TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

490 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Jupiler Pro League

Het was al bekend dat Anderlecht deze maand op zoek zou gaan naar defensieve versterking en nu zijn ook alsmaar meer potentiële doelwitten van Olivier Renard bekend. De sportief directeur denkt aan enkele bekende namen, want onder meer Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (Mallorca) en Jordan Torunarigha (AA Gent) zouden in beeld zijn.

Daarnaast verkent Renard ook andere pistes. Zo zou Anderlecht zelfs al een bod neergelegd hebben voor Nobel Mendy, een 20-jarige Senegalees van Real Betis. Paars-Wit zou de jongeling willen huren met een aankoopverplichting die kan oplopen tot 4 miljoen euro. In Engeland wordt Matt Targett (Newcastle) dan weer genoemd.

De eerste winteraanwinst lijkt echter nog steeds de Mexicaanse winger Cesar Huerta te worden. Hij stapte dinsdagnacht alvast op het vliegtuig richting België en bevestigde in de luchthaven ook zijn op til staande transfer.

Daarna zou ook Haruna Rasid Njie snel zijn handtekening kunnen zetten. De 19-jarige Gambiaan wordt weggeplukt bij Rigas FS, onlangs nog een tegenstander in de Europa League. De polyvalente verdediger wordt in eerste instantie wel gehaald voor RSCA Futures.

Bij Club Brugge moeten ze dan weer vrezen voor een vertrek van Joel Ordoñez. De Ecuadoraanse verdediger is grof wild en met Atalanta zou nu al een volgende gegadigde zich gemeld hebben. Club wil minstens 20 miljoen euro vangen voor zijn goudhaantje.

Ook Andreas Skov Olsen kan nog vertrekken. VfL Wolfsburg wordt alsmaar concreter voor de Deen en de gesprekken met zijn entourage al aangeknoopt hebben. Van een akkoord is echter nog op geen enkel niveau sprake. Club zou al vrede nemen met een som tussen de 10 en 15 miljoen euro.

AA Gent is ook druk in de weer. Het haalde al Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe binnen en haalt nu ook een groeibriljant. De Senegalese aanvaller El Hadji Seck zou een contract tekenen zodra hij 18 jaar wordt. Hij zal wel eerst nog rijpen bij Jong AA Gent.

KRC Genk wil deze winter zijn kern bijeen houden om voor de titel te kunnen strijden. Slechts één speler zou mogen vertrekken: Carlos Cuesta mag bij een goed bod naar een topcompetitie. De Colombiaan zal wellicht niet de jackpot opleveren, want hij speelt dezer dagen minder en heeft nog maar één jaar contract.

Bij Standard komt er mogelijk alsnog een oplossing voor Arnaud Bodart uit de bus. De doelman zou in de belangstelling staan van FC Metz, dat momenteel strijdt om promotie naar de Ligue 1. 

Antwerp zoekt nog een extra spits en haalt die mogelijk uit de Ligue 1. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mohammed Bayo. De 26-jarige zit op een zijspoor bij Lille, dat enkele jaren geleden nog 14 miljoen euro voor zijn komst betaalde. De Great Old zou azen op een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Welke verdediger moet voor Anderlecht prioriteit zijn?

Meest recent

De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

30
30
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

45
45
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

70
70
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

21
21
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

317
317
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

297
297
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

280
280
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

237
237
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

464
464
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

278
278
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

396
396
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

115
115
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1740
1740
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

157
157
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

240
240
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

209
209
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

74
74
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

335
335
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

318
318
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

157
157
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

155
155
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

58
58
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

447
447

Meer sportnieuws