'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

3969
'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge wil zijn selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden, maar komende zomer kunnen wel enkele sterkhouders een nieuwe stap zetten. Joel Ordoñez bijvoorbeeld, lijkt stilaan klaar voor een Europese topcompetitie. Aan interesse alvast geen gebrek.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: Transferonthulling De Ketelaere: "Met hen was er contact"

Grof wild in Europa

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg. En vorig seizoen wist hij al behoorlijk wat minuten te sprokkelen. In de huidige jaargang is Ordoñez dan weer uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau.

Inmiddels ontpopte de verdediger zich ook tot een vaste international van Ecuador. En dat terwijl hij nog altijd maar 20 jaar. Logischerwijs heeft de Brugse sterkhouder zich dan ook op de radar gespeeld van verschillende buitenlandse ploegen. Zo zou er belangstelling heersen vanuit Duitsland, maar vooral in de Premier League gaat zijn naam steeds nadrukkelijker rond.

Ploegmaat De Ketelaere?

Nu is echter nog een andere kandidaat ten tonele verschenen. Zo meldt de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla dat Atalanta BC zich eveneens gemeld heeft voor Ordoñez. De huidige van ex-Bruggelingen Charles De Ketelaere en Odilon Kossounou is bezig aan een puik seizoen. Atalanta staat tweede in de Serie A en is goed op weg om door te stoten in de Champions League.

Bijgevolg kunnen enkele sterkhouders rekenen op de nodige interesse. Verdediger Isak Hein is bijvoorbeeld grof wild. Om hem eventueel te vervangen, zou de club uit Bergamo zijn uitgekomen bij Ordoñez. Al hoeft Club zich geen zorgen te maken: de Italianen mikken op een zomertransfer en hebben geen interesse in een overgang in januari. Bovendien mag Blauw-Zwart rekenen op de jackpot. Zo wordt gewag gemaakt van minstens 20 miljoen euro en allicht zelfs meer.

Ordoñez is momenteel de beste centrale verdediger in België ...

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

4
4
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

12
12
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

11
11
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

33
33
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

14
14
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

46
46
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

64
64
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

64
64
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

52
52
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

120
120
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

178
178
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

480
480
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

32
32
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

86
86
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

323
323
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

97
97
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

130
130
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

122
122
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

227
227
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

164
164
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

41
41
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

626
626
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

36
36
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

136
136

Meer sportnieuws