TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

490 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Jupiler Pro League

Het was al bekend dat Anderlecht deze maand op zoek zou gaan naar defensieve versterking en nu zijn ook alsmaar meer potentiële doelwitten van Olivier Renard bekend. De sportief directeur denkt aan enkele bekende namen, want onder meer Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (Mallorca) en Jordan Torunarigha (AA Gent) zouden in beeld zijn.

Daarnaast verkent Renard ook andere pistes. Zo zou Anderlecht zelfs al een bod neergelegd hebben voor Nobel Mendy, een 20-jarige Senegalees van Real Betis. Paars-Wit zou de jongeling willen huren met een aankoopverplichting die kan oplopen tot 4 miljoen euro. In Engeland wordt Matt Targett (Newcastle) dan weer genoemd.

De eerste winteraanwinst lijkt echter nog steeds de Mexicaanse winger Cesar Huerta te worden. Hij stapte dinsdagnacht alvast op het vliegtuig richting België en bevestigde in de luchthaven ook zijn op til staande transfer.

Daarna zou ook Haruna Rasid Njie snel zijn handtekening kunnen zetten. De 19-jarige Gambiaan wordt weggeplukt bij Rigas FS, onlangs nog een tegenstander in de Europa League. De polyvalente verdediger wordt in eerste instantie wel gehaald voor RSCA Futures.

Bij Club Brugge moeten ze dan weer vrezen voor een vertrek van Joel Ordoñez. De Ecuadoraanse verdediger is grof wild en met Atalanta zou nu al een volgende gegadigde zich gemeld hebben. Club wil minstens 20 miljoen euro vangen voor zijn goudhaantje.

Ook Andreas Skov Olsen kan nog vertrekken. VfL Wolfsburg wordt alsmaar concreter voor de Deen en de gesprekken met zijn entourage al aangeknoopt hebben. Van een akkoord is echter nog op geen enkel niveau sprake. Club zou al vrede nemen met een som tussen de 10 en 15 miljoen euro.

AA Gent is ook druk in de weer. Het haalde al Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe binnen en haalt nu ook een groeibriljant. De Senegalese aanvaller El Hadji Seck zou een contract tekenen zodra hij 18 jaar wordt. Hij zal wel eerst nog rijpen bij Jong AA Gent.

KRC Genk wil deze winter zijn kern bijeen houden om voor de titel te kunnen strijden. Slechts één speler zou mogen vertrekken: Carlos Cuesta mag bij een goed bod naar een topcompetitie. De Colombiaan zal wellicht niet de jackpot opleveren, want hij speelt dezer dagen minder en heeft nog maar één jaar contract.

Bij Standard komt er mogelijk alsnog een oplossing voor Arnaud Bodart uit de bus. De doelman zou in de belangstelling staan van FC Metz, dat momenteel strijdt om promotie naar de Ligue 1. 

Antwerp zoekt nog een extra spits en haalt die mogelijk uit de Ligue 1. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mohammed Bayo. De 26-jarige zit op een zijspoor bij Lille, dat enkele jaren geleden nog 14 miljoen euro voor zijn komst betaalde. De Great Old zou azen op een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Welke verdediger moet voor Anderlecht prioriteit zijn?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

13
13
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

19
19
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

40
40
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

80
80
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

56
56
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

85
85
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

357
357
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

196
196
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

46
46
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

367
367
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

747
747
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

106
106
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

206
206
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

379
379
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

930
930
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

152
152
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1005
1005
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

227
227

Meer sportnieuws