'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

door
'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

Jarenlang werd hij bij de beste voetballers ter wereld gerekend, maar sinds zijn overstap naar Saudi-Arabië zit de carrière van Neymar Jr. in het slop. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij weldra vertrekt bij Al-Hilal. Eén club wordt alvast genoemd als grootste kanshebber op zijn komst.

De inmiddels 32-jarige Braziliaan heeft al een fraaie carrière achter de rug. Na een stormachtige doorbraak bij Santos, trok de technischvaardige aanvaller in 2013 naar FC Barcelona. Daar groeide hij aan de zijde van Lionel Messi en Luis Suarez uit tot één van de beste aanvallers ter wereld. Ondertussen werd Neymar ook de grote posterboy van de Braziliaanse nationale ploeg.

In 2017 werd zijn naam nog wat vetter gedrukt in de geschiedenisboeken van het voetbal. Paris Saint-Germain betaalde immers 222 miljoen euro om hem naar het Parc des Princes te halen, tot op heden nog steeds de hoogste transfersom ooit. In Parijs liet Neymar bij momenten heerlijk voetbal zien, maar was hij minstens even vaak niet beschikbaar wegens blessureleed en/of extra sportieve perikelen.

LEES OOK: Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Saudisch fiasco

In het voorjaar van 2023 besloot de Franse kampioen dan ook dat het tijd was om afscheid te nemen van de superster. En zo belandde de Braziliaan bij de Saudische topclub Al-Hilal, dat naar verluidt zo'n 90 miljoen euro neertelde. Neymar kreeg er ook een koninklijk salaris. Maar veel plezier beleefde Al-Hilal niet aan deze prestigetransfer, integendeel.

De club werd vorig seizoen weliswaar kampioen, daar had Neymar echter amper een aandeel in. Vlak na zijn komst viel hij immers zwaar geblesseerd uit. En sindsdien kwam hij amper in actie. In totaal speelde hij amper een zevental matchen voor Al-Hilal. De club zou dan ook overwegen om hem niet langer in te schrijven voor de Saudische competitie, waardoor een plaats in de selectie vrijkomt voor een andere grote naam.

Grote reünie 'MSN'

In ieder geval zijn de Saudi's niet van plan om zijn contract, dat afloopt komende zomer, te verlengen. En vermits Neymar nog niet aangaf dat hij wil stoppen met voetballen, wordt alweer druk gespeculeerd over een nieuwe club. Zo zou de Braziliaan een spraakmakende move kunnen maken. Bij GiveMeSport weet men namelijk dat Inter Miami FC concrete interesse toont in een transfervrije overstap komende zomer. Daar zou Neymar niet alleen een pak dichter bij huis kunnen voetballen. Hij zou er ook herenigd worden met Messi en Suarez. Uitkijken dus of deze sensationele transfer straks echt vorm krijgt.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

72
72
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

52
52
Engeland in de ban van Onana: nieuw Duivels wapen

Aston Villa duwde het Brighton van Maxim De Cuyper woensdagavond in de put. The Villains ...

20
20
Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

RSC Anderlecht draait dit seizoen mee bovenin het klassement. Donderdagavond staat de topper in de ...

148
148
Hubert strooit met lof: "Hij is zo belangrijk voor ons"

De topclubs lieten woensdagavond geen steken vallen in de Croky Cup. Ook landskampioen Union bekert ...

21
21
'Knaltransfer Igor Thiago: 3 clubs plannen winters bod'

Bij Club Brugge mogen ze zich tijdens de komende mercato's in de handen wrijven, want er lijken ...

87
87
Tzolis doet boekje open over 'crisis' bij Club Brugge

Club Brugge trok woensdagavond met de nodige druk naar Den Dreef. Sowieso is de beker een toernooi ...

160
160
Courtois verbaast Spaanse pers alweer en wacht beloning

Real Madrid heeft zich woensdagavond herpakt in LaLiga. Na een magere reeks van drie opeenvolgende ...

58
58
Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Cercle Brugge gaat alweer door een moeilijke periode en is in de competitie weggezakt naar de ...

68
68
WK-koorts stijgt: FIFA kondigt unieke samenwerking aan

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Vrijdag vindt de WK-loting plaats. Het is nu al uitkijken naar ...

13
13
'Puzzelwerken Hayen: termijn afwezigheid Vermant bekend'

Club Brugge wist woensdagavond een verlengstuk te breien aan zijn avontuur in de Croky Cup met een ...

388
388
Anthuenis voorspelt nu al volgende topspeler bij Anderlecht

RSC Anderlecht droomt weer stiekem van een prijs. Ze staan derde in de competitie met vijf punten ...

425
425
'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag Sporting Charleroi uit te ...

215
215
Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

101
101
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

274
274
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

535
535
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

175
175
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

445
445
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

237
237
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

220
220
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

161
161
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

272
272
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

241
241
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

385
385
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

147
147

Meer sportnieuws