TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

490 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

Jupiler Pro League

Het was al bekend dat Anderlecht deze maand op zoek zou gaan naar defensieve versterking en nu zijn ook alsmaar meer potentiële doelwitten van Olivier Renard bekend. De sportief directeur denkt aan enkele bekende namen, want onder meer Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (Mallorca) en Jordan Torunarigha (AA Gent) zouden in beeld zijn.

Daarnaast verkent Renard ook andere pistes. Zo zou Anderlecht zelfs al een bod neergelegd hebben voor Nobel Mendy, een 20-jarige Senegalees van Real Betis. Paars-Wit zou de jongeling willen huren met een aankoopverplichting die kan oplopen tot 4 miljoen euro. In Engeland wordt Matt Targett (Newcastle) dan weer genoemd.

De eerste winteraanwinst lijkt echter nog steeds de Mexicaanse winger Cesar Huerta te worden. Hij stapte dinsdagnacht alvast op het vliegtuig richting België en bevestigde in de luchthaven ook zijn op til staande transfer.

Daarna zou ook Haruna Rasid Njie snel zijn handtekening kunnen zetten. De 19-jarige Gambiaan wordt weggeplukt bij Rigas FS, onlangs nog een tegenstander in de Europa League. De polyvalente verdediger wordt in eerste instantie wel gehaald voor RSCA Futures.

Bij Club Brugge moeten ze dan weer vrezen voor een vertrek van Joel Ordoñez. De Ecuadoraanse verdediger is grof wild en met Atalanta zou nu al een volgende gegadigde zich gemeld hebben. Club wil minstens 20 miljoen euro vangen voor zijn goudhaantje.

Ook Andreas Skov Olsen kan nog vertrekken. VfL Wolfsburg wordt alsmaar concreter voor de Deen en de gesprekken met zijn entourage al aangeknoopt hebben. Van een akkoord is echter nog op geen enkel niveau sprake. Club zou al vrede nemen met een som tussen de 10 en 15 miljoen euro.

AA Gent is ook druk in de weer. Het haalde al Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe binnen en haalt nu ook een groeibriljant. De Senegalese aanvaller El Hadji Seck zou een contract tekenen zodra hij 18 jaar wordt. Hij zal wel eerst nog rijpen bij Jong AA Gent.

KRC Genk wil deze winter zijn kern bijeen houden om voor de titel te kunnen strijden. Slechts één speler zou mogen vertrekken: Carlos Cuesta mag bij een goed bod naar een topcompetitie. De Colombiaan zal wellicht niet de jackpot opleveren, want hij speelt dezer dagen minder en heeft nog maar één jaar contract.

Bij Standard komt er mogelijk alsnog een oplossing voor Arnaud Bodart uit de bus. De doelman zou in de belangstelling staan van FC Metz, dat momenteel strijdt om promotie naar de Ligue 1. 

Antwerp zoekt nog een extra spits en haalt die mogelijk uit de Ligue 1. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mohammed Bayo. De 26-jarige zit op een zijspoor bij Lille, dat enkele jaren geleden nog 14 miljoen euro voor zijn komst betaalde. De Great Old zou azen op een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Welke verdediger moet voor Anderlecht prioriteit zijn?

Meest recent

'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

58
58
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

3
3
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

60
60
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

323
323
Titelkoorts bij Club Brugge: groot scherm & busparade

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

149
149
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

68
68
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

178
178
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

257
257
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

112
112
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

349
349
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

136
136
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

211
211
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

586
586
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

43
43
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

107
107
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

301
301
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

197
197
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

158
158
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

116
116
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

193
193
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

486
486
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

502
502
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

113
113
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

372
372

Meer sportnieuws