TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Jupiler Pro League

Het was al bekend dat Anderlecht deze maand op zoek zou gaan naar defensieve versterking en nu zijn ook alsmaar meer potentiële doelwitten van Olivier Renard bekend. De sportief directeur denkt aan enkele bekende namen, want onder meer Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (Mallorca) en Jordan Torunarigha (AA Gent) zouden in beeld zijn.

Daarnaast verkent Renard ook andere pistes. Zo zou Anderlecht zelfs al een bod neergelegd hebben voor Nobel Mendy, een 20-jarige Senegalees van Real Betis. Paars-Wit zou de jongeling willen huren met een aankoopverplichting die kan oplopen tot 4 miljoen euro. In Engeland wordt Matt Targett (Newcastle) dan weer genoemd.

De eerste winteraanwinst lijkt echter nog steeds de Mexicaanse winger Cesar Huerta te worden. Hij stapte dinsdagnacht alvast op het vliegtuig richting België en bevestigde in de luchthaven ook zijn op til staande transfer.

Daarna zou ook Haruna Rasid Njie snel zijn handtekening kunnen zetten. De 19-jarige Gambiaan wordt weggeplukt bij Rigas FS, onlangs nog een tegenstander in de Europa League. De polyvalente verdediger wordt in eerste instantie wel gehaald voor RSCA Futures.

Bij Club Brugge moeten ze dan weer vrezen voor een vertrek van Joel Ordoñez. De Ecuadoraanse verdediger is grof wild en met Atalanta zou nu al een volgende gegadigde zich gemeld hebben. Club wil minstens 20 miljoen euro vangen voor zijn goudhaantje.

Ook Andreas Skov Olsen kan nog vertrekken. VfL Wolfsburg wordt alsmaar concreter voor de Deen en de gesprekken met zijn entourage al aangeknoopt hebben. Van een akkoord is echter nog op geen enkel niveau sprake. Club zou al vrede nemen met een som tussen de 10 en 15 miljoen euro.

AA Gent is ook druk in de weer. Het haalde al Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe binnen en haalt nu ook een groeibriljant. De Senegalese aanvaller El Hadji Seck zou een contract tekenen zodra hij 18 jaar wordt. Hij zal wel eerst nog rijpen bij Jong AA Gent.

KRC Genk wil deze winter zijn kern bijeen houden om voor de titel te kunnen strijden. Slechts één speler zou mogen vertrekken: Carlos Cuesta mag bij een goed bod naar een topcompetitie. De Colombiaan zal wellicht niet de jackpot opleveren, want hij speelt dezer dagen minder en heeft nog maar één jaar contract.

Bij Standard komt er mogelijk alsnog een oplossing voor Arnaud Bodart uit de bus. De doelman zou in de belangstelling staan van FC Metz, dat momenteel strijdt om promotie naar de Ligue 1. 

Antwerp zoekt nog een extra spits en haalt die mogelijk uit de Ligue 1. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mohammed Bayo. De 26-jarige zit op een zijspoor bij Lille, dat enkele jaren geleden nog 14 miljoen euro voor zijn komst betaalde. De Great Old zou azen op een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Welke verdediger moet voor Anderlecht prioriteit zijn?

Meest recent

Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

57
57
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

30
30
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

103
103
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

106
106
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

197
197
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

202
202
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

261
261
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

129
129
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

78
78
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

188
188
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

76
76
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

83
83
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

83
83
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

137
137
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

146
146
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

183
183
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

375
375
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

236
236
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

279
279
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

99
99
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

101
101
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

383
383
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

178
178

Meer sportnieuws