'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

door
'Neymar laat voetballerij daveren met sensationele transfer'

Jarenlang werd hij bij de beste voetballers ter wereld gerekend, maar sinds zijn overstap naar Saudi-Arabië zit de carrière van Neymar Jr. in het slop. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij weldra vertrekt bij Al-Hilal. Eén club wordt alvast genoemd als grootste kanshebber op zijn komst.

De inmiddels 32-jarige Braziliaan heeft al een fraaie carrière achter de rug. Na een stormachtige doorbraak bij Santos, trok de technischvaardige aanvaller in 2013 naar FC Barcelona. Daar groeide hij aan de zijde van Lionel Messi en Luis Suarez uit tot één van de beste aanvallers ter wereld. Ondertussen werd Neymar ook de grote posterboy van de Braziliaanse nationale ploeg.

In 2017 werd zijn naam nog wat vetter gedrukt in de geschiedenisboeken van het voetbal. Paris Saint-Germain betaalde immers 222 miljoen euro om hem naar het Parc des Princes te halen, tot op heden nog steeds de hoogste transfersom ooit. In Parijs liet Neymar bij momenten heerlijk voetbal zien, maar was hij minstens even vaak niet beschikbaar wegens blessureleed en/of extra sportieve perikelen.

LEES OOK: 'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Saudisch fiasco

In het voorjaar van 2023 besloot de Franse kampioen dan ook dat het tijd was om afscheid te nemen van de superster. En zo belandde de Braziliaan bij de Saudische topclub Al-Hilal, dat naar verluidt zo'n 90 miljoen euro neertelde. Neymar kreeg er ook een koninklijk salaris. Maar veel plezier beleefde Al-Hilal niet aan deze prestigetransfer, integendeel.

De club werd vorig seizoen weliswaar kampioen, daar had Neymar echter amper een aandeel in. Vlak na zijn komst viel hij immers zwaar geblesseerd uit. En sindsdien kwam hij amper in actie. In totaal speelde hij amper een zevental matchen voor Al-Hilal. De club zou dan ook overwegen om hem niet langer in te schrijven voor de Saudische competitie, waardoor een plaats in de selectie vrijkomt voor een andere grote naam.

Grote reünie 'MSN'

In ieder geval zijn de Saudi's niet van plan om zijn contract, dat afloopt komende zomer, te verlengen. En vermits Neymar nog niet aangaf dat hij wil stoppen met voetballen, wordt alweer druk gespeculeerd over een nieuwe club. Zo zou de Braziliaan een spraakmakende move kunnen maken. Bij GiveMeSport weet men namelijk dat Inter Miami FC concrete interesse toont in een transfervrije overstap komende zomer. Daar zou Neymar niet alleen een pak dichter bij huis kunnen voetballen. Hij zou er ook herenigd worden met Messi en Suarez. Uitkijken dus of deze sensationele transfer straks echt vorm krijgt.

Neymar heeft te weinig uit zijn carrière gehaald ...

Meest recent

Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

7
7
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

8
8
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

82
82
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

88
88
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

69
69
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

23
23
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

237
237
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

130
130
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

192
192
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

487
487
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

138
138
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

97
97
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

236
236
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

59
59
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

72
72
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

67
67
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

197
197
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

112
112
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

117
117
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

702
702
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

150
150
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

535
535
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

686
686
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

91
91

Meer sportnieuws