'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

3969
'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge wil zijn selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden, maar komende zomer kunnen wel enkele sterkhouders een nieuwe stap zetten. Joel Ordoñez bijvoorbeeld, lijkt stilaan klaar voor een Europese topcompetitie. Aan interesse alvast geen gebrek.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

Grof wild in Europa

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg. En vorig seizoen wist hij al behoorlijk wat minuten te sprokkelen. In de huidige jaargang is Ordoñez dan weer uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau.

Inmiddels ontpopte de verdediger zich ook tot een vaste international van Ecuador. En dat terwijl hij nog altijd maar 20 jaar. Logischerwijs heeft de Brugse sterkhouder zich dan ook op de radar gespeeld van verschillende buitenlandse ploegen. Zo zou er belangstelling heersen vanuit Duitsland, maar vooral in de Premier League gaat zijn naam steeds nadrukkelijker rond.

Ploegmaat De Ketelaere?

Nu is echter nog een andere kandidaat ten tonele verschenen. Zo meldt de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla dat Atalanta BC zich eveneens gemeld heeft voor Ordoñez. De huidige van ex-Bruggelingen Charles De Ketelaere en Odilon Kossounou is bezig aan een puik seizoen. Atalanta staat tweede in de Serie A en is goed op weg om door te stoten in de Champions League.

Bijgevolg kunnen enkele sterkhouders rekenen op de nodige interesse. Verdediger Isak Hein is bijvoorbeeld grof wild. Om hem eventueel te vervangen, zou de club uit Bergamo zijn uitgekomen bij Ordoñez. Al hoeft Club zich geen zorgen te maken: de Italianen mikken op een zomertransfer en hebben geen interesse in een overgang in januari. Bovendien mag Blauw-Zwart rekenen op de jackpot. Zo wordt gewag gemaakt van minstens 20 miljoen euro en allicht zelfs meer.

Ordoñez is momenteel de beste centrale verdediger in België ...

Meest recent

Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

7
7
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

11
11
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

18
18
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

32
32
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

127
127
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

147
147
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

99
99
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

88
88
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

227
227
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

29
29
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

551
551
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

128
128
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

52
52
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

428
428
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

146
146
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

46
46
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

284
284
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

136
136
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

122
122
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

334
334
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

312
312
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1092
1092
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

352
352
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

604
604
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

156
156

Meer sportnieuws