KRC Genk heeft eerste winteraanwinst beet

door
KRC Genk heeft eerste winteraanwinst beet

Bij KRC Genk zal het wellicht een vrij rustige wintermercato worden. De competitieleider gaf al meermaals aan dat het zijn kern bijeen wil houden om voor de titel te kunnen blijven strijden en veel versterking zal er ook niet nodig zijn.

LEES OOK: JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

Eerste aanwinst bij Genk

Enkel een bijkomende linksachter wordt nog gezocht, maar verder moet er niet al te veel activiteit verwacht worden in de Cegeka Arena. Al laten ze in Genk een opportuniteit voor de toekomst nooit liggen. De eerste winteraanwinst mag dan ook in die categorie geplaatst worden.

Genk kondigt immers aan dat het de komst van Kenshin Yasuda afgerond heeft. De transfer van de 19-jarige defensieve middenvelder zat al een tijdje in de pijplijn. Hij komt over van de Japanse tweedeklasser Oita Trinita. Hij is ook aanvoerder van de Japanse nationale U20.

Yasuda moet Jong Genk versterken

Yasuda sluit in eerste instantie wel aan bij Jong Genk. "We zijn verheugd Kenshin te verwelkomen bij Jong Genk. Hij is een speler die we al enige tijd volgen. Als voetballende ‘6’ of '8' past hij perfect in onze voetbalfilosofie. We hopen hem meteen inzetbaar te hebben voor het vervolg van de competitie", stelt technisch coördinator Stijn Haeldermans.

Bij Genk hebben ze hoge verwachtingen van Yasuda. "De Genkse scoutingcel ziet in Yasuda een speler met veel potentieel", klinkt het immers ook nog. "De club hoopt dat hij zich snel kan aanpassen aan het niveau van het Belgische profvoetbal en een belangrijke rol kan spelen in de strijd van Jong Genk om het behoud in de Challenger Pro League."

Goede transfer van Genk?

Meest recent

WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

31
31
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

103
103
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

45
45
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

613
613
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

556
556
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

205
205
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

139
139
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

53
53
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

184
184
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

115
115
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

379
379
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

156
156
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

68
68
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

276
276
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

199
199
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

132
132
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

502
502
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

113
113
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

747
747
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

759
759

Meer sportnieuws