'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

2057 stemmen
'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

Jarenlang werd hij bij de beste voetballers ter wereld gerekend, maar sinds zijn overstap naar Saudi-Arabië zit de carrière van Neymar Jr. in het slop. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij weldra vertrekt bij Al-Hilal. Eén club wordt alvast genoemd als grootste kanshebber op zijn komst.

De inmiddels 32-jarige Braziliaan heeft al een fraaie carrière achter de rug. Na een stormachtige doorbraak bij Santos, trok de technischvaardige aanvaller in 2013 naar FC Barcelona. Daar groeide hij aan de zijde van Lionel Messi en Luis Suarez uit tot één van de beste aanvallers ter wereld. Ondertussen werd Neymar ook de grote posterboy van de Braziliaanse nationale ploeg.

In 2017 werd zijn naam nog wat vetter gedrukt in de geschiedenisboeken van het voetbal. Paris Saint-Germain betaalde immers 222 miljoen euro om hem naar het Parc des Princes te halen, tot op heden nog steeds de hoogste transfersom ooit. In Parijs liet Neymar bij momenten heerlijk voetbal zien, maar was hij minstens even vaak niet beschikbaar wegens blessureleed en/of extra sportieve perikelen.

LEES OOK: 'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Saudisch fiasco

In het voorjaar van 2023 besloot de Franse kampioen dan ook dat het tijd was om afscheid te nemen van de superster. En zo belandde de Braziliaan bij de Saudische topclub Al-Hilal, dat naar verluidt zo'n 90 miljoen euro neertelde. Neymar kreeg er ook een koninklijk salaris. Maar veel plezier beleefde Al-Hilal niet aan deze prestigetransfer, integendeel.

De club werd vorig seizoen weliswaar kampioen, daar had Neymar echter amper een aandeel in. Vlak na zijn komst viel hij immers zwaar geblesseerd uit. En sindsdien kwam hij amper in actie. In totaal speelde hij amper een zevental matchen voor Al-Hilal. De club zou dan ook overwegen om hem niet langer in te schrijven voor de Saudische competitie, waardoor een plaats in de selectie vrijkomt voor een andere grote naam.

Grote reünie 'MSN'

In ieder geval zijn de Saudi's niet van plan om zijn contract, dat afloopt komende zomer, te verlengen. En vermits Neymar nog niet aangaf dat hij wil stoppen met voetballen, wordt alweer druk gespeculeerd over een nieuwe club. Zo zou de Braziliaan een spraakmakende move kunnen maken. Bij GiveMeSport weet men namelijk dat Inter Miami FC concrete interesse toont in een transfervrije overstap komende zomer. Daar zou Neymar niet alleen een pak dichter bij huis kunnen voetballen. Hij zou er ook herenigd worden met Messi en Suarez. Uitkijken dus of deze sensationele transfer straks echt vorm krijgt.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

17
17
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

9
9
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

64
64
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

76
76
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

14
14
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

19
19
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

93
93
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

169
169
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

49
49
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

155
155
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

33
33
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

168
168
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

256
256
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

98
98
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

389
389
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

536
536
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

142
142
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

218
218
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

293
293
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

163
163
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

289
289
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

564
564
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

160
160
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

169
169
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

165
165

Meer sportnieuws