'Nieuwe verdediger Anderlecht: voorwaarde voor 'gevoelige' transfer'

door
'Nieuwe verdediger Anderlecht: voorwaarde voor 'gevoelige' transfer'

RSC Anderlecht staat aan de vooravond van zijn tweede seizoenshelft. Donderdagavond beginnen de Brusselaars er weer aan in het bekerduel tegen Beerschot VA. Ondertussen maakt de sportieve leiding naarstig werk van defensieve versterking.

Dat RSCA zijn selectie tijdens de wintermercato zou versterken, staat al een tijdje buiten kijf. De eerste directe aanwinst is zelfs al op komst. Ondanks de muizenissen van de voorbije dagen is het wel degelijk de bedoeling om de overgang van César Huerta te beklinken. De Mexicaanse winger reisde inmiddels ook naar België af.

Maar daar zal het zeker niet bij blijven. Dé prioriteit van de wintermercato is immers het versterken van het centrum van de defensie. En die nood is in de voorbije dagen alleen maar groter geworden. Jan Vertonghen viel immers opnieuw geblesseerd uit en staat enkele weken aan de kant. Mathias 'Zanka' Jørgensen is dan weer op weg naar LA Galaxy.

LEES OOK: Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

Verschillende pistes

Sportief directeur Olivier Renard weet dus wat hem te doen staat. De oud-doelman volgt in ieder geval verschillende pistes om de achterhoede van verse mankrachten te voorzien. De namen van Nobel Mendy (Real Betis), Ahmed Touba (KV Mechelen), Matt Targett (Newcastle United) en Jordan Torunarigha (AA Gent) doen alvast de ronde.

Daarnaast wordt nu ook Siebe Van der Heyden genoemd. De eenmalige Rode Duivel speelt sinds de zomer van 2023 voor RCD Mallorca, maar komt daar amper aan de bak. Hij zou tijdens de wintermercato dan ook mogen beschikken. En dus zou Anderlecht gepolst hebben naar een terugkeer van zijn voormalige jeugdproduct.

Tatoeage van Union

Inmiddels zou het ook de voorwaarden te horen hebben gekregen. Zo staan de betrokken partijen open voor een huurdeal, allicht met aankoopoptie. Er heerst wel concurrentie van onder meer Europa League-tegenstander TSG Hoffenheim en een Engelse tweedeklasser. Volgens Het Nieuwsblad wordt het dan ook vooral zaak om Van der Heyden zelf te overtuigen. De verdediger zou alvast openstaan voor een (tijdelijk) vertrek. Maar door zijn verleden bij Union SG, hij heeft zelfs een tattoo van de stadsrivaal, ligt een overstap naar het Lotto Park wel gevoelig. Renard zal dus met een aantrekkelijk voorstel moeten komen.

Van der Heyden zou een ideale aanwinst zijn voor RSCA ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

29
29
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

309
309
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

276
276
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

161
161
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

215
215
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

62
62
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

547
547
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

201
201
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

379
379
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

581
581
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

207
207
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

383
383
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

180
180
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

159
159
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

156
156
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

253
253
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

75
75
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

328
328
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

232
232
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

446
446
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

528
528
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

81
81

Meer sportnieuws