'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

door
'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge wil zijn selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden, maar komende zomer kunnen wel enkele sterkhouders een nieuwe stap zetten. Joel Ordoñez bijvoorbeeld, lijkt stilaan klaar voor een Europese topcompetitie. Aan interesse alvast geen gebrek.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

Grof wild in Europa

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg. En vorig seizoen wist hij al behoorlijk wat minuten te sprokkelen. In de huidige jaargang is Ordoñez dan weer uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau.

Inmiddels ontpopte de verdediger zich ook tot een vaste international van Ecuador. En dat terwijl hij nog altijd maar 20 jaar. Logischerwijs heeft de Brugse sterkhouder zich dan ook op de radar gespeeld van verschillende buitenlandse ploegen. Zo zou er belangstelling heersen vanuit Duitsland, maar vooral in de Premier League gaat zijn naam steeds nadrukkelijker rond.

Ploegmaat De Ketelaere?

Nu is echter nog een andere kandidaat ten tonele verschenen. Zo meldt de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla dat Atalanta BC zich eveneens gemeld heeft voor Ordoñez. De huidige van ex-Bruggelingen Charles De Ketelaere en Odilon Kossounou is bezig aan een puik seizoen. Atalanta staat tweede in de Serie A en is goed op weg om door te stoten in de Champions League.

Bijgevolg kunnen enkele sterkhouders rekenen op de nodige interesse. Verdediger Isak Hein is bijvoorbeeld grof wild. Om hem eventueel te vervangen, zou de club uit Bergamo zijn uitgekomen bij Ordoñez. Al hoeft Club zich geen zorgen te maken: de Italianen mikken op een zomertransfer en hebben geen interesse in een overgang in januari. Bovendien mag Blauw-Zwart rekenen op de jackpot. Zo wordt gewag gemaakt van minstens 20 miljoen euro en allicht zelfs meer.

Ordoñez is momenteel de beste centrale verdediger in België ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

77
77
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

17
17
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

139
139
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

37
37
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

72
72
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

75
75
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

84
84
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

48
48
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

409
409
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

65
65
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

185
185
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

110
110
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

440
440
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

190
190
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

110
110
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

273
273
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

177
177
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

316
316
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

554
554
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

266
266
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

135
135
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

373
373
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

187
187
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

103
103
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

69
69

Meer sportnieuws