercato helemaal losbarsten. Dat is in de Premier League ...

135
135
KBVB aan zet: nieuwe bondscoach in aantocht?

Terwijl dit weekend de ontknoping van het WK 2026 wordt afgewerkt, is de KBVB-top volop bezig met ...

449
449
Grote zorgen om WK-finale, Spanje nu al getroffen

Zondagavond strijden Spanje en Argentinië in New Jersey om de wereldtitel. Maar daags voor de ...

244
244
Anderlecht panikeert: Wat flikt Sibierski nu op de mercato?

Antoine Sibierski zorgt met zijn nieuwste transferpiste meteen voor discussie bij Anderlecht. ...

710
710
'Onyedika heeft akkoord: openingsbod doet Club schrikken'

Nu de verkoop van Christos Tzolis zo goed als afgerond is, kan Club Brugge zich gaan toeleggen op ...

994
994
Wesley Sonck diep geraakt door harde woorden over zoon

De weg naar de top loopt zelden in een rechte lijn. Kritiek, twijfels en teleurstellingen horen er ...

147
147
Oefenduels: Union slikt doelpuntenkermis, Genk gaat onderuit

Nog minder dan een maand te gaan en de Jupiler Pro League trekt zich weer op gang. De eersteklassers ...

693
693
'PSG zet talentvolle basispion van Club Brugge op shortlist'

Paris Saint-Germain houdt de ontwikkelingen rond Kyriane Sabbe nauwlettend in de gaten. De 20-jarige ...

269
269
'Union SG stuurt twee 'floptransfers' door'

Union SG deed al waanzinnig veel goede transfers, maar er zaten ook al wat miscasts tussen. Twee ...

110
110
'Zulte Waregem drukt door voor nieuwe smaakmaker'

Zulte Waregem is zeker van plan zich nog te roeren op de transfermarkt. Essevee heeft volgens ...

462
462
Vertrekt Overmars na exit van Gheysens?

Wouter Vandenhaute heeft met een groep mensen Royal Antwerp FC overgenomen. Sommigen halen aan dat ...

580
580
'Anderlecht grijpt mis, Athletic de Bilbao wint het pleit'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

226
226
Sommer heeft héél duidelijke boodschap voor Club Brugge-fans

Yann Sommer maakte nog geen minuten tegen sc Heerenveen, maar dat zal in de volgende oefenpot wel ...

319
319
'STVV passeert weer langs de kassa'

STVV gaat weldra een volgende uitgaande transfer afronden. De Kanaries zijn momenteel nog volop aan ...

133
133
Oefenduels: wake up-call Standard, KVK geeft zege nipt weg

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichter. En dus werken de ...

210
210
'Toptransfer Tresoldi: Club krijgt deadline opgelegd'

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van Club Brugge. Zo staat de landskampioen op punt ...

900
900

Meer sportnieuws