'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

2057 stemmen
'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

Jarenlang werd hij bij de beste voetballers ter wereld gerekend, maar sinds zijn overstap naar Saudi-Arabië zit de carrière van Neymar Jr. in het slop. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij weldra vertrekt bij Al-Hilal. Eén club wordt alvast genoemd als grootste kanshebber op zijn komst.

De inmiddels 32-jarige Braziliaan heeft al een fraaie carrière achter de rug. Na een stormachtige doorbraak bij Santos, trok de technischvaardige aanvaller in 2013 naar FC Barcelona. Daar groeide hij aan de zijde van Lionel Messi en Luis Suarez uit tot één van de beste aanvallers ter wereld. Ondertussen werd Neymar ook de grote posterboy van de Braziliaanse nationale ploeg.

In 2017 werd zijn naam nog wat vetter gedrukt in de geschiedenisboeken van het voetbal. Paris Saint-Germain betaalde immers 222 miljoen euro om hem naar het Parc des Princes te halen, tot op heden nog steeds de hoogste transfersom ooit. In Parijs liet Neymar bij momenten heerlijk voetbal zien, maar was hij minstens even vaak niet beschikbaar wegens blessureleed en/of extra sportieve perikelen.

LEES OOK: Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Saudisch fiasco

In het voorjaar van 2023 besloot de Franse kampioen dan ook dat het tijd was om afscheid te nemen van de superster. En zo belandde de Braziliaan bij de Saudische topclub Al-Hilal, dat naar verluidt zo'n 90 miljoen euro neertelde. Neymar kreeg er ook een koninklijk salaris. Maar veel plezier beleefde Al-Hilal niet aan deze prestigetransfer, integendeel.

De club werd vorig seizoen weliswaar kampioen, daar had Neymar echter amper een aandeel in. Vlak na zijn komst viel hij immers zwaar geblesseerd uit. En sindsdien kwam hij amper in actie. In totaal speelde hij amper een zevental matchen voor Al-Hilal. De club zou dan ook overwegen om hem niet langer in te schrijven voor de Saudische competitie, waardoor een plaats in de selectie vrijkomt voor een andere grote naam.

Grote reünie 'MSN'

In ieder geval zijn de Saudi's niet van plan om zijn contract, dat afloopt komende zomer, te verlengen. En vermits Neymar nog niet aangaf dat hij wil stoppen met voetballen, wordt alweer druk gespeculeerd over een nieuwe club. Zo zou de Braziliaan een spraakmakende move kunnen maken. Bij GiveMeSport weet men namelijk dat Inter Miami FC concrete interesse toont in een transfervrije overstap komende zomer. Daar zou Neymar niet alleen een pak dichter bij huis kunnen voetballen. Hij zou er ook herenigd worden met Messi en Suarez. Uitkijken dus of deze sensationele transfer straks echt vorm krijgt.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

4
4
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

24
24
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

271
271
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

67
67
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

131
131
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

159
159
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

164
164
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

608
608
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

264
264
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

241
241
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

152
152
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

360
360
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

138
138
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

240
240
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

86
86
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

135
135
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

73
73
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

428
428
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1263
1263
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

88
88
Genk met twee aanwinsten in basis; noodoplossing achterin

KRC Genk begint zondagnamiddag aan zijn nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers staan ...

77
77
'Barça en Liverpool akkoord: toptarget op vliegtuig'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

220
220
De Mil vlak voor aftrap: "Hij wil een transfer maken"

AA Gent opent zondagmiddag tegen KV Mechelen zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

110
110
'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

339
339
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

345
345

Meer sportnieuws