Everton ontslaat coach vlak voor aftrap, Eredivisie-stunt Haller

119
Everton ontslaat coach vlak voor aftrap, Eredivisie-stunt Haller

In de Engelse FA Cup neemt Everton FC het donderdagavond op tegen Peterborough. In aanloop naar de aftrap kondigden de Toffee's echter het ontslag van coach Sean Dyche aan. In de Nederlandse Eredivisie pakte FC Utrecht dan weer uit met de komst Sèbastien Haller.

LEES OOK: 'Lukaku zorgt voor transferbom: vier clubs staan klaar'

Everton ontslaat Dyche

Ondanks de sancties wegens het verbreken van de Financial Fair Play-regels, wist Everton zich vorig seizoen nipt van het behoud in de Premier League te verzekeren. Het wordt echter niet evident om dat dit seizoen te herhalen. Na 19 wedstrijden staat de club uit Liverpool slechts één puntje boven de degradatiezone.

Die tegenvallende resultaten blijven niet zonder gevolgen. Donderdag kondigde Everton immers het ontslag van Sean Dyche aan. De 52-jarige Engelsman, die tien jaar aan het roer stond bij Burnley FC, ging begin 2023 aan de slag in Goodison Park. Onder moeilijke omstandigheden wist hij lange tijd het hoofd boven water te houden, maar nu vliegt hij alsnog.

Opvallend, de communicatie van het ontslag gebeurde pas enkele uren voor het bekerduel tegen Peterborough. Oud-spelers Seamus Coleman en Leighton Baines werden voorlopig aangesteld om die match in goede banen te leiden. Het ontslag van Dyche volgt amper één dag nadat ook West Ham United besloot zijn trainer, Julen Lopetegui, de laan uit te sturen.

Haller terug naar Eredivisie

Terwijl de trainerscarrousel dus op volle toeren draait in de Premier League, worden elders in Europa volop deals gesloten op de transfermarkt. Sébastien Haller bijvoorbeeld, heeft een opmerkelijke transfer gemaakt. De Ivoriaanse spits gaat namelijk terug in de Nederlandse Eredivisie aan de slag en tekende bij FC Utrecht. Daar was hij tussen 2015 en 2017 ook al aan het werk.

Haller maakte de voorbije seizoenen indruk bij Ajax en Borussia Dortmund. In de zomer van 2022 werd echter teelbalkanker vastgesteld bij de spits. Hij herstelde daarvan en zou met Dortmund zelfs nog de finale van de Champions League halen. Maar Haller zakte er ook steeds verder weg in de pikorde. Na een korte uitleenbeurt aan Leganes besluit hij nu om in Nederland zijn carrière te herlanceren.

Wat is volgens u de sterkste competitie op dit moment?

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

30
30
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

30
30
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

97
97
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

75
75
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

41
41
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

214
214
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

64
64
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

325
325
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

237
237
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws