TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verlanglijst Anderlecht bekend, Atalanta wil Club-sensatie'

De winterse transferperiode is officieel begonnen. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: ‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Jupiler Pro League

Het was al bekend dat Anderlecht deze maand op zoek zou gaan naar defensieve versterking en nu zijn ook alsmaar meer potentiële doelwitten van Olivier Renard bekend. De sportief directeur denkt aan enkele bekende namen, want onder meer Ahmed Touba (KV Mechelen), Siebe Van der Heyden (Mallorca) en Jordan Torunarigha (AA Gent) zouden in beeld zijn.

Daarnaast verkent Renard ook andere pistes. Zo zou Anderlecht zelfs al een bod neergelegd hebben voor Nobel Mendy, een 20-jarige Senegalees van Real Betis. Paars-Wit zou de jongeling willen huren met een aankoopverplichting die kan oplopen tot 4 miljoen euro. In Engeland wordt Matt Targett (Newcastle) dan weer genoemd.

De eerste winteraanwinst lijkt echter nog steeds de Mexicaanse winger Cesar Huerta te worden. Hij stapte dinsdagnacht alvast op het vliegtuig richting België en bevestigde in de luchthaven ook zijn op til staande transfer.

Daarna zou ook Haruna Rasid Njie snel zijn handtekening kunnen zetten. De 19-jarige Gambiaan wordt weggeplukt bij Rigas FS, onlangs nog een tegenstander in de Europa League. De polyvalente verdediger wordt in eerste instantie wel gehaald voor RSCA Futures.

Bij Club Brugge moeten ze dan weer vrezen voor een vertrek van Joel Ordoñez. De Ecuadoraanse verdediger is grof wild en met Atalanta zou nu al een volgende gegadigde zich gemeld hebben. Club wil minstens 20 miljoen euro vangen voor zijn goudhaantje.

Ook Andreas Skov Olsen kan nog vertrekken. VfL Wolfsburg wordt alsmaar concreter voor de Deen en de gesprekken met zijn entourage al aangeknoopt hebben. Van een akkoord is echter nog op geen enkel niveau sprake. Club zou al vrede nemen met een som tussen de 10 en 15 miljoen euro.

AA Gent is ook druk in de weer. Het haalde al Leonardo Lopes en Tom Vandenberghe binnen en haalt nu ook een groeibriljant. De Senegalese aanvaller El Hadji Seck zou een contract tekenen zodra hij 18 jaar wordt. Hij zal wel eerst nog rijpen bij Jong AA Gent.

KRC Genk wil deze winter zijn kern bijeen houden om voor de titel te kunnen strijden. Slechts één speler zou mogen vertrekken: Carlos Cuesta mag bij een goed bod naar een topcompetitie. De Colombiaan zal wellicht niet de jackpot opleveren, want hij speelt dezer dagen minder en heeft nog maar één jaar contract.

Bij Standard komt er mogelijk alsnog een oplossing voor Arnaud Bodart uit de bus. De doelman zou in de belangstelling staan van FC Metz, dat momenteel strijdt om promotie naar de Ligue 1. 

Antwerp zoekt nog een extra spits en haalt die mogelijk uit de Ligue 1. Ze zouden hun oog laten vallen hebben op Mohammed Bayo. De 26-jarige zit op een zijspoor bij Lille, dat enkele jaren geleden nog 14 miljoen euro voor zijn komst betaalde. De Great Old zou azen op een uitleenbeurt met aankoopoptie.

Welke verdediger moet voor Anderlecht prioriteit zijn?

Meest recent

Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

5
5
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

24
24
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

74
74
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

89
89
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

246
246
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

166
166
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

174
174
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

221
221
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

314
314
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

224
224
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

83
83
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

618
618
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

157
157
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

509
509
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

155
155
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

279
279
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

167
167
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

173
173
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

390
390
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

575
575
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

128
128
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

724
724
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

340
340
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

228
228
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

356
356

Meer sportnieuws