'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

door
'Minstens 20 miljoen: Atalanta wil transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge wil zijn selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden, maar komende zomer kunnen wel enkele sterkhouders een nieuwe stap zetten. Joel Ordoñez bijvoorbeeld, lijkt stilaan klaar voor een Europese topcompetitie. Aan interesse alvast geen gebrek.

Blauw-Zwart speurt al enkele jaren de internationale markt op zoek naar ruwe diamanten die het via Club Nxt kan slijpen tot volwaardige profs. Binnen die optiek liet de Belgische kampioen in de zomer van 2022 zijn oog vallen op Ordoñez. De toen 18-jarige Ecuadoraan werd voor zo'n 4 miljoen euro weggeplukt bij Independiente del Valle.

Meteen werd duidelijk dat de centrale verdediger over heel wat intrinsieke kwaliteiten beschikt, maar ook dat hij nog grote stappen moest zetten in zijn ontwikkeling. Aanvankelijk deed Ordoñez dan ook vooral ervaring op bij de beloften. Maar naarmate hij meer en meer indruk maakte bij Club Nxt, mocht hij zich steeds vaker meten met de A-kern.

LEES OOK: 'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Grof wild in Europa

Uiteindelijk zette Ecuadoraan ook definitief de stap naar de eerste ploeg. En vorig seizoen wist hij al behoorlijk wat minuten te sprokkelen. In de huidige jaargang is Ordoñez dan weer uitgegroeid tot een vaste steunpilaar. Al een heel seizoen toont hij zich een uiterst stabiele kracht. Niet in het minst op Champions League-niveau.

Inmiddels ontpopte de verdediger zich ook tot een vaste international van Ecuador. En dat terwijl hij nog altijd maar 20 jaar. Logischerwijs heeft de Brugse sterkhouder zich dan ook op de radar gespeeld van verschillende buitenlandse ploegen. Zo zou er belangstelling heersen vanuit Duitsland, maar vooral in de Premier League gaat zijn naam steeds nadrukkelijker rond.

Ploegmaat De Ketelaere?

Nu is echter nog een andere kandidaat ten tonele verschenen. Zo meldt de Italiaanse transferspecialist Alfredo Pedulla dat Atalanta BC zich eveneens gemeld heeft voor Ordoñez. De huidige van ex-Bruggelingen Charles De Ketelaere en Odilon Kossounou is bezig aan een puik seizoen. Atalanta staat tweede in de Serie A en is goed op weg om door te stoten in de Champions League.

Bijgevolg kunnen enkele sterkhouders rekenen op de nodige interesse. Verdediger Isak Hein is bijvoorbeeld grof wild. Om hem eventueel te vervangen, zou de club uit Bergamo zijn uitgekomen bij Ordoñez. Al hoeft Club zich geen zorgen te maken: de Italianen mikken op een zomertransfer en hebben geen interesse in een overgang in januari. Bovendien mag Blauw-Zwart rekenen op de jackpot. Zo wordt gewag gemaakt van minstens 20 miljoen euro en allicht zelfs meer.

Ordoñez is momenteel de beste centrale verdediger in België ...

Meest recent

'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

5
5
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

10
10
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

25
25
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

134
134
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

145
145
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

235
235
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

210
210
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

400
400
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

39
39
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

345
345
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

101
101
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

69
69
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

282
282
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

172
172
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

248
248
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

144
144
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

400
400
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

285
285
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

432
432
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

152
152
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

33
33
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

332
332
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

424
424
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

310
310

Meer sportnieuws